До уваги суб’єктів господарської діяльності!
17.01.2025 управлінням соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради організована р...
Res --> 1
3 грудня кожного року світ відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На жаль, багато захворювань чи травм на сьогодні є невиліковними та обмежують людей у фізичних можливостях — вони не можуть виконувати звичні для кожної здорової людини функції. Від цього страждає близько 15% людей на планеті. Таких осіб називають людьми з інвалідністю. Люди з інвалідністю мають численні труднощі — побутові, психологічні, проблеми з освітою та працевлаштуванням. Їм часто притаманні нижчий рівень життя та часткова чи повна соціальна ізоляція.
Кожного року визначається окремий лозунг для цього дня. Наприклад, лозунг 2020 року — «Не всі інвалідності є видимими». Ця тема спрямована на розуміння інвалідності, яку не можна побачити, наприклад, психічні хвороби або неврологічні розлади.
Люди з обмеженими можливостями не вимагають для себе особливих умов, а лише хочуть, щоб не обмежувалися їхні права на освіту, роботу і місце у соціумі. Багатьом з них не пощастило вже на старті життя, інші втратили фізичну силу внаслідок хвороб чи травм.
Але вони так само хочуть радіти життю, реалізувати свої здібності і бути корисними суспільству, як і всі люди. Хоча для цього їм доводиться докладати титанічних зусиль.
Відомі люди в світі мали інвалідність це і Людвіг ван Бетховен, Франклін Рузвельт, Стівен Хокінг, Стіві Вандер. Всі вони є прикладом того, що люди з обмеженими можливостями можуть бути впливовими та важливими для суспільства
Жаліти їх і відводити очі – зовсім не ті почуття, яких потребують особи з інвалідністю. Зручний пандус вартує більше тисячі красивих слів. Інфраструктурна доступність, ширший вибір освіти і роботи – ось що потрібно таким людям. Адже труднощі в пересуванні містом, відмови у працевлаштуванні прирікають їх лише спостерігати життя за вікном своєї кімнати.
Значення цього дня зовсім не в тому, щоб викликати почуття жалю до людей з особливими потребами. Навпаки, він нагадує нам про рівність таких людей з іншими громадянами. Але не слід забувати, що ці люди потребують допомоги та соціального захисту.
17.01.2025 управлінням соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради організована р...
На робочому місці працівники можуть стикатись із випадками мобінгу (це різновид цькування) як з боку...
У рамках роботи над обласною програмою підтримки ветеранів, за співпраці з громадською організацією...
10 січня 2025 року в сесійній залі Південноукраїнської міської ради відбулася зустріч з...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
В управлінні соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради до 24.01.2025 продовжується...
Часто робота на висоті пов’язана з високим рівнем травматизму на виробництві. Тому Державним К...
Мінсоцполітики та Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу...
Національна соціальна сервісна служба запрошує волонтерів взяти участь в опитуванні, щоб поділитися...
Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX розм...