Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Гепатит А: Профілактика і важливі поради для збереження здоров’я
AA

Гепатит А: Профілактика і важливі поради для збереження здоров’я

Гепатит А – це заразна інфекційна хвороба, яка впливає на печінку. Цей вірус передається через забруднену воду та їжу, і може призвести до серйозних проблем із здоров’ям.

Одним з головних способів передачі вірусу гепатиту А є контакт з інфікованою водою чи їжею через забруднені руки. Тому ретельне миття рук з милом після відвідування туалету і перед їжею є критично важливим для профілактики хвороби.

Серед факторів ризику гепатиту А: погані санітарні умови; відсутність очищеної води; вживання наркотичних речовин; проживання з інфікованою людиною; сексуальні контакти з людиною, у якої гостра форма гепатиту А; поїздки в район з високою епідемічністю.

Вірус гепатиту А зберігається у воді від 3 до 10 місяців, у випорожненнях - до 30 діб, у сухому середовищі за кімнатної температури - протягом тижня. Вірус гепатиту А гине через 5 хв кип’ятіння. Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів.

Найефективнішим способом захисту від гепатиту А є вакцинація, яка стимулює імунну систему організму для боротьби з вірусом. Вакцинація рекомендується дітям та дорослим, особливо якщо вони перебувають у зоні ризику або планують подорожувати в країни з високим рівнем зараження гепатитом А.

Якщо ви відчуваєте симптоми гепатиту А, такі як жовтиця, втрата апетиту, втома і біль в животі, негайно зверніться до лікаря. Рання діагностика може допомогти уникнути серйозних ускладнень.

Джерело: Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, Центр громадського здоров’я МОЗ України

 

Читайте також

45 років - медицині міста

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

З нагоди 45-річного ювілею КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» її колект...