
До порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для усіх видів державної соціальної допомоги внесено зміни
18 березня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 303 "Про внесення змін...
Res --> 1
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» страхувальник відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках, або в Держказначействі, якщо є бюджетною установою. Кошти, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку.
Дані кошти, можуть бути використані виключно на здійснення страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам і не можуть спрямовуватись на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.
Отже, стягнення аліментів з сум допомоги по тимчасовій непрацездатності безпосередньо з окремого рахунку страхувальника чинним законодавством не передбачено.
Водночас, до обов’язків підприємств, установ та організацій належить здійснення відрахувань із заробітної плати боржника і перерахування коштів на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.
Окрім цього, згідно з Законом України «Про виконавче провадження» на допомогу, що виплачується в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках, стягнення аліментів здійснюється виключно за відповідними рішеннями.
Утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, в тому числі з допомоги по державному соціальному страхуванню, а також з допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Варто зазначити, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 146 від 26.02.1993 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб» утримання аліментів не провадиться з допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, тощо.
Отже, страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на виплату аліментів, при цьому з суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, виплаченій боржнику, стягнення аліментів повинно здійснюватися.
18 березня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 303 "Про внесення змін...
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 "Деякі питання надання житлових...
За бажанням одержувачів, страхові виплати можуть перераховуватися на їхні поточні рахунки в банку (п...
В Пенсійному фонді України модернізовано сервіс звернення громадян за призначенням пенсії через вебп...
З 1 березня 2025 року на коефіцієнт 1,115 перераховано щомісячні страхові виплати потерпілим від нещ...
Пенсійний фонд України з 1 березня 2025 року провів перерахунок пенсій відповідно до постанови Кабін...
Звернутися за наданням субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового при...
Пенсійний фонд України з кінця 2022 року призначає та виплачує житлові субсидії та пільги. Кошти піл...
Відповідно до чинного законодавства, щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених п...
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 2024 року № 1544 "Деякі питання наданн...