Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Легалізація заробітної плати - забезпечення нашого майбутнього
AA

Легалізація заробітної плати - забезпечення нашого майбутнього

Южноукраїнське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області інформує

Працівник,  який отримує зарплатню в «конверті»,  виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично,  роботодавець сплачує  стільки, скільки вважає за потрібне і доти,  поки вважає за потрібне. Працівник не  має   жодних доказів  на підтвердження  дійсного розміру своєї заробітної плати та страхового стажу.

 

Дуже важливо, щоб громадяни  усвідомили,  що   згода  отримувати зарплату в «конвертах»  позбавляє їх таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності та пологах;  виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою працездатності в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи.  І головне - через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий  стаж  та можливість  одержання заробленої  пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.

Тому лише наймані працівники повинні бути зацікавлені в тім, щоб працювати офіційно.

Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та  відрахування єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець,   щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість на  одержання справедливо заробленої пенсії.  І робити це потрібно не  коли людина  вже досягла пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому  міста та району особисто одержати інформацію щодо його нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків та страхового стажу. Тоді, при  виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом  до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.

Звертаємося до керівників підприємств та приватних підприємців - проявіть свою громадянську позицію і легалізуйте реальну заробітну плату своїх працівників, не позбавляйте їх  належного захисту на випадок непрацездатності та не прирікайте на мізерну пенсію.

 

 

Читайте також

Перелік документів для призначення дострокової пенсії за віком учасникам бойових дій

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Коло осіб, які мають право на призначення дострокової пенсії за віком, зокрема, особи, які належать...

Визначення строків призначення пенсій особам, які проживають (проживали), на території, де ведуться бойові дії або на тимчасово окупованій території

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

15.04.2023 набрав чинності Закон України від 20.03.2023 № 2981-ІХ «Про внесення змін до Закону...

Уряд урегулював питання надання соціальних послуг з догляду та медичних послуг потерпілим на виробництві

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області

Оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 № 438, якою затверджено Порядок орга...