Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Атестація робочих місць за умовами праці
AA

Атестація робочих місць за умовами праці

На підприємствах, в організаціях, установах незалежно від форм власності та господарювання, де технологічний процес, обладнання, сировина та матеріали є потенційно  шкідливими та небезпечними і можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, проводиться атестація робочих місць за умовами праці.

Атестація робочих місць є важливою процедурою для всіх учасників  у сфері охорони праці.  Для працівників — це насамперед,  впевненість у власній безпеці, збереження здоров'я та отримання гарантованих законодавством соціальних пільг. Для роботодавця — можливість запобігти адміністративним та кримінальним розглядам і стягненням з боку наглядових та контролюючих органів, а також судовим  позовам від працівників.

Атестація робочого місця – це обстеження умов, в яких знаходяться працівник з точки зору охорони праці. При проведенні атестації робочого місця  встановлюються фактори і причини виникнення несприятливих умов праці. Та перш за все — проведення атестації  направлено на збереження  здоров'я працівників. Тому обов'язково визначаються технічні і організаційні заходи, які мають покращити умови праці на таких робочих місцях.

Законодавством передбачено пільги і компенсації за роботу у шкідливих умовах праці. Зокрема, надбавки і доплати до посадового окладу, скорочений робочий тиждень, додаткова оплачувана відпустка, безкоштовне забезпечення працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком тощо.

Варто знати, що кожний п'ятирічний період роботи в шкідливих умовах праці для зарахування до пільгового пенсійного стажу має бути підтверджений результатами атестації. Матеріали атестації робочих місць за умовами праці повинні бути затверджені головним державним експертом з умов праці.

Основною причиною не проведення атестації робочих місць за умовами праці є небажання керівників підприємств платити за проведення досліджень шкідливих факторів виробничого середовища, які проводяться санітарними лабораторіями, атестованими органами Держстандарту та надання працівникам за результатами атестації пільг і компенсацій за роботу у несприятливих умовах.

Законом України «Про внесення змін до статті Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про працю» від 17.05.12 № 4712 – VI встановлено адміністративну відповідальність за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення.

Отже, роботодавець, який дійсно дорожить репутацією свого підприємства, організації, має обов’язково і своєчасно провести атестацію, щоб не довелось працівникам, які дійсно втрачають своє здоров’я, виконуючи роботи, пов’язані зі шкідливими умовами, захищати свої права в судовому порядку, а підприємству – відповідати за шкоду, заподіяну працівникові.

 

Читайте також

Засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

26 вересня 2023 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих орга...

Порядок отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Порядок отримання  грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрі...

Увага!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Якщо Ви внутрішньо переміщена особа і шукаєте роботу або плануєте прийняти участь у створенні чи роз...

Засідання комісії

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

20.09.2023 під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради М...

Про внесення змін до  Порядку обчислення середньої заробітної плати затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.02.1995 № 100

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Зміни до порядку обчислення середньої заробітної плати, запроваджені постановою Кабінету Міністрів У...