Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | 36 років перемоги над невидимим ворогом
AA

36 років перемоги над невидимим ворогом

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом України 10 листопада 2006 року. 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня у державному ЗМІ було оприлюднено повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Офіційне рішення було прийнято 12 років по тому.

Незважаючи на всі труднощі і проблеми соціального та економічного характеру, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей.

В нашому місті на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 798 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них ліквідаторів 2 категорії – 324 особи та ліквідаторів/потерпілих 3 категорії – 90 осіб.

З державного бюджету чорнобильці отримують щомісячну компенсацію вартості продуктів харчування, одноразову щорічну допомогу на оздоровлення, а також мають право на безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безоплатне позачергове зубопротезування.

В Южноукраїнській міській територіальній громаді діє Комплексна програма соціального захисту населення «Турбота», відповідно до якої надається матеріальна допомога громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є її ліквідаторами або мають інвалідність, отриману внаслідок аварії на ЧАЕС.

До дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в Южноукраїнському міському історичному музеї з 12 по 17 грудня діє експозиція «Стежками чорнобильського лиха», а сьогодні, 14 грудня о 11.00 відбудеться покладання квітів до пам’ятного знаку «Чорнобильська Мадонна». Пропонуємо всім бажаючим долучитися до заходу.

Читайте також

Подяка

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради виражає подяку підприємцю...

Відбулося навчання

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

15.03.2023 відбулося дистанційне навчання в режимі реального часу за допомогою програмного додатка &...