Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Мінімальні вимоги до ЗІЗ, якими роботодавець має безоплатно забезпечити своїх працівників
AA

Мінімальні вимоги до ЗІЗ, якими роботодавець має безоплатно забезпечити своїх працівників

Мінімальні вимоги встановлюють загальні вимоги до засобів індивідуального захисту (далі — ЗІЗ), що використовуються працівниками під час трудового процесу та поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які у своїй діяльності використовують ЗІЗ.

Мінімальні вимоги розроблені на основі Директиви Ради 89/656/ЄЕС від  30.11.1989 року про мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці (третя окрема Директива у значенні ч.1 ст.16 Директиви 89/391/ЄЕС).

На роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов’язані із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, працівникам видаються безоплатно спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші ЗІЗ за встановленими нормами, які для роботодавця є обов’язковим мінімумом безоплатної видачі ЗІЗ, з визначенням захисних властивостей ЗІЗ та строків їх використання.

Роботодавець зобов’язаний:

- забезпечити власним коштом придбання, комплектування, видачу та утримання (забезпечення працездатності та належного гігієнічного стану) ЗІЗ, які мають відповідати вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту щодо безпеки та стандартам стосовно конструкції і виготовлення;

- перед видачею ЗІЗ проінформувати працівника про ризики для його життя та здоров’я, від яких його захищатиме користування цим ЗІЗ;

- забезпечити регулярне навчання працівників правилам користування ЗІЗ;

- забезпечити демонстрацію правильного застосування ЗІЗ;

- організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам;

- при цьому видача працівникам і повернення ними ЗІЗ має обліковуватися в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ;

- утримувати чергові ЗІЗ у призначеному для зберігання приміщенні в належному гігієнічному стані та видавати під відповідальність керівників робіт або керівників змін.

Якщо існує більше ніж один ризик для життя та здоров’я працівників, і визначена необхідність одночасного носіння декількох засобів індивідуального захисту, такі ЗІЗ мають бути сумісними та ефективними проти наявних ризику (ризиків).

Увага! 

У разі інфекційного захворювання працівника усі ЗІЗ, якими він користувався, та приміщення, в якому вони зберігались, підлягають дезінфекції.

Строк носіння ЗІЗ визначається:

- з урахуванням рівня ризику для життя та здоров’я працівників; частотою знаходження працівника під дією цього ризику;

- характеристикою робочого місця кожного працівника;

- ефективністю самого ЗІЗ.

Строк носіння ЗІЗ обчислюється в календарних днях з дня їх фактичної видачі та не має перевищувати строк придатності, визначений документами виробника (інструкціями з експлуатації, паспортами тощо).

Догляд та обслуговування засобів індивідуального захисту у суб’єктів господарювання має виконувати підготовлений персонал, який знає вимоги інструкцій з їх експлуатації, або спеціалізована організація. Кожен працівник, має бути поінформований про догляд й обслуговування ЗІЗ під час їх видання та під час проведення періодичних інструктажів з питань охорони праці.

 

Читайте також

Уряд затвердив правила створення Комісій з розгляду питань компенсації за знищене житло

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Кабінет Міністрів України затвердив Примірне положення про Комісію з розгляду питань щодо надання ко...

Відбувся міні-семінар для фізичних осіб підприємців у сфері торгівлі та надання послуг на тему: «Працевлаштування неповнолітніх»

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

25.05.2023 в приміщенні управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради відбув...

Засідання комісії

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

24.05.2023 під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради М...

Чекаємо можливості звернення за державними допомогами, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (порталу Дія)

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Незабаром засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал Дія) буде м...

Як дистанційно відмовитися від отримання соціальної допомоги (в т.ч. перебуваючи за кордоном)

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Міністерство соціальної політики України на виконання пункту 1.3 Протоколу онлайн-наради з обговорен...

Відбувся міні-семінар для суб'єктів господарської діяльності у сфері торгівлі та надання послуг на тему: "Основні питання трудового законодавства"

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

З метою надання методичної допомоги та проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи в прим...