Якщо потребуєте підтримки й не знаєте, як вийти з насильницьких стосунків
«Я не буду руйнувати сім’ю, у нас діти» — дуже поширений аргумент постраждал...
Res --> 1
Одна з функцій служби охорони праці – проведення перевірок дотримання працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Як усе потрібно оформлювати – розповідаємо у статті.
Види перевірок і хто проводить
Перевірки з охорони та безпеки праці бувають:
Перевірки проводить служба охорони праці підприємства (далі – СОП) спільно з представниками інших структурних підрозділів і за участю представників профспілки підприємства. Про це зазначено у п. 3.3 р. 3 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 №255 (далі – Положення № 255). Для перевірок можуть залучатися провідні фахівці підприємства, а саме: головний механік, енергетик, технолог тощо, або їх заступники.
Планові (комплексні) перевірки
Планові (комплексні) перевірки проводять на плановій основі. Тобто, СОП розробляє відповідний графік перевірок, в якому зазначають структурні підрозділи (дільниці), дату перевірки та склад комісії. Такий графік і склад комісії затверджуються наказом керівника підприємства.
Планову перевірку проводять в присутності керівника (заступника керівника, головного інженера) структурного підрозділу, що перевіряється.
Перед здійсненням планової перевірки збирають нараду з фахівцями структурного підрозділу, який перевірятимуть. Фахівці підрозділу можуть висловити свої побажання щодо проблемних питань, на які комісії необхідно звернути особливу увагу та які потребують термінового вирішення. Адже керівник структурного підрозділу не завжди має такий вагомий вплив на керівництво підприємства, як його провідні фахівці, які за результатами перевірки можуть звернутися до керівника з аргументованим проханням першочергового розв'язання проблемних питань.
Увага! Якщо під час перевірки виявлені порушення, які несуть загрозу життю та здоров’ю працівників, такі роботи відразу призупиняють!
Під час планової перевірки перевіряються наступні питання (надаємо орієнтовний перелік питань, насправді він може бути значно ширшим):
За результатами планової перевірки:
1. Проводять нараду, на якій члени комісії:
2. Складають Акт перевірки, який підписують усі члени комісії.
Зауважимо, що порядок оформлення результатів перевірки доречно визначити у локальному документі підприємства.
Для усунення виявлених зауважень фахівці СОП видають приписи встановленої форми (додаток до Положення №255). Зразок виданого припису шукайте нижче у додатку до консультації.
Позапланові перевірки
Позапланові перевірки проводять в разі різкого та / або значного погіршення стану охорони та безпеки праці, зростання виробничого травматизму та професійної захворюваності в окремих структурних підрозділах підприємства. Також позапланову перевірку здійснюють за зверненнями працівників підприємства, які вважають, що стан умов праці на робочих місцях несе загрозу життю та здоров’ю працівників.
Під час позапланових перевірок увагу акцентують на тих питаннях, що призводять до настання нещасних випадків (професійних захворювань) та / або які зазначені у скарзі працівників.
Цільові перевірки
Цільова перевірка – це перевірка з метою поглибленого вивчення конкретних питань з охорони праці відповідних виробничих підрозділів і служб. Тривалість цільової перевірки визначають залежно від:
Цільовим перевіркам підлягають (перелік питань орієнтовний, тож за потреби можете розширити його):
За результатами позапланової та цільової перевірки провідні фахівці складають Акт перевірки, фахівці СОП – припис встановленої форми.
Висновки
«Я не буду руйнувати сім’ю, у нас діти» — дуже поширений аргумент постраждал...
Два роки повномасштабної війни росії проти України спричинили стрімке зростання кількості людей, які...
Дискримінація осіб з інвалідністю відповідно до законодавства забороняється, у тому числі й під час...
Уже четверту зиму українці житимуть в умовах війни. І кожен наступний рік проходження цього періоду...
3 грудня кожного року світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На жаль, багато захворюв...
Це той самий день, коли ми маємо ще одну нагоду привернути увагу до проблем людей з особливими потре...
26 листопада Уряд ухвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в с...
Кожен українець в своєму житті стикається з порушенням власних прав або їх обмеженнями в усіх сферах...
Мета відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – привернути увагу громадськості та нагад...