Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!
AA

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

Регіональна торгово-промислова палата Миколаївської області, як незалежна експертна установа має змогу надавати підприємствам та організаціям документи, які допоможуть звертатись в майбутньому для відшкодування понесених втрат (матеріальної шкоди), внаслідок збройної агресії з боку рф, а саме: ракетних та артилерійських обстрілів, введення бойових дій, захоплення територій громад Миколаївської області, руйнації, пошкодження та пожеж нерухомого та рухомого майна.

1. Для фіксації фактів руйнації (пошкодження) об’єктів експертизи Регіональна торгово-промислова палата Миколаївської області (далі- РТПП) надають:

- акти обстеження та фотофіксації про пошкодження або руйнацію нерухомого майна (будівлі-споруди);

- акти обстеження та фотофіксації про пошкодження, руйнацію або викрадення рухомого майна (обладнання, товари, готова продукція, сільськогосподарська продукція, яка зберігалась на складах, товарно-матеріальні цінності, авто та спец техніка).

2. Для фермерських господарств, якщо мова йде про посіви та врожай різних видів сільськогосподарських культур на полях та неможливість його збирання, регіональна торгово-промислова палата надає:

- акти підтвердження розташування земельних ділянок (з відповідними кадастровими номерами), з очікуваним врожаєм сільськогосподарських культур у 2022 році, які знаходилися в районі проведення воєнних (бойових) дій, або які перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) внаслідок збройної агресії рф.

3. Для подання позивів до судових інстанцій, зокрема міжнародних або для подання заяв про компенсацію – судові експерти торгово-промислової палати проводять судові експертизи, за результатами яких надають висновки щодо визначення матеріальної шкоди (втрат), які зазнали підприємства та організації, а саме:

  • для визначення матеріальної шкоди (втрат) нерухомого майна (будівлі та споруди) проводиться судова будівельно-технічна експертиза;
  • для визначення матеріальної шкоди (втрат) рухомого майна (обладнання, товари, готова продукція, сільськогосподарська продукція, яка зберігалась на складах, товарно-матеріальні цінності) проводиться судова товарознавча експертиза;
  • для визначення матеріальної шкоди (втрат) власникам транспортних засобів (автомобільна, сільськогосподарська, спеціальна та інша техніка) проводиться судова транспортно-товарознавча експертиза;
  • для розрахунків втрат прибутку підприємства організацій, які постраждали внаслідок агресії рф проводиться судова економічна експертиза;
  • для розрахунків розмірів збитків врожаю, завданих фермерським господарствам, які посіяли, але не змогли зібрати врожай внаслідок воєнних (бойових) дій (або які перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) в результаті збройної агресії рф) – проводиться судова товарознавча експертиза.

4. Оцінювачі РТПП Миколаївської області на замовлення підприємства організацій мають змогу надавати Звіти з оцінки майна для визначення обсягу збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф.

5. Департамент з питань юридичного забезпечення та організаційної роботи РТПП Миколаївської області відповідно до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» засвідчує факти настання форс-мажорних обставин (обставини непереробної сили) та видає відповідні Сертифікати.

Суб’єкт господарювання, який не може виконати свої зобов’язання у зв’язку із військовою агресією або іншими обставинами непереробної сили, при наявності Сертифікату звільняється від відповідальності за невиконання договірних, а також податкових та інших зобов’язань/обов’язків, виконання яких настало згідно з законодавчим чи іншим нормативно-правовим актом або може настати найближчим часом і виконання яких стало неможливим через наявність форс-мажорних обставин.

Для подальшої співпраці і більш оперативного розгляду питань безпосередньо в робочому порядку, звертатися по напрямку діяльності:

  • відділ експертиз та оцінки, начальник відділу – Хоменко Сергій Миколайович, 067 514 61 88e-mail: sergio@rtpp.com.ua;
  • департамент з питань юридичного забезпечення, директор департаменту – Тригуб Оксана Володимирівна, 067 518 88 20, e-mail: trigub@rtpp.com.ua.

 

Читайте також

До уваги суб’єктів підприємницької діяльності! Про обов’язковість встановлення електронних платіжних засобів (терміналів)

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

Про обов’язковість встановлення електронних платіжних засобів (терміналів) Зміни у законода...

До уваги сільсьгосптоваровиробників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для четвертої групи!

Миколаївська обласна рада

До уваги сільсьгосптоваровиробників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та став...