Державна фінансова підтримка для сільгоспвиробників
10-го вересня 2024 року о 10 годині в Державному аграрному реєстрі розпочнеться прийом заявок н...
Res --> 1
З настанням весняно-літнього періоду неодмінно зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування. Цьому сприяє не лише соціально-економічне становище в країні, а й те що громадянин не замислюється над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків. Несвідома частина громадян надає перевагу продуктам харчування, які реалізують із землі, не замислюючись про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як вони транспортувались. Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих. Не згадують вони повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти придбані на стихійних ринках, вважаючи що з ними цього не трапиться. Громадяни не уявляють, який ризик тягне за собою здійснення покупок в несанкціонованих місцях торгівлі. Покупець, купуючи їжу на вулиці бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки у більшості випадків вулична торгівля в Україні незаконна.
А ось вживання такої продукції, за словами фахівців, загрожує нашому здоров`ю. Дізнатися про якість і свіжість такої продукції можна хіба що «на око» та за запахом.
Здавалося б, що поганого в тому щоб зранку вийти на стихійний ринок та купити свіже молоко, зручно і швидко. Але не завжди безпечно. Досить часто олію чи молоко реалізують у пластикових пляшках невідомого походження, не виключено, що їх було знайдено на смітниках, можливо, використовували для різних хімічних засобів. Очевидним є той факт, що з метою захисту споживача якість товару має відповідати загальноприйнятим стандартам і нормативам. Торгівля на стихійних ринках заборонена, оскільки існує небезпека забруднення харчових продуктів. Такі продукти можуть викликати кишкові захворювання і серйозні харчові отруєння. Особливо м’ясні продукти та продукти, які вимагають особливих умов зберігання.
На даних об’єктах відсутні експлуатаційні дозволи Держпродспоживслужби, не організовано роботу лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, як того вимагає чинне законодавство.
На виникнення і розповсюдження кишкових інфекцій впливає рівень санітарної культури населення міста, санітарний стан об’єктів підвищеного епідемічного ризику, до яких належать і ринки. Лише там, де працюють спеціалісти лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, що проводять дослідження продуктів харчування, можна говорити про належну безпеку, а на стихійних ринках немає гарантії, що продукти, які там реалізуються, безпечні для здоров’я людини.
10-го вересня 2024 року о 10 годині в Державному аграрному реєстрі розпочнеться прийом заявок н...
06.09.2024 під головуванням заступниці міського голови Марії Дроздової за участю представниць у...
28.08.2024 в залі засідань виконавчого комітету Юждноукраїнської міської ради відбулися урочистості...
27 серпня 2024 року відбулась ознайомча зустріч з представниками організації Save the children щодо...
Торгово-промислова палата за підтримки Програми Розвитку ООН (UNDP) в межах проєкту «Supp...
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зай...
Адміністація КП «Критий ринок м. Южноукраїнська» має переконливе прохання до вла...
27 липня 2024 року набув чинності Закону України 3817-IX «Про державне регулювання виробництва...
Пульс - онлайн платформа для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою. Мета платформи - ст...
У квітні 2024 року понад 400 осіб взяли участь в опитуванні щодо запровадження Громадсько...