Що потрібно знати про скасування статусу ВПО
Статус внутрішньо переміщеної особи дає право на визначені законодавством виплати та пільги. Однак з...
Res --> 1
Очі – це не тільки дзеркало душі, але і найважливіший орган, за допомогою якого людина може бачити навколишній світ. Проблеми із зором помітно знижують якість життя і приносять безліч незручностей. Тому гігієна цього, мабуть, найважливішого органу, потребує дбайливого ставлення та правильного догляду.
Влітку більшість офісних працівників не можуть працювати без кондиціонера. Проте кондиціонер пересушує повітря в приміщенні, що негативно впливає на слизову оболонку ока. Так і виникає «синдром сухого ока», коли слізна залоза виробляє менше сльози, ніж потрібно для захисту рогівки ока. Симптомами захворювання є світлобоязнь, відчуття «піску» в очах, стороннього предмета, почервоніння слизової оболонки ока. Тому при роботі кондиціонера слід використовувати зволожувачі повітря, а в крайньому разі тримати в приміщенні відкритий посуд з водою.
При тривалій роботі з комп’ютером (особливо при недостатньому або надто яскравому освітленні) фахівці радять частіше моргати, щоб не пересихала слізна плівка. Дуже корисно при цьому робити перерви, дивитись у вікно, на зелень чи віддалені предмети. Особливість роботи за монітором у тому, що людина зосереджується на роботі, і її повіки «забувають» моргати. Замість 18-20 разів на хвилину це відбувається 10-12, через що слизова ока пересихає.
Через кожні 45 хвилин роботи слід давати очам п’ятихвилинний відпочинок. А після двох годин роботи за комп’ютером треба підтримати очі препаратом «штучні сльози» (подібних засобів існує близько 10 варіантів). Такі краплі створять плівку на рогівці й не дозволять їй висихати, тим самим попереджуючи виникнення «синдром сухого ока» й зниженню гостроти зору.
Щоб уникнути «синдрому сухого ока» необхідно випивати за день не менше 1,5 літра води (маленькими порціями). Також корисно вживати жиророзчинні вітаміни (А, Е): їх недостатність також провокує синдром сухого ока (сухий комп’ютерний синдром).
Виробниче приміщення повинно бути добре освітлене, зі світлими стінами. Спокійні, комфортні кольори для очей: зелений, бежевий (ближче до коричневого). А от надто багато синього слід уникати – він токсичний для очного дна.
Статус внутрішньо переміщеної особи дає право на визначені законодавством виплати та пільги. Однак з...
При управлінні соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради створений консультаційний...
Гаряча лінія кризової підтримки — місце, де знайдуться слова та підтримка для кожного та кожно...
Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради інформує територіальну громаду...
Резильєнтність (резилієнс, психологічна пружність, стресостійкість тощо) – це здатність л...
Виплата грошової компенсації за невикористані дні відпустки передбачена ст. 24 Закону про відпустки...
П'ять років тому в Україні було запроваджено новий вид соціальної допомоги для підтримки батьків...
Іноземне слово «блекаут» у наш час, на жаль, стало добре знайомим навіть пенсіонерам та...
30 вересня 2024 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради під головуван...