Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | На ЮУАЕС відбулись конференції трудового колективу та звітно-виборча профспілкова
AA

На ЮУАЕС відбулись конференції трудового колективу та звітно-виборча профспілкова

У ВП «Южно-Українська АЕС» 27 лютого відбулись колдоговірна та звітно-виборна профспілкова конференції. Делегати взяли до відома звіти генерального директора та голови профспілкового комітету, визнали, що колективний договір ДП «НАЕК «Енергоатом» у 2021 році в цілому виконаний. Профспілкових лідерів одноголосно вирішили не змінювати. Очолювати профком ВП ЮУАЕС у наступні 5 років знову довірили Сергію Сніткову. Кандидатуру Олексія Лича висунули на посаду голови ППО ДП «НАЕК «Енергоатом», Валерія Матова -  голови Атомпрофспілки.

Про важливість заходу свідчило представництво в президії. В роботі конференцій взяли участь: народний депутат Артем Чорноморов,  виконавчий директор з персоналу Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Бояринцев, Голова Атомпрофспілки Валерій Матов, голова ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич, генеральний директор ВП ЮУАЕС Ігор Полович, голова ППО ВП ЮУАЕС Сергій Снітков.

Розпочали конференцію традиційно звітом адміністрації. Генеральний директор ВП ЮУАЕС Ігор Полович подякував колективу за злагоджену роботу: «Для нашого колективу, як і в цілому для компанії, минулий рік був успішним. План з виробництва електроенергії ВП ЮУАЕС виконано на 105,7%. В енергоринок відпущено 17934,4 млн кВт/год електроенергії. Вироблено товарної продукції на суму 19111,3 млн грн, що на 66,7% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. На 32 доби скорочено тривалість ремонтної кампанії, що в умовах енергетичної кризи дозволило додатково виробити таку необхідну країні електроенергію. Протягом року продовжували реалізовувати заходи, передбачені Комплексною (зведеною) програмою підвищення безпеки, спрямовані на підвищення надійності і ефективності роботи енергоблоків. 2021 закарбується в літописі підприємства введенням в дію першої черги бризкальних басейнів в рамках проєкту «Реконструкція системи технічного водопостачання на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС» та першим випробувальним пуском гідроагрегата №3 Ташлицької ГАЕС. Трудовий колектив працював самовіддано, а адміністрація намагалась повною мірою виконати усі зобов’язання, регламентовані трудовим договором».

Протягом року забезпечувалась продуктивна зайнятість персоналу. Заробітна плата виплачувалась вчасно. Проте, слід наголосити і на недоліках, зауважив Ігор Полович. Розділ Колективного договору «Житлово-побутове обслуговування» виконаний не в повному обсязі. Причина – недостатнє фінансування. 

Голова профспілкової організації Сергій Снітков висловив подяку адміністрації підприємства і компанії за турботу про персонал, за те, що підтримували ініціативи профкому, ставились з розумінням до проблем працівників, йшли назустріч у вирішенні складних питань. «Медичне страхування працівників коштом компанії – це суттєвий крок до підвищення соціальних стандартів, - зазначив Сергій Снітков. -  На ЮУАЕС понад 20 років практикували колективне укладання договорів, але відсоток працівників, які страхували своє здоров’я не перевищував 74%. Завдяки ініціативі керівництва компанії і профкому – компенсувати кошти, витрачені на придбання  медичного полісу, -  кількість застрахованих зросла до 99%».

Про соціальну налаштованість керівництва компанії говорив також виконавчий директор з персоналу Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Бояринцев: «Ми запланували на соціальний напрямок у 2022 році скерувати 1 мільярд гривень. Це стало можливим після фінансової стабілізації в компанії. Новій команді менеджерів вдалось змінити здирницький механізм ПСО. Тепер компанія має можливість сама контролювати продажі виробленої електроенергії».

Голова профспілкової організації ДП «НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич окреслив основні завдання, що стоять на часі – продовжити роботу з удосконалення системи оплати праці та запровадити для працівників компанії недержавне пенсійне страхування. Також він звернувся з проханням до народного депутата Артема Чорноморова не підтримувати законопроєкти, які утискають права робітників і підміняють «Закон про працю».

 «Для мене велика честь представляти колектив атомників у Верховній Раді. Я захоплююсь вашим професіоналізмом, відданістю справі і людяністю. Ваш порив - добровільно фінансово підтримувати колишніх колег, які пішли на пенсію, викликає повагу. Я був вражений сумою коштів, яка буде перерахована колективом протягом року – 1 млн гривень! Так само я був вражений цифрами на табло. ЮУАЕС несе навантаження 3070 мегават! Ви – гарант енергетичної стабільності країни», - висловився Артем Чорноморов.

Після обговорення  звітів та рішень комісії з виконання Колективного договору делегати визнали його в основному виконаним.

Одразу після конференції трудового колективу відбулась звітно-виборча конференція профспілкової організації ВП ЮУАЕС та об’єднаної організації профспілок (ЮООП). До неї, крім персоналу АЕС входять южноукраїнські медики, працівники дитсадків, військові, пенсіонери  - всього 13 первинних організацій загальною чисельністю 9 тисяч 527 осіб. Її теж очолює Сергій Снітков. Він доповів про роботу усіх комісій профкому, озвучив кількість реалізованих путівок на оздоровлення та відпочинок, результати спортивних досягнень та благодійної діяльності спілчан. Наголосив, що основну увагу профспілки було спрямовано на збереження цілісності трудового колективу, підтримку соціальної сфери, роботу з профактивом і молоддю. Делегати заслухали та взяли до відома звіт голови організації та висновки ревізійної комісії щодо фінансової діяльності профкому. Роботу профспілкової організації одноголосно визнали задовільною.

Сергій Снітков був єдиним кандидатом, якого висунули під час профспілкових зборів в трудових колективах на посаду голови профспілкової організації. Тож одноголосним рішенням він обраний головою профспілкової організації ВП ЮУАЕС та ЮООП. Делегати також проголосували за кандидатуру Олексія Лича на посаду голови ППО ДП «НАЕК «Енергоатом», а Валерія Матова -  голови Атомпрофспілки. Крім того, були обрані делегати на конференцію трудового колективу ДП «НАЕК «Енергоатом», на VII з’їзд Центрального комітету Атомпрофспілки, а також обрано членів ЦК Атомпрофспілки та ревізійної комісії вищих профспілкових органів. Обрали також новий склад профкому ЮУАЕС, який працюватиме наступні 5 років.

 

 

Читайте також

Футболісти Південноукраїнської АЕС перемогли в срібній лізі Всеукраїнського фіналу аматорської футзальної ліги

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

Команда аматорського футбольного клубу «Автолокомотив», більшість гравців якої є працівн...

Бігуни з міста-супутника Південноукраїнської АЕС взяли участь у Київському півмарафоні Незламності

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

Бігуни з міста-супутника Південноукраїнської АЕС (ПАЕС) взяли участь у Київському півмарафоні Незлам...

Повідомлення про розгляд проєкту змін до інвестиційної програми ВП ПАЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» у сфері централізованого водопостачання та водовідведення на 2022-2024 роки

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

ПОВІДОМЛЕННЯ про розгляд проєкту змін до інвестиційної програми ВП ПАЕС ДП «НАЕК «Енер...

Перше відрядження – на ПАЕС

Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

Південноукраїнський енергокомплекс з робочою поїздкою відвідав перший заступник голови Миколаївської...