
Шановні Южноукраїнці, територіальна громадо!
Завершились місцеві вибори 2020. При низькій активності наших мешканців на п’ять років о...
Res --> 1
Роботодавцем міського голови є територіальна громада, він працює на неї. В той же час міський голова має виконувати Укази Президента України. Є тарифна хвороба комунальних послуг. І люди, і Президент України виступають за зниження комунальних тарифів, проти бідності. Ці та багато інших питань є предметом уваги місцевого самоврядування.
Коли виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради за підписом міського голови з чисельними ініціативами та проханнями звертається до керівних органів країни, як правило, це не означає, що у нас щось дуже погано.
Звісно, у нас є чимало ще не вирішених питань і проблемних ділянок по інфраструктурі соціального устрою нашого міста. Цим потрібно займатись, що в той чи інший спосіб і відбувається, бо наша ближча історія зобов’язує наздоганяти згаяний час.
Наше місто почало самостійно жити з 2001 року. Його міська рада того часу на виконання Наказу Міністра палива та енергетики і наказу Президента ДП НАЕК «Енергоатом» своїми рішеннями прийняла основну частину міста у власність його громади.
Рішення про передачу «атомних міст» «Київ» здійснював в порушення Закону, без обов’язкової Постанови Уряду України. Громади на такі дії не отримали Урядових гарантій, державних коштів та втратили Урядового арбітра в стосунках ДП НАЕК «Енергоатом» і міст, що надалі потягло міжтарифні проблеми; гоніння на міських голів, які намагались захищати свої громади і колективи АЕС, бо вони теж їх мешканці; «Енергоатом» почав отримувати в межах 200 млн. грн. щорічної економії для їхніх потреб; кошти відомчого супроводу на рік передачі майна від «Енергоатому», зокрема по Южноукраїнську танули в погашенні пред’явлених Компанією місту чисельних боргів практично штучного походження.
Атомні міста залежні від АЕС, а це інколи обмежує їх життя. Нам належить ще звертатись до «Києва», аби наші міста отримали Державну програму свого майбутнього через вихід з проблемної монофункціональної залежності і для нас ОТГ, це тільки перший крок. При цьому ми налаштовані всебічно підтримувати атомних енергетиків, особливо в цей, для них складний період. Але і наших мешканців маємо тарифно захистити, бо це наш прямий обов’язок. Все вище вказане має своє документальне підтвердження.
2005 рік завершив становлення міста, як власника основної частини його соціальної інфраструктури. З цієї дати до 2015 року я не був на посаді міського голови. Сім різних осіб керували Южноукраїнськом змінюючи один одного. За десять вказаних років борг міста до АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» зростає до 114 млн. грн. Держава списує 50 млн. гривень, але борг продовжує рости. Причини: застаріле обладнання, не проектні мережі ТВКГ, потрібну модернізацію на вимогу Постанов Уряду України практично не роблять. Навіть нові прилади будинкового обліку бездарно гублять, як і інші розпочаті реформи. Уряд України, як арбітр в частині соціального врегулювання міжтарифних стосунків ДП НАЕК «Енергоатом» і атомних міст, на що я вказував вище, не відгукується, а профільне Міністерство звісно на стороні АЕС.
Як результат. З 2012 року АЕС арештовує рахунки КП ТВКГ. Акти свідчать, що від таких дій вказане підприємство марно втрачає 33 мільйона гривень на чисельні штрафи, пені, судові експертизи та збори, на стягнення ДВС, яких могло і не бути, якби в ДП НАЕК «Енергоатом» інакше ставились би до міст, де «живуть їхні АЕС». Спроби підприємства заключити мирові угоди остаточної реструктуризації боргів з початку 2018 року АЕС руйнує. І це відбувається в той час, коли інші атомні електростанції в містах такі угоди укладають. Наразі у них боргові проблеми дещо зменшено, на відміну від ЮУ АЕС, де ця проблема тільки загострилась. Депутати міської ради традиційно ігнорують засоби усунення першопричин вказаних боргів. Попри їхнє нерозуміння запропонованих шляхів вирішення боргового питання, роботи в подолання вказаної проблеми вийшли на завершальний етап, що дає реальну можливість її остаточного врегулювання. В матеріалах нової програми, далі показаної за №2, ми отримуємо відповіді, як саме буде знято тривалу проблему боргів на користь міста, його мешканців і АЕС.
Доречи, за вказані вище 2005 - 2015 роки не тільки з’явились вказані вище борги. За ті десять років вкрадено, занедбано, змарновано та втрачено з інших причин майна і коштів громади в межах 300 мільйонів гривень: це колектор очисних споруд ГПК; гуртожиток №6; дитсадок №4; магазин №7, об’єкти СМСЧ-2 та ще понад десяток втрат громади міста. Все відбувалось в тиші, ЗМІ по гостроті проблем і їхніх причин теж мовчали, хоча справи передавались в поліцію. Така була наша ближча історія. Та схоже, що з неї зробили висновки не всі.
По тематиці вирішення питань та вдосконалення умов міського життя, що частково відображено вище, тільки з грудня 2015 по 2020 рік прийнято 41 нову програму соціально-економічного і культурного розвитку міста. Вони діючі і в умовах деякого покращення фінансових можливостей міського бюджету з державної програми децентралізації дозволяють покращувати життєвий простір нашого міста, утримання його інфраструктури.
Але життя ставить нові завдання, та лишаються ще не до кінця вирішені і деякі старі проблеми. Завершується і п’ятирічна програма розвитку нашого міста. Тому є потреба ознайомити мешканців міста з певним колом нових програм, які спрямовані на вирішення питань відомих місту і не дуже, але які мають бути вирішені в ближчі роки, а вирішення окремих, маємо здійснювати вже в ближчі місяці. Тож про них. Ці програми мають діяти в складі плану розвитку міста, принаймні на перспективу після 2020 року. Їх можливо об’єднати, наприклад під назвою – «Ми маємо засоби нашого розвитку» і є таке бачення, що основою подальшого зростання міста можуть бути наступні програми:
Надалі, за чинними процедурами, буде продовжено більш детальне знайомство з цими та іншими новими програмами. Буде продемонстровано, якими засобами та в який спосіб буде досягатись мета кожної з названих програм та програм, які будуть оприлюднені пізніше.
Всі вони будуть придатними для плану розвитку Южноукраїнська та його ОТГ в координації з державними програмами. Вони, по їх суті, орієнтовані на безумовне досягнення пристойних умов життя наших людей, кожної родини, кожного мешканця. Не будуть полишені в стороні і наявні місцеві програми, які зарекомендували себе у вирішенні чисельних питань місцевого значення, як дієві засоби для досягнень поставленої мети.
В нещодавній публікації на сайті міста «Беззбиткове КП ТВКГ – безспірна реальність», було надано матеріал з проекту програми за № 2, де в стислій інформації показано, як саме буде досягатись поставлена мета вказаної програми в частині одного з її розділів. По суті, це унікальне рішення, яке не потребуватиме бюджетних витрат і в кінцевому результаті дасть до 50% здешевлення собівартості цієї важливої комунальної послуги, а відтак і тарифу. Споживання цієї послуги за новим проектом дозволить здійснити само розрахунок за весь цикл робіт без понад нормативного збільшення існуючого тарифу на період освоєння нового проекту. Популістам не варте хвилюватись. Світова практика свідчить, що таке рішення є сучасним в енергетиці, ми ж винайшли рішення, де ця методика спрацює ефективно і на наше місто, на екологію довкілля та буде заощаджувати статки людей. Цей матеріал подано в посилення доручень міського голови 2017 року, спроб в інші роки рішеннями міської ради реагувати на позицію мешканців, де вони висловлювали їх бачення реалізації соціальних пріоритетів у вирішенні питань громади Южноукраїнська.
В. Пароконний міський голова
далі декілька фото з сотні об’єктів –які стали краще за декілька років
Завершились місцеві вибори 2020. При низькій активності наших мешканців на п’ять років о...
Згідно розпорядження міського голови від 19.10.2020 №194-р «Про початок опалювального періоду...
Причиною більшості проблем енергоринку є дії членів НКРЕКП, - Кучеренко Дії членів Національної к...
За 2019 рік на проспекті Незалежності в місті Южноукраїнськ скоєно 32 ДТП. За 2020 рік (станом на...
Що нового нас чекає в 2021 році? Перше - це новий бюджет держави, а від нього наш міський бюджет....
Доводимо до відома мешканців міста Южноукраїнська інформацію про те, що 13 жовтня 2020 року о 15 год...
Останнім часом в мережі зв’явилось багато інформації про спростування небезпеки, яку несе КОВІ...
Директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко назвав вітамін,...
КП ТВКГ нашого міста відоме проблемами в ньому і навколо нього. Коли – Комунальні тарифи &n...