
До порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для усіх видів державної соціальної допомоги внесено зміни
18 березня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 303 "Про внесення змін...
Res --> 1
В Україні право на виплати за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, в тому числі на допомогу по вагітності та пологах, мають застраховані особи (Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування").
Фізична особа-підприємець (ФОП) є страхувальником, оскільки є платником єдиного внеску за себе, як за застраховану особу.
Так, допомога по вагітності та пологах надається ФОП у разі сплати у встановленому законом порядку єдиного внеску за місяці розрахункового періоду та за місяць настання страхового випадку.
Водночас, якщо єдиний внесок не сплачено за місяці розрахункового періоду (наприклад, жінка - ФОП скористалась наданим законом правом і тимчасово з 01.03.2022 не сплачує єдиний внесок за себе) або сплачено, однак не за всі місяці, та одночасно є сплата за місяць настання страхового випадку, ФОПу, як застрахованій особі, в разі настання страхового випадку надається допомога по вагітності та пологах.
Довідково:
Сплата єдиного внеску в місяцях розрахункового періоду впливає на визначення розміру страхової виплати.
Якщо ж єдиний внесок у місяці настання страхового випадку ФОП не сплачено, то страхова виплата по вагітності та пологах не надається. Така жінка - ФОП може звернутись за отриманням допомоги до органу соціального захисту населення.
Підставою для призначення виплати є лікарняний, який формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17.06.2021 № 1234).
Підставою для фінансування коштів є подана до Пенсійного фонду України заява-розрахунок.
Важливо!
Виплата допомоги ФОП призначається за наявності відомостей у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування про нарахування та сплату нею єдиного внеску в місяці розрахункового періоду та за місяць настання страхового випадку. Такі відомості подаються у звіті з типом "довідковий" / "звітний" залежно від дати початку випадку непрацездатності, включаючи місяць настання випадку непрацездатності.
18 березня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 303 "Про внесення змін...
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 "Деякі питання надання житлових...
За бажанням одержувачів, страхові виплати можуть перераховуватися на їхні поточні рахунки в банку (п...
В Пенсійному фонді України модернізовано сервіс звернення громадян за призначенням пенсії через вебп...
З 1 березня 2025 року на коефіцієнт 1,115 перераховано щомісячні страхові виплати потерпілим від нещ...
Пенсійний фонд України з 1 березня 2025 року провів перерахунок пенсій відповідно до постанови Кабін...
Звернутися за наданням субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового при...
Пенсійний фонд України з кінця 2022 року призначає та виплачує житлові субсидії та пільги. Кошти піл...
Відповідно до чинного законодавства, щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених п...
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 року № 1544 "Деякі питання наданн...