Трудові права осіб з інвалідністю в Україні
Відповідно до законодавства України, особи з інвалідністю користуються повним обсягом трудових прав,...
Res --> 1
Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці.
Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 № 1290 (із змінами).
Міністерство соціальної політики України в листі від 21.09.2016 р. № 1344/13/84-16 зазначає, що розділом XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» вищевказаного Списку для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у тому числі персональних комп’ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів. Ця позиція Списку поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки», незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.
Згідно з Порядком застосування зазначеного вище Списку, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 № 16 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.98 за № 58/2498 (із змінами), додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу.
У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.
Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.

Відповідно до законодавства України, особи з інвалідністю користуються повним обсягом трудових прав,...
На виконання доручення Кабінету Міністрів України та в межах плану заходів щодо економії електроенер...
В залі засідань виконавчого комітету Південноукраїнської міської ради, під головуванням міського гол...
3 грудня громади Миколаївської області отримали три спеціалізовані автомобілі за підтримки Програми...
Наперекір долі, більшість людей з інвалідністю живе повноцінним життям - працює, займається спортом,...
01.12.2025 року в залі засідань виконавчого комітету Південноукраїнської міської ради, під голо...
Навіть у військовий час наша Южноукраїнська міська територіальна громада не залишається байдужою та...
28 листопада 2025 року відбулась важлива зустріч із родинами загиблих Героїв. Захід пройшов під голо...
Міністерство у справах ветеранів України здійснює призначення та виплати одноразової грошової допомо...
Напевно, не раз відчували, коли ви просто світилися від щастя, хотіли поділитися своїми почуттями з...