Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Інформація про грип та ГРВІ
AA

Інформація про грип та ГРВІ

В Україні за епідемічний сезон 2021/2022 років зареєстровано 5,9 млн. випадків захворювання на грип та ГРВІ. Протягом сезону 15,5% населення України звернулося по медичну допомогу з приводу захворювання на респіраторну групу інфекцій.

Захворюваність на ГРВІ мала двохвильовий характер із максимальними підйомами на 42-45 тижнях 2021 року і 3-7 тижнях 2022 року. Низький  рівень активності зберігся лише в Закарпатській області й  м. Київ.

З 8 тижня показники захворюваності набули вираженої тенденції до зниження. До кінця періоду спостереження інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із новою короно-віросною інфекцією, був значно нижче епідемічного порога. На активність епідемічного процесу вплинули чинники, пов’язані насамперед з інтервенцією Російської федерації, руйнуванням закладів охорони здоров’я, недоступністю даних про отримання медичної допомоги на окупованих територіях.

Епідемічний процес охопив усі вікові групи населення. Найбільш інтенсивно епідемічний процес проявлявся сумарною захворюваністю на грип та ГРВІ у вікових групах 0-4 та 15-17 років, які хворіли у 2,6 рази частіше за дорослих. 

За епідемічний сезон 2021/2022 років не зареєстровано жодного летального випадку внаслідок грипу. Водночас зафіксовано 51 649 летальних випадків унаслідок COVID-19.

З початку минулого сезону проти грипу було вакциновано 174 614 осіб (0,5% від загальної кількості населення України), з них частка дітей віком від 6 місяців до 5 років серед щеплених становила 6,1 %. Із 10,4 млн. осіб, що віднесені до пріоритетних груп ризику (медичні працівники, вагітні, діти віком 6-59 місяців, особи з хронічними хворобами), вакциновано лише 1,0%.

Серед пріоритетних груп ризику найбільше щеплено персонал медичних закладів – 21,0% та осіб, що перебувають у закладах тривалого догляду – 3,2%.

Епідемічний сезон ГРВІ та грипу розпочнеться з 40-го тижня поточного року (03.10.2022) та завершиться після 20-го тижня наступного року (22.05.2023).

У період підготовки до епідемічного зростання захворюваності одним з основних  заходів боротьби з епідемією грипу є вакцинація, як доцільна та важлива.

В попередні роки питання імунізації в Южноукраїнській міській територіальній громаді охоплювало щорічно 0,3-0,5 % населення.

Вакцинацію проти грипу доцільно проводити в період з вересня по листопад.

Читайте також

Робоча нарада

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

11.09.2023 у залі засідань виконавчого комітету відбулось обговорення вкрай важливого та гострого пи...

За час війни в Україні зросла кількість курців…Як цьому протистояти? Навіщо ми знищуємо самих себе?

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Згідно соціальних опитувань, кількість українців, які зовсім не курять, скоротилася на 4,7% у порівн...

Привітали медиків зі святом

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Сучасні медики мужньо витримали багато викликів долі: і реформування галузі, і ковідну пандемію, і в...

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міській територіальній громаді"

Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Звіт про виконання міської комплексної програми "Охорона здоров’я в Южноукраїнській міськ...