Долаємо проблеми

15.11.2017

МІСТУ  БЕЗ ПОЛІТИЧНИХ ПЕНСІОНЕРІВ
НА ПОПУЛІСТСЬКОМУ ШПАГАТІ
БУТИ!

Низка знакових питань, які мені постійно задають наші мешканці та їхні пропозиції оприлюднити відповіді по їх суті, дали мені  привід зробити цей аналіз

   

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

 

На звітних зборах в діалоговому режимі ми з Вами розглянули широкий спектр проблем нашого міста, визначились зі шляхами їх вирішення.

Нашу розмову ми продовжили в щоденному режимі за Вашими дзвінками, зверненнями, запитаннями в прямому ефірі.

В можливий спосіб я намагаюсь довести Ваше бачення вирішення тих чи інших питань на рівень  міської ради через потрібні рішення депутатів Южноукраїнської міської ради, 7-го скликання.  Дивимось що виходить!

     

Декілька слів з передісторії:

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» дає територіальним громадам (стаття 2 – Поняття місцевого самоврядування) бути головними у прийнятті рішень:   

П. 1. Місцеве самоврядування в Україні – це, зокрема гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

П. 2.  Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами міст як безпосередньо, так і через міські ради та їх виконавчі органи, які представляють спільні інтереси територіальних громад міст. Тобто першим сувереном є територіальна громада.

Відповідно до Закону територіальна громада, це перший суверен, і наші обранці мають на це зважати!

 • Згідно з Законом виборці віддають свої голоси за депутатів та міського голову за переконливість їхніх програм, за їхнє слово служити своїй громаді.
 • Наші «обранці» мають звітувати, як вони виконують дані ними обіцянки, які так щедро майоріли на виборних палатках, стендах, в засобах масової інформації, в  листівках, з промов при особистих зустрічах.
 • Скажу про себе. Я щорічно звітую перед територіальною громадою. Провів вже не одну таку зустріч. Використовую будь-яку слушну можливість аби почути мешканців, донести те, чим живе наше місцеве самоврядування, яка у нас перспектива розвитку.
 • Вже майже два роки я намагаюсь довести депутатам міської ради те, що і їх мають чути всі мешканці, при чому не тільки двору, де вони обирались, а і все місто, бо обирають їх в невеликому окрузі, а служити вони мають всій територіальній громаді міста Южноукраїнська. Депутати мають виносити їхні обіцянки на розгляд міської ради у вигляді відповідних проектів рішень та проектів їхніх програм.
 • Маю сказати, що рішення міської ради, це Акт, який дає дозвіл на рух майна, на регулювання земельних відносин, на використання бюджетних коштів, фактично - це інструмент до вирішення тих чи інших питань.
 • Програма - це більш складне рішення, фактично це вже механізм того, як буде вирішуватись те чи інше питання в його деталях.
 • Та не все і не у всіх депутатів міської ради виходить так, як і обіцялось. Після чисельних звернень до окремих депутатів міської ради, аби вони виносили на розгляд міської ради проекти  програм, що вони доводили громаді міста на виборній дистанції, я вимушений реагувати, бо обіцяли, а вони - мовчать, проектів не виносять. Натомість йде ігнорування навіть того, що їм доводиться від рішень та звернень територіальної громади.
 • Певне коло депутатів міської ради чують тільки себе самих, а це проти Закону, проти людей.

 

Приведу декілька характерних прикладів:

1. Почну з себе. З командою, яку я привів на вибори і за кожного члена якої давав слово Вам, шановні Южноукраїнці, повірити мені за їхню прихильність даним обіцянкам, та відповідно і мені в тому, що саме разом ми будемо спроможні вирішувати обіцяні нами Програми, відбулось наступне. 31 березня 2016 року за конструктивної підтримки багатьох депутатів міської ради з різних фракцій ми прийняли загальноміську програму розвитку міста Южноураїнська на 5 років.

Надалі декількома членами нашої команди було вирішено, що вони будуть самі по собі. Дехто відійшов від лінії нашої Програми і їх виключено з лав УП «Єдність».

Стабільно притримуються програмних обіцянок 9 – 11 з 16 депутатів, яким Ви довірили бути обраними в команді під мою гарантію та особисті обіцянки кожного з цих висуванців. Хто відійшов від команди, нових пропозицій щодо розвитку територіальної громади не надавали, дехто навіть підпав під вплив тіньової Особи приватних інтересів.

Наразі, наші передвиборні обіцянки покладено у 18 локальних програм, які позитивно впливають на життя громади міста. Вони живуть за підтримки багатьох депутатів міської ради з різних фракцій. За такої конструктивної спільної позиції вдалось відновити життя 22 програмам, які прийняли в попередні роки та які були дещо призабуті. Завдяки саме цим рішенням з бюджету децентралізації ми досить стабільно розвиваємо наше місто. Думаю що і громада буде вдячна цим депутатам міської ради. 

Маю сказати, що Центральний офіс УП «Єдність» не втручається в роботу наших депутатів та схвально оцінює роботу тих, які виконують те, що обіцяли людям. Це природна лінія цієї Політичної партії – розвивати місцеве самоврядування.

Потрібно також сказати, що втрати, які понесла моя команда, перекриваються голосами депутатів міської ради з інших фракцій. Про їх виважений підхід до свого депутатства ще буде нагода проінформувати Вас, шановні Южноукраїнці, досить детально, рівно як і про перебіг подій щодо спроб розвалити конструктивну більшість в угоду суто корисних інтересів Осіб відомих і не дуже.

Керівництво Южноукраїнською організацією УП «Єдність» я припинив з початку моєї роботи на посаді міського голови аби бути рівно доступним для всіх депутатів міської ради в сприянні втіленню передвиборних програм всіх депутатів за ознаками, які сприйме територіальна громада.  

Та не все так є, як мало б бути за суто людською логікою. Певна кількість депутатів міської ради не бажає бути конструктивною, не пропонує нічого з того, що ними було  обіцяно людям, а навпаки, явно саботує рішення, які очікують мешканці міста.  

На мої зауваження: якщо критикуєте, то вносьте свій дієвий проект, відповіді я не чую. Натомість тільки подаються проекти рішень міської ради щодо заборони розвитку центру міста та навіть інших його територій під настійливою назвою – «Мораторій».

Відповідь шукати довго не приходиться. Вона в явних протиріччях, а вірніше в популістських обіцянках депутатів, які фактично блокують розвиток міста.  

На характерних прикладах все і побачимо. 

2. Партійні обранці міста в передвиборній Програмі «ВО «Батьківщини» прописали таке ствердження:

«Дуже просто давати красиві, але пусті обіцянки, а після того, як мине передвиборча гонка, навіть не згадувати про них.

Южноукраїнська організація політичної партії «ВО «Батьківщина» навіть не намагатиметься конкурувати із опонентами у кількості декларативних заяв.

Ми пропонуємо лише те, що гарантовано виконаємо» - казали ці партійці в період виборчого процесу.  

Та всупереч цим гучним заявам маємо ось таке:

Якщо ця політична сила вміє одночасно підвищувати і знижувати тариф, то, мабуть, місту вони вже давно б представили свій проект, як це робити!??

Але нічого подібного від них ми не бачимо, відсутні від них будь які проекти рішень та проекти потрібних локальних програм. Казали, що хочете зробити, так внесіть розроблений проект, як це робити. Не голосом, а наданим проектом Програми.   

З іншої сторони, КП ЖЕО за підтримки виконавчого комітету постійно вишукує засоби зниження собівартості послуг. Брак коштів на поточні ремонти під’їздів в тарифі,  спільно з виконкомом, пропонує включити в бюджет міста поки під’їзди не будуть приведені до стану, а коли буде можливість підтримання їх - перенести в ощадливий тариф. 

Надалі, «ВО «Батьківщина» в їх програмі щодо міста Южноукраїнська передбачала і таке –

Маю вказати, що це питання знайоме фахівцям виконавчого комітету протягом понад 10 років. Є контакти з розробниками нових технологій у м.Львові і в м.Миколаєві. Це тема, яку я запропонував ще в 2004 році аби подолати, вже в той час, відому проблему з перед аварійним дюкер-переходом через Ташлицьке водосховище. Таке рішення потрібне, але воно не для декларативних заяв. Наразі, йде розгляд Проекту та пошук джерел інвестора.

Також потрібно вказати, що Програма «Зелена карта відходів», яка вже впроваджується в місті, ніяким чином не належить до міської організації ПП «ВО «Батьківщина». Ця технологія має дещо інше походження та мету – роздільно збирати відходи і в такий спосіб розвантажити звалище, оздоровити довкілля та помітно зменшити тариф тієї ж квартирної плати, суттєво покращити санітарний стан міста. Ця ємна робота вже впроваджується на території нашого міста і дає свій позитив.

В своїй програмі Южноукраїнська організація ПП «ВО «Батьківщина» проголосила «Корупції не місце», але не вони досліджували, та не вони передавали в правоохоронні органи матеріали на, явно пограбовані, об’єкти і випадки зловживань в місцевому самоврядуванні міста, де наразі відбувається відповідне слідство.  

Натомість, постійно чути їх безкінечні голосні вигуки безпідставних звинувачень, постійні спроби цих партійців завадити розвитку міста Южноукраїнська. 

Схоже, що МО ПП «ВО «Батьківщина» складні передвиборні обіцянки і не думала виконувати. Вони в свій актив можуть внести лише ті стандартні обіцянки, які дають всі кандидати в місцеві ради у всіх містах. Місто Южноукраїнськ не є виключенням.

Всі депутати міської ради дбають за благоустрій вулиць доріг, прибудинкових територій та зручних місць відпочинку для дорослих та розваг для дітей тощо.

А справжнім лицем тієї чи іншої політичної партії або її окремих обранців має бути відповідь та дієві рішення в подолання знакових проблем міста.

Це його перспектива в конкретних пропозиціях – наприклад отримання справедливих тарифів на Ж/К послуги, розвиток підприємств цієї галузі, забезпечення безпечного довкілля та гідних умов життя в місті, рух у вирішенні житлових питань, це питання щодо освіти, медичні питання, соціальний захист, безпека на території міста та багато іншого.

Дивимось ще приклади популістського толку. 

3. МО ПП «Наш Край», зокрема в передвиборній програмі Кваснеського Є.А., є таке:

Як бачимо, популістський шпагат – це позиція, яку швидкі на слово особи, оманливо декларують, а досягти її вони і не збираються, і як видно ще - не можуть.

Дивимось ще приклади популістського шпагату – «пропонувати і не робити»!

4. До цих депутатів періодично приєднуються і інші депутати.  

Невже той же майданчик, який почали розбудовувати біля бувшого магазину №53, це погано що б його заборонити? Невже нові лавки та урни на вулицях міста теж погано? Невже і ринок «Господар», який зробили тільки на половину, та який дехто з депутатів міської ради намагається обмежити в його розвитку – це теж погано?! А КП «Критий ринок», його довели до руйнування розміром в 4 мільйони гривень, а тепер Інвестору знадобиться не один рік щоб його вивести на пристойний рівень роботи, то і тут певне коло популістів влаштовують виставу, де вони начебто хочуть допомогти місту.

Я вже не кажу про те, як було доведено до занепаду технологічне обладнання КП ТВКГ, що призвело до його багатомільйонних збитків, які намагались погашати без будь-якого розуміння; що перш за все потрібно знайти причини проблем та розпочати впливати на їх ліквідацію. Натомість, періодично припускались пустих обіцянок налагодити облік води та тепла і нічого не робили. 

І ще ці особи щось говорять про їхню успішну роботу в попередні роки, де об’єкти міста пограбовано в понад 40 мільйонів гривень. А тепер, що б ми не робили,  вони спочатку намагатись все чорнити, а коли не вийшло, то кинулись до заборон.

У мене відразу є запитання, а що вони скажуть про розкрадені: гуртожиток №6, магазин №7, дитячий садок, труби напірного колектору та інше, з чималого  переліку нанесеної шкоди місту? Може і те, що ми сьогодні виправляємо цю спадковість, це теж погано!??.

Але час швидко плине та незабаром нові вибори, а до того я постійно буду інформувати нашу територіальну громаду, хто з її обранців що пропонує і хто що робить на її благо. Сьогодні вже гарно видно поділ депутатів міської ради на тих, хто вболіває за все місто, а хто - тільки робить вигляд та всіляко хоче показати свою значимість на фоні погано прикритих власних інтересів.

Так звані опозиціонери! Заперечуєте ініціативи від інших депутатів міської ради та посадових осіб місцевого самоврядування, пропонуйте альтернативу, вносьте її в сесійну залу за чинними процедурами і досягайте корисного результату для людей. Вас зрозуміють.

Задумайтесь, Ваші постійні заборони та блокування щодо розвитку міста -  віддають, принаймні, чимось не зовсім “свіжим”.

А стосовно того, хто підходить до політичних пенсіонерів, так мабуть самі Южноукраїнці і будуть визначатись. Вибори не за горами, час прийняття зрілих рішень вже настав!

Про перебіг життя міста я і надалі буду інформувати нашу територіальну громаду. А за дії  депутатів міської ради з команди, де я дав своє слово, буду звітувати окремо до кожного виборця.

 

            Міський голова            В. Пароконний

 

  

 

 30.10.2017

ЗВЕРНЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ, МЕШКАНЦІ СУСІДНІХ ГРОМАД!

Питання розвитку нашого міста в його нерозривному зв’язку з сусідніми населеними пунктами, як єдино вірну його перспективу, особисто мною піднімалось вже декілька разів, починаючи ще з 2003 року.
Внаслідок багатьох чинників питання було «не на часі», був відсутній законодавчий механізм реалізації такої перспективи, його важливість намагались звести до формального рішення про об’єднання сусідніх громад, без врахування суттєвих особливостей такого об’єднання на реальну перспективу, яка б давала і місту, і сусіднім громадам дійсно потрібний для них розвиток.    

 

Сьогодні, коли ми чітко знаємо, від яких факторів залежить розвиток нашого міста і сусідніх громад, є можливість більш виважено підійти до цього важливого питання. Додатковим поштовхом повернення до нього стала промова Президента України П.О. Порошенка на засіданні Ради регіонального розвитку 24 жовтня 2017 року, де він зокрема наголосив на актуальності реформи децентралізації, на користі добровільного об’єднання громад. Він вказав, що розвиток їх бюджетів буде мати стимули і додатково залежатиме від того, наскільки вдало на цих територіях будуть працювати з інвесторами, особливо з місцевими, яких ми маємо носити на руках.

Южноукраїнськ вже вийшов на рубіж відмежування від факторів руйнування спроможності його бюджету та майна. Правоохоронні органи почали більш уважно розглядати передані їм справи щодо пограбованих об’єктів соціальної інфраструктури міста, ми визначились з причинами нескінчених боргів до ДП НАЕК «Енергоатом», який свою інвестиційну політику хибно будує переважно на підвищенні тарифів за електричну енергію та на експлуатації дешевої тепловій енергії за рахунок людей. З цього втаємниченням є кошти латання його внутрішніх незаконних оборудок.

У міста є своє життя від тої пори, коли вся основна інфраструктура міського господарства перейшла у власність його територіальної громади, і ми перестали бути містом-супутником АЕС. Та нас штучно не відпускають, аби за рахунок мешканців міста покривати кримінально-безгосподарські витрати ДП НАЕК «Енергоатом», що останній час набирає свого розголосу. Це ненормально і місто починає судову тяжбу проти атомної Компанії, яка цинічно нанесла шкоди провідному комунальному підприємству ТВКГ в понад 80 мільйонів гривень та місту на декілька десятків мільйонів, що наразі додатково обраховується.  

А ще, навколишні території недоотримали в свій розвиток від пускових зобов’язань Компанії по введенню ними нових потужностей на енергоблоках ВП ЮУ АЕС та Гідрокомплексу. Села поряд з ВП ЮУ АЕС без доріг, без справних електричних мереж, без гарантованого водопостачання та навіть без тепла, яке є в достатку на ставку-охолоджувачу ВП ЮУ АЕС, де тепловими насосами мали б і статус цієї водойми підвисити і людей забезпечити, принаймні в зоні ближчого спостереження атомних енергоблоків. А таке село, як Богданівка, яке є потенційним маршрутом в планах цивільного захисту населення відділено від міста річкою без мосту.

Цей перелік можливо продовжувати та сенс є в тому, щоб отримати точку зору на майбутній спільний розвиток від територіальних громад м.Южноукраїнська, смт.Костянтинівки, с.Іванівки та с.Богданівки. Саме їх мешканці через активістів, депутатів та керівників цих громад мають виказати свою думку щодо ініціативи, яка додається і яка безумовно буде доповнена їх слушними пропозиціями. У нас є принаймні час аби все зважити і належно порахувати.  (текстовий матеріал ініціативи додається).

З повагою, міський
голова м.Южноукраїнська           В.К. Пароконний       

 

 

Місто Южноукраїнськ 30.10.2017 року

Слушна ініціатива добровільного
об’єднання територіальних громад 
на чергових виборах 

 

ІНІЦІАТИВА

розгляду найближчої перспективи об’єднання громад – м.Южноукраїнська, смт.Костянтинівки, с.Іванівки та с.Богданівки як основи виведення міста та його громади з потенційної депресивності, як монотериторії через поєднання його можливостей на користь розвитку названих громад, де їхні можливості та спроможності міста будуть поєднані на основі державних гарантій і преференцій на їх спільний розвиток на благо людей, які проживають на цих територіях. 

Резерви міста через подолання можливих обмежень бюджетного та комунального характеру на користь людей сьогодні відомі. До них можливо віднести соціально корисні та бізнес привабливі об’єкти та напрями виконання робіт, які мали б отримати державну підтримку, але її десятиліттям не було отримано.

Южноукраїнськ потенційно депресивне місто. Причина - його моноприрода, де на неодноразові пропозиції до ДП НАЕК «Енергоатом» та до Уряду України, до Миколаївської ОДА та до Миколаївської обласної ради ніякої відповіді не надходило. Місто пропонує нове об’єднання громад.

Від виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради в особі Пароконного В.К. та його однодумців підтримано пропозицію: йдемо до людей за їх згодою на чергові вибори в цих громадах за умови – держава має розблокувати рахунок КП ТВКГ, запустити в дію Мирові угоди, які вже 2-й місяць припадають пилом в ДП НАЕК «Енергоатом», гарантувати спроможний бюджет на таке об’єднання та сприяти впровадженню на їх теренах реалізації проектів відновлювальних джерел енергії (вітрової та сонячної) в потужності не менше потреб цих громад, надання цим громадам вільних земель в межах півтори тисячі гектарів під їх перспективний розвиток, подвоїти їм кошти компенсації ризику проживання в зоні спостереження ВП ЮУАЕС.     

Місто Южноукраїнськ, як і ВП ЮУ АЕС, побудовано за бюджетні кошти. ДП НАЕК «Енергоатом» не був і не буде інвестором розвитку інфраструктури міста і околиць. Варто лише глянути на розбиті в сусідніх селах дороги, на занедбані електричні мережі, на відсутність у них питної води і тепла з лишків джерела – охолоджувача енергоблоків, та на невиконані ними раніше дані обіцянки допомогти цим територіям.

Вони це не робили навіть тоді, коли їм пропонували побудувати вигідні для них самих виробництва спеціального одягу та спеціального взуття, яке споживається у великих кількостях даним підприємством.

На них марно сподіватись, вони вміють лише «вижимати» необґрунтовані кошти з людей за тепло, яке є лишком від специфіки конструкції ВП ЮУ АЕС. А попереду ще і корпоратизація, звідки теж нічого чекати.

А децентралізація та інвестори, в тому числі і власні, можуть допомогти і місту, і громадам, що є поряд. Саме на ці важливі джерела розвитку і наголосив Президент України П.О. Порошенко у своїй промові на засіданні Ради регіонального розвитку 24 жовтня 2017 року.  

Ініціативна група в їх зверненні до Голови Миколаївської ОДА, до Уряду України, до міста та до громад сусідів, які територіально, господарсько та сімейно пов’язані на цих територіях.

 

Дану ініціативу підписали близько 20 посадових осіб місцевого самоврядування.

 


09.10.2017

ЗНАКОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ ГРОМАДИ

МІСТА ЮЖНОУКРАЇНСЬКА ЧИ ОЗНАКА ЧОГОСЬ БІЛЬШОГО?

 

05 жовтня 2017 року відбулося засідання 28 сесії Южноукраїнської міської ради VІІ скликання, на якій було розглянуто 39 питань порядку денного.

Шановні Южноукраїнці! Це стосується кожного, ознайомтесь, це важливо!

 

Перше питання проект рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад» більшістю депутатів  не підтримано. Це відповідає позиції мешканців міста, на цей час, з них, 92% теж проти такого об’єднання. Адже місто знаходиться в передкризовому стані.

Не допомогли ні повторні заклики селищного голови Коляди М.В., ні його звинувачення на адресу міста, ні, навіть, образливі вислови на адресу міського голови. Він мало що зробив для своєї громади і не розуміє проблем міста.

Наразі, місто з його проблемами, в його два бюджети не готове йти на таке об’єднання. Буде зняття арештів з комунальної сфери від ДП НАЕК «Енергоатом», піде процес розрахунків, буде ясність з пограбованими об’єктами та зняті інші питання, буде тема для об’єднання. Це і було доведено на зустрічах з представниками громад, це озвучено і на сесії міської ради.

Надалі міська рада перейшла до розгляду інших питань.

Характерною для засідання сесії була активність депутатів міської ради з групи «Патріоти Южноукраїнська». Вона постійно виходила за межі Регламенту роботи депутатів міської ради в сесійному режимі.

На зауваження головуючого - реагування було відсутнє. На сесії були присутні гості з інших міст: з м.Миколаєва – ветерани формування «Азов», «Побратими», екологи з м.Вознесенська, з с.Семенівки та чимало мешканців міста Южноукраїнська. Мабуть це їх вразило.

 

Місцями робота сесії активістами, названої групи «Патріотів», перетворювалась на якийсь балаган. Таке неподобство було особливо помітне там, де потрібно було приймати виважені рішення на користь громади. Приведу приклади:

 • Питання ліквідації стихійної торгівлі. Є нещодавня директива Уряду України про потребу зусиллями місцевої влади та поліції ліквідувати це вкрай небезпечне явище.

Є і вимога планового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській облдержадміністрації (ОДА) (протокол № 10 від 28.09.2017) по ліквідації цієї небезпеки кожному мешканцю, інші приписи по цьому загрозливому здоров’ю людині явищу. Зокрема, в області, і навколо м. Южноукраїнська є наступна загроза

 

«Є лейкоз великої рогатої худоби – інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів ...  Ця хвороба подібна до раку людини, тому, можна зробити висновок, що збудник лейкозу, потрапляючи в організм людини буде сприяти захворюванню на рак крові» –  говориться в цьому документі.  

 

Також, було в зазначеному документі (протокол №10) наголошено на ще одній хворобі – «трихінельозі», він залишається актуальною проблемою багатьох країн світу, адже переносники збудників - це домашні, дикі й синантропні тварини, які спричиняють часте виникнення осередків трихінельозних вогнищ». Миколаївщина і населені пункти навколо м.Южноукраїнська дотичні до ризиків цих хвороб з продуктів, які купуються з «землі», де за визначенням не може бути лабораторного контролю.

Ніхто з нас ні за яких обставин не хоче потрапляти на лікарняну койку та ще з такими страшними діагнозами, з хворобами, яких ми можемо уникнути. Джерел багато, в них є і вода.

Шановні Южноукраїнці! По програмі «Питна вода» через нові і сучасні рішення ми доочищаємо воду вже в чверті будинків міста.

Згадайте, нам теж перешкоджали і казали, що і вода буде мертвою, і тариф підніметься, і десятки ревізій викликали. Але, результат був завжди позитивним, якість води суттєво підвищувалась.

 

Окрім багатократного підвищення якості питної води, наша лабораторія (СЕС), так і їхні колеги з м.Вознесенська нічого іншого не встановили. Ці роботи маємо продовжити та обладнати всі житлові будинки в 2018 році.

Ось і ця, з лейкозом та з трихінельозом, проблема нам під силу. Ми спроможні виконати надважливе завдання Держави і зокрема ОДА.

Ними зокрема,  дане чітке зобов’язання: «на місцях посилити контроль на агропродовольчих ринках, це м’ясо-молочна група; через засоби масової інформації довести до власників тварин інформацію про обов’язковість проведення ідентифікації і реєстрації тварин та відповідальність за порушення ветеринарно-санітарного законодавства України; з даних питань, організовувати збір громадян за участю  депутатів міських рад та посилити заходи контролю щодо заборони прийому молока молокоприймальними пунктами і його реалізацією на ринках». Це стосується всієї мясної групи, молочної групи, є ризики і по іншим продуктам, якими торгують з «землі».

 • На виконання попередніх вимог та в посилення цієї роботи, депутатам міської ради було дане на затвердження проект рішення, де за виграним конкурсом підприємці міста дали згоду в розвиток ринку «Господар» вкласти свій мільйон гривень. 500 тисяч гривень - в декілька торгівельних точок та 500 тисяч гривень - в побудову лабораторного приміщення, адміністративного приміщення, туалетів, місця для роздільного збирання відходів, на виконання благоустрою на цій території. Але, за ініціативи та неправдивих коментарів  депутата міської ради Горностая С.В., за підтримки групи «Патріоти Южноукраїнська», це рішення не прийняли. Кошти на санітарний стан цього ринку, як і на ліквідацію стихійної торгівлі, і не подумали виділити.  І це при наданні їм інформації про вказані загрози. 
 

До нових торгівельних рядів і мали б додати санітарні зручності, їх розширити, і перевести торгівців, які безконтрольно продають свій товар з «землі». 

  Наразі, цей ринок вже прийняв біля 200  торгівців, є потреба його дообладнати, і обидва ринки, що поряд, дозволять розмістити всіх бажаючих (під контролем лабораторії) і діяти з зручностями до санітарних норм та вимог споживача цих послуг – нас, покупців.

 

Мешканці міста теж чекають завершення робіт по переміщенню «стихійної торгівлі» на облаштовані для торгівлі ряди, бо тротуарна торгівля їм заважає на них нормально перебувати та ходити. Є чисельні колективні звернення громадян.

 • Але тут відбулось чисте блокування цих дуже потрібних людям заходів. Воно йшло  всупереч прийнятих цими ж депутатами міської ради програм і відповідних рішень. Логіки нема, зате є неприкритий задум одного з лідерів «Патріотів» – змінити нинішню владу міста в будь-який спосіб  та прийти самим до керівництва в  м.Южноукраїнськ. Це їхнє справжнє обличчя!?.
 • Нагадаю, ці «Патріоти» не внесли жодного проекту рішення до Програм, з якими вони йшли на вибори, а ті Програми, що розроблені їхніми колегами, наразі ними блокуються при прийнятті багатьох рішень, так потрібних громаді нашого міста, кожному її мешканцю. Але є зрілість інших депутатів міської ради і думаю вони розберуться де їхнє місце.
 • Депутати міської ради групи «Патріоти Южноукраїнська»: Горностай, Журба, Зеленюк,  Курдасов,  Толкач, Ярошенко. 
 • Загально визнано, що патріотизм, це принаймні спроможність захистити свою країну, її громадян, своїх мешканців. Серед них можу виділити депутата Толкача А.П. він  дійсно захищав країну, він більш поміркована, але дещо не передбачувана людина в цивільному житті. Про всю цю групу депутатів міської ради та їх ставлення до нашого міста мабуть складуть свою думку мешканці м.Южноукраїнська самі.

 

Одне з важливіших рішень теж отримало спроби 
його руйнування від названого «патріотизму» 

Це бюджетні кошти на стабілізацію роботи КП ТВКГ. Вони ще в липні цього року прописані у відповідному рішенні Южноукраїнської міської ради. Їхня потреба неодноразово озвучувалась ДП НАЕК «Енергоатом» для врегулювання актуального питання боргів міста до цієї компанії.

Але, не зважаючи на рішення Вищого господарського суду України, на публічну обіцянку Президента ДП НАЕК «Енергоатом» Недашковського Ю.О.: «не чинити опору, не виставляти зустрічних вимог фінансових гарантій і підписати «Мирові угоди» вже в вересні цього року», його обіцянки так  і не виконуються.

На наші нагадування щодо підписання Угод, як від ДП НАЕК «Енергоатом», так і від ВП ЮУ АЕС знову надходять вимоги надати фінансову гарантію, хоча вона Законом на предмет мирових угод заборонена. Це що таке?

 

Вказані і підписані містом угоди в форматі ВП ЮУ АЕС вже четвертий тиждень лежать без руху в Компаніі та на електростанції. Зима вже поряд і це може бути друга зима з суцільним блокуванням розрахункового рахунку КП ТВКГ від керівництва ДП НАЕК «Енергоатом» без будь-яких підстав.

При цьому блокуванні суттєво стримується обладнання житлових будинків, так потрібним обліком не за рахунок мешканців, як це зокрема визначив новий Закон, а за рахунок поєднання зусиль бюджету та інвестиційної програми в КП ТВКГ, адже на заблокованому рахунку марнуються понад 10 мільйонів гривень на ці потреби.

 

Дивно, але була спроба депутата Южноукраїнської міської ради Горностая С.В. зняти з програми підтримки КП ТВКГ два мільйона гривень, що дуже вписується в «атомний» байкот підписання названих Мирових угод. Це ніщо інше, як спроби дій проти інтересів громади.

«Відбери Енергоатом наше ТВКГ», як попри всі їхні розмови – тарифи, принаймні на тепло і гарячу воду зростуть, як і обіцяв Д. Вовк – керівник НКРЕКП мінімум у вісім разів.

Мабуть не треба повторяти, що на кожен місяць життя у мешканців не буде зайвих 2 і більше тисяч гривень на нові тарифи до послуг, де тепло від ВП ЮУ АЕС є залишковим, що добре видно, як парує «Ташлик».  

Сьогодні ВП ЮУ АЕС свою частку названих вище тарифів підвищує вже в понад два рази. Тарифи КП ТВКГ, а це друга половинка цін на названі комунальні послуги, не підвищує.

З цього гарно видно те, що утримуючи це підприємство (майно) у власності громади, ми їхнє підвищення зменшуємо наполовину.

Ось Вам і ціна р/рахунку КП ТВКГ, який заблокував і хоче відкрити ДП НАЕК «Енергоатом» та ВП ЮУ АЕС.

Маю нагоду запитати у кожного мешканця: «Такими потугами від держаного монополіста нам з Вами хтось хоче зробити щось корисне для нашого добробуту, Ви в це вірите? Я ні, як і значна частина досвідчених або просто дорослих людей.»

 

Жорстока боротьба з «атомними» містами – м.Варашем (Рівненська АЕС), м.Енергодаром (Запорізька АЕС) і нашим м.Южноукраїнськом ведеться не зважаючи на штучний характер боргів цих міст до ДП НАЕК «Енергоатом», і не зважаючи на любі резонні доводи та нами підготовлені кошти, аби вони розблокували рахунок КП ТВКГ і дали місту нормально жити. 

 

Також на цьому заблокованому рахунку лежать кошти за електричну енергію, яку КП ТВКГ боргує ВАТ «Атомсервіс» вже в сумі 2,6 млн. грн. і не може звідти їх використати, чим це Акціонерне товариство теж поставлено на межу штучного банкрутства від незрозумілої впертості Атомної Компанії нашої країни.

ВАТ «Атомсервіс» теж має опасіння загроз щодо їх роботи в зимовий період 2017/2018 років при боргах КП ТВКГ в 7 млн. грн. І вони реальні.

Тому, стосовно заходів подалання реальних загроз, зокрема від стихійних ринків, та з проблеми по розрахункам за спожиту електричну енергію на комунальні потреби міста,  сьогодні – 09.10.2017 року буде працювати комісія ТЕБ та НС при виконавчому комітеті міської ради. Вона розгляне ці та інші проблемні питання та буде прийняті відповідні рішення.

І ще маю вказати про таке. Штучним використанням міжтарифної проблеми для всіх «атомних міст», тільки для КП ТВКГ  ДП НАЕК «Енергоатом» наніс фінансової шкоди в понад 80 мільйонів гривень, і тут ми не враховуємо нанесену шкоду міському бюджету, розвитку всього міста. Найближчим часом такий стан речей буде відповідно відреаговано. Ми в захист міста звернемось  в Суди.

Місто гарно знає, що в основу Програми розвитку м.Южноукраїнська на 2016 – 2020 роки покладено завдання, які безпосередньо витікають з Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України П.О. Порошенко.

Більше того, в цій Стратегії зокрема вказано – “Особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’ю людини, що неможливо без ефективної медицини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечного стану довкілля і доступу до якісної питної води, безпечних харчових продуктів та промислових товарів”.

Ми не на словах, а на ділі, живемо і працюємо за простим і зрозумілим принципом – є реальні завдання вказаної Стратегії на користь людям, ми беремо і втілюємо їх в життя. На відміну від відомого – «Візьми і зроби», ми реально – «Беремо і робимо»:

 • Це впровадження системних заходів енергоефективності в житлово-комунальному середовищі міста. 
 • Це роздільний збір відходів, який стартував в житловій забудові, охопив школи міста, він має гарну перспективу виходу на роботу без загрозливого звалища відходів.
 • Це ефективне доочищення води питної на вході в житлові будинки з підтвердженням лабораторій СЕС результативності впровадження засобів УФ та інших фільтрів. 
 • Це впорядкування ринкової торгівлі через впровадження зручних торгівельних місць та контролю за безпечністю продуктів.
 • Це аналогічна робота по 18 новим місцевим програмам, по 13 модернізованим та з використанням всіх 55 локальних програм з Плану розвитку міста до 2020 року.

Є нагода повторити, патріотизм - це принаймні спроможність захистити свою країну, її громадян у військових та цивільних умовах життя. Дещо з того шуму, який було продемонстровано на останній сесії Южноукраїнської міської ради дуже схоже на підготовку до виборів, принаймні депутатів міської ради від ВО «Батьківщина», де явним модератором виступає депутат міської ради Горностай С.В.   

Та якість життя громади міста буде визначатись не балачками і безпідставними звинуваченнями, а якістю реальних справ, які зроблено на її користь. А будь-які розмови і лозунги, що не підкріплені персональним виконанням обіцянок даних громаді на виборах так і будуть популізмом без їхнього лиця в зробленому іншими на благо територіальній громаді, на потребу кожному її мешканцю.

 

    Міський голова    В.К.Пароконний  

 

Далі буде.

 

 

  

 

    02.10.2017
 

ДЕРЖАВНА СИСТЕМА – «ProZorro»,

чи стала вона ПАНАЦЕЄЮ В ЦІЙ

ВАЖЛИВІЙ СФЕРІ РОБОТИ

Як свідчить робота Южноукраїнської міської ради, ми маємо певні збої у вирішенні важливих питань міста в тому числі і за вадами цієї системи, але не тільки у міста є питання до того, наскільки продумана ця система.

Приведемо приклад, як на роботу цієї системи відреагував Глава Уряду України В.Б. Гройсман. Він зокрема ініціює –

22.09.2017 | 10:57 
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює перевірку роботи Антимонопольного комітету через зрив тендерів, які оголосила Державна фіскальна служба України, на закупку сканерів для митниці. Про це Глава Уряду сказав під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

«Українська ДФС оголосила тендер на закупівлю сканерів. Ми маємо встановити їх на всіх кордонах аби зрозуміти, які товари приходять в країну. Проте Антимонопольний комітет скасував цей тендер, - сказав Глава Уряду. - Це злочин проти держави, проти надходжень до держбюджету. Це злочин, який прикриває контрабанду. Я буду розбиратися, і якщо побачу змову, а про це вже говорить вся країна, що АМКУ став другою Тендерною палатою в Україні, я буду ставити питання про звільнення керівника АМКУ. Треба навести лад в закупівлях. Ми зробили систему ProZorro, зробили якісно, але тепер нам створюють дубль тендерної палати. Я буду просити підтримки, треба побороти це зло раз і назавжди».

Аби упередити можливі порушення в роботі виконавчих органів ради щодо вимог системи «ProZorro» Южноукраїнська, міський голова, окрім акцентів щодо вимог до незалежності та якості роботи цієї системи підписав доручення, яким відреагував на непоодинокі нарікання, звернення і скарги на роботу виконавчих органів ради в частині проведення тендерів, де окрім вад самої системи, не повинно бути фахових браків роботи посадовців, які відповідають за стан цієї роботи в Южноукраїнській міській раді.

В дорученні міського голови від 28.09.2017р. №57-д зокрема вказано, що всім розпорядникам бюджетних коштів належить в безумовному порядку дотримуватись вимог чинного законодавства та виключити будь яке незаконне втручання в роботу тендерних комітетів. Доручення надане тому, що від якості тендерної роботи залежить дуже багато в житті громади міста, а ще це Закон. Як приклад.

До якості роботи тендерних комітетів були запитання та потрібне реагування, зокрема по Департаменту інфраструктури міського господарства (ДІМГ) від різних осіб висловлювались певні нарікання та були звернення осіб з підприємницького середовища міста. Такі заяви спрямовувались на розгляд депутатів міської ради, які згідно Закону мають виключну компетенцію щодо цього питання та їх направляли  до керівника цього органу ради.

Якості роботи тендерного комітету вказаного департаменту приділялось багато уваги, зокрема від депутата міської ради Бабича В.В., нарікання на якість тендерної роботи від цього депутата були більш помітними, як і до якості роботи певних  конкурсних комісій при виконкомі міської ради.

Ним навіть піднімалось питання щодо помилкової позиції в роботі заступників міського голови щодо виконання ними своїх посадових обов’язків, але це не мало під собою доведених підстав і отримало окреме реагування. Не обґрунтованій критиці піддавалась певна робота виконавчих органів ради і від депутата міської ради Толкача А.П.    

За втрату статутного зв’язку з партією, в рамках вимог якого партійці вступали до її рядів та йшли на вибори з конкретними зобов’язаннями депутати Бабич В.В. та Толкач А.П. 09.08.2017 року виключені з лав партії «Єдність». Стосовно певних дій цих депутатів до них мають свої запитання і правоохоронні органи.  

Є статутні питання ще до декількох депутатів від «Єдності».

Неприродну цікавість до тендерних процедур у виконавчих органах ради, так само, як і до будь-яких питань комунального майна проявляє депутат Горностай С.В. Складається обґрунтоване враження, що в житті Южноукраїнська його цікавить лише контроль над майном, землями громади та бюджетом міста. Інші питання місцевого значення не викликають будь-якої зацікавленості у цього депутата.

На відміну від названих вище інтересів в частині пошуку ефективних шляхів використання коштів міського бюджету та майна громади є її обґрунтована зацікавленість до іншої, об’єктивної реальності, це принаймні те, як –

Подальше благополуччя життя громади міста, кожного її мешканця,  визначатимуть зрозумілі та консолідовані дії депутатів міської ради спрямовані на виправлення не простого стану економіки комунального середовища міста, де на її стан матимуть вплив не тільки якісні тендери, а ще і дещо складніші процеси, а саме:

 • За досвідом цивілізованого світу комунальне господарство громад є недоторканим, це власність людей. Це те поле дій депутатів, де вони мають опікуватись доступними тарифами на якісні Ж/К послуги, безпечними умовами життя та ще багато чим іншим для своїх мешканців.
 • КП ТВКГ нашого міста У «Енергоатома» виграло тривалу справу зняття з нього штучного банкрутства у Вищому господарському суді України, де атомна Компанія в силовий спосіб відбирала собі це важливе для міста господарство.
 • Всупереч вказаному рішенню Суду та власній обіцянці Президента ДП НАЕК «Енергоатом» Ю. Недашковського не чинити Мировим угодам опору, якими буде знято арешти з КП ТВКГ, Компанія і АЕС від «Атомних» міст Вараша, Енергодара та Южноукраїнська знову вимагають не законні гарантії платежів, які вони готові здійснювати, як тільки «Енергоатом» зніме арешти з їхніх рахунків. 
 • Вони, керівники Атомного відомства, так добивались повернення грошей, що коли їм їх віддають, зокрема за рішенням Южноукраїнської міської ради ще від 13.07.2017 року, вони відмовляються їх брати. Є і деякі депутати міської ради, які теж це підтримують, а не свою громаду.
 • Підпиши «НАЕК / АЕС» угоди, які у них лежать підписані містом вже третій тиждень, вони тільки в грудні 2017 року отримають 22,6 млн. грн. від Держави і до 6,0 млн. грн. від бюджету міста з його частки зобов’язань, ТВКГ почне працювати без поточних боргів по комунальним послугам і в 2020 році завершаться всі борги, які так дивно формувались проти міста в дуже сумнівний спосіб.
 • Та в «Енергоатомі» вже не хочуть раніше «кричущих» грошей. Проявилась їх справжня мета – через доведення до банкрутства міст, де живуть переважно бідні люди і частково багаті, відібрати у них міські ТВКГ для не прикритого подальшого збагачення і так багатих та введення  в зубожіння і без того бідних людей.

Вказаний процес тарифного тиску, фактично є примусом міста до мовчазної згоди з любими примхами монополіста. Цим процесом, зокрема вже нанесено територіальній громаді міста реальної шкоди в понад 70 мільйонів гривні. За доведення до банкрутства і за нанесену шкоду людям та їх майну формується позовна заява до суду і виграти цей процес громада міста має всі підстави.

В частині пошуку ефективних шляхів використання бюджетних коштів міської ради, у відпрацювання шляхів захисту інтересів мешканців міста конструктивна більшість депутатів міської ради послідовно приймає потрібні рішення.

Так, за останні рік і шість місяців в складі нової Програми соціально-економічного та культурного розвитку запрацювали 18 нових цільових програм, оновлено дію 21-ї з раніше прийнятих, а разом всі 55 розділів названої Програми Розвитку почали давати помітні зрушення на покращення і сфери ЖКГ міста, і його благоустрою, і ринкової діяльності, і багато іншого.

В той же час місту належить проходити через реформи «Освіти», «Медицини», «Пенсійну» та через інші суттєві зміни, які нам готує Держава, а це вимагатиме тільки посилення консолідації всіх здорових сил самоврядного середовища міста, а нам певні депутати нав’язують, як не обґрунтовані звинувачення, різні мораторії та  сьогодні завчасне об’єднання територіальних громад.  

Та в цей час в благополуччі міста багато буде залежати від того, наскільки послідовними будуть депутати міської ради в захисті прав та інтересів мешканців, які їм довірились. Саме від них залежатиме, наскільки ефективно будуть використовуватись місцеві ресурси виключно їхньої компетенції – «бюджет, земля та майно територіальної громади». 

Не менш важливим буде і їхній вибір – далі консолідувати свої зусилля на реалізацію дієвих програм, які перейшли з виборної дистанції 2015 року в ефективні інструменти на шляху вирішення чисельних питань громади Южноукраїнська за Програмою його розвитку, чи долучатись до нових, не міських проектів, що вже майорять від Києва в політичних ознаках підготовки до нових виборів.    

Потрібно пам’ятати, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Простим людям не цікава політика, бо практично жодна з політичних партій ще не виконала волю народу з якою люди ходять на вибори, а тим більше не понесла справжньої відповідальності за невиконання ними даних обіцянок.

Пуста біготня депутатів в інші партії, в якісь їхні об’єднання та їхні яскраві промови аж ніяк не змінили і не змінять життя людей на легше. Тільки реальні рішення, контроль їх виконання і доповідь людям хто що зробив і як це відбилось на покращенні життя конкретної людини – дасть ціну тому чи іншому обранцю, тій чи іншій партії. 

Як буде на цей раз, побачимо в звітах представниках цих партій. З них і будемо знати, хто і як з обранців міста, чи у міську, чи в обласну, чи у Верховну раду України виконав свої програмні обіцянки, що зробив для цього не популістського, а реального того, що відчули мешканці нашого міста через ними розроблені програми, через віддані голоси за потрібні людям рішення, через їхні особисті вислови, внесені пропозиції, які чисельно звучали в їхній депутатській роботі.   

Важливо у всьому цьому розбиратись кожному члену громади, принаймні на рівні уважного сприйняття, бо наразі таке активне ставлення людей вже впливає, а надалі ще більше впливатиме на якість нашого життя.

                                                                                                          

Керівна ланка виконавчого комітету
Южноукраїнської міської ради 

 

29.09.2017

З ХВОРОЇ ГОЛОВИ НА ЗДОРОВУ

На неодноразові спроби звинуватити міського голову В. Пароконного в тому, що він начебто причетний до порушення Закону в частині робіт по фонтану, підготовку до встановлення якого зробили ще в кінці 2016 року на меморіальному комплексі з вартістю в 17 тисяч гривні, є офіційна відповідь. Роботи за чинною процедурою фінансувало УЖКГБ без будь яких порушень, що підтверджено проведеними перевірками.

Будь яка пряма чи опосередкована, а тим більше поза законна причетність міського голови до вказаних робіт відсутня. Про це своїм листом №44-11/24095/17 повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції. Зокрема в ньому говориться, що – «ні приватного інтересу, ні конфлікту інтересів Пароконного В.К. до об’єкту – ... «фонтан» ... не вбачається».

З іншої сторони, мешканцям міста потрібно знати, що жодна з раніше порушених карних справ, де фігурують розкрадені об’єкти міста на суму в декілька десятків мільйонів гривні, не зрушилась з місця ні на крок. І це не зважаючи на чисельні звернення виконкому та запити депутатів міської ради до керівництва поліції, відповідно письмово та на сесіях міської ради, а також до інших органів, які мають реагувати на такі звернення.

При цьому місто розвивається, відстоює права його мешканців у різних інстанціях, в тому числі і в судових. Офіційний аналіз депутатської діяльності нинішнього скликання вкотре вказує на те, що за стабільної більшості депутатів конструктивних фракцій, рішення міською радою приймаються виключно на користь добробуту територіальної громади.

Та є позиція декількох депутатів, які не розробили жодного проекту програми по обіцянкам людям, з якими вони йшли на вибори, а спроби очорнити інших, від деяких з них, виходять майже періодично.

Це при тому, що за ініціативою міського голови, за його участі та участі посадовців виконавчих органів ради, фахівців житлово-комунальної сфери міста, конструктивно налаштованих депутатів міської ради розроблено 18 нових програм, оновлено 21 програму, всього діє 55 програм та в їх реалізацію прийнято сотні рішень міської ради, які реалізуються в благоустрій, в модернізацію об’єктів та мереж ТВКХ, в заходи по ощадливому утриманню житлових будинків, в десятки інших корисних справ.

Саме це формує загальне лице влади міста, як представника громади, яка обрала їх на таку відповідальну роботу.

В цей же час окремі депутати виступають тільки з безпідставними випадами та звинуваченнями, які роблять в формі, яка не відповідає нормам етики та вимогам Закону. 

Є нагода нагадати всім, що згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема з його статті 8. «Депутатська етика»  витікає наступне:

 • Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:
 • керуватися загальнодержавними  інтересами  та  інтересами територіальної громади чи виборців  свого  виборчого  округу,  від яких його обрано;
 • не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;
 • керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності; ( Пункт3 частини першої статті 8 в редакції Закону N 1522-IV (1522-15) від 19.02.2004);
 • не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу  таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і  не підлягають за їх рішенням розголошенню,  та відомостей,  які стосуються таємниці особистого життя депутата місцевої ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках;
 • не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад.

Нажаль, дехто з депутатів міської ради не знає або не бажає знати, що написане в їхніх обов’язках від Закону.

Мабуть тому, всупереч своїм попереднім діям на посаді міського голови, нинішній депутат міської ради Квасневський Є.А. забув, як підписував рішення згоди на встановлення об’єктів торгівлі – нинішній магазин «Квіти», магазин «Іграшки», магазин «Кавунівський хліб», об’єкт «Торгівельний ряд» і все це на проспекті «Незалежності», а також підписував інвестиційний проект «Гуртожиток №6», інші інвестиційні проекти, а сьогодні він будучи депутатом міської ради всупереч, як його попереднім діям, так і обіцянкам своєї передвиборної програми, виступає з ініціативою фактично заборони розвитку міста його підприємцями. І це при тому, що центр міста є центром життя територіальної громади Южноукраїнська.

І він не одинокий в заборонних діях, навіть
всупереч вимогам Держави. Наприклад –

Стратегія сталого розвитку «Україна 2020» Президента України затверджена його відповідним Указом в 2015 році у розділі її мети говорить про – «впровадження в Україні європейських стандартів життя ...», де у векторі безпеки зокрема вказується, що – «... особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, їх доступу до безпечних харчових продуктів та промислових товарів».

У вказаній Стратегії також вказується, що – «Територіальні громади самостійно вирішуватимуть питання місцевого значення, свого добробуту і нестимуть відповідальність за розвиток всієї країни». Програма соціально-економічного та культурного розвитку Южноукраїнська на 2016 – 2017 роки сформована по її локальним розділам за вказаною вище Стратегією «Україна 2020», що є виключно вірним рішенням, бо так живуть країни на які ми рівняємось.

Потрібно вказати на позицію міської ради.  Більшістю депутатів міської ради прийнято 7 рішень тільки по розбудові ринкових рядів «Господар», якими вже до 70% прибрано «стихійну торгівлю з тротуарів проспекту Незалежності. Надалі депутатами  підтримано рішення міської ради від 25.05.2017 №707  «Про затвердження Інвестиційного проекту «Розбудова торговельного майданчику «Ринок «Господар» (соціальна група пристосованих торговельних місць для продовольчих товарів та тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності)», яким погоджено подальшу розбудову торговельного майданчику «Ринок «Господар».

Характерно, що з цього питання є наступна позиція держави –  

Директива Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Кубіва С.І. від 30.06.2017, зокрема, вимагає –  

«п.13. Держпрожспоживслужбі разом з Національною поліцією, місцевими органами виконавчої влади та територіальної громади вжити заходів до ліквідації стихійних ринків та припинення несанкціонованої торгівлі живими тваринами, продукцією тваринництва та харчовими продуктами тваринного походження».

По цій забороні є і відповідний припис Южноукраїнського міського відділу лабораторних досліджень від 20.09.2016 року.

І ось 23 вересня 2017 року  приблизно о 10 год 30 хв. суддя Южноукраїнського міського суду Савін О.І., перебуваючи на торгівельному майданчику «Ринок Господар», прилюдно та достатньо голосно вимагав від касира КП «Критий ринок» припинити збирати грошові кошти за користування торгівельними місцями. Суддя Савін О.І. заявляв, що торгівельний майданчик є незаконним і що він до середи – 27 вересня 2017 року посадить в тюрму всіх причетних до цього торгівельного майданчика. Мало того, Савін О.І. прилюдно вимагав від реалізаторів своєї продукції припинити торгівлю, про що налякані мешканці офіційно повідомили міську раду.

А ще раніше, до міського голови звернулись мешканці селища Костянтинівка, які повідомили, що на сходках мешканців Костянтинівки та Бузького Костянтинівський селищний голова Коляда М.В. неодноразово заявляв про те, що «Пароконний В.К. завіз губернатору хабаря, і той його підтримує» щодо не об’єднання громад Южноукраїнська і Костянтинівки.

І це при тому, що Коляда М.В., у 2017 році, жодного разу не звернувся до Южноукраїнської міської ради з питання об’єднання територіальних громад.

В частині наклепів та невідповідностей щодо роботи виконкому міської ради прикладів можливо навести чимало і вони за такої потреби будуть наведені. Та наразі всі посадовці готуються до проходження містом зимового періоду. Завершується чимала кількість різних робіт по благоустрою, по ремонтам мереж і обладнання, по реконструкціям, що разом відповідає раніше прийнятим чисельним рішенням міської ради та її виконавчого комітету.

Чому б і декільком особам, принаймні з числа депутатів міської ради, яких щось ніяк не влаштовує ні розвиток міста, ні потреба долучитись до вирішення накопичених питань громади міста, якщо не через їх власні пропозиції, як знизити кількість успадкованих громадою проблем, то хоча б через вже існуючі реальні програми, напрацьовані і підтримані конструктивною більшістю депутатів.

А безпідставні звинувачення керівництва міста, є нічим іншим, як проявом слабкості та не прикритого бажання повернутись до влади та механізмом приховування від громадськості своєї абсолютної бездіяльності з боку тих, хто звик паразитувати на чужих досягненнях і використовувати депутатський мандат для особистого збагачення.

Та у випадках, коли вони будуть виходити за всі межі терпимості ми і подальшому будемо інформувати громаду нашого міста про перебіг подій, де не важко буде побачити життя владних структур міста в їх справжніх обличчях.

 

        Заступники міського голови
        Г.Ф. Мустяца
        О.М. Кольчак
        М.В. Бацман
        Начальник юридичного відділу           
        С.О. Миськів 

 

  

 

 

26.09.2017

Корисно знати всім!

 

ЗНАКОВІ
питання порядку денного 28 сесії міської ради (5 жовтня 2017 року)
очима державників,  депутатів міської ради та 
міського голови

 

І. (1)  «Про добровільне об'єднання територіальних громад»

Ініціатори: група 13 депутатів міської ради

Доповідач: Горностай С.В.

Позиція ініціаторів – прийняти рішення і йти на дострокові вибори та об’єднуватись з територіальними громадами навколишніх селищ.

Позиція народного депутата України:  Корнацький А., що обирався по 132 округу, куди входить  с.Костянтинівка, судиться з ЦВК України, вимагаючи визнати протиправним проведення місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах, та називає їх «неконтитуційними». (https://news.pn/ru/politics/188456).

Позиція міського голови Южноукраїнська – за сприятливих умов та чинних підстав  здійснити об’єднання, але за згодою всіх територіальних громад та на чергових виборах, як і вимагає нині діючий Закон.

     
 

ІІ. (2) Про не проведення громадських слухань щодо матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки + 20,7м на території міста Южноукраїнська

Позиція ДП НАЕК «Енергоатом»  -  громадські слухання відбулись.

 

Позиція експертного середовища -  підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки + 20,7м на території міста Южноукраїнська  призведе до настання катастрофічних екологічних наслідків, знищить історичну пам’ятку та не надасть бажаних економічних наслідків, слухань в Южноукраїнську не було, було тільки обговорення.

Позиція міської ради: вдруге (попередня) громадські  слухання не проводились у відповідності до вимог чинного в Україні законодавства та Статуту територіальної громади міста Южноукраїнська під час розробки та узгодження проекту щодо підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки  + 20,7м.

     
 

ІІІ. (9) Про введення мораторію на забудову, встановлення тимчасових споруд та малих архітектурних форм на проспекті Незалежності у місті Южноукраїнську Миколаївської області

Позиція ініціатора Квасневського Є.А. (депутатська фракція «Наш край») -  ввести мораторій на забудову, встановлення тимчасових споруд та малих архітектурних форм на проспекті Незалежності у місті Южноукраїнську  Миколаївської області.

В бутність Квасневського Є.А. міським головою Южноукраїнська він підписав дозвіл на встановлення на проспекті Незалежності МАФу «Квіти», «Іграшки» (біля магазину «Сільпо») і МАФу «Кавунівський хліб» та торгівельного ряду теж по проспекту Незалежності біля магазинів «Золотий вік» та ательє «Елькатро».

В своїй передвиборній програмі Квасневський Є.А., зокрема, обіцяв – підтримувати інвесторів та бізнес, і виділяти їм забудовну землю.

Позиція більшості депутатів міської ради  за попередньо  прийнятими рішеннями – розбудовувати проспект Незалежності для розміщення  соціальної групи  пристосованих торговельних місць для продовольчих товарів та тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, це перш за все торгівельні ряди майбутнього ринку «Господар».

Подальша інвестиційна розбудова різними об’єктами території міста -  це його перспектива і вона обов’язково буде узгоджуватись з мешканцями Южноукраїнська.

 

 

 

 

IV. (11) Про затвердження інвестиційних договорів щодо реалізації Інвестиційного проекту «Розбудова торговельного майданчику «Ринок «Господар» (соціальна група пристосованих торговельних місць для продовольчих товарів та тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності)»

Позиція держави. Директива Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Кубіва С.І. від 30.06.2017, зокрема, вимагає «п.13. Держпрожспоживслужбі разом з Національною поліцією, місцевими органами виконавчої влади та територіальної громади вжити заходів до ліквідації стихійних ринків та припинення несанкціонованої торгівлі живими тваринами, продукцією тваринництва та харчовими продуктами тваринного походження.»

По цій забороні є і відповідний припис Южноукраїнського міського відділу лабораторних досліджень від 20.09.2016.

Позиція міської ради  більшістю депутатів міської ради підтримано  рішення від 25.05.2017 №707  «Про затвердження Інвестиційного проекту «Розбудова торговельного майданчику «Ринок «Господар» (соціальна група пристосованих торговельних місць для продовольчих товарів та тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності)», яким погоджено розбудову торговельного майданчику «Ринок «Господар».

Рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 02.08.2017 №228 «Про затвердження рішення Конкурсної комісії  з проведення інвестиційного конкурсу у місті Южноукраїнську» визначено переможців інвестиційного конкурсу.

Дане питання було винесене на розгляд сесії міської ради 31.08.2017, але не було підтримано депутатами міської ради, що є нелогічним,  виходячи з раніше прийнятих рішень та з причини вкрай низької явки депутатів на пленарне засідання.

Позиція мешканців. В чисельних зверненнях особисто і колективно мешканці Южноукраїнська просять прибрати «стихійну торгівлю» з тротуарів та інших невстановлених місць загального користування на ринкові площі.

Досвід інших країн. Євроінтеграція – цивілізований вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньо-політичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентної спроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС. Як невід’ємна частина Європи Україна орієнтується на діючу в провідних європейських країнах модель соціально-економічного розвитку, гуманізації міського середовища, організацію культури, побуту, дозвілля та відпочинку.

 
 
     

Зробивши історичний екскурс, ми бачимо, що місто виникло як центр ремесел та торгівлі на відміну від села, мешканці якого займалися сільським господарством. Тому центр міста має особливу привабливість для жителів міста та його передмість, пропонуючи великий вибір загальноміських функцій на порівняно невеликій ділянці території.

Аналізуючи досвід європейських міст щодо ринків та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, бачимо демократичний підхід до їх організації та обслуговування в центральних частинах провідних міст, і навпаки великі торгові центри розміщуються за містом.

Довідка виконкому

КП «Критий ринок» - працює інвестор. Ринок ремонтується. Виконуються роботи по влаштуванню нових торгівельних місць, а також формується в’їзд на територію ринку з автодороги Миколаїв – Київ з метою влаштування оптового ринку з весни 2018 року, що позитивно вплине на асортимент, якість і ціну продовольчої та промислової групи товарів на цьому ринку.

Ринок «Господар» - працює його перша черга. Подальша розбудова цього ринку дозволить звільнити проспект Незалежності від проявів «стихійної торгівлі».

Надалі буде дообладнано майданчик біля магазину №53 - біля фонтану буде облаштована зона відпочинку, а проспект Незалежності, як і інші вулиці та місця дозвілля, теж будемо змінювати на користь зручності і відпочинку містян.

 

Шановні южноукраїнці!

Скажіть, будь ласка, якщо на вже гарній площі навколо цього фонтану будуть і красиві лавки, і урни, і морозиво, кава та пиріжки - все дітям, і мамам, і всім дорослим, і все це на 90% зробить інвестор, то невже це треба заборонити, як хоче декілька депутатів нашої міської ради?

Фото: наш Київ, а ми чим гірші!?

   Коли ми єдині в досягненні зручності та естетичних умов на наших вулицях, то не буде перешкод нам, нашим дітям і гостям Южноукраїнська відчувати себе комфортно і пристойно там, де кожен з нас має всі підстави отримати такі гарні тротуари, такі зручні і затишні  майданчики, таке обслуговування, яке в інших міста навіть України їх мешканці мають вже багато років.

 

Виконком міської ради 

 

  

 

 

25.09.2017

 

По довгобуду і занедбаному гуртожитку №6 станом на вересень 2017 року, після 4-х років вимушеного стримування, здійснюються роботи його реконструкції під житло. Є очікування, що влітку 2018 року буде виконуватись здача цього об’єкту та розподіл квартир.

До виконкому міської ради почали надходити заяви осіб, з якими виконавець початку робіт по цьому гуртожитку (Тофан С.С.) уклав договори про наміри (договори про пайову участь у реконструкції гуртожитку).

Виконком звертається до осіб, які уклали такі договори та ще не втратили надію на поліпшення житлових умов,  з проханням звернутись до юриста виконкому для подальшого врахування їх прав та законних інтересів під час розподілу житлових площ гуртожитку №6, який буде здійснюватися з врахуванням позитивного досвіду міста Києва, де влада міста знаходила засоби допомогти обманутим пайовикам.

Прийом громадян здійснюється щоденно в робочі дні з 9 год 00 хв до 17 год 00 хв в приміщенні виконавчого комітету за адресою: м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 48, каб. 21.

При собі потрібно мати договір про наміри, укладений між пайовиком та ПП «Сервіспівденбуд» (Тофан С.С.)

Виконавчий комітет
Южноукраїнської міської ради

 

  

 

21.09.2017

Об’єднання громад аргументоване та виважене

 

Під таким гаслом, за ініціативи міського голови Южноукраїнська, на побажання чисельної групи мешканців смт.Костянтинівка, яка з недовірою ставиться до її селищного голови Коляди М.В., 20.09.2017 року у сесійній залі Южноукраїнської міської ради відбулась зустріч-нарада.

У стислій інформації до зібравшихся на зустріч Пароконний В.К. зазначив, що був і лишається прихильником такого об’єднання, починаючи ще з 2003 року. Але на той період його ініціатива не була підтримана в Миколаївській обласній державній адміністрації. Надалі, ця ініціатива знайшла своє відображення в передвиборній програмі Пароконного В.К. 2015 року.

Більше того, 25 грудня 2015 року на адресу Миколаївської обласної державної адміністрації та керівництва Миколаївської обласної ради було направлено проект програми об'єднання громад навколо міста «КРОКУЄМО ДО ГІДНОСТІ» з листом супроводу від 28.12.2015 року за № 17/02-33/4486 і реєстрацією у вхідній книзі обласної державної адміністрації від 29.12.2015 року за № 37-05-83, але до середини травня 2016 року відповіді не надходило.

За вказані місяці було з’ясовано, що обіцяні влітку 2015 року головою селищної ради Костянтинівки вільні землі на території цієї громади відсутні, про що є відповідна довідка «Держгеокадастру». З’ясувалось, що місто накопичило складні по їх природі та значні в сумі – в межах 100 мільйонів гривень борги до ДП НАЕК «Енергоатом», що в місті є розграбовані та занедбані важливі соціальні об’єкти, де сума їх відновлення складає 40-50 млн. грн.

А ще є нагальна потреба у започаткуванні проектування та наступного спорудження нових очисних споруд господарчо-побутових стоків з сумою їх розбудови в понад 200 млн.грн та і стосовно очисних споруд по приготуванню води питної є потреба певної реконструкції та вирішення питання їх передачі до власності скоріше вже об’єднаних громад, принаймні міста Южноукраїнська, селища Костянтинівки та села Іванівки.

Також, Пароконним В.К. було зауважено, що і кошти компенсації ризику проживання у 30-ти кілометровій зоні спостереження по присутній на ній ЮУ АЕС під таке об’єднання потрібно було б все віддати в рік перед і на три роки після нього, принаймні на влаштування дуже потрібних доріг в мережі сіл Бузьке, Панкратове, Іванівка та селища Костянтинівки, з умовним центром у місті Южноукраїнську з маршрутами за потребами вимог «Цивільного захисту цих територій», а також на інші інфраструктурні зміни і пристосування аби в користь такого об’єднання повірили б усі мешканці цих поселень. Окремо враховується, що на землях зазначених громад розташовані садово-огородні (дачні) ділянки южноукраїнців, їх біля 6000 одиниць та ВОС, є інша структурна логіка такого об’єднання.

Далі Пароконний В.К. повідомив, що фактично з кінця 2015 року, це перша така зустріч за його та ініціативою мешканців прилеглої до міста території.  Виключенням є ініціатива села Богданівки, де вони пропонували об’єднання з містом. Для об’єднання з ними теж є така логіка. Але, як і в названих населених пунктах там потрібен міст через Південний Буг.

Міський голова вірить в перспективу вказаного об’єднання за готовністю такого рішення, яке може відбутись на чергових виборах у місцеві органи влади, тобто через два роки за умови, коли і ініціативна група чи групи з зазначених громад, і фахівці від самоврядування міста плідно попрацюють по зазначеним вище питанням, з’ясують всі проблемні та перспективні фактори, а стосовно вільних земель, принаймні будуть знати кому, на скільки років, за якими умовами і які ділянки роздані.

Було ознайомлено учасників наради про перспективи міста в погашенні його наявних боргів до «Енергоатому». З іншими особливостями життєдіяльності міста Южноукраїнська.

Надалі, у відповідях на різні запитання було чітко поінформовано і про звалище відходів, і про перспективи покращення екології на територіях міста і селища, і про інші земельні та соціально-побутові особливості проживання на територіях поряд з АЕС.

В завершення Пароконний В.К. наголосив: «Ми, всі учасники цієї зустрічі,  беремо спільне зобов’язання на дорадчому рівні до бачення депутатів, як міської ради, так і селищної ради плідно попрацювати над нашою спільною перспективою, де наші спільні можливості та обіцянки прописані в Законі України будуть нами покладені в реальні плани логічного об’єднання наших громад».

За набуттям реальних підстав, які всім мешканцям дадуть переконання користі від такого спільного кроку до життя в новій нашій «родині», вказане об’єднання набере потрібної підтримки більшості мешканців міста та селища і села.

 

З протоколу наради
Миськів С.О.

 

 

  

 

17.07.2017

АКТУАЛЬНОЕ ИНТЕРВЬЮ

Городской голова В.Пароконный дал это интервью на сайт «МАЮ ПРАВО» по важной теме для южноукраинцев,а может и не только для них.

 

МП. Виктор Кириллович, в жизни Южноукраинска казалось бы, все должно быть хорошо. У Вас есть реалистическая программа развития города на 5 лет, городской совет все основные вопросы принимает конструктивным большинством голосов, в жизнь города внедряется много нового и полезного и вдруг от директора АЭС говорят о необходимости сменить представительскую власть города, почему?
ВП. Точно ответить, наверно, сможет сам инициатор такой постановки вопроса, я лишь могу сделать несколько предположений. Первое, это то, что городской совет проголосовал против поднятия уровня Александровского водохранилища на новую отметку – 20,7 метра, против того, что не до конца понятен проект, который за всем этим стоит.

МП. А второе Ваше предположение?
ВП. Их действительно несколько. Второе, это рукотворная проблема с предприятием коммунальной собственности общины города – КП ТВКХ, которое у нее хотят просто отобрать.

МП. А кто и как хочет это сделать?
ВП. Сначала «Атомные» города Энергодар, Вараш (Кузнецовск) и Южноукраинск на протяжении последних 10 – 12 лет начали накапливать долги перед «своими» АЭС, а вернее перед «Энергоатомом», преимущественно за потребленную тепловую энергию. Основной причиной роста долгов стало формирование неравноправных тарифов.
Городскую часть тарифа им устанавливали меньше норматива, результат - долги перед АЭС. От Компании последовали аресты счетов городских предприятий, которые в городах поставляют тепло в сферу его потребления. А дальше, год назад, Президент «Энергоатома» сам предложил напрямую поставлять тепло в дома городов. И вскоре по Южноукраинску. Он аресты расчетного счета КП ТВКХ перевел в процедуру его банкротства. Конституция заработную плату для коллектива защищает даже в таких случаях. А тут ТВКХ четыре месяца ее отсуживал у АЭС преодолевая их сопротивление этому законному праву людей на свою жизнь. За этот цинизм никто даже не извинился, наоборот, сказали, что это исполком не дает платить.

МП. Если в «Энергоатоме» не правы, то кто их может остановить и как?
ВП. Могут суды, но они оказались не на нашей стороне. Есть еще НКРЕКП, но и тут нас не стали слушать, а сразу обвинили во всем, к чему мы и близко отношения не имеем.
Очень важный и глубоко обоснованный шаг по решению проблемы с ТВКХ города сделано по решению сессии горсовета 13 июля этого года. Вполне возможно, что оно стало спусковым механизмом очередной волны недовольства нынешним горсоветом и конечно городским головой.


МП. Мы были на той сессии, и нас удивило отсутствие голосов «депутатов от АЭС» за то решение, почему так, ведь городской бюджет пошел на беспрецедентное решение по возврату долгов и гарантировал работу КП ТВКХ без текущей задолженности за потребленные услуги от АЭС (Энергоатома)?
ВП. Все просто. Предыдущие требования АЭС и Энергоатома к ТВКХ и городу были – «рассчитайтесь, почему вы не платите, начните работать без долгов и т.п.», но они лопнули, как мыльный пузырь. Вот с этого голосования нынешнее состояние дел в КП ТВКХ уже отчетливо проявилось как результат штучной организации их долгов с весьма банальной целью – просто отобрать у города, у его жителей это очень важное для них предприятие.

МП. Скажите, а что дальше?
ВП. Теперь все зависит от «Энерогоатома», именно от него, ведь Он юридическое лицо и без его согласия такие вещи не делаются. Как только Атомное ведомство пойдет на мировое соглашение, банкротство будет снято и начнут действовать механизмы расчетов и по долгам, и по текущим платежам. Это будет тест на соответствие общих действий на благо человека. До дня Независимости все можно урегулировать.

МП. Еще такой вопрос, если возможно. Горсовет пошел на очень сложное решение, детальнее о нем и возможно ли и ему противодействие от «Энергоатома»?
ВП. У решения действительно несколько разных механизмов и отдельных инструментов. КП ТВКХ получает возможность усилить оздоровление его финансово-экономического состояния, что даст выход на обоснованность, по крайней мере городской части тарифа на тепло, воду и стоки. Это не простой, но очень нужный процесс и в первую очередь для потребителя этих услуг, стоит только заглянуть в литерные документы от руководства нашей страны, там экономическая обоснованность тарифов есть основой их справедливости. А еще решение горсовета дает гарантию работы этого предприятия без долгов при существующем паритете тарифов и включает механизм погашения накопленных долгов. А в части противодействия от «Энергоатома», так ближайшее время все и покажет. К решению горсовета им передано образец мирового соглашения, их согласие и за день, два будет отозвана кассация ТВКХ. Так что сейчас все зависит от них.

МП. Скажите, а какой финансовый интерес заложен в попытке отобрать у общины города ТВКХ, и какие последствия от этого могли быть?
ВП. Если предположить, что ТВКХ у города отобрали, то спустя небольшой промежуток времени, только за счет роста городской части тарифа на коммунальные услуги и в первую очередь на тепло, годовая сумма такого интереса может составить от 100 млн. грн.. В этом и есть соблазн завладеть этим предприятием. А вот у людей будут большие проблемы, Большая половина города живет в притык по их деньгам, а многие вообще выживают. Они такие тарифы не потянут. И я хорошо помню, что в частности сказал Глава Правительства Украины В. Гройсман – мы должны создавать комфортные для жизни условия в городах, где в их центре есть человек. Вот мы за это и боремся.

МП. А как с шатаниями отдельных депутатов в части голосов за общину, особенно тех, за кого Вы лично просили избирателей поверить в их приверженность Вашей Программе и поддержать Вас и их?
ВП. У нас городок не большой и мы все на виду. Я с пониманием отношусь к определенному мировоззренческому становлению отдельных депутатов за которых я действительно просил поддержки у избирателей. Дальнейшие их голосования после знакового решения по ТВКХ все и покажут. Думаю, что выводы они должны сделать, я тоже их сделаю, и община будет знать больше. Пользуясь возможностью, хочу поблагодарить конструктивное большинство депутатов, а это были разные политические силы, за их верность служения своей общине. 

МП. Еще парочку вопросов, если можно. Очень похоже, что названные долги в «Атомных» городах, это кем-то хорошо продуманный план заполучить в их собственность не малый и стабильный бизнес. Извините, но ведь речь идет о ежегодных и стабильных сотнях миллионов гривен и на них похоже прицелились. Города и в них избранная власть устоят?
ВП. Отвечу просто. Раз Центральная власть говорит о комфортных городах и о благополучии людей, что в них живут, то надо верить в искренность их планов. А мы не можем быть вне их Стратегии. Город как доверил местным избранникам свою собственность, ТВКХ в ее числе, так и спросить должен. Доверие людей – это очень ответственно для каждого ее избранника и шутить с этим нельзя!

МП. А вот есть, какая то неудовлетворенность со стороны депутатов, в чем она?
ВП. Судя по обращениям, их не удовлетворяет процесс использования бюджетных средств. Очень медленно идут процедуры, особенно тендерные, а «простаивают» нужные городу объекты. Я поддержал создание отдельного органа рады, который они могут создать на следующей сессии для тендерного распределения бюджетных средств по финансированию и контролю их использования по потребностям всех основных объектов города. Я уверен, что именно депутаты должны не только распределять, но и сопровождать эффективность их использования в рамках Закона. А для полной объективности они сами, через ими предложенный состав отдельной комиссии, должны сформировать и состав этого органа. Недавно созданный ДИГХ должен быть разгружен от такой заботы и сосредоточить свои усилия преимущественно на инфраструктурной работе, где ЖКХ города требует очень большого внимания.

МП. И в завершение, если будут новые выборы, Вы на них пойдете, и Всех ли с собой возьмете с первоначальной команды?

ВП. Выборы это всегда экзамен. Но для его сдачи желающим еще раз стать депутатом, или городским головой, или первый раз попробовать себя в этом не простом качестве, потребуется себя показать на примере реальных дел.
Принцип партийности сегодня людям не очень то и нужен, им нужны реальные изменения в жизни города и с гарантией их улучшения. Я уверен, что популисты и просто попутчики не пройдут. Перед городом вырисовываются достаточно не простые времена.
Я в этой работе пассивным не буду. Думаю, что эпоха карманных депутатов и управляемых градоначальников уже доживает свои дни.
А в части первого списка, так здесь все достаточно просто – в нескольких депутатах, возможно ошибся я и мой коллега по организации участия «Єдності» в выборах 2015г. И. Кваша. Несколько депутатов скорее всего еще не совсем разобрались в достаточно сложной инфраструктуре технологически зависимых процессов городского обустройства и имеют право на ошибку, но сплошной ошибочности быть не должно.
Еще раз поставлю акцент, обещанная ответственность за город – это высокая мера морали и никто от оценки работы на благо общины не избежит.

Ответы на вопросы МП записаны 17 июля 2017г.

 

 21.07.2017

В реагування на звернення мешканців міста 
щодо забруднення навколишнього середовища

 

 

 


 

 

НАШ БЕРЕГ

           соціальна пам’ятка, липень 2017р. 

         Відчуття гідності людьми – єдиний

       фактор оцінки дієздатності любих

     владних структур та їх керівників

Детально...

  

 

ПО СЛІДАМ ПРЯМОГО ЕФІРУ –

МІСЬКИЙ ГОЛОВА НА ВАЖЛИВІ ЗАПИТАННЯ

26 ЧЕРВНЯ

27.06.2017 

 

Інформаційний лист

 

23.06.2017

  

 

16.06.2017

За досвідом Стратегії  розвитку країн Європи –

 

 

Соціально-побутова інфраструктура спрямована на створення умов для відтворення людини як біологічної істоти (через побутове середовище), задоволення її потреб у належних умовах життя.

В її складі розрізняють такі компоненти: житлово-комунальне господарство, побутове обслуговування населення, торгівля та громадське харчування, пасажирський транспорт і зв'язок для обслуговування населення тощо.

       Міський голова    В. Пароконний

 

   

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, це ШЛЯХ ДО ДЕМОКРАТІЇ

ЄВРОПЕЙСКІ  ПРАВИЛА на ЦЬОМУ ШЛЯХУ,  ЯКІ ВОНИ?

Демократичною державою прийнято називати політичний устрій, яке засноване на волі народу, загальних правах і свободах громадянина і людини. Джерелом влади всіх рівнів в такому типі держави є народний суверенітет.

Як відомо, проголошення держави демократичним ще не означає, що йому будуть притаманні ознаки демократичної держави.

 

 

Сутність демократичної держави

  Слід зазначити, що держава може відповідати критеріям демократичності тільки в умовах наявності сформованого громадянського суспільства. Демократична держава має виключити політику етатизму (втручання в сфери суспільного життя) і, навпаки, забезпечувати свободу розвитку культури, підприємництва і духовного життя.

Демократичне суспільство виконує функції забезпечення загальнонародних інтересів при безумовному дотриманні особистих інтересів кожного індивіда. Саме така держава є своєрідним антиподом авторитарної держави, вони практично виключають один одного.

 

Представницька демократія

Провідною у всіх сучасних країнах формою політичного устрою і участі громадян у політичному житті є представницька демократія.

Суть її досить проста - опосередкована участь народу в прийнятті політичних рішень. Громадяни тієї чи іншої країни вибирають в органи державної влади представників, які можуть характеризувати їх інтереси.

 

Місцеві влади в Європі вже давно сформували нову філософію управління на основі демократії участі та сталого розвитку громад. Європейське місцеве самоврядування швидко та якісно розвивається, відбувається пошук нових форм демократії участі.

 

Європейська Хартія місцевого самоврядування.

Муніципальне право Європи визнає правову основу місцевого самоврядування. В Україні, яка ратифікувала вказану Хартію ще в 1997 році щодо місцевого самоврядування визнають її вимоги та конституційні положення і норми законодавства.

Як наш Южноукраїнськ відчуває рух до демократії? Стисло. Народний суверенітет ми відстоюємо разом. Етатизм – не втручання держави в сфери суспільного життя, цього ще дуже мало. Представницька демократія – ми тільки вчимось цій цивілізаційній нормі. Наприклад, виключно на народні слухання міська рада має винести основні місто утворюючі питання. Місто чітко орієнтоване на європейську концепцію – Стратегію сталого розвитку «Україна 2020» Президента України.

Про неї вже говорилось і ще скажемо діями на рівні нашого міста.

 

Через 10 років занепаду КП ТВКГ починає виходити на рівень сучасної роботи.

Нам не завадять любі перешкоди – ні образливі слова, що ми прокладка, що нас треба врозумляти «бешенными» штрафами, що ми не вміємо працювати та тим, що погрожують всім посадовцям самоврядування, які підтримують наш колектив.

Громадська організація комунальників «Рух за гідність» та КП ТВКГ пропонують вихід на пріоритетні стосунки з АЕС через пам'ятку та довідку, що надаються нижче.

 

ПАМ’ЯТКА - червень 2017р.

ПРО ТАРИФ НА ТЕПЛО ДЛЯ МІСТА

«Енергоатом» – готуєш корпоратизацію, не шкодь нашим містам!

 

 ДОВІДКА - червень 2017р.

про можливість погасити штучний борг міста

 

Захистити КП ТВКГ –о значає  захистити місто, кожного мешканця!

Поточна заборгованість за отримані комунальні послуги від АЕС не допускається за окремими заходами, які гарантовано впроваджує КП ТВКГ за підтримки міського бюджету та при справедливому споживанні, як теплової енергії, так і води всіма категоріями споживачів комунальних послуг.

Звичайно буде важливим справедливе регулювання тарифів від НКРЕ КП 

Пам’ятка і довідка розроблені в КП ТВКГ та в ГО «Рух за гідність» за підтримки виконавчих органів Южноукраїнської міської ради.

Далі буде.

 

                   

 13.06.2017

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ДО

ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА

 

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ НАШОГО МІСТА!

Сьогодні вимушений звернутись до Вас цим листом за обставин, коли кожна поміркована людина на такій відповідальній посаді зробила б теж саме.

Ви мабуть пам’ятаєте, як саме певні особи не бажали бачити мене на посаді міського голови Южноукраїнська в третій раз. На виборній дистанції 2015 року вони навіть підібрали кандидата на цю посаду майже з таким прізвищем, як у мене. Але і це їм не допомогло.

Місто зробило свій вибір і я приступив до виконання обов’язків міського голови з 12.11.2015 року. В березні 2016 року конструктивна більшість міської ради після двомісячного обговорення прийняла Програму соціально-економічного та культурного розвитку Южноукраїнська на період до 2020 року.

Як і було обіцяно на виборах, в цю Програму увійшли всі плани мої та однодумців за програмою «Наше майбутнє в наших руках» та за проектом її реалізації «Майбутнє міста будуємо разом». Сьогодні практично всі вони реалізуються в реальне впровадження. 

Та мої опоненти не заспокоїлись, пішли провокаційні спроби втягти мене у вирішення невластивих цій посаді спірних питань, були різні скарги у всі можливі інстанції, були і спроби організувати демарші, лились образи і наклепи та багато різного бруду з їх сторони.

На все це я не звертав і не буду звертати уваги та продовжую належне  виконувати свої обов’язки. Але коли почались безпідставні погрози та вимоги розпочати до мене кримінальне переслідування від сторонніх осіб, то я мовчати не стану.

В чому суть? Згідно 42 статті Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова, зокрема – «забезпечує виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади»; А ще міський голова «забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування.

Принаймні один з державних посадовців чомусь вирішив, що я злісно порушую Закон в частині Програми міської ради «AQUa+» – якісна питна вода в кожному домі».  

В Стратегії Сталого розвитку «Україна 2020» Президента України, зокрема у векторі безпеки вказано – «Особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, що неможливо без ефективної медицини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечного стану довкілля і доступу до якісної питної води, безпечних харчових продуктів та промислових товарів».

Потрібно нагадати шановному Южноукраїнцю, що нападки на Програму «AQUa+» – якісна питна вода в кожному домі» були і раніше. Популісти вводили в оману мешканців міста, що ультрафіолетові лампи на вхідному водопроводі в житловий будинок і тариф підвищать, і що вода стане мертвою, і що це якась пуста видумка тощо.

Але виконком міської ради настійливо пояснював, що це необхідність для нашого міста, бо як би до стандарту на водоочисних спорудах АЕС не готували воду, вона все одно буде мати певні загрози свого періодичного забруднення, бо фактор викидів нечистот з Первомайська та іншого періодичного бруду вище по течії П.Бугу ніхто не може спрогнозувати в режимі реального часу. А ще є мало контрольоване забруднення води на магістральних та розподільчих мережах.  

Нам відомі випадки отруєнь питною водою з крану в інших містах і навіть з летальними наслідками. А ще сьогодні ми знаємо, що наше МОЗ не забезпечує мешканців вакцинами та іншими запобіжними препаратами. І що тут робити з питною водою?

Міський голова Первомайська Людмила Дромашко нещодавно публічно визнала, що їх міський водоканал масово зливає каналізаційні стоки в річку Південний Буг і що це може призвести до екологічної катастрофи.

Науковці України в захист води підтверджують дієвість ультра фіолетового (УФ) процесу на убезпечення води питної за цим важливим показником.  Вони відзначають –

        УФ - дезінфекція має переваги перед іншими технологіями: висока ефективність проти широкого спектру патогенних мікроорганізмів; відсутність необхідності в додаткових хімічних речовинах (безреагентний процес); мінімум утворення побічних продуктів; при обробці води та інших продуктів - відсутність впливу на їхній смак і запах; неможливість передозування і низькі витрати. Бактерицидні промені знищують не тільки вегетативні види бактерій, але і ті бактерії, що утворюють спори. Семенов А.О., к.ф.м.н., доцент (ПУЕТ, Полтава) Кожушко Г.М., д.т.н., професор (Полтава).

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

Маю підвести певний підсумок щодо виправданої опіки керівництва країни і області зокрема в підвищенні якості питної води та поміркованим рішенням міської ради, яка затвердила цю важливу для міста, кожного її мешканці Програму «AQUa+», а вона:

 • По перше, це вимога Закону та Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011 – 2020 роки, є і відповідна програма на обласному рівні.
 • По друге, це вже названий вектор безпеки за Указом Президента України.
 • По третє, це визначення Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», де прописане ультрафіолетове знезараження води, як процес знищення патогенних мікроорганізмів.
 • По четверте, це відома практика і всесвітньо відомий спосіб ефективно впливати на підвищення якості води питної за цим важливим показником її безпеки.
 • По п’яте, дієвість УФ ламп в обладнаних будинках міста багаторазове перевірили професійні лабораторії Южноукраїнська та Вознесенська, і у всіх випадках зафіксоване суттєве покращення якості води питної по її санітарно-мікробіологічному знезараженню.
 • По шосте, це не тема для персон, які полюбляють красуватись в Інтернеті на різнопланових селфі та не професійно робити висновки там, де вони нічого не розуміють. 
 • І сьоме, може це якісь завидки осіб, що це не їх політична сила надала Україні суто Європейську концепцію – Стратегія Сталого розвитку «Україна 2020»?, де є багато корисного для розвитку та реформування країни, а зробив це Президент України!

В любому випадку я був зобов’язаний поінформувати територіальну громаду міста про те, що мене вже почали залякувати кримінальним переслідуванням по безпідставно-брудним звинуваченням і що мене попередили бути дуже обачливим, бо можуть і наркотики підкинути і піти на інші провокаційні дії.

Маю вказати, що ні я, ні мої близькі ніколи не мали ніякого відношення до наркотиків  і не займаються ділами не гожими.  Та мабуть це тільки спроба знайти зачіпку.

Скоріше декому не до вподоби моя принципова позиція по соціально-тарифному та екологічному захисту прав територіальної громади нашого міста. А ще противники підтриманого розвитку міста більшістю його громади знову йдуть на різного роду інтриги та підлі провокації аби посіяти розбрат та недовіру серед нестійких депутатів міської ради та посадовців. Та я вірю в поміркованість їх більшості, бо не так і складно бачити реальне.

А тим, хто дозволили на десятки мільйонів розкрадати майно громади міста і які наразі діють в підтримку сумнівних проектів руйнування КП ТВКГ та екології Південного Бугу, рано чи пізно прийдеться відповісти, принаймні перед нашою громадськістю.   

В любому випадку так званим новим політикам маю нагадати, що політика є суть концентрованого виразу економіки.

А по народному, якщо ти особисто нічого не зробив на покращення економіки своєї країни, округу, міста, умов життя людей, то ніякий ти не політик, а прикра помилка твоїх виборців.

Доречи, в Южноукраїнську понад десяток дієвих програм допомагають виводити його господарство з багаторічного занепаду. А я, як працював, в тому числі і по забезпеченню розроблення нових програм необхідних місту, кожному його мешканцю, так і буду це робити поки наша громада це сприймає, як мою потрібну роботу на цій важливій посаді.

 

 

       Міський голова Южноукраїнська                  В. Пароконний              

червень 2017 року

 

 16.06.2017

ПЕРША ОЗНАКА НЕПРАВОТИ І СЛАБКОСТІ ПОЗИЦІЇ

 

Вміння вести переговори і володіти елементарними знаннями, що таке самоврядування в Україні, це елементарна культура керівника, який є дотичним до представницької гілки влади.

Любі спроби нашкодити громаді міста обов’язково повернуться до авторів такого процесу. І якщо ці особи не розуміють, що країна отримала відкритий шлях до суто європейських цінностей, то позиції авторитаризму і засобів з минулого не пройдуть ні під якою упаковкою.

      Міський голова   В. Пароконний  

 

Не кричіть, ми не Ваші підлеглі і важливе
підприємство громади міста ніхто не віддасть! 

В розпал зими, грудень 2016 року, господарський суд Миколаївської області за заявою ВП ЮУ АЕС виніс ухвалу про відкриття провадження в справі про банкрутство КП «ТВКГ». Такими діями ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» намагається завершити раніше розпочатий процес розвалу КП «ТВКГ» позбавляючи підприємство можливості розраховуватись за комунальні послуги з тією ж АЕС, отримувати достатню допомогу з міського бюджету. Такі штучні дії одночасно і негативно впливають на реалізацію цілої низки інших соціально важливих Програм розвитку міста, соціальної захищеності його громади та не дають можливості належне готуватись до наступного опалювального періоду. 

За ініціативою та участі Асоціації керівників «атомних» міст України (АК АМУ), міських голів Кузнецовська (Вараша) Анощенко С.І., Нетішина Супрунюка О.О., та Южноукраїнська Пароконного В.К. в Адміністрації Президента України 09.02.2017 року відбулась нарада. Було розглянуто важливі питання соціального характеру, як тарифи, арешти рахунків в «міських водоканалах» цих міст по їх штучним, 100-а мільйонним боргам до АЕС, неповноту платежів по компенсації ризиків проживання людей в 30-кілометровій зоні АЕС та інші питання. Надалі, стосовно проблем Южноукраїнська, було проведено низку нарад рівня «атомників» і міста.

В результаті двох останніх нарад за участі керівної ланки «Енергоатома» та міста є домовленість вийти на мирову угоду при певних гарантіях в погашенні боргів та подальшій роботі без поточної заборгованості за отримані від АЕС комунальні послуги –  тепло, воду та послугу водовідведення. З огляду на те, що судова справа за позовом АЕС затяглась і ще не завершена, то і проект рішення міської ради має бути не упередженим. Разом з тим в самоврядуванні Южноукраїнська – у виконавчих органах ради та в КП ТВКГ не стали дочікуватись остаточного рішення суду, належне за місяць оприлюднили і вже 13.07.2017 року міська рада розгляне реальний варіант мирової угоди за ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом».

Самоврядне місто, це не підприємство і міський голова не його директор. Згідно Закону, зокрема КП ТВКГ підпорядковане, підзвітне та підконтрольне органам самоврядування. Міський голова не є таким органом. І коли Президент «Енергоатому» криком і навіть погрозами вимагає від міського голови негайного повернення боргів, то це не тільки не законно, це принаймні ще і не етично. Більше того, самі арештували розрахунковий рахунок КП ТВКГ, а тепер кричать – платіть за послуги. Доречи, наразі на цьому рахунку вже накопичилось понад одинадцять недоторканих мільйонів гривні.

Шановний «Енергоатом»! Розблокуйте рахунок, як Ви його заблокували і отримуйте кошти за надані місту комунальні послуги. А якщо Ви хочете їх надавати місту без поточних богів, то і правила тарифні повинні бути справедливими і їх можливо зробити такими тільки за спільної – Вашої і міста участі в НКРЕ КП.

Розроблена Програма подолання цієї, понад десятирічної проблеми боргів. Є  реальні до реалізації механізми та окремі інструменти виходу зі спірного стану та такого ж банкрутства КП ТВКГ і тільки за згодою сторін – «Енергоатому» чи керівництва АЕС за його відповідним дорученням та міської ради, через її рішення на пленарному засіданні можливо вийти на мирову угоду і в рамках прийнятих зобов’язань забезпечувати місто потрібними йому послугами. 

Ми, посадовці міської ради Южноукраїнська та комунальники, підтверджуємо викладене в наступних заходах, які є певними механізмами та інструментами переходу до цивілізованої роботи КП ТВКГ. Саме така робота до вимог Уряду України ще з 1995 року за його Постановою під №947 була започаткована по місту в 2003 – 2005 роках,  яку надалі було зупинено, що і стало однією з декількох причин зростання боргу міста до «Енергоатому». Наразі ми виводимо КП ТВКГ з занепаду, бо це дійсно важливе підприємство для захисту громади міста, кожного її мешканця. 

__________________________

 

 22.06.2017

ПРО КОМУНАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ МІСТА – ВСЕ ДО ДРІБНИЦЬ, 
АЛЕ НЕ ЗА ОДИН РАЗ В НАШІЙ РОЗМОВІ

 

Потреба впорядковувати багаторічно занедбане комунальне  середовище міста сьогодні не викликає ніяких сумнівів.

Є доказова база нерозуміння міськими чиновниками значення цього господарства для людей та принаймні їх недбалого ставлення до нього в далекі і недавно минулі часи.

В житті любого міста, де є тільки централізовані комунальні  мережі та де для споживачів послуг нема альтернативи, таке господарство потребує виключної уваги його влади.

     Міський голова   В. Пароконний  

 

ВІДНОВИМО НАШ СПАДОК

ДЛЯ НАС І НАШИХ ДІТЕЙ РАЗОМ

Якщо Ви отримали в спадок будинок, а в нього тече дах, старі вікна і двері, гнила підлога, є тільки плита і груба та застаріле освітлення без лічильника, а вам треба в ньому жити, то звісно, Ви все це почнете ремонтувати і приводити до ладу. 

Ось і нам належить так зробити з нашим КП ТВКГ і ми вже це робимо. Та якщо цю важливу роботу не довести до розуму, то доведеться жити в «приймах у багатого і чужого дяді». А це, як звісно, не мед.  

Інша справа, наскільки швидко та безперешкодно наразі вдасться все привести до належного стану, адже тут не тільки потрібні гроші, тут ще є і явна протидія тих, хто довів це господарство до банкрутства насправді та ще і намагався перекласти вину на інших. Добре відомо, що є види на наше господарство у певних осіб. І звісно не з причини вкласти в його розбудову свої гроші для блага людей!

Вище в «Пам’ятці» і «Довідці» ми вже показали реальність того, як можливо  розрахуватись по спірним і все ж накопиченим боргам КП ТВКГ за попереднє десятиліття та побачили спроможність і суспільну користь в збереженні цього підприємства у власності територіальної громади міста.

Тому, до вказаного вище, в стислому викладенні, наводимо теж реальні і необхідні засоби, аби всі ми отримували комунальні послуги за обґрунтованими і справедливими тарифами:

 • Маємо втрати по тепловій енергії від непроектних мереж, які йдуть по поверхні в наших дворах. Цей брак підлягає виправленню. Бюджет має виділити 6,1 млн. грн.  на належну теплоізоляцію трубопроводів.
 • Теплові втрати є і в сфері споживання послуги опалення. Тут все просто по фіксації цих втрат – в середньому місто споживає теплову енергію при нормі 20°C, в 27°C. Важливо розуміти, що за надлишкову до нормативу теплову енергію в попередні роки ніхто не платив, це була одна з основних причин боргу КП ТВКГ. Постачали (27°C), а плату отримували за (27°C). Від недосконалості наших мереж – до 7% будинків міста отримували межу теплового нормативу, а понад 20 будинків мали температуру в приміщеннях до 30°C. Варто згадати відкриті взимку вікна, а на перших поверхах ще і двері.
 • До цих проблем додавався ще і не справедливий тариф від НКРЕ КП.
 • Окремим джерелом великих втрат тепла є застарілі і витратні апарати підігрівання води в ТРП міста. Їх 86 одиниць, це понад 100 тонн обладнання і це десятки мільйонів гривень на переобладнання, але крок за кроком їх міняти треба.
 • Звісно теплову енергію маємо регулювати, контролювати та зберігати. Тут до міської ради надається детальний план робіт в часі, в коштах та по видам заходів. Цей план буде розглядатись 13 липня 2017 року на пленарному засіданні Южноукраїнської міської ради, як програма подолання збитковості КП ТВКГ.
 • Разом по тепловій енергії маємо річні втрати в межах 4 – 7 млн. грн. Тільки повне обладнання міста приладами обліку дасть нам достовірну картину по втратам тепла, але реалізація кожного заходу, це крок до обґрунтованості тарифів і зменшення боргів, які наразі КП ТВКГ разом з бюджетом міста бере на себе і не перекладає на споживача.
 • Ми маємо і втрати по воді. По її річним обсягам, це – в 2012 році 1,14 млн. м³, з 3,1 млн. м³ всього отриманих від АЕС. В 2014 році, це 1,0 млн. м³, з 3-х млн. м³ на вході в місто і в 2016 році, ці втрати ставили 0,9 млн. м³. В обсягах є незначне зменшення, а в перерахунку на діючі в ті роки тарифи, то в 2012р. – втрачено 12 млн. грн., в 2014р. втрачено 15 млн. грн. і в 2016 році втрачено 18 млн. грн. До цих втрат належать втрати (тарифний недобір) по питній і гарячій воді та по водовідведенню, похідному від спожитої води без врахування втрат.
 • Причини – формальна метрологія, де вже на виділені міською радою кошти закуповується нове обладнання для виробничої метрології.
 • Причина – крадіжки води з лічильників, що стоять в квартирах мешканців  міста.
 • Причина – не збалансовані по циркуляції води мережі водопроводу гарячого водопостачання.
 • На подолання цих та інших проблем цієї теми є відповідні заходи, вказана вище сесія міської ради їх розгляне і є очікування, що робота в цьому напрямі буде прискорена.
 • Звісно, це далеко не весь перелік робіт, які потрібно було робити на виконання Постанови Уряду України від 27.11.1995 №947, які були розпочаті в 2003 – 2005 роках, а потім були безпідставно зупинені.
 • Нарешті була потреба їх поновити на виконання іншої Постанови Уряду України від 23.05.2012 № 604, яка підсилювала вже названу Постанову №947 і на це виділялись державні кошти, але і цим та міська рада і її керівництво не скористались.
 • А ще нам вкрай потрібно перевести існуючий в КП ТВКГ колектив абонентського відділу на роботу через сучасний програмно-апаратний комплекс. Надалі ув’язати його роботу з новою диспетчерською і ми вийдемо на досить пристойний рівень роботи в цій сфері послуг нашого міста. Це прикро, але потрібно визнавати.
 • Тому і маємо втрати і борги, не паритетні тарифи на комунальні послуги від АЕС і вже намагання забрати у міста КП ТВКГ. Проблема не проста, але її належить в ближчі 2 – 3 роки подолати остаточно.
 • В стислий підсумок зауважимо наступне. Це далеко не одна проблема, яку місто має подолати. Головним є час – не більше 2 – 3 років та впровадження ефективних і обов’язкових заходів. Чому саме так?
 • Відповідь має спонукати Вас дослухатись. Не секрет, що в ДП «НАЕК«Енергоатом» вживаються заходи підготовки до корпоратизації цієї компанії. Багато з нас бачили, як за декілька років схожої реформи «Укртелеком» в 5 разів скоротив чисельність працюючих в цьому підприємстві, коли переходив в приватні руки.
 • Ми не беремось проводити прямі паралелі, але зауважимо. Через декілька років бюджет міста може почати помітно меншати. Тому часу на реформу та модернізацію нашого ЖКГ лишилось  не так вже і багато.
 • Наші реформи не на словах, Ви побачили на конкретних прикладах, що треба і що ми плануємо робити в ближчі місяці і за декілька років попри будь-які  перешкоди на цьому шляху.
 • За цими діями ми маємо відстояти КП ТВКГ, підприємство і колектив, які стали заручниками, принаймні чужої їм і місту недбалості та байдужості і які разом з відповідальними рішеннями міської ради призвані зробити з нього один з багатьох важливих гарантів гідного життя людей на сьогодні і на майбутнє.

 

А далі будуть нові енергоблоки АЕС, будуть нові реалії і нові засоби та результати децентралізації і місто продовжить свою розбудову на шляху до гідних умов життя людей.                                                                                    

Виконавчий комітет 
Южноукраїнської міської ради