Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Про перерахунок пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб
AA

Про перерахунок пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб

Частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми ЗаконуКабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103, якою визначено порядок  перерахунку пенсій  пенсіонерам всіх силових структур.

Перерахунок військових пенсій (крім пенсій, призначених особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським).

Перерахунок військових пенсій здійснюватиметься з урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» на 1 березня 2018 року: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно починаючи з 1 січня 2018 року в таких розмірах:

- з  1 січня 2018 року до раніше встановленого розміру пенсії буде доплачуватися 50 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року;

-  з  1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року до раніше встановленого розміру пенсії буде доплачуватися 75 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року;

-  з 1 січня 2020 року до раніше встановленого розміру пенсії буде доплачуватися 100 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Перерахунок  пенсій, призначених  особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Для   осіб  начальницького  і  рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсій здійснюватиметься з урахуванням грошового забезпечення поліцейського за січень 2016 року, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р.  № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

З 1 січня 2018 року виплата проводитиметься в розмірі 100 % суми підвищення пенсії.

Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після надання коштів на їх фінансування   з державного бюджету в такому порядку:

- з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року – щомісяця окремою сумою в розмірі 50 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року;

- з 1 січня 2020 року – щомісяця окремою сумою в розмірі 100 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Порядок проведення перерахунку пенсій.

Підготовка документів для проведення перерахунку пенсій здійснюється відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 13 лютого 2008 р. № 45 (із змінами).

Так, на виконання пункту 2 цього Порядку з 28 лютого по 2 березня 2018 року головним управлінням Пенсійного фонду України в Миколаївській області забезпечено подання уповноваженим органам силових міністерств та відомств  списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. 

Уповноваженими органами силових структур  протягом місяця буде надано довідки про розмір грошового забезпечення кожного пенсіонера, на підставі яких  буде проводиться перерахунок пенсій.

Після опрацювання наданих довідок виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься основними та додатковими відомостями.

Звертаємо увагу всіх пенсіонерів, що для перерахунку пенсій звертатися до органів Пенсійного фонду не потрібно.

Читайте також

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї, які п...

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Телефони "гарячих ліній" відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) управління о...

З 1 січня 2022 року змінилась вартість легкового автомобіля, з якої сплачується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування сплачується підприємствами, установами та ор...

Щодо пенсійного забезпечення жінок, які народилися у період з 1 січня 1962 року по 31 грудня 1962 року

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 963 “Про додатковий соціальни...