У разі звільнення працівника, які саме відпустки компенсуються?
Виплата грошової компенсації за невикористані дні відпустки передбачена ст. 24 Закону про відпустки...
Res --> 1
Травмування з дітьми відбувається через те, що батьки мало приділяють уваги безпеці дітей на ігровому майданчику.
Забезпечити безпеку малюка на прогулянці цілком можливо, просто необхідно бути уважнішими та обережнішими. Дотримання правил поведінки на дитячому майданчику допоможе вам уникнути травм невиробничого характеру і збереже здоров’я вашої дитини.
На майданчику є малюки, що гуляють без нагляду батьків. Погано, якщо малюк до цього не підготовлений. Напевно, кожен з вас може згадати, як гуляв один у дворі. Але перш ніж залишити свого малюка, проаналізуйте, обходить він гойдалки автоматично чи відбігає тільки після вашого нагадування, як користується каруселями і т.д.
Завжди гуляйте разом з дитиною!
Основні правила безпеки на дитячих майданчиках
1. Діти дошкільного віку повинні гуляти на майданчику лише під наглядом дорослих. Дитина у віці до 7 років нездатна адекватно оцінювати рівень небезпеки своїх вчинків і, загравшись, може отримати травму сама або травмувати іншу дитину.
2. Перед тим як дозволити дитині грати на дитячому майданчику, дорослі повинні оцінити її безпеку. Необхідно перевірити цілісність ігрових конструкцій, наявність гострих кутів і країв. Гойдалки і каруселі перевіряють на стійкість стан кріплень і сидінь. На самому майданчику не повинно бути небезпечних предметів, наприклад шматків арматури або скла. Якщо майданчик не виглядає надійною і безпечною, краще підібрати для прогулянки інше місце.
3. Краще вибирати майданчики зі спеціальним гумовим покриттям або ті, де насипаний пісок. Асфальтове покриття найбільш небезпечно при падінні і заборонено для використання на дитячих майданчиках.
4. Перед тим як садити дитину на металеву гірку або гойдалки, потрібно перевірити температуру поверхні. У спекотну пору року ігрові елементи з металу сильно розжарюються і можуть обпекти дитину.
5. Важливо правильно підібрати одяг і взуття дитини. Речі краще вибирати без великої кількості застібок, дитина повинна мати можливість вільно рухатися. Не можна пов’язувати дітям дуже довгі шарфи – вони можуть зачепитися за що-небудь. Не варто взувати шльопанці, в них дитині легше впасти.
На будь-якому дитячому майданчику чи містечку є ігрові елементи, небезпека отримати пошкодження на яких особливо висока.
Гойдалки
Найпоширеніші травми - це ушкодження, отримані на гойдалках або поряд з ними. Рухома гойдалка - величезна небезпека! Вона може дуже серйозно поранити дитину. Тому батькам, перш за все, слід роз'яснити дитині, що триматись потрібно двома руками і дуже міцно. Також повинні звучати такі застереження, як: "Заборонено ставати на ноги під час катання", "Заборонено зістрибувати з гойдалки - це ризик отримати травму голови", "Попереджай, коли захочеш встати", "Необхідно обходити стороною розгойдані гойдалки", "Потрібно гойдалку розкачувати збоку".
Крім того, необхідно звернути увагу батькам на технічний стан гойдалок. Переконайтеся, що всі петлі в робочому стані, сидіння прикріплене і надійне, а сама конструкція стійка.
Перш ніж дозволити дитині кататися на гойдалці, проведіть інструктаж: тримайся міцно, сиди спокійно. Також важливо, щоб малюк спочатку зупиняв гойдалку, а потім зістрибував з неї.
Розгойдуючись, металеві або дерев’яні гойдалки здатні завдати серйозну травму, особливо при ударі по голові. Дитина може вдаритися, як впавши з гойдалок, так і проходячи повз, поки гойдається інший малюк.
Дітей потрібно вчити міцно триматися під час розгойдування, обходити стороною рухомі гойдалки, хитаючи одного – триматися збоку, а не перед або за сидінням. Дитина повинна знати, що при випадковому падінні з гойдалок, йому потрібно присісти, щоб уникнути удару краєм сидіння.
Карусель
Розкручена карусель небезпечна! Карусель найбільш травмонебезпечна при падінні з неї. Дитину необхідно вчити міцно триматися за ручки і не стрибати на ходу. Розгойдуючи інших дітей, малюк повинен відходити в бік, а не стояти на шляху руху каруселі.
Гірка
У порівнянні з каруселлю, дитяча гірка менш травматична, але й на ній потрібно дотримуватися правил. Спускатися з гірки необхідно по одному. Якщо вирішили влаштувати "паровозик", то обов'язково під наглядом дорослих і міцно тримаючись один за одного. Дитина, яка чекає вгорі повинна дочекатися поки попередній хто спуститься, відійде в сторону. Багато дітей люблять спостерігати з висоти, але завжди треба враховувати, що той малюк, який стоїть за вашою дитиною може зіштовхнути її вниз. Непідготовлена до польоту дитина може вдаритися або просто злякатися. Тому дорослим треба бути готовими і до такої ситуації. Навіть якщо малюк неодноразово забирався нагору - стійте поряд, страховка потрібна завжди. Обходьте рушійні каруселі і гойдалки на відстані. Забороняйте дитині штовхати іншого на гірці. У спеку гірка розжарюється, в суворий зимовий день покривається кіркою льоду, від чого швидкість польоту з неї подвоюється.
Часта причина травм на гірці – падіння. Діти можуть кататися з гірки тільки під наглядом батьків. Їм потрібно пояснити, що ні в якому разі не можна штовхати один одного. З’їжджати з гірки потрібно по черзі після того, як звільниться місце внизу. Нагорі гірки повинні бути огородження. Якщо їх немає, не варто пускати на неї малюка.
Пісочниця
Діти дуже люблять гратися в пісочниці. Перш ніж дозволити малюкові погратися в ній, перевірте вміст пісочниці - в ній можуть опинитися биті стекла, шприци і інші небезпечні предмети. Часто можна помітити, що з рами стирчать цвяхи, каміння з піску, та й взагалі багато чого цікавого. Слідкуйте, щоб діти не сипали один одному пісок в очі, не їли "зварену в відерцях їжу", не били один одного лопатками. Хоча, по суті, в пісочниці ризику дійсно найменше.
Дитину потрібно з раннього віку вчити не торкатися брудними руками до обличчя і не брати пісок в рот. Дитині слід пояснити, що не можна кидатися піском, щоб не потрапити в очі собі або іншим дітям.
Поради батькам
Найкраще, що ви можете зробити, - це кожен раз, прийшовши на дитячий майданчик, проаналізувати стан обладнання і пояснити дитині, чи можна зараз кататися (і чому). З часом малюк зрозуміє, що можна, а що ні, і зможе сам робити висновки.
Частота травм на майданчику обумовлена тим, що дорослі підсвідомо сприймають його як безпечне місце. Потрібно пам’ятати, що дитина, захоплена грою, не завжди розуміє, що вона ризикує отримати травму. Про його безпеку повинні думати батьки.
У сумці для прогулянок повинні завжди лежати прості антисептичні засоби - серветки, зеленка у вигляді фломастера, пластирі, що дасть можливість надати першу допомогу при невеликих ударах і синцях.
Щоб дитина засвоїла і дотримувалась правил безпечної поведінки на дитячому майданчику, необхідно обговорювати можливі ситуації, розповідати, як їх уникнути. Тоді дитячий майданчик буде приносити тільки радість.
Шановні батьки! Пам'ятаєте, дітям потрібна увага!
Виплата грошової компенсації за невикористані дні відпустки передбачена ст. 24 Закону про відпустки...
П'ять років тому в Україні було запроваджено новий вид соціальної допомоги для підтримки батьків...
Іноземне слово «блекаут» у наш час, на жаль, стало добре знайомим навіть пенсіонерам та...
30 вересня 2024 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради під головуван...
Рішенням Южноукраїнської міської ради від 28.03.2024 № 1671 у Южноукраїнській міській територіальній...
Жовтень починається з теплого і сердечного свята. Саме 1 жовтня увесь світ відзначає ...
1 жовтня - День захисників і захисниць. Свято, яке має довгу історію та традиції: День українського...
24.09.2024 в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулося засідання коо...
В рамках масштабної інформаційної кампанії «Виходь на світло!», з метою підвищення обізн...