Долаємо проблеми

Актуальні питання

На адресу виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради надходять чисельні запитання від мешканців міста стосовно з питання добудови Ташлцької ГАЕС та підняттям рівня Олександрівського водосховища до позначки +20,7м.

В своїх зверненнях мешканці цікавляться, що це за проект «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС», яким передбачається підвищення НПР Олександрівського водосховища до позначки +20,7 м, які наслідки для культурної спадщини національного значення, а також як вплине  реалізація цього проекту на екологічну обстановку в регіоні.

Одним із характерних звернень є лист від автора чисельних наукових публікацій Петровського А.В., який до свого звернення навіть додав технологічну схему руху води Южноукраїнського енергокомплексу.

В його звернені викладено наступне:

29.04.2017 р. в палаці культури "Енергетик" відбулися громадські "слухання" з приводу затоплення ріки на відмітку 20,7 м. Представниками «Енергоатомому» було фактично усунуто від підготовки порядку слухання та запрошення незалежних фахівців з питань, які стосуються екологічних проблем, санітарно-епідеміологічних ризиків.

Викликає велику тривогу, що представники «Енергоатому» в своїх виступах спотворювали ситуацію, уводили зібрання від ризиків вводу в експлуатацію нової помпу- вальної станції, підняття води руслового водосховища, перетворення ріки в технологічний придаток підприємства Південно-Українська АЕС та перетворення русла ріки в відстійник оброблених хімічним цехом станції мертвої води.

Підняття води знищить зону  відпочинку та оздоровлення городян. Забір  помпувальною станцією (див. схему № 1) 

 

притоку води ріки, створить ситуацію в русловому водосховищі (див. № 6), без можливості природного самоочищення ріки. Скид забрудненої хімічними реагентами доданої великої кількості води при охолодженні ядерних блоків АЕС (див. № 2) розвине в донних шарах Ташлицьсього ставка - охолоджувача (див. № 3), накопиченого за десятиліття екологічно небезпечного хімічного сміття АЕС, підняття до верхніх шарів води.

Заражена мертва вода потрапить до верхнього водосховища Ташликської ГАЕС (див. № 4), яка буде скинута через водоводи ГАЕС (див. № 5) в руслове водосховище - відстійник (див. № 6).

Могутні помпи помпувальної станції (див. №1) левову частину небезпечного сиропу знову приймуть до себе. Слід враховувати, що "хвіст" зупиненої водосховищем води ріки може викликати небезпечну концентрацію осаду на дні початку водойми, що становить в спекотні дні санітарно-епідеміологічні загрози.

Необхідно згадати, що в 90-х роках в ложі верхнього водосховища Ташлицької ГАЕС відбувалась зачистка могильника античного та середньовічного великого поселення (див. №7). ГЗ русловий відстійник потраплять через опади і небезпечні сиропи з міського смітника (див. № 8).

Петровський А.В. звернувся до виконкому та депутатів міської ради організувати дійсно фахові слухання, з залученням незалежних експертів перед загрозою здоров’я жителів міста.

Звернення Петровського розглянуто на засіданні виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради.

Цим форматом виконавчий комітет звертається до депутатів міської ради щодо врахування піднятих питань в роботі постійних депутатських комісій.

 

 

 

 ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ

29 квітня ВП ЮУ АЕС організувала громадське обговореня матеріалів оцінки впливу на навколишнє середовище підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7м.

В обговоренні проблемного питання  прийняли участь: доповідач - начальник управління капітального будівництва ЮУ АЕС П.М. Вірич, гості з Києва та інших міст України – енергетики, науковці, відомі фахівці з питань екології, історії, міський голова Южноукраїнська та мешканці міста.

 

Відразу в залі було з’ясовано, що цей захід не матиме голосування, а відтак він не зможе називатись громадськими слуханнями, а тільки обговоренням заявленої теми – підвищення рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метра.

Це обговорення можливих впливів на енергетичну стабільність роботи АЕС, впливів на річку Південний Буг, на довкілля, на здоров’я людини, на історичну спадщину, на унікальність, якою багата сама річка, в першу чергу, її острови, її пороги та береги.

Обговорення проходило бурхливо, і таке враження, що всі його сторони лишились при своїх позиціях – АЕС за підняття рівня. Переважна кількість експертного середовища проти підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метра.  

В своєму виступі міський голова Южноукраїнська повідомив, що і він особисто, і міська рада підтримували і будуть підтримувати розвиток АЕС.  В частині підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 метра було повідомлено, що міська рада не підтримала таке підняття водосховища, проголосувавши резолюцію проти. А ще раніше, для прийняття рішення щодо Заявленого «підняття рівня 20,7м» проекту, назва якого не оголошувалася, в частині надання згоди ДП НАЕК «Енергоатом» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування під будівництво і улаштування відсічної та огороджувавальних дамб верхнього водоймища Ташлицької ГАЕС в промисловій зоні міста Южноукраїнська, не вистачило потрібної кількості голосів. Тоді було вказано, що «20,7 метра» - це наслідок, а причина - це суттєве збільшення обсягу верхнього водоймища гідравлічного акумулятора і були питання по новій дамбі.

На тій сесії міської ради було поставлено до П.М. Вірича, як доповідача, низку запитань щодо якості і рівня води, а також рельєфу дна в зоні міського пляжу, про герметичність нової дамби, про компенсацію втрати обсягів охолоджуваючої частки обсягу «Ташлика», про пороги тощо, на які він не зміг надати чіткої відповіді.

Було також поінформовано, що свої запитання міська рада вимушено направила в низку адрес експертних інституцій, в тому числі і в ДП НАЕК «Енергоатом», а відповіді надійшли тільки від експертів, які проти підняття рівня води.

Було озвучено основне запитання - чи не буде в кінцевому рахунку здійснюватись щодобова «продувка» Ташлицького водосховища, як ставка-охолоджувача енергоблоків АЕС, що призведе до суттєвого збільшення обсягу води в Олександрівському водосховищі по якості від Ташлицької води? Відповідь по суті запитання не була надана. Було відмічено, що проект вже давно стартував і мабуть буде реалізовуватись, не зважаючи на спірні обговорення, які щодо нього проводяться. 

Міський голова наголосив, йому мешканці міста, області та і Миколаєва надають названі запитання, а він не має можливості надати відповідь, прийнаймі з того, хто підпишеться під тим, що це дійсно безпечно. Якшо проект «20,7 м» дійсно такий актуальний для енергетики, то і для довкілля і для людей він має бути теж безпечним і повинен мати відповідні гарантії та підписи під відповідями на запитання мешканців міста з боку «Енергоатому».

   

 Виконком Южноукраїнської міської ради

 


 

Щомісячні спілкування з громадою - норма публічної роботи міського голови Южноукраїнська

 

Як стала практика, окрім поточного спілкування з мешканцями міста, в Южноукраїнську щомісяця видається соціальна пам’ятка – «НАШ БЕРЕГ», проводяться прямі ефіри по телебаченню та організовуються відкриті зустрічі з городянами міста.

Саме в такий спосіб вдається досить об’єктивно оцінювати стан справ з виконання планової роботи по вирішенню питань місцевого значення, коригувати хід її виконання з огляду на обговорення широкого кола вказаної роботи з мешканцями міста.

Наскільки виправданий такий стиль роботи керівника міста, його заступників, керівників виконавчих органів ради та комунальних підприємств міста говорять і результати, які вже помітні в багатьох куточках Южноукраїнська.

Нема сумніву, що така робота позитивно відбивається і на роботі більшості депутатів міської ради, які своєю активністю в прийнятті її рішень виправдовують довіру територіальної громади.

4 травня цього року відбулась зустріч міського голови Южноукраїнська з мешканцями міста та колективом КП ТВКГ. В діалоговому режимі було звірено дії влади міста більш ніж по 30 питанням.

Це робота КП ЖЕО по утриманню житлових будинків та прибудинкових територій, це тарифи на важливі послуги для осель міста, які в понад півтора роки не збільшувались завдяки реалізації заходів модернізації та енергоефективності в цьому підприємстві.

Аналогічно було проаналізовано роботу і важливого для міста КП СКГ. Це благоустрій вулиць міста і убезпечення звалища відходів, це захист міського пляжу по слідам публічного обговорення можливого підняття рівня води в Олександрівському водосховищу до відмітки – 20,7 метра, яке дійде до міського пляжу і благоустрій на автодорозі Р – 06 біля кладовища і біля автовокзалу міста, це низка інших питань.

На зборах було розглянуто питання роботи міської лікарні після отримання її нового статусу. Розглядались інші питання по запитам присутніх мешканців міста. Окремим блоком було одностайно проголосоване «Звернення колективу КП ТВКГ до депутатів, керівництва міста та «Енергоатому» (повний текст  звернення наведено нижче).

Джерело: http://mayu-pravo.com/

 

Звернення колективу КП ТВКГ та мешканців міста

ДЕПУТАТАМ МІСЬКОЇ РАДИ
МІСЬКОМУ ГОЛОВІ
В ДП НАЕК "ЕНЕРГОАТОМ"

ШАНОВНІ ДОБРОДІЇ!

Комунальне підприємство ТВКГ - це спадкоємець в обслуговуванні мереж та об'єктів комунального господарства, яке фактично побудувала АЕС і яке вона передала громаді міста до вимог Закону.

Наш колектив вже 15 років, як намагається не проектні мережі та об'єкти, які побудовані з чисельними порушеннями (СНІП), довести до вимог діючих будівельно-технічних норм і вимог.

Ми добре розуміємо, що хочуть в Києві і як цьому допомагають від ЮУ АЕС, хочуть забрати у міста ТВКГ, дуже важливе підприємство, яке є запобіжником від стрімкого, майже в 10 разів, підвищення тарифів на комунальні послуги - тепло, вода, водовідведення.

Ми знаємо ситуацію з середини процесів в ТВКГ, ходимо на сесії міської ради, ми їздили в «Енергоатом» чули і бачили, як вони вимагають 100% розраховуватись по тарифам, які наперед не реальні для колективу та і для міста працювати без боргів за нинішніх умов формування тарифів.

Вони безпідставно і штучно, в розпал опалювального сезону,в грудні 2016 року домоглись через суд процедури банкрутства КП ТВКГ, що наразі не їм, не місту, не нашому підприємству нічого гарного не дає. Навпаки, попереду декілька місяців підготовки до зими, а як це робити до зими, а як це робити, коли рахунок ТВКГ арештовано.

Сьогодні єдино вірне рішення – це мирова угода, де кожна з причетних сторін візьме на себе певні зобов’язання, а саме:

 • Підприємство прискорить технічне переоснащення комунальних об’єктів та мереж міста до вимог енергоефективності, енергозбереження, збереження комунальних ресурсів при мінімальному збільшення собівартості своєї частки послуг.
 • Бюджет міста зробить все від нього залежне в пріоритетному порядку на збереження та переоснащення КП ТВКГ, яке роками було забуте і в цій надважливій роботі.
 • «Енергоатом» на наші аргументи ними допущених порушень Закону в побудові ТВКГ, теж візьме певні зобов’язання не прикриваючись, що тільки їм треба жити в умовах 100% платежів і буде розуміти, що місто не може бути заручником чиїхось забаганок, в тому числі і їхніх браків в цій соціально надважливій роботі і не буде нас називати «прокладкою» і не буде до нас застосовувати «бешенные» санкції та штрафи, як вони все це безсоромно називають в публічний спосіб та намагаються перекласти свої проблеми на інших.

 

Загальні збори колективу КП ТВКГ та мешканців міста.

 

Южноукраїнськ
04.05.2017

Більш детальний звіт - після 10.05.2017

                 Дачні перевезення

 

Відповідно до рішення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради івід 18.04.2017 №107 "Про врегулювання питання щодо здійснення пільгового перевезення на спеціальних дачних маршрутах" в порівнянні з 2016 роком, з травня 2017 подвоюється кількість талонів на одну особу на місяць для використання їх на спеціальних дачних маршрутах.

 

Шановні громадяни міста!

Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради повідомляє, що створено диспетчерський пункт з питань перевезень на спеціальних (дачних) маршрутах.

Ви можете звертатися з питань перевезень на спеціальних (дачних) маршрутах:

- диспетчерський пункт за телефоном 5-55-37 (департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради) з понеділка до четверга з 8.00 до 17.00 (обідня перерва з 12.00 до 13.00), у п’ятницю з 8.00 до 16.00 (обідня перерва з 12.00 до 13.00);

- диспетчерський пункт за телефоном 2-15-47 (управління з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради) у неробочий час цілодобово.

 

З 11 травня 2017 року для дачних перевезень додаються два бюджетних автобуса.

 

 

     


ВІД ОСОБИСТОЇ НЕПРИЯЗНІ
ДО ПРОВОКАТИВНИХ ДІЙ

 (інформація для громади міста)

В міський раді цього, 7 скликання, є декілька депутатів, які особливо і не скривають своєї неприязні до міського голови та посадовців.

Схоже, що одні ображені за те, що програли вибори і в спосіб виходу на процедуру «Об’єднання громад» виношують мрію повернутись до керівництва містом.

 

Один з їх числа не може заспокоїтись, що припинили, практично йому належний формальний бізнес за рахунок комунальних підприємств та його звільнили з комунального підприємства фактично за його недбале відношення до своїх посадових обов’язків.

Ще один, за якого поручився міський голова на виборах, як члена його команди, виносив образу, бо вирішив, що саме міський голова заважає йому розвивати свій бізнес в монопольній якості на міському пляжі.

І коли, починаючи з літа 2016 року, будь-хто заявляє, що хоче поторгувати морозивом з водою на міському пляжі в сезон, як це роблять в інших містах, то відразу – це міський голова винен, що їх пускає на пляж і таке інше і навіть непристойності лунають від цього депутата. Хоча такі дозволи дає незалежна комісія.

А далі почалось – в порушення Закону пішли образи на багатьох посадовців і навіть депутатів та на міського голову що це вони не дають допомагати створювати ОСББ, що не дають об’єднувати громади, що «політичні хвойди», що міський голова розвалив КП «ТВКГ», що міський голова не хоче допомагати бійцям АТО отримати земельні ділянки під забудову та проект облаштування цієї території.

На часовій дистанції цих абсолютно безпідставних звинувачень лунали погрози, що на весь виконком він, цей депутат, буде дивитись через коліматорний приціл, це приціл з геометричним приладом, що покращує результат застосування стрілецької зброї, що посадовців будуть вкидати в сміттєвий бак, що всі ви «сепари» тощо. До цього важко звикнути навіть за умови припущення синдромів від «гібридної війни».

Ми, відповідальні посадовці за виконання названих та інших завдань і в першу чергу міської ради, де саме вона приймає рішення з всіх викладених питань, бо це її виключна компетенція, скажемо про наступне.

До всієї громади міста доводимо, що в обов’язок міського голови не входять ті питання, стосовно яких його періодично намагаються звинуватити названі особи. І ще, дивно, коли чуємо звинувачення, а ці питання не піднімались при їх розгляді в комісіях, де і відбувається така робота.

Обов’язок міського голови є в інших до Закону повноваженнях, про що свідчать і  зміни на краще, які не зважаючи на запущеність міського господарства ми бачимо в місті. Нарешті є заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, саме їм Закон дає функцію зосередитись на контролі виконання тих чи інших питань.

На всі нападки, що викладено вище, ми просто зобов’язані прозвітувати, бо це наші посадові обов’язки і в спосіб до вимог Закону, інформувати про це місто через офіційний сайт Южноукраїнська, через інші ЗМІ.

    А наразі вкажемо на таке

 • Об’єднання громад чи громадян, це виключно добровільний процес, де ніхто не має в нього втручатись чи примушувати, це норма Конституції України – ст. 36
 • По об’єднанню громад є 92% голосів Южноукраїнців, які проти такого об’єднання в час, коли місто опинилось перед потребою долати  пограбування його об’єктів в попередні роки на суму в межах 50 мільйонів гривні та долати стомільйонний борг накопичений за комунальні послуги за останні 12 років, що підтвердив Президент «Енергоатому» Ю. Недашковський на нараді в АЕС 21 квітня 2017 року.
 • В частині земельних ділянок під житлову забудову для бійців АТО, так саме міський голова ініціював створити містечко «Атом», їздив в ОДА і напередодні сесії міської ради отримав підтримку голови Миколаївської адміністрації в цій багатовимірній процедурі. Сам процес виділення земельних ділянок ще триває згідно із Законом і прийнятих рішень.
 • Перші дії, які дозволять розпочинати будівельні роботи на майданчиках індивідуальної забудови, як і обіцяно будуть прийняті до кінця травня 2017 року особам, які отримають за чинними процедурами всі дозволені документи. Детальна інформація буде на травневій сесії міської ради.
 • Міський голова не є прихильником блокувати автодороги та об’єкти коли є хоч якийсь шанс вирішувати любі проблеми в договірний спосіб. Ми теж такої точки зору і проти того, що інколи пропонують деякі гарячі голови.

Маємо засвідчити всій громаді, що місцеве самоврядування міста - це не фабрика і не завод і міський голова не його директор. Згідно із Законом України про місцеве самоврядування, це чисельні процедури, а міський голова не є їх виконавцем. Він головує на засіданнях міської ради, її виконавчого комітету, де має один голос, як і кожен з 34 депутатів міської ради та один голос серед членів виконкому.

Всі питання, які подаються їх виконавцями включаються в порядок денний сесій міської ради і як правило отримують більшість голосів. За 24 сесії сьомого скликання їх прийнято біля 2-х тисяч.

Ми протягом травня місяця прозвітуємо про хід виконання роботи по всім основним питанням, що є на контролі.

За обсяги та якість робіт, які виконують посадовці та виконавчі органи ради, ми не будемо терпіти образливі та безпідставні звинувачення від цих  депутатів на нашу адресу. Віднесемо їх на потребу цих осіб дечому навчитись, як того вимагає і Закон України «Про самоврядування в Україні», і Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» та про що свідчать і їх передвиборні програми.

Інакше навіщо йти на вибори з обіцянками громаді, які розробляє, виконує і відповідає хтось інший. 

 

    Звернення,

    понад 10 підписів

 
 

 Про одну із 100 чуттєвих проблем міста

 

Питання аварійного дюкеру та розкраденого колектору неодноразово ставилося на контроль вирішення до всіх причетних сторін. Нещодавно відповідні матеріали направлено в Генеральну прокуратуру України.

Ведуться переговори з однією з проектних організацій міста Миколаєва щодо подолання аварійного дюкеру та модернізації застарілих очисних споруд. Питання проблемних ОС ГПК не нове, про нього дізналися депутати обласної ради - 27.04.2017, воно озвучено на сесії облради, отримано певні доручення.

Повторюємо вибіркову інформацію для інформування населення міста та всіх зацікавлених осіб.

 

Аварійність напірного колектору ОС ГПК, яку можуть відчути
в містах півдня України і за його межами, схема
 та пояснення додається.

В 2001 – 2005 роках міськвиконкомом ставив питання загрози техногенної аварії напірного колектора ОС ГПК.

З часом його почули – Комісія при Миколаївській ОДА приймає рішення.

Трубу по суходолу  бачать, періодично ремонтують і реагують на поточні аварії.  

Підводна ділянка труби лишається поза належною увагою. Але саме в ній велика загроза. 

Дивимось дещо з  задокументованої  хронології цієї теми.  Проблема ОС ГПК виконавчим комітетом міської ради з 2001 року не одноразове піднімається перед АЕС. У відповідь отримує заспокійливі відповіді  ПВКГ та ТМ АЕС –   “небезпеки немає ”.

Та стан напірного колектору, особливо в місці його переходу через водоймище-охолоджувач АЕС протяжністю до 1,0 км. з глибиною залягання трубопроводу до 30 метрів продовжує викликати занепокоєння.

У вересні 2004 року виконком ініціює звернення Народного депутата А.М. Козловського до Голови Миколаївської ОДА Гаркуші О.М. щодо аварійності вказаного колектору з акцентуванням на самій вразливій ділянці – дюкер-переході.

Тільки за ним слідує засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації. Протокол №10 від 29.09. 2004 року, зокрема  вказує:

 • напірний колектор очисних споруд господарчо-побутової каналізації (ОС ГПК АЕС), являє екологічну та соціальну небезпеку для річки Південний Буг, півдня України, Чорного моря, вплине на роботу АЕС.

Є наголос. Якщо виникне вказана техногенна аварія, то на відновлення роботи напірного колектору знадобиться від 6 місяців до року в залежності від дати її виникнення. Не важко порахувати обсяг нечистот, які вимушено підуть в Чорне море. Щоденні 7 тисяч кубометрів множимо принаймні на 200 днів і отримаємо мільйон чотириста тисяч метрів кубічних такої масштабної загрози, яка може відбутись в любий час.

Підняте питання має бути віднесено до проблеми, яка потребує невідкладного реагування принаймні початкове на рівні Миколаївської ОДА за участі всіх причетних, зацікавлених та відповідальних осіб, а надалі за участі ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» та КМ України.

Наразі в місті розглядається новий проект в подолання вказаної загрози, потрібна підтримка, принаймні обласної ради.

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

 

 

 

  

 

Громада занепокоєна!

Громада міста Южноукраїнська вкрай занепокоєна складною ситуацією, що склалась в регіоні у зв’язку з завершенням добудови Ташлцької ГАЕС та, відповідно, намірами підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки +20,7м,  при цьому не маючи відповідей на низку цілком слушних та надзвичайно важливих питань щодо якості питної води, втрати частини зони відпочинку, подальшої долі культурно-історичних об’єктів, що потрапляють у зону затоплення та ряду інших питань, при цьому намагається та має законне право  отримати цілком офіційні компетентні та зрозумілі відповіді на свої запитання.

Нині об’єм Олександрівського водосховища використовується у якості нижнього водоймища Ташлицької ГАЕС, виконуючи функцію як добового регулювання наповнення верхньої водойми ГАЕС, так і сезонне регулювання стоку ріки Південний Буг. 

Ташлицька ГАЕС і Олександрівська ГЕС каскаду ГЕС-ГАЕС - складові Южно-Українського енергокомплексу. Як водний акумулятор, Олександрівське водосховище використовується з 2010 року, коли рівень водоймища був піднятий до позначки +16,0 м. На сьогоднішній день проектом «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» передбачається підвищення НПР Олександрівського водосховища до позначки +20,7 м.

Враховуючи підвищення водосховища до зазначеної відмітки, прибережна смуга, прилегла до території міста Южноукраїнська, буде підтоплена та, відповідно, острів Клепаний і пороги, що знаходяться нижче міського пляжу за течією, при позначці водосховища +20,7 м покриваються водою. В разі добудови ГАЕС та підвищення рівня водоймища буде затоплена значна частина території «Бузького Гарду», в тому числі і знамениті пороги, які є дуже важливою складовою українського туризму в цілому.

Поряд із загрозою знищення природно-заповідного фонду існує ризик виникнення санітарно-епідеміологічної небезпеки для жителів південного регіону України, оскільки ріка Південний Буг є основним джерелом питного водопостачання для мешканців населених пунктів, розташованих вздовж течії річки.

З іншого боку, питання, які ставить Державне підприємство «Національна Атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» перед Южноукраїнською міською радою, не знаходять підтримки серед депутатів ради та, відповідно, проекти рішень при голосуванні не набирають достатньої кількості голосів.

З метою недопущення екологічної катастрофи та збереження здоров’я населення, під час реалізації проекту добудови Ташлицької ГАЕС, Южноукраїнською міською радою було вжито ряд заходів, а саме:

Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», враховуючи місцеву ініціативу «Берегоукріплення та благоустрій прибережної смуги» щодо існуючого впливу на навколишнє середовище у разі затоплення берегової смуги ріки Південний Буг внаслідок підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки +20,7 м, а також можливості попадання тяжких металів на пляж при зникненні бар'єру (порогів),  проблемність та значимість даного питання для громади міста, Южноукраїнською міською радою були прийняті рішення від 03.06.2016 №222 «Про місцеву ініціативу «Берегоукріплення та благоустрій прибережної смуги» та від 25.08.2016 № 283 «Про місцеву ініціативу «Берегоукріплення та благоустрій прибережної смуги».

Зазначеними рішеннями доручено комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради (далі – Комісії ТЕБ і НС) на позачерговому засіданні з залученням спеціалістів та прийняттям відповідного рішення розглянути місцеву ініціативу «Берегоукріплення та благоустрій прибережної смуги» щодо існуючого впливу на навколишнє середовище у разі затоплення берегової смуги річки Південний Буг внаслідок підняття рівня води, а також можливості попадання тяжких металів на пляж при зникненні бар'єру (порогів).

Рішеннями Комісії ТЕБ і НС неодноразово рекомендовано керівництву ВП «ЮУ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» надати до УНС ВПО і КП СКГ проектну документацію та практичну допомогу із встановлення межі затоплення території міського пляжу після проведення завершальних заходів із заповнення водосховища Олександрівської ГЕС каскаду ГЕС-ГАЕС. 

Також, окремо надсилались листи до НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» та ВП ЮУ АЕС щодо надання на адресу виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради  відкоригованого та уточненого проекту добудови Ташлицької ГАЕС, яким передбачається підвищення НПР Олександрівського водосховища до позначки +20,7 м та проведення комплексної державної експертизи, матеріалів для проведення їх детального аналізу.

 29.11.2016 за вих. № 17/02-34/3946 направлено лист з проханням при затвердженні проектно-кошторисної документації з добудови Ташлицької ГАЕС та заповнення Олександрівського водосховища до проектної відмітки врахувати необхідність проведення та фінансування природоохоронних заходів та комплексу робіт з благоустрою прибережної зони міста Южноукраїнська.

11.01.2017 виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради отримано відповідь, в якій зазначено, що документація завершення будівництва Ташлицької ГАЕС відкоригована з урахуванням вимог нових нормативних документів, введених у дію та листом від 25.11.2016 № 49/1124 направлена в ДП «СЦЕО-ЦС «Укрдержбудекспертиза» для проведення експертизи за всіма напрямками відповідно до вимог чинного законодавства.

Незважаючи на чисельні звернення жодних документів технічного чи фінансового характеру до Южноукраїнської міської ради направлено не було, натомість,  згідно з інформацією опублікованою в газеті колективу відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» від 19.01.2017 №2 (1659) «Громадські обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м», розпочато процес громадського обговорення  приводом для початку якого є завершення роботи з оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки +20,7 м. Громадські слухання у м.Южноукраїнськ планувалося провести 02 березня 2017 року (пізніше перенесено на 29 квітня 2017 року).

З метою належної підготовки до участі у громадських слуханнях 14.02.2017 за № 17/02-34/485 на адресу НАЕК «Енергоатом» направлено лист, та повідомлено, що до Южноукраїнської міської ради перед початком громадського обговорення не надано жодного офіційного документа, який би  містив інформацію, відносно заходів, що планується проводити в межах території  міста Южноукраїнськ, щодо:

-  укріплення берегів р.Південний Буг вздовж міста;

-  зняття родючого шару, підготовки ложа, у тому числі в районі міського пляжу;

-  видалення дерев в зоні затоплення;

-  перепланування та ремонт під’їзних шляхів до насосної станції підживлення Ташлицького водосховища та безпосередньо до міського пляжу;

-  реконструкція рятувального посту на міському пляжі;

-  збереження туристично-рекреаційних зон, з метою подальшого розвитку міста;

-  стан водозабору та межі водозабору після виконання вимог проекту.

З відповіді керівництва Державного Підприємства «Національна Атомна енергогенеруюча компанія», отриманої 29.03.2017, зрозуміло, що екологічна експертиза розділу проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки +20,7м» ще не завершена, а робоча документація щодо напрямків реалізації проекту, в тому числі щодо реконструкції міського пляжу та берегоукріплення Олександрівського водосховища, взагалі не розроблена.   

Незважаючи на відсутність вкрай важливих документів та, відповідно, можливості з ними ознайомитись ДП НАЕК «Енергоатом» ініціює проведення громадського обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7, які мають пройти з 18 по 29 квітня 2017 року.        

Як показують результати громадських слухань, проведених у селі Богданівка Доманівського району (розташоване на правому березі ріки Південний Буг), годинна презентація про позитивний вплив ВП ЮУ АЕС на розвиток регіону та наступний виступ спікера із табличним та фактологічним матеріалом не надали відповіді на питання, що хвилюють також і мешканців міста Южноукраїнська.

http://www.nikpravda.com.ua/atomniki-vperto-namagayutsya-peretvoriti-nashu-richku-na-stavok-dlya-aes/

http://niklife.com.ua/focus/56932

Громада міста Южноукраїнська та її представницький орган – Южноукраїнська міська рада, мають право та очікують офіційної відповіді на вже названі вкрай важливі питання, а саме:

 • Як зміниться якість води в зоні відпочинку, міського пляжу і по всій заплаві ріки Південний Буг?
 • Якість питної води, яку отримають мешканці міста після підняття рівня?
 • Чи буде збережено історичну спадщину та туристично-рекреаційні зони з метою подальшого розвитку міста і краю?
 • Які заходи буде проведено з метою недопущення виникнення санітарно- епідеміологічної загрози для жителів регіону та екологічної катастрофи?

Враховуючи, важливість, актуальність та високий громадський резонанс зазначених питань, до органів державної влади країни та області, підприємств, установ та організацій, задіяних у реалізації проекту розбудови каскаду ГЕС-ГАЕС, а також зацікавлених у мінімізації техногенного впливу на природні території великого історико-культурного значення, у тому числі регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», у складі якого визначне місце займає Національний природний парк «Бузький Гард», в рамках своїх конституційних прав виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради від імені Територіальної громади міста Южноукраїнська направлено звернення з проханням взяти до уваги надану інформацію та об’єктивно розглянути питання щодо доцільності та обсягів підвищення рівня Олександрівського водосховища, врахувавши необхідність якісного та безпечного водопостачання населення, до відмітки, яка б задовольнила потреби населення у водозабезпеченні, безперебійну роботу каскаду ГЕС-ГАЕС та не наносила б шкоди навколишньому природному середовищу в цілом:

від 12.04.2017  № 17/02-34/1207

 

Міністру екології та природних
ресурсів України
Семераку О.М.
вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ,  03035           

Т.в.о. Голови державної екологічної інспекції України
Яковлєву І.О.
пров. Новопечерський,3 к.2
м. Київ, 01042

Голові Миколаївської обласної ради
Москаленко В.В.
вул. Адміральська, 22
м. Миколаїв,  54001           

В.о. начальника управління екології Миколаївської області
Мацу Д.А.
пр. Центральний,16
м. Миколаїв,  54029  
                                                    
Начальнику державної екологічної 
інспекції Миколаївської області
Бабенко В.А.
вул. Дзержинського,134
м. Миколаїв, 54034           

Голові громадської організації
«Національний екологічний центр
України»
Мовчану Я.І.
м. Київ – 32,  01032

Голові Української екологічної асоціації 
«Зелений світ»
Самойленку Ю.І.
01004, м.Київ, вул. Л.Толстого, 9

Виконавчому директору
МБО «Екологія-Право-Людина»
Кравченко О.
а/с 316 м. Львів,   79000 
Президенту  Державного підприємства  
«Національна атомна енергогенеруюча
компанія  «Енергоатом»
Недашковському Ю.О.
вул. Назарівська,3 м. Київ, 01032

  
КОПІЯ
Адміністрація Президента.
вулиця Банкова, 11, Київ, 01220

 

 

Громада міста Южноукраїнська звертається з проханням прийняти активну участь та допомогти у вирішенні складної ситуації що склалась в регіоні у зв’язку з завершенням добудови Ташлцької ГАЕС та підняттям рівня Олександрівського водосховища до позначки +20,7м,  оскільки вкрай  занепокоєна та не маючи відповідей на низку цілком слушних та надзвичайно важливих питань щодо якість питної води,  втрату частини зони відпочинку, подальшу долю культурно – історичних об’єктів, що підпадають затопленню та ряду інших, намагається, та має законне право,  отримати цілком зрозумілі та офіційні відповіді на свої запитання.

Декларація Конференції Організації Об'єднаних Націй з проблем оточуючого людину середовища, ще у 1972 році визначила, що «Сохранение и улучшение качества окружающей человека среды является важной проблемой, влияющей на благосостояние народов и экономическое развитие всех стран мира; это является выражением воли народов всего мира и долгом правительств всех стран.»

Проте, незважаючи на резонанс питання, порозуміння та підтримки у вирішенні вкрай важливого питання для жителів південного регіону до цього часу не знайдено.

Зі іншого боку питання, які ставить Державне підприємство «Національна Атомна енергогенеруюча компанія» перед Южноукраїнською міською радою не знаходять підтримки серед депутатів ради та відповідно проекти рішень при голосуванні не набирають достатньої кількості голосів.

Причина, знову ж таки у відсутності поінформованості.

Відомо і це підтвердив Президент «Енергоатому» Недашковській Ю.О., що особливо в літній період охолоджуюча спроможність Ташлицького водосховища коефіцієнт дорівнює 1,6 при потребі 3,0. А по наведеній «Схемі» корисний для охолодження енергоблоків обсяг ставка-охолоджувача помітно зменшується за рахунок спорудження нової «Дамби».  Слушне запитання, чим буде компенсуватись, а скоріше ще і добавлятись охолоджувальна спроможність вказаного «Ставка-охолоджувача»? Наш сумнів полягає в тому, що тут є прикрита «продувка» вказаного ставка, яка принаймні щоденно буде понижати його температуру. Одночасно і збільшена верхня  «чаша» гідравлічного акумулятора і цьому охолодженню сприятиме, і його прямі спроможності підвищить. Техніка практично зрозуміла, а що екологія?

Чітке запитання – чи це так, як викладено в вище зазначеної позиції? Якщо ні, то як саме все буде відбуватись в цьому досить втаємниченому нововведенні. Як і викладає свої сумніви «Дзеркало тижня» в оновленому "кругообігу" води між водоймою-охолоджувачем конденсаторів АЕС, гідроакумулюючою електростанцією і Південним Бугом?

Не менш важливе запитання – як змінеться якість води в зоні відпочинку, міському пляжі і всій поймі річки Південний Буг?

Чи ми будемо купатись на міському пляжі у воді з Ташлику, і чи не потече така ж вода з кранів в наших оселях!? Все маємо знати у відмітках рівня води – «до» і « після».

Адже згідно схеми закріплення відмітки 20,7 м на місцевості (аркуш «Міський пляж») станом на 03.12.2015 уріз води сягає 19,3 м, тобто максимальний рівень води в районі міського пляжу буде збільшено на 1,4 м, а в районі греблі Олександрівської ГЕС – на 4,7м.

Ці та інші питання які були поставлені начальнику управління капітального будівництва Віричу Павлу Михайловичу, присутньому на сесії  Южноукраїнської міської ради 23 березня 2017 року,  так і залишилися без відповіді.        

   

СУТЬ ПРОБЛЕМИ

Нині Олександрівське водосховище використовується як нижнє водоймище Ташлицької ГАЕС та виконує як добове регулювання стоку р. Південний Буг для ГАЕС, так і сезонне регулювання стоку. 

Ташлицька ГАЕС і Олександрівська ГЕС - складові Южно-Українського енергокомплексу. Як водний акумулятор Олександрівське водосховище використовується з 2010 року, коли рівень водоймища був піднятий до позначки 16,0 м. На сьогоднішній день проектом «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» передбачається підвищення НПР Олександрівського водосховища до позначки +20,7 м.

Враховуючи підвищення водосховища до зазначеної відмітки, прибережна смуга, прилегла до території міста Южноукраїнськ буде підтоплена та острів Клепаний і пороги, які знаходяться нижче пляжу за течією, при позначці водосховища 20,7 м покриваються водою.

Звертаємо Вашу увагу на те, що ця територія є частиною регіонального ландшафтного парку «Гранітно - степове Побужжя», в склад якого входе і Національний природний парк «Бузький Гард». Національний природний парк «Бузький Гард» заснований у 2009 році для збереження унікальних об’єктів живої природи та історико - культурного комплексу півдня України.

В разі добудови ГАЕС та підвищення рівня водоймища буде затоплена значна частина території «Бузького Гарду», в тому числі і знамениті пороги, які є дуже важливою складовою українського туризму в цілому.

Наряду з загрозою знищення природно – заповідного фонду  існує ризик виникнення санітарно – епідеміологічної небезпеки для жителів південного регіону України, оскільки р.Південний Буг є основним джерелом  питного водопостачання для мешканців населених пунктів розташованих вздовж течії річки.

 Неможливо навіть уявити до яких незворотніх наслідків може призвести підняття рівня  Олександрівського водосховища, що вливається в  р.Південний Буг,  та потрапляння  у водойму отруйних - хімічних речовин, що в процесі водозабору потраплять до системи питного водопостачання населення.

 

ЗАХОДИ ВЖИТІ ЮЖНОУКРАЇНСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ

З метою недопущення екологічної катастрофи та збереження здоров’я населення, під час реалізації проекту добудови Ташлицької ГАЕС, Южноукраїнською міською радою було вжито ряд заходів, а саме:

Відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", враховуючи місцеву ініціативу "Берегоукріплення та благоустрій прибережної смуги" щодо існуючого впливу на навколишнє середовище у разі затоплення берегової смуги р. Південний Буг, внаслідок підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м, а також можливості попадання тяжких металів на пляж при зникненні бар'єру (порогів),  проблемність та значимість даного питання для громади міста, Южноукраїнською міською радою були прийняті рішення від 03.06.2016 №222 «Про місцеву ініціативу «Берегоукріплення та благоустрій прибережної смуги» та від 25.08.2016 № 283 «Про місцеву ініціативу «Берегоукріплення та благоустрій прибережної смуги».

Зазначеними рішеннями доручено комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради на позачерговому засіданні з залученням спеціалістів та прийняттям відповідного рішення розглянути місцеву ініціативу «Берегоукріплення та благоустрій прибережної смуги» щодо існуючого впливу на навколишнє середовище у разі затоплення берегової смуги річки Південний Буг внаслідок підняття рівня води, а також можливості попадання тяжких металів на пляж при зникненні бар'єру (порогів).

Рішеннями Комісії неодноразово рекомендовано керівництву ВП «ЮУ АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» надати до УНС МР ВПО і КП СКГ проектну документацію та практичну допомогу із встановлення межі затоплення території міського пляжу після проведення завершальних заходів із заповнення водосховища Олександрівської ГЕС каскаду ГЕС-ГАЕС. 

Також, окремо надсилались листи до НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ»  та   ВП ЮУ АЕС щодо надання на адресу виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради  відкорегованого та уточненого проекту добудови Ташлицької ГАЕС, яким передбачається підвищення НПР Олександрівського водосховища до позначки +20,7 м та проведення комплексної державної експертизи, матеріалів для проведення їх детального аналізу.

 29.11.2016 за вих. № 17/02-34/3946 направлено лист з проханням при затвердженні проектно-кошторисної документації з добудови Ташлицької ГАЕС та заповнення Олександрівського водосховища до проектної відмітки врахувати необхідність проведення та фінансування природоохоронних заходів та комплексу робіт з благоустрою прибережної зони міста Южноукраїнська.

  11.01.2017 виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради отримано відповідь, в якій зазначено, що документація завершення будівництва Ташлицької ГАЕС відкоригована з урахуванням вимог нових нормативних документів, введених у дію та листом від 25.11.2016 № 49/1124 направлена в ДП «СЦЕО -ЦС «Укрдержбудекспертиза» для проведення експертизи за всіма напрямками відповідно до вимог чинного законодавства.

Незважаючи на чисельні звернення жодних документів технічного чи фінансового характеру до Южноукраїнської міської ради направлено не було, натомість,  згідно з інформацією опублікованою в газеті колективу відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» від 19.01.2017 №2 (1659) «Громадські обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м», розпочато процес громадського обговорення  приводом для початку якого є завершення роботи з оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м. Громадські слухання у м.Южноукраїнськ  планувалося  провести 02 березня 2017 року.

З метою належної підготовки до участі у громадських слуханнях 14.02.2017 за № 17/02-34/485 на адресу НАЕК «Енергоатом» направлено лист, та повідомлено, що до Южноукраїнської міської ради перед початком громадського обговорення не надано жодного офіційного документа, який би  містив інформацію, відносно заходів, що планується проводити в межах території  міста Южноукраїнськ, щодо:

- укріплення берегів р.Південний Буг вздовж міста;

- зняття родючого шару, підготовки ложа, у тому числі в районі міського пляжу;

- видалення дерев в зоні затоплення;

- перепланування та ремонт під’їзних шляхів до насосної станції підживлення Ташлицького водосховища та безпосередньо до міського пляжу;

- реконструкція рятувального посту на міському пляжі;

- збереження туристично-рекреаційних зон, з метою подальшого розвитку міста;

- стан водозабору та межі водозабору після виконання вимог проекту.

 

29.03.2017 року отримано відповідь Державного Підприємства «Національна Атомна енергогенеруюча компанія»  з якої стає зрозуміло що екологічна експертиза розділу проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7м»   ще не завершена, а робоча документація щодо напрямків реалізації проекту, в тому числі щодо реконструкції міського пляжу та берегоукріплення Олександрівського водосховища,  взагалі не розроблена.   

Незважаючи на відсутність вкрай важливих документів, та відповідно можливості з ними ознайомитись  ДП НАЕК «Енергоатом» ініціює проведення громадського обговорення матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7, які мають пройти з 18 по 29 квітня 2017 року. В зв‘язку з тим, що громадські обговорення з населенням міста Южноукраїнська припадає на суботу 29 квітня 2017 року. Традиційно на вихідні та святкові дні мешканці міста в основному перебувають на дачних ділянках, особливо у весняну пору року. Працюють ринки міста. Значна частина населення міста поїде на святкові дні до родичів в інші регіони країни.

З цих та інших причин більшість жителів міста не зможуть прийняти участь в громадському обговоренні, що ставить під сумнів реалізації прав громадян на участь у розгляді вище зазначених питань, пов'язаних з прийняттям рішень. Тому Южноукраїнська міська рада пропонує перенести громадські обговорення на будь-який інший робочий день після травневих свят.

Ретроспектива техногенних аварій (катастроф), зокрема Чорнобильської, вказує на те, що у принципі неможливо передбачити (спрогнозувати) всі можливі чинники та їх наслідки. Тому питання потребує усестороннього, детального та професійного вивчення.

         

Відповідно до статті 13 Конституції України Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

           Виходячи з викладеного громада міста Южноукраїнська а відтак і Южноукраїнська міська рада мають право та очікують офіційної відповіді на вже названі вкрай важливі питання, а саме:

 • Як змінеться якість води в зоні відпочинку, міського пляжу і всій поймі річки Південний Буг?
 • Якість питної води, яку отримають мешканці міста після підняття рівня?
 • Чи буде збереження історичну спадщину та  туристично-рекреаційні зони, з метою подальшого розвитку міста?
 • Які заходи буде проведено з метою недопущення виникнення санітарно – епідеміологічної загрози для жителів регіону, та екологічної катастрофи.

 

В рамках своїх конституційних прав Южноукраїнська міська рада від імені Територіальної громади міста Южноукраїнська вимушена, звернутися до Вас з проханням взяти до уваги надану інформацію та об’єктивно розглянути питання щодо підвищення рівня Олександрівського водосховища, враховуючи необхідність якісного та безпечного водопостачання населенню, на відмітку, яка б задовольнила потреби населення у водозабезпеченні, безперебійну роботу зазначеного об’єкту та не нанесла шкоди природному середовищу в цілому.

 

 

            Міський голова

 В.К. Пароконний

 

 

                                                                    

 

       

 

 

 Ухвалу Южноукраїнського міського суду Миколаївської області було скасовано

01 березня 2017 року Южноукраїнською міською радою було зареєстровано створення нового комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня» та представлено трудовому колективу новопризначеного очільника даного закладу.

В той же день, Южноукраїнською міською радою було отримано ухвалу  Южноукраїнського міського суду Миколаївської області по справі №486/219/17, за позовом колишнього головного лікаря ДЗ «СМСЧ №2 МОЗ України» Стахорської О.В. до Южноукраїнської міської ради, про визнання незаконним та скасування рішень Южноукраїнської міської ради Миколаївської області від 01.12.2016 року №427, від 01.12.2016р №428, визнання незаконним та скасування розпорядження Южноукраїнського міського голови від 06.02.2017 року №24-р, якою суд зупинив дію рішень міської ради про створенню міської лікарні. Даною ухвалою суд знівелював результат півторарічної спільної роботи міської влади та МОЗ України, залишивши міську лікарню за межею існування.

За таких обставин Южноукраїнська міська рада змушена була збиратись на позачергове пленарне засідання та вживати заходів для забезпечення належного функціонування міської лікарні до розгляду апеляційним судом скарги на вказану вище ухвалу.

30 березня 2017 року, Одеським апеляційним адміністративним судом було розглянуто апеляційну скаргу Южноукраїнської міської ради на ухвалу Южноукраїнського міського суду від 28.02.2017р. За результатами розгляду та оцінки доводів міської ради Одеський апеляційний адміністративний суд ухвалив:

1. Апеляційну скаргу Южноукраїнської міської ради Миколаївської області – задовольнити.

2. Ухвалу Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 28 лютого 2017 року – скасувати.

3. Прийняти нову ухвалу, якою у задоволенні клопотання Стахорської Ольги Василівни про забезпечення позову в адміністративній справі №486/219/17 – відмовити.

4. Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Проголошуючи дану ухвалу Одеський апеляційний адміністративний суд зазначив, що задовольняючи клопотання Стахорської О.В. про забезпечення позову шляхом зупинення дії рішень міської ради про створення міської лікарні, Южноукраїнський міський суд Миколаївської області не навів будь-яких обґрунтувань та мотивів, які б слугували підставою для винесення такої ухвали. Не навела таких доводів і Стахорська О.В.

Таким чином, завдяки злагодженій роботі депутатів Южноукраїнської міської ради, посадових осіб місцевого самоврядування та об’єктивного правосуддя, штучно створені перешкоди для роботи комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня» усунуто, а колектив лікувального закладу може впевнено працювати на благо територіальної громади міста.

 

 

 

 ОСОБЛИВІСТЬ ПРОХОДЖЕННЯ СЕСІЙ МІСЬКОЇ РАДИ

З ПЕРІОДУ КОЛИ З’ЯВИЛИСЬ ПЕРШІ ОЗНАКИ ЯВНОЇ КОРИСТІ

ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО

та КУЛЬТУРНОГО РОЗВИТКУ МІСТА 2016-2020 років

Декілька характерних прикладів. Поведінка популістів та бузотерів. Вони, як певний індикатор тільки і спроможні, що відтіняти себе на фоні того, що на відміну від них самих іншим вдається послідовно вирішувати питання громади міста та питання державної ваги, як їм і належить за посадами або за їх іншими статусами.

Спочатку популісти всіляко намагались створити картинку, в якій люди хочуть створювати ОСББ і вони намагались вмонтувати в такий процес, принаймні посадовців виконкому, як якусь владну перешкоду. Але час показав, що це зовсім не так. Цей процес до Конституції України та її Законів виключно добровільний і має проходити без будь якого втручання влади. Саме так і діяла влада міста.  

Скільки ОСББ мешканці міста хотіли створити, стільки і створили. Коли у них самих виникали суперечності, то вони їх вирішували цивілізовано через суди. Все як і має бути в цій новій і ще дуже «сирій» справі від державних інституцій. В свою чергу міська рада створила максимум сприятливих умов для ОСББ міста.

Потім з подачі популістів –  і доочищення води було шкідливим, і прилади обліку не потрібно встановлювати в будинках міста, і ринки реконструювати не треба, і благоустрій міста не так роблять, і з собачками нічого не вийде, і ТВКГ взагалі потрібно віддати на АЕС, і що по лікарні все куплено владою, і хороших керівників вона безпідставно звільняє, і таких «і» було ще багато. А все тому, що ці невдахи ніяк не можуть змиритись з тим, що хтось заходить засоби вирішувати чисельне коло питань, на що так давно зачекалось все місто, а вони в свій та навіть і цей час так нічого путнього не зробили, окрім тільки їхньої балакучої тріскотні та наклепів.

Одним з ними улюблених меседжів було об’єднання громад. Як його вони тільки не преподносили. І влада боїться йти на вибори, і місту буде дуже добре в новій громаді, і що раніше все вже вирішили, варто тільки поставити це питання на голосування в сесійній залі і все відразу стане добре, і землю всім дадуть.

Про що ці добродії умовчували. Це про те, що мешканці в своїй переважній більшості «проти» такого об’єднання – 92%, що значно більше ніж «за» – тільки 8%. І тут не минуле 2015 року спірне опитування трохи більше, як тисячі громадян має значення, де за тільки 0,7 тис. голосів. Наразі соціальне опитування охопило тритину сімей міста, а це вже далеко за 10 тисяч мешканців і опитування ще триває. Бо згідно Закону, громада міста, це перший суверен влади і її голос вирішальний.

Та окрім добровільності, нам об’єднуватись ще дуже рано. Бо є потреба міста долати щорічні втрати в комунальному середовищі з річним виміром в понад 20 мільйонів гривень, що загрозливо нам намагаються перекласти в тариф. Про таку потребу, як обіцяна вільна земля для містян, то можемо забути, бо її нема. Тоді від популістів йдуть анонімні листівки, які є їхнім же дзеркалом відображення.

А місту потрібно подолати зруйновані та розкрадені йому важливі об’єкти – гуртожиток №6, дитячий садок, бувша дитяча поліклініка, будинок недобудованої дитячої лікарні, магазин і кафе «Старий друже», бувший витверезник, базу «Сипучих матеріалів», базу «Берізка», недообладнаний трубопровід міської каналізації та інші об’єкти на загальну суму потрібного відновлення далеко за 70 мільйонів гривень. А ще є потенційно аварійний колектор господарчо-побутової каналізації та потреба щось з ним робити. Є проблемні об’єкти, які чекають нагальних ремонтів і потребу заводити гарячий водопровід в декілька будинків, занедбаний благоустрій та багато іншого.

Тому і не дивно, що таке об’єднання мешканці почали оскаржувати в суді. А про спроби внести це питання в сесійну залу можуть самі депутати, але вони по Закону це не роблять, бо знають, що люди цього не хочуть і що це суто добровільна справа. Більше того, за новим Законом, якщо раз об’єднаєшся, то далі вже інші села до тебе будуть приєднуватись фактично і без твоєї згоди.

Про все це детально поінформував міський голова Южноукраїнська в сесійній залі 23.03.2017р. Щодо декількох інших характерних питань дивимось вибіркове далі.

МІСЬКА РАДА ТА ЇЇ ВИКОАВЧІ ОРГАНИ В ДІЇ

Раніше анансовані питання на 23 сесію міської ради 7 скликання, яка відбулась 23 березня, що вдалось вирішити, що ні і чому?

З 92 питань порядку денного за шість годин сесійної роботи вирішено практично все. Зокрема прийняті важливі для всього міста рішення, це зокрема інвестиційна програма і проект та перелік інвестиційних об’єктів.

Стосовно питань від АЕС, то два вирішено позитивно, а одне питання не набрало потрібної кількості голосів, при мінімальній межі – 18, за проект рішення проголосувало тільки 11 депутатів. Чому і що буде по кожному з цих питань дивимось далі.

 

КРИЗА ЕКОНОМІКИ

ЧИ ПРОСТО НЕ СПРОМОЖНІСТЬ ВЛАДИ ПОДОЛАТИ СТИХІЙНУ ТОРГІВЛЮ?

Ринок сам по собі є відомим індикатором і дзеркалом багатьох явищ в житті кожної країни. Ми не виключення. Кожне з міст України має таку відзнаку, як торгівля з тротуарів та в інших недозволених Законом місцях.

Наприклад, наш сусід – Первомайськ.

Житель города Первомайск возмущен стихийной торговлей на тротуарах возле Центрального рынка. Много лет с этой проблемой люди обращаются к местным властям, но никто проблему не решает. Об этом пишет в Facebook Alex Dovzhuk. Мужчина отмечает, что на пересечении улиц Юмашева, Гагарина и Машиностроительной уже много лет существует «тротуарный» рынок, в то время как пешеходам приходится идти по дороге, рискуя попасть под машину. «Пока нашими депутатами не было проявлено «заботу о людях» и своим решением они не перекрыли ул. Гагарина, чтобы таким образом расширить рынок, такого беспорядка не было…  

Пешеходы вынуждены ходить по дороге, водители пытаться как-то там проехать, в случае какого-то бедствия экстренные службы могут не успеть вовремя на помощь, а властям на все это плевать…

Власть делает «рейды» и вроде штрафует нарушителей, но все напрасно. Злые языки говорят, что с этой торговли некоторые люди имеют неплохие деньги, но я считаю, что все это ложь», — написал мужчина.

Он также рассказывает, что неоднократные заявления в полицию никаких результатов не дали. «Приходили отписки, что они принимают меры, проводят беседы, штрафуют даже, но ничего не изменилось: izvestia.nikolaev.ua

Ри́нок або база́р (з половецької: baxar, «форум») — місце взаємодії продавців і покупців для визначення ціни та необхідної кількості товару. Ринок – це сукупність відносин (актів) купівлі-продажу товарів і послуг; спосіб взаємодії виробників і споживачів, заснований на децентралізованому, безособовому механізмі цінових сигналів. Він є механізмом розподілу товарів і послуг між членами суспільства шляхом добровільного обміну. Ринок - це місце, де відбуваються відносини купівлі-продажу товарів і послуг у грошовій формі.

Головними суб'єктами ринку є домашні господарства, фірми (підприємства), держава. Об'єктами ринкових відносин виступають різноманітні матеріальні і нематеріальні цінності (активи).

Створення ринку сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки є важливою складовою аграрної політики в Україні на сучасному етапі.

Економічна сутність ринку виражається насамперед як категорія обміну, який організований за законами товарного виробництва і обігу, сукупність відносин товарного і грошового обміну. Його організація дає змогу реалізувати господарські зв’язки, а в кінцевому підсумку і весь процес виробництва. Без нього неможливо досягти основної мети будь- якої підприємницької діяльності — отримання прибутку.

Южноукраїнськ, що у нас?

 

Ми маємо дві основні адреси «стихійної торгівлі». Це проспект Незалежності по тротуару від перехрестя біля палацу культури і аж до ринку «Южноукраїнський» щоденно і по суботам від  будинку побутових послуг «Чайка» до КП «Критий ринок» – привокзальна територія.

Є чисельні нарікання мешканців, поряд на дорогах були навіть аварії від скупченості авто і врешті решт така торгівля небезпечна для здоров’я людини.  

Тож яка тут перспектива для нашого міста?

Міська рада за декілька своїх рішень надала системні відповіді на ці виклики. Ближчі місяці перебігу подій по впливу на ліквідацію основних ділянок стихійної торгівлі будуть такими:

 • КП «Критий ринок». Цей ринок нині знаходиться в занедбаному стані. Попередні передачі цього об’єкту в оренду іншим особам, окрім збитків та руйнації основних засобів цього ринку, нічого не дали. Навпаки, приєднання до нього ринку «Титан» ще додало і судових тяжб та поглибило негатив їх стану. Вихід з кризи «Критого ринку» покладається в «Інвестиційний проект», який, на відміну від оренди, має дати початок відновленню цього важливого для всього міста соціального об’єкту. Вирішальний місяць конкурсних процедур – квітень.
 • Невидима частина цього ринку говорить сама про себе. Такого там не повинно бути. Але воно є, ця занедбаність і руйнування накопичувались роками.
   

 

 • Ставиться завдання крок за кроком і це все прибрати, і жахливий стан холодильного обладнання привести до санітарних вимог, і ремонтні роботи по споруді виконати, і додати потрібну кількість сучасних торгівельних місць, і додаткову автостоянку для торгового люду та покупців влаштувати, і що дуже важливо, за декілька років вийти на роботу цього ринку замість одного дня на тиждень в декілька днів – 3, 5, а далі 6 днів на тиждень, наприклад, як у Вознесенську. Адже і наш, і їхній ринки є вздовж автодороги на Миколаїв. Тільки наш сусід її корисні можливості використовує, а ми тільки маємо це зробити. Навколо міста є багато виробників якісної сільськогосподарської продукції, інших товарів та зразків потрібних місту послуг. Маємо все це вивести в періодичні ярмарки, дрібно-оптову, оптову та роздрібну торгівлю нової якості прямих поставок вигідних, як виробнику, так і споживачу.
 

Інвестиційний проект «Реконструкція та розбудова об’єкту «Критий ринок» має подолати накопичені проблеми і створити для мешканців нашого міста нові зручності, виробникам – нові можливості.  

Загально відомо, що більша кількість нових торгівельних місць і днів торгівлі - це більше товарів, це нижча їх ціна і більша вірогідність вибрати якісну та потрібну нам річ чи інші продукти.

 

 • В такий спосіб буде впорядковано і розвинено не лише роботу об’єкту «Критий ринок», а і ліквідовано основний осередок «стихійної торгівлі» – майданчик «привокзальний». Ця територія без впливу на зелені насадження буде облаштована під сучасну торгівлю та місце гарного відпочинку.
 • Ринок «Южноукраїнській». Територія біля «Машинобудівного ліцею» буде теж облаштована під сучасну торгівлю без аварійного скупчення авто, антисанітарної торгівлі з тротуарів та їх звільнення для прямого їх призначення – руху пішоходів.  
 
     
 • Авто-буси та інші засоби торговців отримають окрему денну автостоянку в 100 метрах від території цього ринку біля ж/б Молодіжна №7 і №5 з дотриманням всіх санітарних норм. Вигрузились для торгівлі і прибрали свої авто на денну стоянку під пільгову охорону. Всі прилеглі території будуть вільні тільки для підїзду покупців. Будуть встановлені відповідні знаки, а керівництво поліції в Южноукраїнську дали слово цей порядок контролювати постійно. Швидко звикнемо і зрозуміємо, що так буде зручно і безпечно для всіх.
 • Южноукраїнськ має всі можливості покращувати умови свого життя, праці та відпочинку. І тут все залежатиме тільки від нас самих. Тож йдемо на викладені вище та інші корисні людям зміни і незважаючи на супутню риторику популістів та різного толку бузотерів, швидко переконаємось, що саме так і має розвиватись наше гарне місто.
 • Нагадаємо, таких, ще не вирішених питань в місті понад сто (100) одиниць і кожне з них ділиться на декілька проблем. А ще нам потрібно подолати майже сто мільйонний спалок розкрадених об’єктів міста, штучні борги ТВКГ та докласти не малих зусиль аби змінити роками набуті проблеми міської лікарні.

Але динаміка взятого курсу на енергозбереження, на енергетичну ефективність, модернізації та реформи дає нам певний оптимізм, що ми подолаємо наявні проблеми.

Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

 

 

ПИТАННЯ АЕС

щодо надання згоди державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування під будівництво і улаштування відсічної та огороджувальних дамб верхнього водоймища Ташлицької ГАЕС , яке в сесійній залі отримало чимало запитань 23.03.2017 року.

Це питання викликало більше запитань, ніж зміг відповісти представник електростанції – начальник управління капітального будівництва Вірич Павло Михайлович, тож про що йшлося.

Процесс корпоратизации предприятий в украинской действительности означает понижение статуса зависимости компании от государственного руководства.

Например, ГП НАЭК "Энегоатом" в своей деятельности подконтрольно Министерству энергетики и угольной промышленности и Госатомрегулирования.

Корпоратизация, потом приватизация и что?

Возьмем пример Укртелекома. Достаточно посмотреть полностью разбитый тротуар возле их офисного здания на ухоженном бульваре Т. Шевченко в Киеве и полное социальное запустение ранее «живых» узлов связи на местах и все станет понятным.

Такая приватизация не для людей. Ранее государственный «Телеком» - это было предприятие для страны и людей, а сегодня оно частное, и что – ?

    Но у нас на повесте дня вопросы к АЭС ГП НАЭК «Энергоатом».

Сегодня, не взирая на любые утверждения – это прибыльное государственное предприятие.

Достаточно жить в «атомных» городах, и от  тайн в части периодической убыточности "Энергоатома" и следа не останется.

Возмем недавнее обращение премьер-министра Владимира Гройсман, где он заявил, общаясь с журналистами, во время посещения обособленного подразделения "Хмельницкая АЭС" ГП НАЭК "Энергоатом" о следующем –

 

Украина должна развивать экспорт электроэнергии и продавать произведенную электроэнергию за границу, что будет способствовать развитию экономики и обеспечению энергетической независимости. В Украине подешевеет электроэнергия

"Наша задача как страны быть экспортером электроэнергии. Мы должны продавать произведенную в Украине электроэнергию и получать за это в Украине большую валюту, которая будет положительно влиять на экономику нашего государства", - подчеркнул он,  передает Экономическая правда.

 

По схемі АЕС на багато більше запитань ніж відповідей, які місто, та  не тільки воно має отримати в безумовному порядку. 

Сьогодні по можливій приватизації АЕС вже є запитання у багатьох атомників і до них додаються цілком слушні питання і від мешканців Южноукраїнська.

Сама компания является оператором  четырех действующих атомных электростанций Украины, на которых эксплуатируется 15 атомных энергоблоков.

Поэтому, изменением статуса компании с госпредприятия на ПАО, пусть и полностью находящимся в госсобственности, отнюдь уже не самый простой процесс.

 

Тому і не дивно, що до чергових нововведень від ДП НАЕК «Енергоатом» у суспільства є багато запитань.

Візьмемо цей – Єліанд Гоцуєнко, Надія Гоцуєнко 10 березня, 23:00 Ташлицька ГАЕС jkg-portal.com.ua Читайте також І буде місто-парк «Дзеркало тижня. Україна» №9.

Сьогодні Дежавю по-південноукраїнськи «Дзеркало тижня. Україна» №9.

Сьогодні прихід весни на Миколаївщину ознаменувався не тільки стартом нового сільськогосподарського сезону, першими виходами селян у поле, але й незвичною активністю представників місцевого атомного відомства. 

Але ні для кого не секрет, що за нинішньої ситуації в системі землекористування сільгоспвиробникам поки що не до зрошення.  Справа в іншому. Розширюваному енергетичному комплексу (працюють два агрегати Ташлицької ГАЕС, будується третій, а за новим проектом мають звести ще три, при тому, що повністю не виключається реалізація давніх планів спорудити додаткові блоки АЕС) потрібне істотне збільшення охолоджувальної здатності Ташлицького водосховища, оскільки воно, особливо в літню пору, не забезпечує надійного охолодження агрегатів Південноукраїнського енергокомплексу.

 

Іноді, зізнаються атомники, "доводиться йти на збитки, виводячи агрегати Ташлицької ГАЕС у вимушений простій".  Ташлицьке водосховище, як і енергокомплекс загалом, потребує дедалі більшого підживлення свіжою водою.

На березі Південного Бугу, зазначають екологи, поруч з існуючої насосною станцією, що здійснює підживлення Ташлицького ставка-охолоджувача, швидкими темпами споруджується установка значно більших розмірів і потужності.

Громадські експерти губляться в здогадах — що це? Допустимий "резерв головнокомандування" для поліпшення температурного режиму Ташлицького водосховища для збільшення виробництва електроенергії — чи неприпустима з екологічного погляду реалізація задуму 80-х років, за яким потужна насосна станція мала забезпечувати "кругообіг" води між водоймою-охолоджувачем конденсаторів АЕС, гідроакумулюючою електростанцією і Південним Бугом? Острів Гардовий до заповнення.

Маємо зважувати, що нам важливіше – наша тисячолітня природа, історична пам’ять та екологія, чи її безповоротна втрата в угоду аргументам суто енергетичного фактору, який без сумніву має і цілу низку інших варіантів його врахування для наступного єдино вірного вирішення.

Звідси і така увага до нового втручання в природу реліктового каньйону великої річки України – Південного Бугу.

 

Один з головних пріоритетів документа, що готується, — зростання експорту електроенергії з України до країн ЄС.  Особливо охочим заробити в такий спосіб вільно конвертовану валюту незайве нагадати: витрачаються не тільки водні, земельні, а й екологічні ресурси, які далеко не завжди враховуються.

І тому електроенергія обходиться країні і народу значно дорожче, ніж здається деяким зараженим відомчим егоїзмом чиновникам.

 

Так що ж несе нам, мешканцям Южноукраїнська, мешканцям інших місць проживання нова реконструкція на АЕС?

 • втрату частини зони відпочинку?
 • якість питної води?
ще щось?
 

 

     Ще раз поглянемо на схему і сформулюємо запитання, на які не отримано відповідей від Вірича П.М. - представника АЕС на сесії міської ради 23 березня 2017 року.

 1. Відомо і це підтвердив Президент «Енергоатому» Недашковській Ю.О., що особливо в літній період охолоджуюча спроможність Ташлицького водосховища дорівнює 1,6 при потребі 3,0. А по наведеній «Схемі» корисний для охолодження енергоблоків обсяг ставка-охолоджувача помітно зменшується за рахунок спорудження нової «Дамби».  Слушне запитання, чим буде компенсуватись, а скоріше ще і добавлятись охолоджувальна спроможність вказаного «Ставка-охолоджувача»? Наш сумнів полягає в тому, що тут є прикрита «продувка» вказаного ставка, яка принаймні щоденно буде понижати його температуру. Одночасно і збільшена верхня  «чаша» гідравлічного акумулятора і цьому охолодженню сприятиме, і його прямі спроможності підвищить. Техніка практично зрозуміла, а що екологія?

2. Тому чітке запитання – чи це так, як викладено в позиції «1»? Якщо ні, то як саме все буде відбуватись в цьому досить втаємниченому нововведенні. Як і викладає свої сумніви «Дзеркало тижня» в оновленому "кругообігу" води між водоймою-охолоджувачем конденсаторів АЕС, гідроакумулюючою електростанцією і Південним Бугом?

3. Не менш важливе запитання – як змінеться якість води в зоні відпочинку, міському пляжі і всій поймі річки Південний Буг?

4. Чи ми будемо купатись на міському пляжі у воді з Ташлику, і чи не потече така ж вода з кранів в наших оселях!? Все маємо знати у відмітках рівня води – «до» і « після».

5. Відповіді маємо отримати по відміткам реперних точок по фарватеру всієї річки в мінімальних рівнях води (сама суха пора року) та при паводках і тривалих зливах (самі водні по максимальному рівню води періоди).

6. Маємо отримати всі відповіді в чітких позиціях ТЕО та ТЗ АЕС до проектанта, у його та відповідях відповідних експертів на ці та ще і інші похідні запитання у всіх деталях.

7. Ці та інші можливі запитання, які мешканці можуть задавати на контактний телефон у виконкомі міської ради (05136 55099), будуть безумовно передані в АЕС, в ДП НАЕК «Енергоатом», в інші належні інстанції та інституції країни.

            Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

 

 

 

 

 

 НАЗНАЧИТЬ ВИНОВНОГО

В информационной выдержке – "Энергоатом": корпоратизация и американский менеджмент" (полный текст приведен ниже) в частности сказано:

– “Говоря о перспективных проектах, Недашковский сообщил, что уже начата подготовка к корпоратизации "Энергоатома". 

– В свою очередь член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий Юрий Корольчук отметил вероятность перехода компании в частную собственность после старта корпоратизации.

"Корпоратизация компании для банков, которые выдают кредиты (не наших, а международных), означает, что при достижении объема кредитования определенных значений, кредиторы могут претендовать на имущество должника. То есть, получают право требовать от правительства приватизации компании. В нынешних условиях корпоратизация ("Энергоатома") — это путь накачать компанию кредитами, а потом продать ее.

Сопредседатель Фонда энергетических стратегий Дмитрий Марунич говорит о предложении привлекать американских и других западных партнеров к управлению "Энергоатомом" как о продолжении стратегии на потерю государственной субъектности”.

 

Что характерно. Сразу после этой публикации, в сентябре 2016 года в ГП НАЭК «Энергоатом» проходит совещание его руководства, представителей АЭС и городских голов «атомных» городов.

Уже на нем Ю.А. Недашковский высказывает мысль о передаче имущества городских «водоканалов», (для Южноукраинска это КП ТВКХ), в управление АЭС.

     

Фактически речь уже ведется о потери субъектности местного самоуправления на эти важные в социальной инфраструктуре городов сети и объекты. А дальше разворачивается поиск путей отбора у городов их законной собственности. Например,  по Южноукраинску АЭС предложила напрямую в дома ОСМД поставлять тепло. Не найдя такого решения взвинтился темп санкций АЭС к ТВКХ.

Далее руководство АЭС проводит «круглый стол» на нем никакие аргументы представителей КП ТВКХ и горсовета не воспринимаются. Наоборот говорится о том, что ТВКХ это (дословно) «прокладка», что коллектив и его руководство не умеют работать и что АЭС вынуждена применять к нему (дословно) «бешенные» санкции.

Забывает должностное лицо от АЭС, что до 2002 года ТВКХ – это имущество и персонал были в составе электростанции. А по приказу Министерства топлива и энергетики Украины от 28.12.2002г. № 766 сессия горсовета все это хлопотное хозяйство приняла на плечи местного бюджета. И приняли все это со следующими огрехами. Смотрим выдержку из обращения горисполкома в прокуратуру Николаевской области:

Комісією, що здійснювала прийом вказаного майна, було встановлено, що станом на дату передачі у ВП «Южно-Українська АЕС» відсутня документація на об’єкти, що передаються, а саме:

 • Відсутні паспорти БТІ на будівлі ТРП, споруди КНС, мережі тепло-, водо забезпечення, господарчо – побутової та зливової каналізації, мереж дренажу. Відсутні акти державної комісії введення в експлуатацію на будівлі ТРП, котельна, база, споруди КНС. Об’єкти будівлі ТРП, споруди КНС, котельна, база, мережі тепло-,, водозабезпечення, господарчо – побутової та зливової каналізації, мереж дренажу не введені в експлуатацію згідно ДБН А.3.1-3-94. Відсутні акти робочих комісій. По ТРП-1. По тепловим мережам. По водопровідних мережах. По мережах господарчо – побутової каналізації. По мережах зливової каналізації.
 • Відсутня проектна документація: По будівлях. По спорудах КНС- СМСЧ. По теплових мережах. По водопровідних мережах. По мережах побутово – господарчої каналізації. По мережах зливової каналізації. (1 мікрорайон, 2 мікрорайон, 3 мікрорайон, 4 мікрорайон, 5 мікрорайон). По мережах зливу дренажу.
 • Відсутня виконавча документація: Журнали зварювальних, бетонних, ізоляційних робіт на всі об’єкти (будівлі, споруди, мережі); Акти на заземлення будівель, споруд та устрій електрозахисту мереж тепло- водозабезпечення; Акти на розбивку трас мереж тепло-водопроводу, каналізацій господарчо – побутової, зливової, дренажу; На мережі дренажу; На теплові мережі, водопроводу, каналізацій господарчо побутової, зливової критого ринку; Фактична геодезична зйомка підземних комунікацій.
 • Відсутні акти технічного стану мереж опалення, водопроводу, каналізацій господарчо-побутової, зливової, дренажу.
 • Відсутні свідоцтва про право власності на всі об’єкти.

Таким чином, Южноукраїнська міська рада отримала в «спадок» від ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» мережі, будівлі та обладнання яке більше 20 років працювало будучи не введеним в експлуатацію, без будь якої техніко – технологічної документації.

Еще важный факт, у АЭС было 7 лет на выполнение ПКМУ от 27.10.1995г. № 947 где они были обязаны оборудовать все жилые дома – 5 этажей и выше средствами учета и регулирования потребление воды и тепла. Не сделали, а потом когда горсовет по программе реформирования с 2003 года начал это делать, их депутатами и от них выдвинутыми руководителями города с 2005 года ликвидировали так нужную в борьбе с потерями современную диспетчеризацию еще тогда заложенную в городе на выполнение названного задания Правительства Украины. Вот в этом и есть одна из  первых причин всех бед КП ТВКХ.

И вот после шквала, как говорит должностное лицо АЭС, «бешенных» санкций (25 миллионов гривны  дополнительных и не обоснованных штрафов от АЭС только за последние несколько лет), они подают на КП ТВКГ в суд. Идет судебная тяжба. Но на этом фоне АЭС начинает выглядеть разрушителем социального благополучия города. За это придется отвечать. И они подают в областную прокуратуру, что это руководство города и ТВКХ довели это предприятие до банкротства.  
     

Вот уж во истину, с больной головы да на здоровую. Кстати, такие гонения для отбора коммунального имущества развернуты и в других «атомных» городах и в первую очередь на их городских руководителей. А 10.03.2017 года на «круглом столе» в малом зале ДК сразу с начала этого заседания, собранного по инициативе АЭС яко бы в целях поиску решений проблем ТВКХ, городскому голове от должностного лица электростанции было прямо высказано, что это он лично довел ТВКХ до банкротства. И даже суфлер был подобран из зала.   

Ни по Закону, ни по сути происходящих событий городской голова к банкротству ТВКХ не имеет никакого отношения. Функция – подчиненности, подконтрольности и подотчетности предприятий коммунальной собственности громады, это  исключительная компетенция органов местного самоуправления. Городской голова не является таким органом.

Единственное что он может и что делает, так это едет в Министерства, в Администрацию Президента Украины и в любой доступный способ добивается защиты законных прав и интересов, как этого коллектива, так и всей общины города. Вот в этом и есть прямая функция городского головы.

А большое желание у должностных лиц от АЭС и возможно от «Энероатома» понятно – нужно назначить виновного, ведь на себя не погрешимых такое брать это очень опасно. Последствия они тоже очень хорошо понимают. А причина, это уже названная Ю.А. Недашковским корпоратизация и прокомментированная экспертами следующая за ней приватизация и естественно новый и высокий тариф на коммунальные услуги.

  В социально уязвимых и технологически спецефических в коммунальном устройстве городах высокий тариф на эти услуги недопустим. А прицел у потенциальных хозяев АЭС понятный, 120 – 150 и больше миллионов гривны чистой моржи в каждый год от жителей и других потребителей этих услуг, цель более чем заманчивая. Поэтому и «прикрытие» должно быть соответствующим.
     

Кстати, того же 10.03.2017 года Открытое письмо-обращение от имени территориальной общины по этой же теме, доставлено и зарегистрировано в «Энергоатоме». КП ТВКХ и городу в целом есть, что сказать в «Энергоатоме» по реформе децентрализации. Унаследованные от АЭС многомиллионные, в гривне потери, в этом хозяйстве в способ энергосбережения, энергетической эффективности и проведения необходимых мероприятий модернизации начали выполняться уже с начала 2016 года. Так что слово будет за атомщиками.

31.01.2017р. завдяки наполегливим зусиллям ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» господарським судом Миколаївської області порушено провадження в справі про банкрутство КП «ТВКГ». Згідно Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з моменту винесення такої ухвали обмежуються права засновника підприємства щодо розпорядження його майном та вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів. 

Мораторій – це зупинення виконання боржником грошових зобов’язань, термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань, застосованих до дня введення мораторію. Таким чином, як у КП «ТВКГ»  так і Южноукраїнської міської ради відсутні правові підстави для погашення заборгованості підприємства перед кредиторами.

За таких обставин ініціювання «круглих столів», будь яких інших зібрань, організація роботи «комісій по вивченню економіки підприємства» є неправомірними. Всі питання щодо погашення кредиторської заборгованості КП «ТВКГ»  мають вирішуватись виключно комітетом кредиторів підприємства спільно з призначеним судом розпорядником майна.

И в завершение о морали. АЭС блокирует заработную плату коллектива КП ТВКХ, горсовет находит способ ее выдавать и тут как тут АЭС заявляет – это не законно, но при этом как мантру, повторяет, что они за благосостояние людей в ТВКХ.   

Уверен, постоять за общину, за провозглашенные ценности достойной жизни людей в той же Стратегии Президента страны «Украина 2020»,  это единственно верный путь и с него мы сворачивать не будем. А как будут дальше разворачиваться события, сказать трудно. По всей стране таких вопросов большое множество. Вот только память людская и их гражданская позиция уже совсем другие.

 

      Городской голова В. Пароконний

 

 

 
 

ПІДМІНА ПОНЯТЬ АБО ПРО ТЕ, НАВІЩО ДІЯТИ ВСУПЕРЕЧ ЗДОРОВОМУ ГЛУЗДУ

В обласній газеті «Южная правда» (23/23649) була розміщена публікація в стилі прямого звинувачення на адресу нині діючого мера Южноукраїнська Віктора Пароконного. Як я зрозуміла, зустріч «групи товаришів» з очільником обласної ради Вікторією Москаленко відбулася з приводу того, що в Южноукраїнську сталася «пробуксовка» на шляху бліц-централізації. Скажу відверто, що мене здивувало: на цьому зібранні не було Віктора Пароконного! При цьому, саме діючого мера назвали причиною у протистоянні громаді на шляху створення обєднання  міста з оточуючими селами. Винного призначили. «До боротьби» з Пароконним, як показує публікація, дехто завжди готовий. Лишається тільки поставити крапки над «і» в цій завуальованій історії: якщо не чиїмось інтересами, то подвійною мораллю – без сумніву.

- Вікторе Кириловичу, громаді області стало відомо з публікації, яку надала прес-служба Миколаївської ради, ніби-то Ви «стаєте на заваді реалізації реформи». Піддаються сумніву також результати дослідження місцевої ініціативи, згідно діяльності якої стало відомо, що більше тисячі мешканців Южноукраїнська проти такого об’єднання.  
     

- Що відбувається насправді та що це за «тайна вечеря», результатом якої стало пряме звинувачення на Вашу адресу?

- Скажу відверто, що публікацію не читав. Більше того, прес-службою Миколаївської облради я не був запрошений на ту нараду. Щоб стало зрозуміло, що відбувається навколо самої теми об’єднання, скажу  наступне.

По перше, для Южноукраїнська в процесі здійснення реформи децентралізації головним є енергозбереження, ресурсне збереження, енергетична ефективність та модернізація вкрай застарілого, в багатьох випадках не проектного обладнання і мереж житлово-комунального господарства міста. Ми тут маємо в понад 20 мільйонів гривні щорічних збитків у вигляді тарифне не облікованих втрат за поставлені послуги і просто понаднормативних втрат комунального ресурсу. Ця проблема тягнеться понад 10 років.

Вона та інші не прості проблеми моно міста, як і інших «атомних» міст є на контролі в Адміністрації Президента України, адже Програма соціально-економічного та культурного розвитку нашого міста на 2016 – 2020 рр., яку міська рада прийняла 31.03.2016 року, зверстана виключно за вимогами Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України. Наразі вона успішно виконується і потребуватиме, принаймні ще 4 роки коли місто суттєво відчує результати цієї роботи.

На відміну від обласної ради, ОДА володіє колом питань, які наразі є головними по місту і які воно послідовно вирішує. А стосовно позиції голови обласної ради Вікторії Москаленко до так званої  «ініціативної» групи, то вони мають виходити з того, що держава задекларувала добровільне, а не примусове об’єднання територіальних громад. Добровільне – значить «з доброї волі». І Конституція України цю норму теж чітко прописала. Отже, є дві сторони – громада міста Южноукраїнськ і громада навколишніх сіл Костянтинівської, Семенівської та Іванівської сільрад Арбузинського району, які за доброї волі та спільної згоди можуть створити об’єднану територіальну громаду. Крапка! Моя роль в цьому процесі проста і зрозуміла, як правда: примусу на жителів міста ніколи не чинив і чинити не буду. Для мене важлива думка кожного, хто проживає в Южноукраїнську.

Посилання на процедуру літа 2015 року щодо об’єднання громад, то вона була задіяна з грубішими порушеннями, та і самі депутати попереднього скликання ще у вересні 2015 року зняли це питання з розгляду. У мешканців і раніше були сумніви щодо об’єднання, а коли стало відомо, що так щедро обіцяної землі нема і коли побачили глибину власних проблем, то думка громади стійка, тільки ні – ніякого об’єднання не може бути. Наш шлях виходу з моно депресивної природи міста, як у Європі – через створення «Індустріального технопарку». Під такий шлях розвитку і в АЕС є свої пропозиції і місто теж має що запропонувати. Думку про створення індустріальних технопарків на подібним нам територіях висловив і Прем’єр-міністр, коли був у Чернівцях 14.12.2016р., де наголосив, що проект такого Закону вже є.

- Безперечно, Ви маєте тільки так діяти, адже зобов’язані працювати на громаду міста, відстоюючи її інтереси. Та мене цікавить питання: Ви особисто проти обєднання міста з сусідніми селами?

- Ні! Я ще з 2002-го року висловлював свою позицію щодо умов які мають бути виконані під таке об’єднання: надати мешканцям соціально не захищеного моно-міста хоча б 2 – 3 тисячі гектарів орної землі, наприклад, як це має Нетішин, Хмельницька АЕС. В 2015 році в своїй передвиборній програмі я єдиний з кандидатів, хто прописав можливість об’єднання громад.

Аби бути послідовним, через півтора місяця після мого обрання на посаду міського голови 27 грудня 2015 року я і сільській голова Іванівки звернулись в Миколаївську ОДА і обласну раду з листом, що ми готові йти на об’єднання громад Южноукраїнська, Костянтинівки та Іванівки. Було додано проект «Крокуємо до гідності», де ми пропонували, як дороги налагодити, як дітей з сіл до наших шкіл долучити.

У відповідь - тиша. Ніхто нам не відповів. Ми проаналізували: чому? Земель вільних нема. Є 1% і це яри та лісосмуги. Ми зрозуміли, державні кошти 30-км зони через селищну і обласну раду і так мають, наприклад, Бузькому дати належні електричні мережі і воду та інше належне, як їм та іншим селам, що є поряд з АЕС і це буде, і принципово, і швидше, ніж це робити через перевантажений власними проблемами бюджет міста, де нема техніко-економічного обґрунтування під наше довготривале об’єднання.

- Як місто відреагувало на все це?

- Пройшли громадські ініціативи і практична більшість мешканців сказали цьому об’єднанню своє «Ні». Більше того, з’ясувалось, що Южноукраїнськ накопичив дуже багато проблем і їх вирішення потребуватиме, принаймні п’ятирічку навіть при бюджеті децентралізації, бо є потреба в 270 млн. грн. на модернізацію основних об’єктів його соціальної інфраструктури, що ми і робимо майже рік згідно нової Програми соціально-економічного розвитку міста з квітня 2016 р. Вище я про це дещо вже пояснив.

- Я пропоную повернутися до тієї інформації, що розмістила обласна рада на першій полосі «Южної правди», де під сумнів взята реакція містян на реформу примусового обєднання з громадами сусідніх сіл.

- Щоб сумнів той розвіяти, потрібно говорити цифрами та фактами, бо Вони, як відомо, річ уперта та безальтернативна. Ми завершуємо свого роду міський референдум, в якому вже взяло участь понад 3,5 тисячі родин міста. На відривному талоні під особистий підпис листа соціально-іменного опитування різних верств населення в графі «за» є біля 8%, а «проти» об’єднання громад поставили свій підпис понад 92% мешканців, опитування ще триває. А перед цим було ще дві, вже названі громадські ініціативи і там проти об’єднання понад тисячу голосів. То куди тут об’єднуватись? І своє завалимо, і тим, іншим, не допоможемо. Наші зусилля спрямовуються на подолання болючих для громади міста проблем. Я вже говорив, що на їх подолання нам потрібно понад 270 мільйонів гривень і це – лише перші підрахунки. Маю також наголосити, що соціально благополучне «атомне» місто, це один з важливіших факторів безпечної роботи АЕС.

- Вікторе Кириловичу, чи могли б Ви деталізувати ті проблеми, про які вже вкотре згадали? Адже Южноукраїнськ, як в тій пісні, - «звучит гордо».

- Так, Южноукраїнськ займає гідне місце в області серед міст обласного підпорядкування. Дехто схильний думати, що забезпеченість міста всіма життєвими благами висока і причиною такого стану речей є близьке розташування атомної електростанції. Це хибна думка! Ми – не утриманці АЕС і на балансі станції не перебуваємо. Господарська діяльність вимагає бути економістами, спеціалістами широкого профілю, щоб справлятися з тією кіпою проблем, яка вимагає діяти. Причому, терміново, виважено, активно. А тепер – відповідаю на Ваше питання в частині існуючих в Южноукраїнську проблем та негараздів. Зовні Южноукраїнськ дійсно привабливе місто і ми про це дбаємо. Але в його фінансово-економічній, соціально-комунальній та екологічній основі є дуже великі проблеми. Зокрема. За вказані 5 років ми повинні позбутись вище названої, щорічної 20-и мільйонної збитковості в комунальній сфері. Це перш за все понад нормативні втрати води і тепла. На жаль, місто будували під круглі і знаменні дати і «наламали дров». Це не проектні і збиткові мережі, спрощені до норм проектування теплові об’єкти та безліч іншого, що і дає збитки та борги. Вони руйнують розрахунки з АЕС,  бюджет, охорону здоров’я, все інше і в любий час можуть перейти в суттєве підвищення тарифів на комунальні послуги. Є також аварійні і застарілі та не якісні об’єкти по очищенню води, яку ми беремо з річки П. Буг та дуже витратні і аварійні по напірному колектору очисні споруди по стокам.

А ще є розкрадені житлово-комунальні та соціальні об’єкти на загальну суму в понад 60 мільйонів гривні. Є екологія (звалища відходів), є зношеність житлових будинків і ліфтів, є потреба зайнятись благоустроєм «розбитих» вулиць і доріг в мікрорайонах та енергозбереженням по всій інфраструктурі міста, є потреба в розбудові житла та багато чого іншого. 

- Мені ніяк не дає спокою той факт, що колишні градоначальники Южноукраїнська, деякі ініціативні депутати облради, власне пані Москаленко мали б поцікавитися, який «мікроклімат» міста, до складу котрого прагнуть приєднати три села Арбузинського району?

- Про градоначальників можу сказати наступне: і Стулін, і Кваснєвський пішли зі своїх посад, м’яко кажучи, з «вовчим білетом». Інакше підозра в корупційних діяннях в народі не кваліфікується. А сьогодні це такі-собі «лицарі справедливості та борці за народ». Насправді ж вони сплять і бачать, як повернутися бодай одному в мерське крісло, а інший «підтягнеться» в замісники чи що там вони напланували. Я не прихильник позиції звалювати вантаж існуючих проблем на «попєрєдніків», тому скажу наступне.

 Коли працювали бувші градоначальниками на посаді у виконкомі, то, я переконаний, що вони не знали і не розуміли, що є такі непрості проблеми в споживанні комунальних послуг. Сьогодні, може, і знають, бо інформації наразі багато, та все ж кажуть, що енергозбереження в місті зайве і взагалі у нас все добре. І це реальне  підтвердження того, що і сьогодні проблеми міста їх не турбують, у них одне – йти на вибори і, як вони думають, знову прийти до влади. Це чистішої води популізм.

 А проблеми міста – давні. Бажання з них скористатись є сьогодні у багатьох. Принаймні, дехто з ініціаторів об’єднання громад кажуть, що водоканал потрібно віддати до АЕС за борги і така їхня думка в повній мірі кореспондується з бажанням тієї ж АЕС забрати цей водоканал собі. Думаю, що вони тут об’єднались. Прагнення до нових, дочасних виборів чітко прописують їхнє бачення в тому, що нові депутати будуть більш слухняні і самі віддадуть цей водоканал на АЕС. Ось тут і зарита «собака».

- Своєрідним «яблуком розбрату» між АЕС та Южноукраїнськом є водоканал. Чому навколо цього об’єкта точиться така боротьба та кому він має належати?

- Поясните це не складно. Відомо, що теплова енергія в Южноукраїнську від АЕС не дорога, вона є похідним, побочним продуктом від способу генерації електроенергії на АЕС і на загал вартує біля 200 гривні за Гкл. вже у споживача. Так є по всім «атомним» містам. І по всім цим містам штучно боргують їхні водоканали.

Таке зростання боргу в між тарифні стосунки міст і АЕС заклав «Енергоатом» ще понад 10 років назад. Ціль – виправити їх же помилку, коли це майно було передано у власність територіальних громад вказаних міст. Причина – вернувши собі вказані об’єкти, самостійно встановлювати ціну (тариф) перш за все на тепло і звісно відпускати його місту, принаймні не по 200 грн., а вже по 1000 - 1500 грн. за Гкл. Про це вже велась розмова  Києві. Звісно, місто, нинішні депутати проти, бо існуюча «пільга» надлишкової теплової енергії хоч якось компенсує величезний розрив купівельної спроможності 40% мешканців, які отримують свої статки від електростанції і 60% решти міста, яка не витримає такого підвищення тарифу, бо є його моно специфіка – і безробіття, і низькі статки у основної частки міста, де понад 25%, це пенсіонери і мало хто з них зможе отримати субсидії.

Тобто, не все так просто і однозначно в зовні благополучному Южноукраїнську. Та у всіх є реальна підозра, що наш «водоканал», а це понад 500 тон енергетично ємного обладнання на виробничих площах в понад 4 тисячі метрів квадратних та колектив в понад 300 одиниць персоналу, який в разі його приватизації новим господарем за рахунок громади зможе щорічно давати додаткової моржі в 120 – 150 мільйонів гривні. Є на що зазирати! Тут не то що банкрутство, тут ладні і посадовців міста звинуватити у всіх смертних гріхах аби досягти свого. Як далеко підуть замовники псевдо проблеми, покаже, принаймні клімат соціально-економічної ситуації і не в першу чергу нашого міста.

- Миколаївською обласною радою в особі пані Москаленко висловлено особисто Вам відсутність державницької позиції, бо ніби-то Ви стоїте «на заваді територіальної реформи». А чи пані Москаленко, як очільниця обласної ради, поцікавилася станом речей в Южноукраїнську, про які Ви щойно розповіли читачам?

- Дивно. В травні 2016 року В.В. Москаленко та В.В. Бонь особисто були в Южноукраїнську, бачили розвиток міста, новітні технології, якими ми почали долати вказані вище мільйонні втрати, то принаймні Вікторія Вікторівна могла б і приїхати знову чи принаймні подзвонити, а так я бачу тільки зібрання, на якому однобоко і безпідставно сипали «каміння звинувачень» на мою голову.

Ми тоді, в травні 2016 року і сучасну диспетчерську обліку комунальних послуг відкрили, і нові теплові пункти з засобами обліку тепла і води продемонстрували і засоби будинкового доочищення води питної показали і унікальний проект роздільного збирання відходів запустили в дію і сучасний ЦНАП відкрили.

   
         

Це далеко не всі наші кроки у виконанні ємної програми розвитку міста на період до 2020 року. За потреби ми завжди готові поділитись своїм та інший досвід нам теж цікавий. А в частині складових реформи, то їх декілька.

Для нас властива субсидіарність – основний правовий принцип захисту людини в реалізації засобів децентралізації, де відповідальність за тарифну захищеність та комунальне самоуправління має стояти в центрі її процесів. Адже саме тут у нас є величезний резерв заощаджень і ми просто зобов’язані його використати. Це не просто з огляду на запущеність комунального господарства міста але реально, коли діяти послідовно і цілеспрямовано.

   
         

Стосовно державницької позиції, так запрошую до міста будь кого і думаю, нам соромно не буде. Ми як взяли курс на виконання Стратегії «Україна 2020», так його і виконуємо. Я знаю і інше. Саме керівництво сусідньої Костянтинівської селищної ради каже, що вони геть самодостатні і це дійсно так, вони не бідні. У мене тоді запитання, навіщо їм так наполегливо, особливо останні пів року, добиватись об’єднання, коли про особливості економіки і соціального стану міста вони і так добре знають?

 Відповідь можу припустити май же без помилки: це амбіції нинішнього селищного голови теж бути обраним головою такої великої громади! А толку для міста? За 9 років його перебування на посаді селищного голови хоча б пару кілометрів траншеї викопали та провели б питну воду в с. Бузьке. Це і обласної ради стосується. Ще раз наголошу, потрібні кошти навіть по щорічним відрахуванням на 30-кілометрову зону АЕС у них завжди є.

Так що, задля цього та ще чогось треба з не безпроблемним містом об’єднуватись? Багато питань. І всі – риторичні.

- Іноді мені здається, що «не все так чудово в Датському королівстві». Щось іде не так! Бо інакше б не стояла очільниця облради в епіцентрі протистояння, обравши однодумцями опонентів діючого мера Южноукраїнська. І керівництво обласної держадміністрації вивчило б досконально це питання. Не можна забувати людей заради «галочки» в звітах, якщо навіть стоять вони за таким багатообіцяючим процесом, як реформи.

- Я періодично інформую ОДА про певні особливості нашого розвитку. Передавав альбоми, надавав копії потрібних матеріалів. Останній раз і ті, які наразі за ініціативою керівників «атомних» міст було направлено в Адміністрацію Президента України в Кабінет Міністрів України та в НКРЕ КП. Це відбулось після того, як в Адміністрації Президента України нас, міських голів, в лютому цього року уважно вислухали і пропрацювали з нами понад дві години по названих та інших проблемах наших міст та дали нам завдання, які ми і виконали у вигляді проектів змін до низки нормативно-правових Актів країни. Розумію, що багато питань на часі є в голови ОДА, його помічників і зайве ми їм не докучаємо. Та немає вищої мети, ніж отримати довіру до влади.  

Це стосується і керівництва обласної ради, і районних рад, і мерів міст, і депутатського корпусу. Порозуміння – основа консолідації суспільства, запорука консенсусу. Кращого і розумнішого в демократичному суспільстві ще ніхто не вигадав. Лишається тільки сподіватись, що голос громади Южноукраїнська буде почутий.

- Вам втретє жителі міста довірили бути мером. Це говорить про Ваш авторитет, про Ваші професійні здібності та людські якості. Дозвольте подякувати за інтерв’ю та поцікавитися на його завершення: - Які перспективи має Южноукраїнськ навіть за таких складних умов його життєдіяльності?

- У нас в місті  багато робиться по енергозбереженню, по екології, по соціальному захисту та в інших сферах життя, і судові тяжби є, і компроміси знаходимо, і проблем багато, та нашу Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016-2020 роки, яка зверстана під вимоги Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України, ми спроможні виконати використовуючи засоби децентралізації, де енергозбереження, ресурсне збереження, енергетична ефективність та соціальні вектори є не пустими звуками, а нашим головним орієнтиром, бо саме тут і є доля людей.

Все проходить – все минає. Лишаються добрі справи, наснажені виваженими вчинками, вагомими Проектами, що слугуватимуть громаді. Один східний мудрець сказав, що не по голосних словах пізнають людину, а по вагомих ділах. І кожне з них має бути спрямоване на благо тих, кому служимо, хто висловив нам довіру. Іншого не дано, бо то вже буде або підміна понять, або діяння всупереч здоровому глузду.

 

Бесідувала Ганна Король

 Незалежна громадсько-політична газета Миколаївської області
"Южная правда" № 27 від 11.03.2017

 

 

 

 

 
 

"Энергоатом": корпоратизация и американский менеджмент 

А сокращения на АЭС, а высокие тарифы, а просто жители в «Атомных» городах, о них  подумали, они что – тоже инвесторы!?

Планы по корпоратизации компании, которая управляет объектами атомной энергетики, далеко не новы. Предложение корпоратизировать "Энергоатом" поступало еще при Януковиче. В нынешней ситуации это приведет, в лучшем случае, к частичной приватизации компании. RIA News | Перейти в фотобанк Наталья Печорина, РИА Новости Украина Украина хочет привлечь США и других западных партнеров к управлению госпредприятием "Энергоатом", недавно заявил глава компании Юрий Недашковский.

Говоря о перспективных проектах, Недашковский сообщил, что уже начата подготовка к корпоратизации "Энергоатома".  REUTERS Valentyn Ogirenko Танцы вокруг реактора и проблемы "Энергоатома".

Танцы вокруг реактора и проблемы "Энергоатома". Власть забыла о Чернобыле 

РИА Новости Украина: 

 http://rian.com.ua/analytics/20160811/1014573505.html

 
     

Власть забыла о Чернобыле "Предполагается создание публичного акционерного общества, 100% акций которого будут принадлежать государству. Мы заинтересованы в том, чтобы законодательство, которое будет регулировать процесс корпоратизации "Энергоатома", предусматривало возможность участия в управлении компанией наших западных партнеров, в том числе американских", — глава "Энергоатома".

Подразделениями компании являются атомные станции по всей территории Украины, поэтому планы по началу разгосударствления атомной энергетики нуждаются, вероятно, в более широком обсуждении, чем просто желание руководителя "Энегоатома" создать некое ПАО, которым будут управлять не граждане Украины, подотчетные местному законодательству, а некие "западные партнеры". Кому нужна корпоратизация?

Процесс корпоратизации предприятий в украинской действительности означает понижение статуса зависимости компании от государственного руководства. Например, ГП НАЭК "Энегоатом" в своей деятельности подконтрольно Министерству энергетики и угольной промышленности и Госатомрегулирования. В свою очередь, сама компания является оператором  четырех действующих атомных электростанций Украины, на которых эксплуатируется 15 атомных энергоблоков. Поэтому, изменением статуса компании с госпредприятия на ПАО, пусть и полностью находящимся в госсобственности, отнюдь не самый простой процесс.

В теории, в результате корпоратизации государственные предприятия станут акционерными обществами, владельцами которых останется государство, но следующим логичным шагом после корпорацизации является приватизация предприятия — передача в частную собственность всего предприятия или части предприятия.

И вот здесь, традиционно, начинается самое интересное — конфликты крупных акционеров и миноритариев, борьба за контроль финансовых потоков и т. д. Все эти нюансы ярко проявились в прошлогоднем конфликте украинской власти с олигархом Игорем Коломойским за контроль "Укрнефти".

И окончательной победы украинская власть над олигархом так и не одержало, а "Укрнефть" по-прежнему остается под контролем группы "Приват". Спрашивается, что будет в случае вероятной приватизации атомной энергетики? Игры с рубильником? К тому же, именно сейчас корпоратизация "Энергоатома" государству не выгодна. 

Сопредседатель Фонда энергетических стратегий Дмитрий Марунич напомнил, что корпоратизация компании планировалась со времен Януковича.  "Корпоратизация нужна для возможного акционирования компании и приватизации, но с учетом существующих реалий, это дело далекого будущего. Ничего нового Недашковский не сказал.

Этот процесс (корпоратизацию) определяли госпрограммы, принятые при предыдущих президентах Украины. Потенциально ставилась задача по привлечению инвестиций и проведению IPO, но в нынешних реалиях это очень условно.

Мы не можем продать Одесский припортовый завод, а тут речь идет о такой компании.

 
     

Придется решать вопросы, связанные с обеспечением безопасности, с кредитным портфелем "Энергоатома", выполнением условий кредитования", — отметил Марунич. компания "Энергоатом" Кредит США "Энергоатому" отдадим за счет нового повышения тарифов - Марунич

Читайте также: Украина на пороховой бочке. Эксперт о блокировании счета "Энергоатома"

В свою очередь член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий Юрий Корольчук отметил вероятность перехода компании в частную собственность после старта корпоратизации.

"Корпоратизация компании для банков, которые выдают кредиты (не наших, а международных), означает, что при достижении объема кредитования определенных значений, кредиторы могут претендовать на имущество должника. То есть, получают право требовать от правительства приватизации компании. В нынешних условиях корпоратизация ("Энергоатома") — это путь накачать компанию кредитами, а потом продать ее.

В этом заинтересованы крупные банковские структуры, которые сначала заработают на кредитах, а потом — на продаже своей части",- заявил Корольчук.  В то же время эксперт отметил, что "Энергоатом" пока еще вызывает интерес, а стоимость электроэнергии в перспективе будет только расти. 

"Если делать "по учебнику", можно было бы брать кредиты, готовится к строительству новых блоков АЭС взамен выведенных из эксплуатации через тридцать лет, и обойтись без приватизации компании", — сказал он. Помимо планов по корпоратизации, заявление о желании видеть "запданых партнеров" в руководстве компании не могли не вызвать отклик в экспертном сообществе.

     

В Украине пришло время поднимать цены на атомную электроэнергию — эксперт
РИА Новости Украина:
 http://rian.com.ua/view/20151029/376019658.html

 

Куда еще? А зарплата у людей какая!?

 
     

Партнеры или кураторы? Заявление Недашковского о желании привлечь к управлению "Энергоатомом" американских и прочих "западных партнеров" как-то не укладывается в историю атомной энергетики Украины, которая больше двадцати лет вполне обходилась без "чудо-менеджеров" из-за океана. И, наоборот, последние два года вся надежда только на иностранцев.

Дмитрий Марунич говорит о предложении привлекать американских и других западных партнеров к управлению "Энергоатомом" как о продолжении стратегии на потерю государственной субъектности. Атомщики требуют личной встречи с Порошенко: "пока не поздно". Читайте также: Экологи об опасности ЧАЭС: жизнь на атомной бочке

     
 

"В рамках политики, которую проводит украинская власть, это неудивительно.
Такое впечатление, будто ни в одной отрасли не осталось украинских специалистов — ни на железной дороге, ни в здравоохранении…
Позор какой-то!
Это дань задекларированной линии на полную сдачу субъектности, отказ от нее", — констатировал Марунич.

 

________________________________________

  

 

 

 

Відкритий лист-звернення від імені
територіальної громади міста

 

Президенту ДП НАЕК «Енергоатом»

Недашковському Ю.О.

01032, м. Київ

вул. Назарівська, 3

 

Шановний Юрію Олександровичу!

В силу життєвої логіки склалась практика взаємодії таких важливих понять, як економіка і політика. Класичним прикладом є вислів, за яким – політика є стислим виразом економіки. В житті міст, на території яких розташовані діючі атомні електростанції України, наразі є багато точок, де потрібно докласти чималих економічних зусиль аби популізм та безпідставна політика не взяли б верх в подіях, які неминуче будуть визначальними для цих міст , АЕС і долі України.

Та останні події, зокрема в місті Южноукраїнську, навколо комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство», однозначно вказують, що хтось не знає історичних паралелей, не розуміє можливих наслідків, бо суто економічне питання певні керівники, підпорядкованої Вам АЕС, намагаються перевести в суто політичну площину безперспективну і досить небезпечну.

Спочатку економіку цього підприємства, яке належить до власності територіальної громади, і яке одночасно є надважливою часткою соціальної інфраструктури міста, в односторонньому порядку підводять до боргової межі, далі цю межу розширюють не рівноправними тарифними підходами самостійно, в «Нацкомпослуг», а далі і в НКРЕ КП, а потім все усугубляють, як каже заступник директора АЕС «бешенными» штрафами і в решті решт добиваються визнання комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» по суду банкрутом.

Звісно таке рішення відразу підпадає під оскарження, а в колективі створюють і реєструють чисельну Громадську організацію – «Рух до гідності». На позачерговій сесії Южноукраїнської міської ради, де було знайдено шлях тимчасового виводу колективу на розблокування арештів його заробітної плати, прозвучали обіцянки від його працівників до акцій протесту в рамках Закону, та в пасіонарних і транспарентних заходах.

До безперспективної судової тяжби АЕС і КП «ТВКГ» виконавчий комітет листом від 9 березня 2017 року № 21/02-34/728 направив матеріали в Миколаївську обласну прокуратуру. Також ставимо Вас до відома , що комунальні підприємства засновані на власності територіальних громад, згідно зі ст. 17 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпорядковані, підзвітні та підконтрольні органам місцевого самоврядування.

Якщо Ви так прямо переводите суто економічні проблеми в явно політичну площину, то і наша відповідь буде адекватною. Та я, посадові особи місцевого самоврядування та працівники комунального середовища не є прихильниками політичних методів вирішення суто економічних проблем. Тому, прошу Вас, як ми і визначились восени 2015 року, в найближчі терміни зібратись за круглим столом в ДП НАЕК «Енергоатом», де спробуємо вийти на проект рішення, яке і люди зрозуміють, і керівництво країни побачить в ньому сенс нової роботи в цих не безпроблемних містах України.

Попереднє інформую Вас, що розгляд цього питання бажано проводить за участі представників всіх «атомних» міст. Погодження нашої Асоціації є.

 

Міський голова, заступники міського голови, секретар міської ради,
депутати-голови постійних депутатських комісій, керівники виконавчих
органів ради, керівники комунальних підприємств – понад 20 підписів.

                               

 

 
 

 

 

 

16.02.2017

 

БУДЕТ ЛИ ЗИМА 2017 года ЖАРКОЙ

ДЛЯ ЮЖНОУКРАИНЦЕВ?

 

 
             
 

 

Около 40%  жителей города «питаются» от средней заработной платы на АЭС

в 13 тысяч гривен.

     

Є загроза передачі майна власності територіальної громади міста на комунальні мережі і об’єкти КП ТВКГ у власність ДП НАЕК ЕНЕРГОАТОМ, що призведе до різкого підвищення тарифів на тепло та воду. 

Соціальне благополуччя міста є одним з вагомих гарантів безпечної роботи АЕС. Але чиїсь гарячі голови цього не враховують і мусують різні способи досягнення своєї мети. Йдеться мова про щорічні 120 – 150 млн. грн. в актив монополіста чи його партнерів за рахунок громади Южноукраїнська.

 
       
       
   

Более 60% жителей города с учетом высокой покупательной способности от АЭС имеют свои жизненные возможности чуть больше 3,5 тысяч гривны.

А тут еще и «Энергоатом» со своими новыми тарифными “идеями”!!!

 

 

Стоит посмотреть следующий материал, чтобы по-хорошему повзрослеть тем, от кого зависят судьбы людей, судьба всей страны.

     

Населення заборгувало за комунальні послуги більше 23 млрд. гривень.

У 2016 році борг українців за житлово-комунальні послуги збільшився вдвічі і перевищив 23 млрд. гривень. Про це пише Дзеркало тижня.

 
     

Соответствуют ли  действия ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» в их стиле и методах проведению в жизнь планов  децентрализации, когда АЭС, по их же словам бешеными штрафами, в унисон их терминам загоняют ведущее предприятие территориальной общины Южноукраинска в искусственное банкротство!?

     

Стратегія сталого розвитку «Україна 2020» з вектору відповідальності вказує – «Територіальні громади самостійно вирішуватимуть питання місцевого значення, свого добробуту і нестимуть відповідальність за розвиток всієї країни».

Мабуть Державне підприємство НАЕК «Енерогатом» під керівництвом Президента Недашковського Ю.О. має детальне техніко-економічне обгрунтування (ТЕО), як будуть ліквідовані всі будівельні “гріхи” від АЕС по  ТВКГ?   Надрукуємо і вся громада буде про це знати.

 
     

Наразі такого ТЕО не існує. Є дослідження міста  успадкованих від цього Державного підприємства порушень проектних та виконавських рішень, які було допущено від ЮУ АЕС – єдиного замовника та куратора будівництва всіх об’єктів соціальної інфраструктури Южноукраїнська і ТВКГ в тому числі.

Проведемо незалежну експертизу і з’ясуємо звідки у міста багатомільйонні витрати на ліквідацію бувшої недбалості АЕС, яка через штучне банкрутство загрожує  перетворити його мешканців в поселення жебраків.

 
     

 

ЗАХОДИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА РЕФОРМИ НА ЦІЙ ВАЖЛИВІЙ ОСНОВІ В РОЗБУДОВІ ГІДНИХ УМОВ ЖИТТЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ МІСТА НІКОМУ НЕ ЗУПИНИТИ!

 
     
 

ТВКХ не банкрот. Предприятие и бюджет города исправляют безответственные ошибки  АЭС, где от них наспех и с нарушениями строили эти объекты. Бюджет города через свои Программы реализует государственные задания реформирования социальной инфраструктуры Южноукраинска.

А от банкротства КП ТВКХ мы можем получить – рост преступности, бедность, проблемы у детей и пожилых людей. Это ошибка и она подлежит исправлению.

     
 
     

И что характерно. Удар банкротством наносится по самому сложному по его устройству, ТВКХ. Он самый проблемный по воле АЭС городской «водоканал» среди «атомных» городов. Смысл простой – именно здесь можно применить “бешеные” санкции, как без стеснений говорит ответственное должностное лицо от ЮУ АЭС и без всяких там дорогостоящих  энергосбережений получать быструю сверхприбыль.

При этом такие господа забывают, что удар они наносят, в первую очередь, по авторитету Государства, которое провозгласило реформы для людей, за деньги которых и были построены АЭС в Украине, как и многое другое в нашей стране. А пока унаследованные и многомиллионные проблемы от АЭС, уже скоро как год, через программы модернизации исправляет городской бюджет и коллектив этого предприятия.   

                        Міський голова Южноукраїнська  В. Пароконний

    

КАК ДАЛЕКО ПОЙДЕТ «ЭНЕРГОАТОМ» В ПОПЫТКАХ ПОДНЯТЬ ЦЕНУ НА ТЕПЛОВУЮ ЭНЕРГИЮ ДЛЯ ГОРОДОВ, ГДЕ ЖИВУТ ЕГО ЭЛЕКТРОСТАНЦИИ?

   
 

4 неправды и 1 правда от должностного лица АЭС

По следам публикации «Споры-переговоры» в «КОНТАКТЕ» от 03.02.217г. С диалога за «Круглым столом» в АЭС ее представителей / должностных лиц горисполкома и специалистов КП ТВКХ на их взгляд по этой теме

   
                     
 

1-я неправда.

Должностное лицо АЭС говорит – «по вашим внутренним моментам вы перестали нам платить по долгам, теперь у нас полное право с вами рассрочку расторгнуть, начислить штрафные санкции и увеличить вашу задолженность в геометрической прогрессии».

КП ТВКХ не может платить на АЭС из-за  ареста счетов КП ТВКХ именно с Вашей, от стороны АЭС!

   

2-я неправда.

Должностное лицо АЭС говорит – «Мы не хотим, чтобы развалился тепловодоканал, мы хотим сохранить рабочие места. … Зачем нам то предприятие, та прокладка, которая наращивает дебиторскую задолженность и фактически удваивает цену нашей продукции?»  Не верно,  КП ТВКХ не прокладка, и разваливаете его именно Вы – АЭС!

   

3-я неправда.

Должностное лицо АЭС говорит – «… управляйте экономикой, сокращайте персонал,  административные расходы, нас точно также оптимизирует НАЭК «Энергоатом».

Снова неправда. То Вы хотите сохранить рабочие места в ТВКХ, то не знаете, что сокращение не приведет к улучшению расчетов. Причина в модернизации, что мы и делаем из-за Ваших упущений в прошлом. 

   

4-я неправда.

Должностное лицо АЭС говорит – «… вы умудряетесь со своим кормильцем не рассчитываться. Может нам проще напрямую  продавать продукцию физическому лицу?»

Снова не правда. Кормилец – это народные деньги, за которые построили и АЭС, и город, и многое другое. И так говорить о людях, это не правильно. А вот  продажи напрямую,  по Закону,  пробуйте.

                     
     
  Одна правда. Должностное лицо АЭС говорит – «После того как мы пошли в суд и начислили вам бешенные штрафные санкции, вы опять начали рассчитываться». Правда только в сравнении санкций АЭС с бешенством. Хоть в этом есть их самокритичность! Правда, от бешенства в Украину еще не завезли вакцину. А в смысле болезненного  банкротства от АЭС мы, город, постараемся выжить!  
           
           
 

Прикро про все це говорити, але дуже схоже, що йдеться про підготовку до спроби рейдерського захоплення ТВКГ.

Адже Захар’єву Яну – розпорядника майна КП ТВКГ за призначенням суду знають, як раніше причетну до Юридичної компанії «Алексєєв, Боярчуков і партнери» - одного з лідерів колекторського ринку України.
   

А їхні засновники вийшли з «Енергобанку», який обслуговував «Енергоатом». А ще НКРЕ КП оприлюднило проект Постанови Уряду України про новий порядок формування тарифів на теплову енергію з привілеями для АЕС. Для врахування потреб міст  розташування АЕС  і їх громад, місця там поки що нема.

Це не просто прикро, це дуже схоже на чийсь задум, частину якого ми і бачимо, в не правдах від АЕС!
 
           
  А якою буде «правда» для людей, покаже ближній час.  Міський голова В. Пароконний

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

НАБУ. В бюро утверждают, что на одну из АЭС поставлялись комплектующие по ценам, превышающим рыночные в 18-34 раза.

 

Сегодня детективы Национального антикоррупционного бюро задержали пять человек. Их подозревают в причасти к коррупционной схеме завладения деньгами одной из АЭС Энергоатома на общую сумму 30 млн. гривен, сообщает пресс-служба НАБУ.

"Во время расследования детективы НАБУ установили, что задержанные – должностное лицо АЭС Энергоатома и четыре представители коммерческих структур, – при осуществлении государственных закупок, используя ряд подконтрольных предприятий, обеспечили заключение и исполнение договоров

поставки комплектующих для АЭС по завышенным ценам (превышающим рыночные в 18-34 раза)", – говорится в сообщении.

В НАБУ отметили, что сообщат задержанным о подозрении в течение суток. Как сообщал Корреспондент.net, НАБУ продолжает производство по фактам получения взятки при закупках, осуществленных НАЭК Энергоатом, фигурантом которого является бывший народный депутат Николай Мартыненко.

Детективы установили факты причинения вреда интересам Энергоатома на 6,4 млн евро.

Пресс-секретарь НАБУ Светлана Олифира уточнила для Delo.UA, что речь идет о двух закупках оборудования для Южно-Украинской АЭС (ЮУАЭС) в 2012 году.        06 февраля 2017. 

ЮУ АЭС ГП НАЭК «ЭНЕРГОАТОМ» В СТРЕМЛЕНИИ ПОДНЯТЬ ЦЕНУ НА ТЕПЛОВУЮ ЭНЕРГИЮ С ЦЕЛЬЮ ЗАХВАТА КП ТВКХ ДОБИЛАСЬ ПЕРВОГО РЕЗУЛЬТАТА В СВОЮ ПОЛЬЗУ, ТОЧНО ТАКИЕ ПРОБЛЕМЫ ЕСТЬ И В ДРУГИХ «АТОМНЫХ» ГОРОДАХ УКРАИНЫ

НАЙДИ ВОЗМОЖНОСТЬ, ЗАГЛЯНИ В ИСТОРИЮ – БЫСТРЕЕ ПОЙМЕШЬ И СВОЕ ВРЕМЯ

Адам Смит (Adam Smith), шотландский экономист и философ, один из крупнейших представителей классической политэкономии, родился в городке Керколди (Шотландия) в июне 1723
     

А.Смит: «Торговля и мануфактурная промышленность редко могут процветать продолжительное время в государстве, которое не пользуется правильным отправлением правосудия. Где население не чувствует себя обеспеченным в обладании своей собственностью, где сила договоров не поддерживается законом и где нет уверенности в том, что власть государства регулярно пускается в ход для вынуждения уплаты долгов всеми теми, кто в состоянии платить.

Наступна історія розвитку людства не тільки підтверджує правоту А. Сміта, вона її ще і поглиблює. Декілька відсотків багатих володіють 70 – 80 % національного багатства, далі середній клас і бідні та жебраки. Щоб це змінити мабуть треба зробити те, що написано в «Капіталі» Карла Маркса –

«Капитал избегает шума и брани и отличается боязливой натурой. Это правда, но это еще не вся правда. Капитал боится отсутствия прибыли или слишком маленькой прибыли, как природа боится пустоты. Но раз имеется в наличии достаточная прибыль, капитал становится смелым.

Обеспечьте 10 процентов, и капитал согласен на всякое применение; при 20 процентах он становится оживленным, при 50 процентах положительно готов сломать себе голову, при 100 процентах он попирает ногами все человеческие законы, при 300 процентах нет такого преступления, на которое он не рискнул бы, хотя бы под страхом виселицы.

Если шум и брань приносят прибыль, капитал станет способствовать тому и другому».

Слушно стверджує цей філософ і економіст.

 

За 200 лет мало что изменилось. Если государство не гарантирует право собственности, если нет равенства всех перед законом, в том числе при взимании налогов, если власть коррумпирована, а суды продажны, то в таком обществе никогда не будет развитой промышленности, а, значит, согласно А.Смиту, не будет и процветания.

В країні йде судова та інші реформи, тож маємо бути оптимістами.

     

      В розпал зими господарський суд Миколаївської області за заявою ВП ЮУ АЕС виніс ухвалу про відкриття провадження в справі про банкрутство КП «ТВКГ». Такими діями ВП ЮУ АЕС намагається завершити розпочатий раніше процес розвалу КП «ТВКГ» позбавляючи підприємство можливості отримувати достатню допомогу з міського бюджету та цим одночасно і негативно впливає ще і на реалізацію цілої низки інших соціально важливих Програм розвитку міста, соціальної захищеності його громади.

 
     
06 лютого 2017р. ухвала господарського суду Миколаївської області від міста оскаржена в апеляційному порядку.
     


 

 

РЕАКЦІЯ АСОЦІАЦІЇ КЕРІВНИКІВ АТОМНИХ МІСТ УКРАЇНИ – АК АМУ

 

 
     

Є певне бачення, що «Енергоатом» якимось чином впливає на НКРЕ КП і прагне досягти своєї мети – в любий спосіб зруйнувати економіку КП ТВКГ, яке належить громаді міста аби забрати це підприємство в своє керівництво. Навіщо? Вище про це говорилось. Краще не скажеш!

     
                   
     
 

В порядку реагування на штучно створені обставини від ЮУ АЕС щодо банкрутства КП ТВКГ місто реагує принциповою незгодою і рішуче налаштоване дати відсіч любим, навіть рейдерським атакам на власність його громади, на законне право отримувати комунальні послуги, особливо тепло за цінами його фактичної вартості.

 
                 
      За ініціативою АК АМУ, міських голів Кузнецовська Анощенко С.І., Нетішина Супрунюка О.О., та Южноукраїнська Пароконного В.К. в Адміністрації Президента України 09.02.2017 року прийняли її керівники. З огляду на важливість піднятих питань соціального характеру, як тарифи, арешти рахунків, неповнота платежів по компенсації ризиків проживання в 30-кілометровій зоні та питань лікарень цих міст їх обговорення було продовжено за участі керівників Департаментів АП України. Отримано відповідні завдання, є надія на їх втілення в життя.  
                 
     
 

Шановні Южноукраїнці! Нам відомо, що всі програми розвитку міста розроблено та ефективно впроваджується до вимог Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України Петра  Порошенка. Це створення сприятливих умов надання Ж/К послуг в утриманні житлових будинків ОСББ, інших будинків, це зміцнення соціальної інфраструктури орієнтованої на розбудову гідних умов життя громади, кожного мешканця через реформи енергоефективності, якими місто виправляє давні гріхи АЕС.

Звісно виконувати це відповідальне завдання дуже важко, коли цілому місту зупиняють дію такого важливого підприємства, як КП ТВКГ в надуманих приводах та ще і в розпал зими.

 
                 

_______________________________________________________________________________________________________

 

           

І. ФРАНКО
Український письменник, поет, публіцист, вчений, громадський і політичний діяч. 
Доктор філософії

 

Наша Україна виборювала свою незалежність в віках, бо дуже привабливий край наш гостинний. 

Цікавимось історією, пізнаємо світ і себе, бо це важливо як ніколи!

 

 

 

 “Земле, моя, всеплодющая мати” 

Земле, моя всеплодющая мати,
Сили, що в твоїй живе глубині,
Краплю, щоб в бою сильніше стояти,
Дай і мені!

Дай теплоти, що роширює груди,
Чистить чуття і відновлює кров,
Що до людей безграничную будить
Чисту любов!

Дай і огню, щоб ним слово налити,
Душі стрясать громовою дай власть,
Правді служити, неправду палити
Вічну дай страсть!

(вибіркове)   І. Франко

           

 

 
 

 

06.02.2017

МИКОЛАЇВЩИНА  2017 рік, ЮЖНОУКРАЇНСЬК – БЕРЕМО І РОБИМО

В РАМКАХ ПРОГОЛОШЕНОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА РЕФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ІНФРАСТУКТУРИ МІСТА СПРЯМОВУЄМО МОБІЛІЗАЦІЄЮ ВСІХ НАЯВНИХ РЕСУРСІВ ТА ВЛАСНІ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНІ РІШЕННЯ

     
  Мета реалізації і вектори руху Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України, зокрема вказують -  “... особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечному стану довкілля і доступу до якісної питної води”.
На все це як і багато іншого Уряд України ставить завдання – “Виводити країну з кризи і забезпечити ефективне продовження реформ. Влада – це перш за все, спроможність вирішувати проблеми людей” – говорить Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Верховної Ради України.   

 

В самоврядуванні Южноукраїнська проклали шлях реальних реформ від вимог  вказаної Стратегії, Європейської декларації прав міст, ухваленою Постійною конференцією місцевих і регіональних органів влади Європи до потреб людини.

На першому етапі місто обирає важливі напрями, де вони мають свої соціально вивірені рішення з власної програми розвитку:

 • Програму роздільного поводження з відходами – «Зелена карта відходів», яка має запатентовану технологію і дає чіткі, соціально необхідні результати екологічної, бізнесової та нової економічної користі. 
 • Програмний напрям енергоефективності – «Каскад», що має набір різних техніко-технологічних рішень і який вже дає свої чіткі результати в одному з них.
 • Програму «AQUa+», яка дає відчутний результат додаткового знезараження, а відтак і кращої якості питної води місту в її першому з циклу нових впроваджень.
 • Відкрито Центр надання адміністративних послуг – ЦНАП «одне вікно», послуги якого зручні людям, сприяють розвитку бізнесу, залученню інвесторів. 
 • Новий Закон по ОСББ реалізовано в 20% житлового фонду міста.
 • Місто підходить до АОСББ, об’єднанню –  сателіт багатоквартирного будинку, яке спроможне конкурентно надавати послуги утримання житлових будинків яке по своїй суті, це «Стартап» в проблемній Ж/К сфері.

Ці та інші рішення програми розвитку міста дають важливі для життя громади результати, вони розпочали задовольняти тривалі очікування громадян, принаймні на:

 • Правову і екологічну безпеку, безпечний стан довкілля та нові робочі місця.
 • Впровадження заходів енергоефективності і ресурсного збереження.
 • Захищеність населення через вказаний вище рух до обґрунтованих тарифів.
 • Реальний доступ мешканців до якісної питної води.
 • Підтримку ОСББ в новій якості Ж/К сфери і конкурентність послуг.
 • Доступне житло та на інші потреби громади міста, кожного її мешканця. 

Основні напрями, які забезпечують досягнення соціально значимого результату, це енергоефективність та ресурсне збереження, це створення конкурентних умов та можлива демонополізація середовища Ж/К послуг, це створення сприятливих умов надання Ж/К послуг в утриманні житлових будинків ОСББ, інших будинків, це формування нової інфраструктури соціально орієнтованої на розбудову гідних умов життя громади, кожного мешканця міста


УКРАИНСКУЮ ЭЛЕКТРОЭНЕРГИЮ  ХОТЯТ ПРОДАВАТЬ ЗА ГРАНИЦУ

В этом контексте развитие атомной энергетики имеет ключевое значение

 

Украина должна развивать экспорт электроэнергии и продавать произведенную электроэнергию за границу, что будет способствовать развитию экономики и обеспечению энергетической независимости.

Об этом премьер-министр Владимир Гройсман заявил, общаясь с журналистами, во время посещения обособленного подразделения "Хмельницкая АЭС" ГП НАЭК "Энергоатом", передает Экономическая правда.

 
       

В Украине подешевеет электроэнергия

"Наша задача как страны быть экспортером электроэнергии. Мы должны продавать произведенную в Украине электроэнергию и получать за это в Украине большую валюту, которая будет положительно влиять на экономику нашего государства", - подчеркнул он.

 

В этом контексте развитие атомной энергетики имеет ключевое значение, отметил Гройсман.

Гройсман отметил, что нужно пересмотреть программу развития атомной электроэнергетики до 2040 года.

Вместе с тем есть задача на среднесрочную перспективу по развитию отрасли, которая должна быть решена в течение 5 лет.

 

 

Прем'єр-міністр у Чернівцях говорив і про індустріальні парки

Гройсман каже, що Україна підтримує створення спеціального законодавства щодо індустріальних парків - Україна підтримує створення спеціального законодавства, яке вже є в парламенті і проголосоване в першому читанні, щодо індустріальних парків. Голова Уряду вказує на економічне зростання країни та на соціальну справедливість, як норму нашого життя.

 

Як бачимо атомна енергетика не бідує і Індустріальні технопарки на часі, так чому ми маємо бути аграрниками без землі, коли ми промисловці? Тому ми, міські голови територіальних громад в «атомних» містах і звернулись до керівництва країни розглянути можливість створення вказаних Технопарків в наших містах, де для цього є всі необхідні передумови.

В Южноукраїнську ми, зокрема очікуємо на наступну підтримку – 

Енергетична галузь. Ремонтно-механічний завод ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом» в м. Южноукраїнськ є унікальним виробництвом, яке  спроможне  комплектувати як діючі, так і нові електростанції запасними частинами та обладнанням, виробляти комплектуючі деталі із нержавіючої сталі для паливних касет ТВЗА. Про таку підтримку є звернення міста і до Президента ДП НАЕК Енергоатом.

Южноукраїнськ має всі підстави для створення на території міста виробництва по виготовленню та збірці паливних касет для АЕС України, створення на території міста складальних виробництв побутової та виробничої техніки. Ми готові бути «Індустріальним технопарком». Виграє енергетична галузь, місто зможе передавати його нові технології в надійні руки перспективного бізнесу.  

У разі створення Індустріального технопарку (Центру) в Южноукраїнську стає реальною перспективою нарощення додаткових робочих місць від 1 до 2 тисяч і більше. Це мають бути і потужності з пошиву спеціального одягу та взуття для потреб АЕС. Така можливість занадто важлива аби нею нехтувати. З економічної точки зору фондова озброєність міста (її промислові зони) значна, а фондовіддача вкрай мала. Це теж наш реальний аргумент на користь Індустріального парку.

 Галузь надання житлово-комунальних послуг. Місто теж має що додати до цієї справи, але вже в житлово-комунальній галузі. Наші нові технології по роздільному поводженню з відходами мають державне і людське визнання, є і новітні комунальні рішення. Це проблеми всієї країни, де в цих важливих  галузях є мільярди збитків, а ми маємо належно відпрацьовані проекти. Мабуть такий шлях для розвитку Южноукраїнська є вірним з любої точки зору.

Але місту одночасно належить вирішувати низку проблемних питань спадкового характеру часів прийняття його інфраструктури у власність громади.


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В РЕФОРМУВАННІ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА

В рамках проголошеної децентралізації на виконання реформування соціальної інфраструктури міста, міська рада та її виконавчі органи спрямовують всі наявні ресурси, власні інновації та  нові рішення.

З огляду на  моно статус, існуючий досвід роботи на таких територіях в інших країнах Європи, існуючи потужності унікального машинобудування в атомній галузі та ефективні рішення і проекти в житлово-комунальній сфері, за потрібної підтримки, місто має можливість створення на його території Індустріально-технологічного парку. 

                                                  Міський голова  В. Пароконний 

 

  (проектні упущення і порушення в контролі АЕС з часів будівництва міста

1.  Відсутній захист  комунальних мереж  від  електрохімічної корозії (катодні станції, протекторний захист) та інші.  (брак прийнято від АЕС) Сьогодні, це мільйонні збитки громади міста.

     

2. В межах вище названого  в житлових будинках та інших об’єктах міста відсутні  заземлення, як захисні, так і робочі. Це збитки і це питання безпеки людей.

     
3. Теплові розподільчі пункти не мають засобів підготовки води  гарячого водопроводу. Відсутня лабораторія контролю цієї води та води в мережі опалення.    

4. Більша половина  теплотрас винесена на поверхню в силу того, що не зробили проектні засоби (позиція – 1). 

Це не проектне і збиткове для громади рішення АЕС.

   

 

Вказані вище та інші суттєві порушення норм будівництва чи взагалі їхнє ігнорування з боку єдиного замовника і практично єдиного контролера та куратора всього будівництва міста була атомна електростанція. Наразі ДП НАКЕ ЕНЕРГОАТОМ через ВП ЮУ АЕС передав всю основну інфраструктуру міста у власність територіальної громади Южноукраїнська, а тепер за їхні порушення ще і арештовує рахунки підприємства, яке намагається виправити їхні, АЕС помилки і порушення норм і правил допущені ними ж .

 

 

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

Низька купівельна спроможність основної частини громади міста та засоби її покращення – вибір нових Програм


ПРОПОЗИЦІЇ МІСТА ДО ПОДОЛАННЯ ЙОГО БОРГОВОЇ ПРОБЛЕМИ

ЩОДО ШТУЧНИХ БОРГІВ ЗА СПОЖИВАНУ ТЕПЛОВУ ЕНЕРГІЮ

Відомо, що керівник НКРЕ КП на січневій 2017 року нараді підняв директора КП ТВКГ і вказав, що тепловий тариф в Южноукраїнську повинен бути, як в Києві – 1500 гривні за Гкл., бо середня заробітна плата у Южноукраїнців теж як у Києві. Та він помилився. Майже половина сімей міста, які прямо чи близько до цього працюють на електростанції  дійсно мають непогані статки, бо на АЕС середня заробітна плата вийшла на рубіж 13 тисяч гривні.

А інша, переважна частина мешканців міста живе при середній заробітній платі та статках пенсійного забезпечення трохи більше 3 тисяч гривні.

 

Позиція певних чиновників від «Енергоатому» та АЕС містить велику соціальну помилку коли орієнтує своїх керівників на межі тарифу за тепло в «Атомних» містах, як про це каже керівник НКРЕ КП. Він сам не може підняти тариф, бо діють Постанови Уряду України, які обмежують висловлене ним бажання. Схоже і його теж хтось вводить в оману.

Тому і з’явились арешти рахунків міських підприємств за надуманими приводами аби забрати ці підприємства до Енергетичного відомства і тоді дорога до підвищення тарифу буде відкрита. Та ці гарячі голови не враховують соціальні наслідки.

Тепло від АЕС стільки не коштує і рішення цієї, в першу чергу рукотворної проблеми є. Фахівці Южноукраїнська пропонують як це зробити. Дивимось позиції – 1 і 2.

 

Згідно методики НКРЕ КП нам не можуть підняти тепловий тариф понад 190 грн. за 1 Гкл., бо місто має великі втрати тепла. Їх нормативний розрахунок включає температуру споживання до 20 градусів. А далі це втрати.  Ці втрати дійсно є. Але в межах 75% цих втрат, є те тепло, яке ми споживаємо понад 20 градусів і до 25%, це втрати на мережах і від не утеплених будинків.

Нам належить обирати – або нас змусять в якийсь спосіб платити, як в Києві – 1500 грн. за кожну Гкл.

Або ми приймемо на сесії міської ради рішення і звернемось в НКРЕ КП, Енергоатом та «Мінрегіонбуд» і лишок тепла, яке ми реально споживаємо в наших оселях будуть оцінювати за приладами обліку і ми будемо платити не 1500 грн., а лише 250 грн за кожну Гкл. фактично спожитого тепла.

 

За таким порядком, а це буде опалювальний сезон переважно вже з жовтня 2017 року, ми зможемо бачити скільки ми фактично споживаємо і за що ми реально платимо.

Ми уникнемо руйнівних для підприємства боргів і позбавимось загрози платити, як в Києві. З нашими статками місто це не витримає.

А продовження заходів по встановленню приладів обліку тепла, води та регуляторів тепла дадуть нам дійсну справедливість цих тарифів.

Ми мали цей шанс ще 12 років тому але бездарно його втратили, тож наздоганяймо ці втрати і не слухаємо  популістів.

     
 

В місті від окремих осіб є певні питання стосовно користі лічильників. До електричних приладів обліку питань нема і комунальні послуги за обіком через прилад, це теж сучасна і справедлива норма.

При температурі в зиму до – 4,7 градуса більше  платять за розрахунком на метр квадратний, коли температура нижче, то навпаки. Але за сезон вірно платити тільки по лічильникам. З часом зрозуміємо, що це дійсно вірно.

     

Заходи енергетичної ефективності ємні і потребуватимуть принаймні ще 3 – 4 роки наполегливої роботи. Але вони законні, вони вкрай потрібни для нашого захисту від не обґрунтованих тарифів. Крок за кроком ми це будемо відчувати.

Ми розпочали дуже потрібні місту реформи, тож будьмо пильними, не ведімось на різного роду балакунів, які нічого путнього для міста не зробили, а знаходять себе в пустих і шкідливих всій громаді балачках. Коли слухаємо, то бажано чути, а коли дивимось, то потрібно бачити. Це на так вже і складно, але дуже корисно всім нам. 

  

Я знаю в чем здесь дело, а Вы?  

 

 

 

В житті кожної людини завжди є ситуації, коли їй потрібно проаналізувати події, факти, обставини і прийняти виважене рішення.

 Життя цілого міста, це судьби десятків тисяч людей і коли перед ним виникають складні проблеми, то це тим більше заслуговує на глибокий аналіз громади міста щодо рішень, які належить приймати їй та її самоврядною владою аби не помилитись.

 

В августе 2016г. Президент Энергоатома предложил передать в их собственность КП ТВКГ, потом в ход идут идеи прямых поставок тепла в ОСББ вроде там живут другие люди,  чем рядом, далее нам напоминают, что пора идти на новые выборы для объединения громад, хотя город этого не хочет. И, в конце концов, нас понуждают через штучное банкротство КП ТВКГ отдать этот социально важный для города объект в собственность Энергоатома.

З посади міського голови просто і наглядно розповім про тарифи, про об’єднання громад та голос громади, який до Закону є головним.

Трохи терпіння і побачимо, що нам пропонують, що це нам дасть і як нам разом відстояти своє гідне сьогодення та бажане майбутнє !?

Дещо з історії. Жовтень 2015 року. Кандидати до міської ради та на посаду міського голови вийшли на змагальну дистанцію. Я та однодумці,   що тоді обіцяли, те і виконуємо, за виключенням однієї позиції.

Влітку 2015 року в місті готувалось рішення про добровільне об’єднання громад Южноукраїнська і Костянтинівки. Місту обіцяли гарні землі, казали що буде економічне обґрунтування і громади це відчують.

В своїй передвиборній програмі я  теж пообіцяв, що підтримаю таке спільне благо за наявності аргументів.

І через півтора місяці роботи на посаді, 27.12.2015р. я і сільській голова Іванівки звернулись в Миколаївську ОДА і обласну раду з листом, що ми готові йти на об’єднання громад Южноукраїнська, Костянтинівки та Іванівки.

Було додано проект «Крокуємо до гідності», де ми пропонували, як дороги налагодити, як дітей з сіл до наших шкіл долучити,  і що далі?

Тиша. Ніхто нам не відповів. Ми проаналізували чому?

Земель вільних нема. Є 1% і це яри та лісосмуги. Ми зрозуміли, державні кошти 30-км зони через селищну і обласну раду і так мають, наприклад.

Бузькому дати належні електричні мережі і воду та інше належне, як їм та іншим селам, що є поряд з АЕС і це буде, і принципово, і швидше ніж це робити через бюджет міста, де нема техніко-економічного обґрунтування під наше довготривале об’єднання.

Тоді в місті пройшли громадські ініціативи і практична більшість мешканців сказали цьому об’єднанню – своє ні. Більше того, з’ясувалось, що Южноукраїнськ накопичив дуже  багато проблем і їх вирішення потребуватиме, принаймні п’ятирічку навіть при бюджеті децентралізації, що ми і робимо майже рік по новій Програмі соціально-економічного розвитку міста з квітня 2016 року.

Але вже з літа 2016 року з’являються відразу дві ініціативи, знову про об’єднання громад і про передачу всього майна КП ТВКГ з власності громади міста, назад в «Енергоатом».

Це відбувалось на фоні того, що начеб то не дають створити ОСББ, хоча їх створюють без участі влади міста, що лічильники на будинки ставити не треба, і якість питної води не покращувати, і ще багато іншого популізму напускали.

В 2016 році утворено Асоціацію керівників міст-супутників АЕС.

Є її звернення до керівництва країни створити на цих територіях Індустріальні технопарки.

Так роблять в європейських країнах аби виводити з перед депресивного стану зони поселень людей. Доречи, наші «атомні» міста згідно з Законом України є потенційно депресивними територіями. Сьогодні у нас 5 ти   сяч безробітних, а при нових енергетичних блоках їх буде на тисячі більше. І це не агрономи та зоотехніки, це переважно інженерний та науково-технічний персонал. Тому для нашого міста Індустріальний технопарк, це саме те, що треба нам і країні.

Місцевим “ідеологам” об’єднання громад без детального техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) щодо його довготривалої користі та всупереч волі людей, маю нагадати ще і про 36 статтю Конституції України, де

зокрема сказано –  “Ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об'єднання громадян чи обмежений у цих правах .......

В частині вилучення з власності територіальної громади такого важливого для неї комплексу, як КП ТВКГ, то тут має бути ТЕО і відповідальність соціальних гарантій не підвищення тарифів.  

А “идеи” от АЕС  в части города, это  право Закона, Правительства Украины и умение общины защитить себя.

 


Хто б що не говорив, як би нам не заважали, а реформи зрозумілі, не шокові, в місті будуть впроваджуватись, а хто буде помилятись, так територіальна громада буде все знати і не допустить рішень не на її користь, досить помилок!

 

Тариф на тепло, це ще не сума в платіжному повідомленні за спожиту послугу. Тому оплата надлишкове спожитого тепла містом, це стимул до заощаджень і в будинку, і на теплотрасі, і в квартирі чи офісі. Це все реально при наявності потрібних приладів обліку та регулювання, а також інших заходів енергетичного збереження. Такі заходи є в планах КП ТВКГ, вони є у Програмах і проектах, що затвердила міська рада і тих,  які вона ще має затвердити в лютому та наступних місяцях.  Мешканці занепокоєні з багатьох питань, це видно з їхніх запитань, вони здебільше прості, але є і більш складні. Одне з таких читаємо далі.     

Почитаймо і ми побачимо, чи ми дійсно такі вже і ліберали. Думаю, що не завжди. Просто перша десятка питань до нашого вирішення не така вже й проста.  Тому все складне ми пояснюємо досить делікатно, може почують всі ті, кому це належить?

 

Уважаемый Виктор Кириллович!

Я внимательно слежу за тем, что происходит в нашем  городе и, признаюсь, мною все больше овладевает беспокойство.

Мне кажется, что Вы слишком уж деликатно ведете полемику со своими оппонентами.

Почему бы Вам не называть вещи своими именами? Ведь кому сейчас не понятно, что в нашей стране утвердился единственный жизненный принцип:

Богатые должны становиться  богаче, а бедные беднее – туда им и дорога! Поэтому и  какой-то Южноукраинск с его мэром-филантропом  не должны быть противовесом этому  кредо.

Вот и наметили Ваши супостаты план: сначала «законным» путем отберем у города ТВКХ, например, посредством его обращения в банкрота, а  потом во исполнение рекомендаций НКРЭ КП повысим тарифы на тепло в десять раз. Неплохие деньги поплывут в наши  руки!

А городские бабульки и дедули, равно как и другие малоимущие, пущай достают последнее и бегут в исполком за субсидиями! У них, стариков,  все равно перспектив в жизни нету!

   А не получится отобрать жирный кусок «по-хорошему» – опять-таки, руководствуясь указаниями  Центра (кстати, яркий пример пресловутой децентрализации),   объединим не объединяемое, то есть соединим Южноукраинск с близлежащими селами наподобие того,  как скрещивают  ужа и ежа.

От этого конгломерата проку никакого, потому что селам уже нечего вложить в общий котел, так как  давно земли лишились, единственного своего богатства, зато проведем новые выборы.

Да так, чтобы этот защитник людей  Пароконный уже ни за что  не смог пробиться в мэры.

Бабулек и дедулей усластим  гречкой со сгущенным молоком, чтоб за него не голосовали. А власть возьмем – тарифы снова поднимем.  

Может показаться, что я преувеличиваю. Но вот вам свежий факт. 30 января состоялся круглый стол, где обсуждался вопрос реструктуризации задолженности ТВКХ «постачальникам» тепла городу.

И вот какую «теплую» позицию озвучили «постачальники»:

«Мы за взаимопонимание, за диалог, но ТВКХ нам задолжало уже 60 (?!) млн. грн., которые требуем немедленно  вернуть». Первый шаг к банкротству ТВКХ сделан!

                 Виктор Бугский  

 

 

Шановні Южноукраїнці!

Розпочався новий 2017 рік. Працюймо на розвиток міста, на добробут його громади разом і бажані результати неодмінно будуть!

Більш детальний розгляд викладених питань, питань медичної реформи та інших з Програми розвитку міста до 2020 року буде на лютневій сесії міської ради та в подальшому  їх висвітленні на сайті нашого міста. 


 ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ шлях ефективного виконання повноважень. Програма «Зелена карта відходів»,

одне з першої 10-ки важливих впроваджень, де зменшується тариф і зростає якість послуги

Наразі, на звалищах відходів країни  щорічно пропадають реальні ресурсні кошти в межах декількох мільярдів гривні.

Закордонні технології дорогі і до кінця проблему відходів не вирішують.

Їх впровадження, це тривалий час і не кожна область їх купить, тим більше на всі міста та інші населені пункти, території і об’єкти, де вони утворюються.

   

 

Європейські міста, наш Львів та столиця України, всі потерпають від навали відходів. Причина. Існуючі технології не впливають на перше природне джерело їх утворення.

Южноукраїнськ пропонує доступне і ефективне вирішення проблеми відходів.

   

 

«Зелена карта відходів», це проектні рішення, які пройшли своє пілотне випробування і дають: – Річну окупність, ресурсні відходи йдуть на вторинне використання, небезпечні на встановлену утилізацію, габаритні на перероблення в господарську якість, органіка, що лишається, наприклад йде на плодючість не угідь під одну з енергетичних рослин. Звалища практично зникають.

– А далі, це чиста прибутковість в межах від 20 млн. грн. щорічно на кожні 100 тисяч населення. 

– Це рівно доступна та принципово нова ніша для малого і великого бізнесу.

– Патентовані рішення мають перспективу виходу на інші країни. Місто готове бути «Технологічним центром», автори технологій передадуть перспективний бізнес в надійні руки.             

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, – «Станом на сьогодні ми знаємо про офіційних 6153 сміттєзвалища, але ми розуміємо, що ця цифра є досить неповною, бо мова йде тільки про ті сміттєзвалища, який мають прив’язку до геокоординат. На жаль, жодна область не впоралась із поставленим завданням».

Насправді в Україні десятки тисяч не санкціонованих і загрозливих  людям, економіці та екології звалищ відходів.  Їх продукується до 150 млн. тон щорічно.    

Мета реалізації і вектори руху Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України Петра  Порошенка, зокрема вказують -  “... особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечному стану довкілля і доступу до якісної питної води”.

         

 


 

Програма соціально-економічного та культурного розвитку Южноукраїнська на 2016 – 2020 роки реалістична, є бачення її належного виконання і надалі

 

 

 

Відомо, що втрати води питної на шляху її транспортування до споживача становлять до 45 і навіть більше відсотків. Це не припустима “розкіш ”. Такі втрати по Україні сягають мільярдів гривні.  Для Южноукраїнська, це до 18 млн. грн. щорічних втрат.

А ще якість питної води. Проблема відома в країні і в нашому місті.

Ці проблеми в шляхах їх вирішення є в порядку денному роботи наших комунальників.

Не ми одні маємо такі проблеми.

В Латвії не до оцінили і винахідливість населення в діях призупиняти роботу водомірів, а коли це стало очевидним, то було підключено Фізико-енергетичний інститут АН Латвії, яким було розроблено методику оцінки магнітної захищеності лічильників води. Надалі буде надаватись потрібний матеріал по цій темі.

Подальші випуски рубрики – «Є питання – БЕРЕМО І РОБИМО» в розділі «Відчуття гідності» будуть більш детально висвітлювати хід вирішення проблем міста.

  

Україна – держава з давньою і славною історією


 

Т. Шевченко. Київ.
Аскольдова могила

 

Аскольд – перший київський князь-воїн. За його правління Київська державність отримує її становлення та починає набувати фактору міжнародного значення.

Пройшло понад 1500 років. Пізнання історії свого краю з його витоків доби Київської Русі і далі до наших днів, змінить ставлення до світу, що нас оточує.

Будемо допитливими, зрозуміємо – Історію можна переписувати,  змінити її не можливо!

 

Київ. Золоті Ворота