Долаємо проблеми

18.01.2018

ПЛАЦЕБО ПОПУЛІСТІВ

    1.   Актуальна тема – медична реформа.

    2.   Дійові особи, їх повноваження та обов’язки

    3.   Комунальний заклад «Южноукраїнська міська лікарня»

    4.   Які пропозиції до медичної реформи надійшли від фахівців в цій галузі?

    5.   Чому виконком міської ради вніс свій проект рішення проведення вказаної реформи через ліквідацію КЗ ЮМЛ ?

1. Тема медичної реформи в Україні дійсно актуальна, що про неї тільки не почуєш. Подивимось і ми, принаймі дві точки зору.

   Право на медичну реформу

Борис Даневич – партнер Marchenko Danevych, юрист у сфері охорони здоров’я

Дискусія про реформу охорони здоров’я вийшла на один рівень із темою корупції, і, здається, вже обійшла за популярністю безвіз

Припущу, що запуск/незапуск реформи матиме для нас значно більші практичні наслідки, аніж президентство Трампа, Brexit і чергові повороти в політиці Кремля.

Старт реформи пов’язаний із рішенням Парламенту щодо пакету підготовлених МОЗ (і доопрацьованих із фракціями) законопроектів. Питання відповідності пропонованих змін вимогам Конституції є одним із найбільш дискусійних. Саме це мотивувало мене, і як юриста у сфері охорони здоров’я, і як палкого прихильника принципу верховенства права, сформулювати свою думку.

Реформа цікавить мене не меншою мірою і як громадянина, чоловіка, батька і сина. Як громадянин я усвідомлюю, що реформа має колосальний соціальний аспект. Залишаючи за дужками читачів НВ, активних відвідувачів ресторанів і фітнес-центрів, клієнтів приватних клінік і користувачів широких пакетів медстрахування, люди в Україні злі і незадоволені.

Рівень довіри до влади надзвичайно низький, відчуття захищеності стрімко прямує до нуля. Маніпулювання патріотичними настроями все ще дають  значний ефект, але попри це Україна дуже суттєво відстає у рівні стійкості економіки від тієї ж Росії. Це у нашій країні після Помаранчевої революції, викриття тотальних виборчих фальсифікацій 2004 року і бек-граунду Віктора Януковича, він все ж був обраний нашими співвітчизниками Президентом.

Відсутність відчутних змін у соціальній сфері сьогодні створює, як на мене, не меншу загрозу національній безпеці і незалежності, ніж агресія на сході та корупція. 

     Медична реформа: зміни, що на нас чекають

89% українців — за кардинальні зміни в системі охорони здоров’я. 76% не задоволені якістю допомоги, яку надають у лікарнях та поліклініках (задоволених — 21 %), а дві третини повністю чи частково підтримують реформу медицини. Лише 8% людей не мають власної думки щодо цього. Такі дані соціологічного опитування, яке провів центр «Socis» минулого тижня.

Попри волання популістів, буцімто реформа вб’є безплатну медицину, левова частка наших громадян — 81% — засвідчила, що повністю або частково платить за лікування.

Так само 55%  вважають, що з державного бюджету слід оплачувати саме медичну послугу.

Цікаво, що різниці щодо підтримки медичної реформи в селах і містах майже немає. У селах зміни підтримують навіть більше: 68% порівняно із 65%.

78% українців підтримують систему розподілу витрат на лікування між державою і пацієнтом, якби вона захищала від необхідності давати хабарі лікарям (опитування групи «Рейтинг», липень — серпень 2017 року).

За інформацією МОЗ медичну реформу розпочато: закон про медичну реформу, яку  підписав Президент 28.12.2017р. ( Закон України від 19.10.2017р.) № 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»).

За ним Комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році мають:

 • Реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство

Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Методичні рекомендації щодо реорганізації закладів охорони здоров`я розроблені МОЗ та схвалені робочою групою з питань реформи фінансування сфери охорони здоров’я України Протокол №9 від 14 квітня 2017 року.

 • Забезпечити комп’ютеризацію, обрати МІС та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів
 • Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення
 • Забезпечити надання ПМД у вихідні, свята та для заміни основного лікаря у відпустці, на лікарняному чи під час підвищення кваліфікації
 • Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги

Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

 • Укласти договір з Національною службою здоров’я України

У січні буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

2. Неодноразово проводились круглі столи та робочі наради з питань створення в місті ЦПМСД та запровадження електронної системи обміну медичною інформацією, на яких керівництву комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня» надавались доручення щодо вивчення зазначених питань, але обґрунтованих пропозицій для початку впровадження медичної реформи не надійшло.

3. Департаментом придбана комп`ютерна техніка для облаштування 10 робочих місць лікарів та програмне забезпечення, яке знаходиться на балансі департаменту соціальних питань та охорони здоров’я.

2.  Рішення по реформі має приймати міська рада, це її повноваження згідно  Закону України від 19.10.2017 №2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»

2.1 В оперативному управлінні Департаменту соціальних питань та охорони здоров’я є комунальний заклад «Южноукраїнська міська лікарня». Крім того, відповідно до положення департамент здійснює фінансовий контроль за діяльністю цього комунального закладу.

2.2 В частині фінансового забезпечення Департамент соціальних питань та охорони здоров’я консультує та орієнтує Фінансове управління міської ради (Акт-довідку про фінансові можливості державного забезпечення та функції міського бюджету передано депутатам міської ради).  

2.3 Обов’язок міського голови згідно пп.9, п.4, ст. 42, ст. 54 «Закону України про місцеве самоврядування в Україні» та п.3, ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» відповідно забезпечити проведення «Круглих столів»  своєрідних нарад дорадчого рівня, як засобу відпрацювання різних варіантів та пропозицій, зокрема і у випадку вказаної Реформи, які б дозволили обрати оптимальний або декілька таких пропозицій на розгляд прийняття остаточного рішення. У випадку з вказаною реформою у виконкомі міської ради було проведено понад 15 таких нарад в 2017 році, були наради і в колективі комунального закладу Южноукраїнська міська лікарня.

2.4 До вказаних нарад долучались заступники міського голови, де їх статус у відповідності до Закону так і прописано – заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

2.5 Окремо проводились додаткові наради за участі інших виконавчих органів міської ради та фахівців з ОДА.

2.6 Належним чином проводились наради і за участі депутатів міської ради, де зокрема до їхніх повноважень належить ст. 8 – депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади повинен керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади.  

2.7 При відпрацюванні можливих варіантів проведення медичної реформи враховувались і думки колективу комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня».

3. Окремим фактором, який враховувався у виконкомі міської ради був стан основних засобів цього закладу, комплектність персоналу, інші особливості. Не могли бути не поміченими:

Вкрай занедбаний стан інфекційного відділення

Аварійність кисневого господарства.

Перед аварійний стан комунальних мереж.

Запущеність очисних споруд.

Без відповіді є недобудова дитячої лікарні.

Втрачено суттєву частку медичного персоналу.

В кримінальному порядку розслідується руйнування дитячого садка – бувшої дитячої поліклініки, де сума нанесеної фінансової шкоди перевищує 20 мільйонів гривень

Всі ці події відбувались практично в період 2010 – 2015 років.

В цей період на посаді міського голови працювали – Стулін А.М., Квасневський Є.А., виконували обов’язки міського голови – Грабовенко Л.О. та Мірошник М.Д., керівником СМСЧ-2 була Стахорська О.В., були на посадах і нинішні керівники з КЗ ЮМЛ – Ільїнський О.Ю. та Шикерська В.Л.

Є потреба зробити наголос, що в період 2010 – 2014 років включно в Україні діяла Загальнодержавна програма реформування ЖКГ країни, де в її розпорядженні було понад 23 мільярди гривень для ЖКГ міст і Южноукраїнськ не був виключенням.

Варто було прийняти відповідну програму щодо потреб громади, а вони були і чималі, і вона була б профінансована з державного бюджету. Бюджет міста мав би можливість вивільнені кошти спрямувати на лікарські потреби.

Такі дії мав би вжити Стулін А.М. (2010 – 2012 роки роботи на посаді міського голови) але він чи не знав про таку Програму чи нехтував її вимогами, як Він наразі паплюжить всі чинні вимоги Закону і призиває інших їх ігнорувати, що фактично є злочином проти потреб громади та бюджету. До цього Він виставляє всю роботу міської ради, її виконавчих органів і комунальних колективів за 2 роки в перекрученому вигляді.

Такі дії мав би вжити і Квасневський Є.А. (2012 – 2014 роки на посаді міського голови). На відмінність від Стуліна А.М. Він знав про вказану Програму бо йому не раз письмово вказували на її можливості, та Він теж ігнорував таке важливе фінансове джерело.  

Як наслідок – державному бюджету та бюджету міста нанесено багатомільйонні збитки, якими сьогодні вимушено має опікуватись міська рада. Але безслідно нічого не проходить. Потрібні матеріали передані у відповідні правоохоронні інстанції і вони мають беззаперечну доказову базу.

Тому для фахівців виконкому не є чимось дивним чергові спроби винуватців комунальної занедбаності міста, його об’єктів, в любий їм та їхнім помічниками доступний спосіб пробувати такий багаж негативу  перекласти на плечі інших.

Нічого не вийде. Не вийшло у Стахорської О.В., не вийде і у них.

Нагадаємо, популізм і демагогія, це набір полемістських прийомів для введення в оману аудиторії з метою її дезорієнтації, де популісти і демагоги намагаються закріпитись хоча б в такий вкрай сумнівний спосіб, бо нічим іншим вони не володіють та нічого іншого запропонувати не можуть.

4. Від лікарів та посадовців комунального закладу Южноукраїнської міської ради надійшли наступні пропозиції: розроблено проект штатів первинного рівня медичної допомоги комунального закладу «Южноукраїнської міської лікарні», розроблено проект штатів консультативно-діагностичної поліклініки включно з денним стаціонаром та відділенням невідкладної допомоги (другий рівень амбулаторної медичної допомоги) та розроблено проект примірної структури системи медичної допомоги.

5. Виходячи з викладеного, враховуючи досвід Нетішина, де успішно ліквідували старий лікувальний заклад і вже розбудовують новий за вимогами Державної реформи і з’явилась пропозиція щодо вирішення проблеми лікарні міста по суті до вимог медичної реформи. Реформа вивчається, є надія, що депутати нашої міської ради приймуть виваженне рішення. За потреби в Нетішині нас чекають і готові поділитись досвідом, а він у них є.

Більш детальну інформацію дивимось в розділі – «Відчуття гідності».

                 Виконком міської ради

 15.01.2018

РІК 2018

НАША РЕАЛЬНІСТЬ, ЯКОЮ ВОНА Є?

Хоча Южноукраїнськ по статистиці і вважається високо рейтинговим містом щодо його платоспроможності, та цей термін стосується тільки частки його мешканців, а всі особливості виживання основної частини його громадян мало чим відрізняються від інших міст України.

Хіба що при всіх наших позитивних можливостях, ми маємо проблем ще більші ніж в містах патріархального укладу життя. Це наша реальність і з нею ми маємо рахуватись та адекватно реагувати. 

Маємо бюджет міста на 2018 рік, який спроможний вирішувати актуальні питання його громади, де вона їх протокольно узгодила і який завдяки цьому вдалось відстояти за допомогою звернення від її імені до керівних органів країни, що було зафіксовано на відкритій зустрічі з городянами.

Нас почули, бо децентралізація і вимоги Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» для міста не були пустими звуками. Ми і якістю води займаємось, і роздільно відходи знаємо як збирати і ринки впорядковуємо, і ще багато чого робимо вірно. А далі?

Бюджет міста будуть розподіляти депутати міської ради за поданнями від комунальних підприємств та виконавчих органів ради за розрахунками, які вони зробили виходячи з ними досліджених проблем громади та всієї інфраструктури нашого міста.

Серед депутатів є різні позиції. Одні тільки критикують. Є такі, що постійно кричать, є ті, що намагаються проголосити свою позицію, якою б дивною вона не була. У інших є неприховані інтереси особистого бачення. Нема нічого не здійсненного, вони депутати і Закон дав їм виключне право вирішувати бюджетні, майнові та земельні питання.  

Ось тільки є така особливість, проголошуєш щось нове, запропонуй проект рішення, докажи, що воно буде корисне людям, отримай їхнє визнання і вдячність. Цей рік буде саме таким. Звісно є і конструктивна частка депутатів, яка вміє зазирати в майбутнє і пам’ятати їхні обіцянки людям ще з виборів.

Попереду момент істини для багатьох обранців нашої громади залежний від того, як вони відгукнуться на потреби людей, що покаже вже ближчі десять діб. Нові закони України поставили принципово важливі вимоги для життя людей, для комунальних підприємств, для освітян та лікарського цеху країни і міста, звісно для наших депутатів це і іспит, і одночасно тест їх спроможності служити своїй громаді так, як ними заявлялось на виборах 2015 року.   

Є тестові маяки. За дослідженнями відомих Центрів соціології та ведучих експертів країни встановлено – перше, що потребують люди, це доступні ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги, далі йде потреба в харчовому забезпеченні життя людини, потім освітянські потреби, медичне обслуговування, соціальний захист, культура і спорт, безпека проживання людей. Южноукраїнськ тут не є виключенням, наша громада це підтвердила у відповідно зафіксований спосіб, пріоритети нашої громади такі ж самі, як і в інших містах. 

Серед низки проблемних питань, які породив час та певні особи, матеріал  приводиться у вигляді характерного прикладу далі. Це вагоме питання, та воно не саме головне. Що головне, розглянемо в наступний раз. А сьогодні, це ТВКГ.  

 

                       Міський голова          В. Пароконний

 

ЗАМІСТЬ МИРОВИХ УГОД ЗНОВУ ЗМАЯЧИЛА 

 ЗРАДА ІНТЕРЕСІВ МІСТА ТА ЙОГО ГРОМАДИ

Шановний мешканець Южноукраїнська вже пів року спостерігає, як йде процес підписання мирових угод між двома суб’єктами договірних стосунків – ДП НАЕК «Енергоатом» і КП ТВКГ стосовно накопичених боргів міста до атомної Компанії.

Після попереднього десятиліття безладу в забезпеченні цього підприємства від рішень міської ради засобами модернізації на вимогу Закону та суцільних арештів його розрахункового рахунку від ЮУ АЕС остаток боргу міста за отримані комунальні послуги складає біля 100 мільйонів гривні.

Не зважаючи на лестиві обіцянки з липня 2017 року – «завтра» підписати вказані Мирові угоди без будь яких додаткових умов, що публічно, в приміщенні ДП НАЕК «Енергоатом» на нараді, за участі керівників атомних міст та представників їх водоканалів-боржників заявив Президент «Енероатому» Недашковський Ю.О., наразі виявляється пустою балаканиною на болючу тему для майже двох сотень тисяч людей, які живуть в цих містах.

Першим в підписанні Мирових угод мав бути Южноукраїнськ, у КП ТВКГ якого не просто арештували розрахунковий рахунок, його ще і запустили по процедурі банкрутства, поневірянь та відвертих знущань над колективом, де за письмової подачі керівництва ЮУ АЕС через Виконавчу службу забороняли виплачувати заробітну плату багатосотенному колективу вказаного підприємства, яка навіть при  банкрутстві не може бути обмежена за Конституцією України.

Більше того, цинічно і в публічний спосіб, високо-посадовці АЕС в обмеженні виплат заробітної плати брехливо звинувачували виконком міської ради. І лише за рішеннями судів в подолання накладеного вето від АЕС, після довгих місяців судових доказів люди змогли отримувати законну заробітну плату.

Є мабуть риторичне запитання, що це таке було? Невже прояв зворотної сторони респектабельності керівної ланки Атомного підрозділу, про що так щедро розповідають, принаймні друковані видання цієї Компанії?

Зокрема, на останній нараді за участі делегації КП ТВКГ та виконкому міської ради 12 січня, яка проведена на ЮУ АЕС, було встановлено безперспективність підписання Мирових угод з причин позиції АЕС їх постійно оновлювати, чим буде остаточно руйнуватись бюджет міста та буде постійно збільшуватись сума  людських коштів, які практично викидаються на «вітер». До наявних 30 мільйонів марно витрачених коштів бюджету і цього підприємства, АЕС в односторонньому порядку додала ще 3,5 млн. грн. та ліквідувала шість вже наявних Мирових угод. І цей процес починає виглядати нескінченним.

Міському та державному бюджетам продовжує наноситись багатомільйонна шкода без наявності будь яких підстав. В чергове, штучно створені нові обставини за яких тепер на АЕС потрібно віддати всі бюджетні кошти міста починаючи з 2018 року.

За таких умов колектив КП ТВКГ та виконком міської ради прийняли рішення продовжити наявний спір в законний спосіб. Одночасно йти по шляху можливого підписання Мирових угод, стабілізації без боргової роботи КП ТВКГ щодо поточного споживання комунальних послуг від АЕС і з’ясовувати проблему так:

 • КП ТВКГ, як його і зобов’язує Закон, звернувся до відповідних судових  інстанцій.
 • Міська рада теж отримала проект рішення «Про банкрутство КП ТВКГ».

Є певна закономірність, в черговий раз директор АЕС зібрав у себе певне коло депутатів міської ради, де мабуть розглядались шляхи допомоги місту по виводу його з штучно створеної проблеми вказаних боргів, а може буде доповідь депутатів від обласної ради, коли і в який чинний спосіб місту буде запропоновано допомогу у вирішенні його давніх проблем.

Зокрема у налаштуванні з бюджету області доріг на дачні ділянки наших мешканців, які не є власністю міста і можуть бути профінансовані тільки з обласного бюджету про що вже декілька разів виконком просив це зробити нашу обласну раду?

Може ще щось чинне та благородне в підтримку планів роботи конструктивної більшості міської ради буде запропоноване від ініціатив директора АЕС на посилення досягнень міста в його прагненні через засоби децентралізації продовжити вдалі роботи по виконанню завдань Стратегії сталого розвитку «Україна 2020».

 Де зокрема вказано що – “... особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечному стану довкілля і доступу до якісної питної води ”, що місто послідовно виконує і якщо не буде диверсійного підриву бюджету нашого міста від ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», то основну частину цих важливих вимог місто завершить виконувати ще в цьому році.

Шановний мешканець Южноукраїнська мабуть гарно пам’ятає, що і хто обіцяв виконати на захист громади нашого міста в його стосунках з АЕС. Нагадаю,  зокрема Президент «Енергоатому» вказував, що при прийнятті рішення укласти Мирові угоди є головне, продовжити роботу КП ТВКГ без поточних боргів за отримані від АЕС послуги, а накопичені борги ліквідовувати за умовами вже сформованих мирових угод.

А що відбувається на практиці? Рівно протилежне. АЕС пішла шляхом руйнування вже існуючих за рішенням судів Мирових угод, а це замах на повне знищення міського бюджету.   

Є лише одна обставина збереження, як державницького, так і суто людяного лиця перших керівників Компанії та АЕС. Це те, що зухвалість, підступність та цинізм, які останні роки демонструє ЮУ АЕС та ДП НАЕК «Енергоатом» по відношенню до територіальної громади Южноукраїнська, де живе її персонал та території, де розташована ЮУ АЕС –

Це така собі якість роботи керівників допоміжної ланки цього підприємства та його структурного підрозділу, якою вони штовхають своїх перших керівників фактично на аморальні дії, спрямовані проти громад, проти людей. По суті це  протиправні дії і вони мають бути припинені, якщо не добровільно, то через судові рішення. Це буде більш цивілізовано, ніж говорити одне, а робити протилежне.  

 

    Виконком міської ради

 

  

12.01.2018

 ЗНАЙМО ВСІ  

Шановна громада міста Южноукраїнська!

Аби рік новий вдався, варто підвести підсумок, зробити висновки, дечому навчитись, дещо виправити та прагнути бути активними аби наше життя реально змінювалось на краще, принаймні виходячи з можливостей на які ми можемо впливати. 

Завдяки тому, що в 2017 році ми послідовно виконували завдання Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» за Указом Президента України, нам вдалось покращити бюджет міста Южноураїнська на 2018 рік, принаймні на 12 млн.грн. Та завдань в новому році стало не менше.

Нам потрібно виконувати вимоги низки нових законів до житлово-комунального господарства та сфери споживання цих послуг, є потреба опанувати нові вимоги реформ Освіти та Медицини, є чимало проблем, які місто накопичило в попередні роки. Тож місцевому самоврядуванню міста є чим займатись та що відстоювати. Наприклад:  

Мало хто серед владних структур нашої країни знає, що в «Атомних» містах України не так і багато чинників, які згідно з Законом для їх населення можуть служити вагомим фактором соціальної компенсації ризику проживання в цих містах.

До цього важеля є особливість – біля 40% мешканців, це  достатньо забезпечена частка населення, понад 40% малозабезпечені, з них субсидії на послуги ЖКГ може отримувати менша частка мешканців цієї категорії. Біля 20%, це мешканці з середніми статками.

А мешканці Миколаєва, Києва та з міст, що поряд, не дуже поспішають переїжджати жити в Южноукраїнськ.

При цьому громаді міста постійно намагаються нав’язати думку, що за своєю природою не дорога теплова енергія від АЕС має коштувати, принаймні як та, що є похідною від спалювання газу чи вугілля в інших містах. Кінцева мета дуже проста. Відібрати у громад «атомних» міст їх комунальну власність. Для Южноукраїнська, це КП ТВКГ, в інших містах, їхні комунальні підприємства. І що тоді?

Надалі може бути новий власник цього підприємства, буде новий і високий тариф, і за відомою позицією НКРЕКП замість 200 грн. за Гкл. буде ними названа ціна – 1420 грн. за кожну одиницю виміру теплової енергії, а то і більше.

Це означатиме для нового власника ПК ТВКГ міста – 150 і більше додаткових мільйонів гривень в рік з карману нашого мешканця. А де буде брати кошти більша половина мешканців нікого не обходить. Сьогодні тарифний показник -це основний фактор витрачання коштів людьми. Нам потрібно знати, що є приватні колектори, які за борги щодо послуг ЖКГ можуть досить вправно відібрати житло боржника.

Це традиційна схема. Підприємство, на яке покладено «Око», доводять до банкрутства, а далі все просто. Декілька крикливих популістів створюють картинку, що це хтось інший довів до банкрутства підприємство, яке приглянулось новому господарю і в такий примус його відбирають.

Та державницька позиція керівництва ДП НАЕК «Енергоатом» і ВП ЮУ АЕС взяла верх, і спільними зусиллями міста та електростанції формуються Мирові угоди, що безумовно є виходом фактично з кризового становища комунальної сфери міста, є певним зразком для врегулювання аналогічних проблем міст Вараша та Енергодара. Та це ще не все.

Рік 2018, коло проблемних питань міста помітно зменшується. Що неможливо сказати стосовно кримінальних проваджень у справах, де територіальній громаді міста нанесено десятки мільйонів фінансової шкоди. Щодо просування цих справ до суду, місцеві правоохоронні органи ніяк не можуть поінформувати громадськість міста, не зважаючи на чисельні звернення депутатів міської ради та її виконкому.

Дивимось далі Звіт-Перелік, який не завадить переглянути кожному мешканцю, адже це повість життя нашої громади. Викладене в ньому є вагомою підставою нагадати громаді Южноукраїнська, в якому стані знаходилась соціальна інфраструктура міста станом на кінець 2015 року, що зроблено за останні два роки, що маємо робити далі.  

Підведемо стислий підсумок.

Зі Звіту-Переліку, який додається далі, маємо наступні результати:

 • До 30 % обсягів його позицій вже вирішені на користь громади міста.  
 • Щодо порушень інтересів громади, де її майну та бюджетам держави і міста нанесено багатомільйонну фінансову шкоду, матеріали передані до правоохоронних органів і ця проблема, це вже їх відповідальність і довіра на цьому етапі.
 • Роботи по наступним 20 – 30 % позицій підлягають виконанню в 2018 році.
 • Матеріали по позиціям, які визначені до їх виконання Законом та схвалені в їх пріоритетах громадою міста, передаються на розгляд депутатів Южноукраїнської міської ради для прийняття ними потрібних рішень на цей рік та для завершення в наступних 2019, 2020 роках, як і визначено Програмою розвитку нашого міста.  
 • Питання вимог нових житлово-комунальних та інших Законів, які потребують обговорення з мешканцями винесені у відповідний графік, який починає діяти вже з січня цього року. Але є і певні проблеми суб’єктивного характеру.

 

РЕВАНШ В МИНУЛЕ

На фоні вищевикладеного і дивно, і в чомусь прогнозовано виглядають чисельні спроби певних депутатів-популістів вернути місто в його недавнє минуле.

З їхніх вуст періодично лунає риторика, що це нинішнє керівництво міста і КП ТВКГ зруйнували це підприємство, що його заступники та секретар міської ради не на місці, що ЮУ АЕС може на 50% дешевше поставляти місту тепло, воду і послуги водовідведення. Та все це повна маячня.

Бо ці особи мабуть не чули Президента «атомної» Компанії Недашковського Ю.О., який чітко заявив, що благодійність НАЕК «Енергоатом» заборонена Законом. Мабуть ці особи не помічають, як змінюється наше місто на краще і не можуть з цим змиритись?  

Може і не так швидко відбуваються зміни, як нам всім хочеться, але і занедбаність його стану досить суттєва, та і нові завдання Держави по реформам комунального середовища, освіти і медицини, це неабияке навантаження на все самоврядування.

Але тліюча забаганка кандидатів на отримання у власність КП ТВКГ органічно поєднується з бажанням вернутись до бюджетного джерела декого з нинішніх депутатів, що виглядає досить очевидно в їхніх безглуздих спробах вернути собі владу над містом.

Проблему комунального середовища міста вони спрощують і спотворюють в їхніх помилкових звинуваченнях, не підозрюючи, що це складний і взаємопов’язаний організм спільної роботи різних мереж, безлічі обладнання, приладів, механізмів, лабораторного, комп’ютерного, програмного та професійного забезпечення сотень фахового персоналу.

Не так важко збагнути, що скоріше за все їх приватні інтереси та інтереси їхніх наставників і є причиною постійного пошуку в любий спосіб придбати більшість депутатських голосів в міській раді нинішнього скликання аби відсторонити, стоячу на заваді реалізації їхніх прихованих планів, керівну ланку виконавської влади міста.

Світ сучасних країн в органах представницької влади передбачає опозиційні об’єднання, які не тільки критикують чинну владу та її більшість, а і обов’язково дають чіткі Програми, які на їхній погляд є кращими ніж ті, за якими діє влада.

Якщо подивитись на певне коло депутатів Южноукраїнської міської ради 7-го скликання, то такої, цивілізованої опозиції, у нас в раді нема і близько. Тоді хто ці постійно всім невдоволені депутати, які і свої передвиборні програми позабували, і нових не подають?  

Мабуть відповідь на це питання дадуть мешканці міста вже на наступних виборах. Разом з тим є потреба наголосити, що працювати з великим пластом проблем, який маємо, не просто. А в частині КП ТВКГ, яке штучно загнали в кризовий стан, тим більше.

Наразі план виведення цього надважливого для всієї громади підприємства є реалістичним при належній підтримці розроблених рішень з боку Южноукраїнської міської ради. Таке голосування має відбутись в сесійній залі 25 січня цього року.

Зняття з порядку денного цього задавненого та клопітного питання дозволить і депутатам, і виконавчим органам міської ради та і всім посадовим особам місцевого самоврядування зосередити свою увагу на реформах ЖКГ, Освіти, Медицини та інших малих і більших питань з наведеного нижче переліку, як і безлічі інших питань, що хвилюють мешканця в перекладі на специфіку життя в цей час, потреби та можливості нашого міста та його громади.

Переглянемо Звіт-перелік питань, проблем та їх рішень – будемо знати що є насправді. 

 

        Міський голова             В.К. Пароконний

 

 

ЗВІТ-ПЕРЕЛІК

щодо об’єктів територіальної громади Южноукраїнська, які зруйновані, розкрадені, аварійні  та  занедбані; звіт дій щодо їх реального відновлення; дій з’ясування причин та вжиття можливих заходів припинення стану їх непридатності; стан розслідування причин і причетності осіб до нанесеної шкоди, можливості компенсації нанесеної шкоди та важливі завдання вжиття заходів, впровадження засобів з наявних та нових програм міста на 2018 бюджетний рік з перспективою виконання Програми його розвитку 

Об’єкт – споруда,
обладнання, мережа, напрям робіт на вимогу Закону, вимог Уряду України до нагальних потреб громади міста, дата, хто керівна  особа, яка мала б  ініціювати заходи проти виникнення проблеми, тощо

Тривалість проблеми,
вид шкоди, яка виникла, які Закони, Акти Держави та/або  інші рішення,  звернення чи просто чинний обов’язок  проігноровано

Сума
фінансової чи інша шкода, яку нанесено її адресність, стан проблеми від не вжиття заходів своєчасного реагування відповідно до Закону

Зміни стану
порушеної проблеми в  перспективу її вирішення від дій  самоврядної влади Южноукраїнська, вага вжитих дій для  громади міста та потреб його  інфраструктури

1. Розкрадено і роками органами  право охорони не розслідується втрата громади міста 7-и кілометрів резерву стратегічного трубопроводу великого діаметру Очисних споруд господарсько-побутової каналізації (ОС ГПК) КП ТВКГ сорокатисячного Южноукраїнська

З 2012 року нанесено матеріальної шкоди КП ТВКГ;  створено додаткову загрозу екологічної небезпеки річці П. Буг по її течії до Миколаєва,  матеріали передані в правоохоронні органи

Сума нанесеної  матеріальної шкоди міському бюджету перевищує два мільйони гривень. На січень 2018 року результат відсутній

Неодноразові письмові  звернення міської ради в правоохоронні органи є без відповіді. Крадіжка трубопроводів призвела і до втрати запірної арматури дюкеру АЕС, Компанія попереджена, її реагування зафіксовано

2. Повторно зафіксовано відсутність дій реагування на аварійність дюкер-переходу АЕС ОС ГПК об’єкт стратегічного  значення через 900 метрів водної перешкоди ставка охолоджувача енергоблоків ЮУ АЕС

ДП НАЕК «Енергоатом» всебічно поінформовано про наявну проблему

Є відповідне реагування відділу СБУ і Миколаївської ОДА

  В міській раді є листи від «атомної» Компанії про її спроможність оперативно подолати можливу аварійність на дюкер-переході ОС ГПК через Ташлицьке водосховище

3. З огляду на викладене вище у міста є нагальна потреба будувати нові, економні та надійні очисні споруди

 

 Проблема з аварійністю ОС ГПК очевидна

  Розрахунки на подолання цієї проблеми в цінах 2004 року обраховані в Миколаївській ОДА складали 70 млн. грн., термін їх реалізації складав понад рік

 Наразі місто веде консультації з потенційним розробником потрібного проекту

4. Забезпечення виконання першої десятки питань реформування міського середовища надання комунальних послуг

Є проблеми в  галузі ЖКГ міста пов’язані з обґрунтованістю тарифів та втрат їх сплати цих послуг

Відбувається відпрацювання дій до вимог нових Законів України в галузі ЖКГ міста

 Міська рада має низку дієздатних Програм щодо виправлення проблем ЖКГ міста, є їх нові проекти

5. На кінець 2015 року зафіксовано зруйнований і не поновлений будинковий облік споживання води питної та гарячої, який було реалізовано на вимогу ПКМУ від 27.10.1995 №947 станом на кінець 2004 року. Далі його не використовували. Вказана проблема повторно зафіксована в КП ТВКГ, вона його посадовими особами письмово доводилась керівництву міста на протязі 2012 – 2015 років  

Знакова проблема, яка з початку 2005 року почала проявлятись у вигляді не контрольованого зростання боргів КП ТВКГ до ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» – постачальника комунальних  послуг місту. В основі росту боргу КП ТВКГ до ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» було   ігнорування вимог щодо обліку цих послуг на рівні будинків міста  

Вся сума нанесеної фінансової шкоди державному бюджету, міському бюджету та економіці КП ТВКГ сумарно на кінець 2017 року   перевищила 178 млн.грн.

 Станом на друге півріччя 2017 року за ініціативою міста розпочато чисельні консультації з Компанією «Енергоатом» та на кінець 2017 року місто і Компанія за підтримки ЮУ АЕС вийшли на процедуру підписання Мирових угод щодо зняття вказаної проблеми, як по боргам так і по без борговій роботі в поточному споживання цих послуг

6. Керівництвом міста обіцяно та не розпочато виконання робіт по відновленню будинкового обліку води та не вжито дій започаткування робіт по будинковому обліку споживання теплової енергії на обігрів багатоквартирних будинків КП ТВКГ

  Є факт не виконання  будинкового обліку води і тепла з 2012 року, як це і визначила ПКМУ від 23 травня 2012 року №604, як виконання цієї важливої роботи  підтримав Закон України

 Виконання обіцяного, яке далі лишилось тільки на папері  передвиборних листівок міського голови Квасневського Є.А. поглибило борги КП ТВКГ  станом на кінець 2017 року на 78,5млн. грн., без врахування погашення заборгованості коштами державної субвенції. На припинення вказаних втрат  розпочато вплив від реалізації програм щодо модернізації КП ТВКГ, прийнятих міською радою

  Матеріали по спричиненню фінансової шкоди КП ТВКГ, Бюджетам міста і Держави передано в правоохоронні органи, проблема виправляється починаючи з 2016 року

7. Наявність чисельних порушень балансу в циркуляції теплового носія в зовнішніх  мережах опалення

 

  Проблема наявна від часу винесення мереж на їх поверхневе розташування

 Проблема існує від ігнорування можливостей Закону на її виправлення ще з 2010 року

 

 Дефектація та потреба в коштах  на виправлення проблеми передається в міську раду, частково проблема виправляється при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт

8. Наявність чисельних порушень балансу в циркуляції носія на рівні внутрішньо будинкових мереж теплопостачання

 

 Проблема наявна від побудови окремих житлових будинків з явними порушеннями будівельних норм  

Проблема існує від ігнорування можливостей Закону на її виправлення ще з 2009 року

 Дефектація з  коштами на виправлення проблеми передається в міську раду,  проблема  частково виправляється при проведенні ремонтних робіт

9. Наявність чисельних порушень балансу циркуляції води на зовнішніх  водопроводах гарячого водопостачання

 

Проблема наявна від часу винесення мереж на їх поверхневе розташування

Проблема існує від ігнорування можливостей Закону на її виправлення ще з 2009 року

 Дефектація з  коштами на виправлення проблеми передається в міську раду, частково проблема виправляється при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт

10. Наявність чисельних порушень балансу циркуляції води на внутрішньо будинкових  водопроводах гарячого водопостачання

Проблема наявна від побудови окремих житлових будинків з явними порушеннями будівельних норм  

Проблема існує від ігнорування можливостей Закону на її виправлення ще з 2009 року

 Дефектація з  коштами на виправлення проблеми передається в міську раду, частково проблема виправляється при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт  

11. Наявність непроектного і проблемного Індивідуального теплового пункту (ІТП) в Ж/Б на вул. Дружби Народів, 40

  Проблема наявна з 2011 року, порушено вимоги законодавчо-нормативних актів при влаштуванні ІТП

 Принаймні 550 тис. грн. коштів з міського бюджету витрачено марно

 Наразі, окреме обладнання цього ІТП за рішенням міської ради передається в ОСББ, відновлено роботу проектного ТРП

12. Занедбаність ТРП КПО «Чайка»

Від впроваджень за п.10 почався процес занедбаності вказаного ТРП

 Низький рівень технічного рішення ІТП за п.10 призвів до потреби відновити роботу названого ТРП

 Наразі, ТРП КПО «Чайка» відновлений до його  роботи

13. Прийнято рішення, але 3 роки не виділялось коштів на влаштування технологічної диспетчерської в КП ТВКГ – ТРП №1

 

  За чергової ініціативи КП ТВКГ розпочати виконувати вимоги ПКМУ від 23 травня 2012 року № 604 прийнято рішення міської ради в січні 2013 року влаштувати вказану диспетчерську

 За 2013 – 2015 роки коштів на влаштування вказаної технологічної диспетчерської не виділялось

 Диспетчерську на вимогу ПКМУ від 23 травня 2012 року №604 побудовано в 2016 році. Мета її роботи – контроль за економічно обґрунтованими комунальними тарифами, упередження втрат їх ресурсів

14. Наявність не правомірних дій застосування арештів Р/рахунків КП ТВКГ замість спільного з ЮУ АЕС з’ясування справжніх причин виникнення боргів міста до ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом»

 Ігнорування, принаймні вимог названої Постанови Уряду України від 23 травня 2012 року №604 та Закону України, яким затверджено  Загальнодержавну програму  реформування ЖГГ країни з фінансовим забезпеченням цієї важливої роботи  стало однією з важливих причин росту боргів КП ТВКГ до ЮУ АЕС

  З початку дії ПКМУ №604 від 23 травня 2012 року для міст України з’явилась реальна  можливість здійснити виконання її вимог за фінансове джерело від вказаної Програми реформування ЖКГ країни, міста отримали реальну можливість ліквідовувати необліковні тарифні втрати, низку інших негараздів в їхньому комунальному господарстві.

 Наразі місто виправляє наявні недоліки, порушення та виконавські браки на мережах і обладнанні КП ТВКГ за кошти міського бюджету, має невиправдані тарифні втрати та втрати від різних штрафів, пені та інших ними не контрольованих фінансових втрат з розрахункового рахунку підприємства з причин його постійних арештів з причин ігнорування вимог Закону і Постанов Уряду України

15. Наявність шкоди від неправомірних дій посадовців ЮУАЕС  щодо блокування виплати заробітної плати працівникам КП ТВКГ з його Р/рахунку, що здійснювалось всупереч вимозі Конституції  України 

 

 Порочне коло дій та/або бездіяльність від низького рівня кваліфікації, халатності чи задуму керівної ланки міського самоврядування Южноукраїнська, де вони не помічали чинних вимог та, навіть, після чисельних нагадувань ігнорували потребу розпочати виконання вимог названої Постанови Уряду України та Закону не тільки сприяли росту заборгованості за комунальні послуги міста до ЮУ АЕС, вони ще і слугували приводом аби кошти держави та кошти міського бюджету спрямовувати не на ліквідацію причини цих боргів, а на ліквідацію наслідків

  Загальна сума боргу КП ТВКГ до ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» станом на початок 2018 року склала понад 178,4 млн. грн. З цієї суми державні витрати на погашення вказаного боргу склали 75,1 млн. грн., міського бюджету 12,9 млн. грн.

  Наразі на рівні керівництва атомної Компанії, ЮУ АЕС та міської ради Южноукраїнська прийнято суто державницьке рішення вивести рішення проблеми вказаних боргів на Мирову угоду та надалі спиратись на обов’язок міської ради забезпечити вимоги Постанов Уряду України, її Законів і надалі працювати без поточних боргів за отримані комунальні послуги від АЕС.

Підгрунтям для такого оздоровлення фінансового стану КП ТВКГ є етапна ліквідація його щорічних необліковних тарифних втрат в послугах по воді і теплу з причин ігнорування в попередні роки чинних вимог держави в цій важливій сфері послуг і життя людей

16. Створення штучних перешкод на шляху підписання Мирових угод в етапну ліквідацію боргу КП ТВКГ до ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» 

  Такий складний процес, як вихід з кризи не платежів КП ТВКГ, де є декілька окремих та низка взаємопов’язаних першопричин цієї проблеми не може відбуватись без вручання причетних до вказаного процесу посадових  осіб через їхнє незнання всіх особливостей цієї, дійсно не простої справи та/або з причин браку знань, халатності чи навіть  задуму

 

  Процес підписання Мирових угод триває. Та є певна кількість депутатів міської ради, які чи то не розуміють цього непростого процесу, чи то якось його використовують на користь інших рішень, які з ними проголошених апріорі сумнівні, чи мають якісь інші цілі. Та разом вони помиляються, бо не розуміють, як важко виживає суттєва частка мешканців нашого міста, як важливо пам’ятати те, що кожен з них обіцяв, коли йшов на вибори і врешті решт на сьогодні, це пряма вимога Закону

 Всі необхідні регуляторні рішення, потрібні проекти таких рішень та розрахунки передані в міську раду Южноукраїнська для прийняття рішень, необхідних в забезпечення реалізації всіх вимог Мирових угод

17. Штучне перешкоджання Виконавчої служби законному функціонуванню КП ТВКГ

 Факти такого втручання належно відредаговані виконкомом міської ради

 З огляду на практику роботи Виконавчої служби України кращим рішенням є підписання Мирових угод

 КП ТВКГ за підтримки конструктивної більшості депутатів міської ради, її виконавчих органів та посадовців долає наявні перешкоди на шляху виходу міста на забезпечення його мешканців, всю сферу споживання комунальних послуг економічно обгрунованими тарифами

18. Питання якісної води кожному місту, кожному мешканцю – Загальнодержавна вимога

 

  Проблема для міста задавнена

  Якісна вода, це одна з важливих основ здоров’я людини

  Проблему почали вирішувати на основі сучасного рішення – «AQUa+», роботи будуть продовжені в 2018 році, це вимога Держави та керівництва області

19. Є нагальна потреба в реконструкції комунальних мереж МПЗ нашого міста

 

 Проблем породжена ще з періоду проектування цієї забудови

  Сьогодні помилки проектування МПЗ наносять КП ТВКГ додаткові збитки

  Розрахунки на поетапне вирішення цієї проблеми будуть подані в міську раду після вступу в дію Мирових угод з ЮУ АЕС

20. Не далекоглядне  руйнування у 2005 році  пілотного проекту Держжитлокомунгоспу України перспективного впровадження дворового комплексного пункту –  «ДКП», де було покладено перший досвід Управителя та Керуючої компанії з одночасним роздільним збиранням побутових відходів та низьким тарифом утримання багатоквартирних будинків 

  В 2005 році місто втратило можливість завчасно, за власним передовим досвідом підготуватись до реформування утримання житлових будинків за перспективними технологіями, які через десятиліття нас зобов’язує виконати Закон в стислі терміни

 Окрім втрати часу, місто втратило реальну можливість завчасно оздоровити довкілля, суттєво покращити санітарний стан його території та суттєво зменшити тариф поводження з побутовими відходами

 Наразі нова та ефективна технологія роздільного поводження з побутовими відходами за Програмою міської ради –    «Зелена карта відходів» почала поширюватись в школах міста, вона реально себе проявила і на випробуванні обслуговування житлових будинків міста. Її поширення реально завершити за 2018 – 2019 роки з огляду на потребу одночасного вирішення в місті досить широкого  кола накопичених проблем та вимог нових Законів

21. Є низка питань , які остаточно не  з’ясовані в частині полігону побутових відходів (звалища) за адресою Промзона (залізничний вокзал).

Є потреба остаточно з`ясувати адресу як проектного полігону  побутових відходів, так і адресу несанкціонованого звалища.

 Є розбіжність в поняттях проектний полігон побутових відходів за вказаною адресою (звалище відходів) та несанкціоноване звалище побутових відходів поряд з Гідрокомплексом

Вказане звалище відходів розташоване в охоронній зоні річки П. Буг, воно  вже на той час негативно впливало на екологію довкілля та міста, бо було започатковано без проекту

 

 Наразі міська рада, її виконавчі органи та комунальні підприємства започаткували реалізацію впровадження засобів технології роздільного поводження з відходами і це дає чітку перспективу суттєво оздоровити довкілля в лічені декілька років

22. Забезпечення з 2018 р.  вирішення першої десятки питань реформи в обслуговуванні житлового фонду

 Низка заходів реформування утримання житлових будинків міста була відома і раніше, принаймні ще з 2001 року, коли ця інфраструктура перейшла у власність територіальної громади міста. На той час було  прийнято і відповідні програми реформування цієї галузі міста. Надалі їх не виконували, а місто тільки втрачало. 

 Наразі майже всі вони є новими вимогами, викладеними в нових Законах України. Це, зокрема, потрібна опіка ОСББ, де нажаль ще нема цілої низки нормативів від КМУ. Далі додався новий Закон «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному житловому будинку», де теж є потреба отримати від Уряду України низку піднормативних актів. А тепер до них додались ще і інші нові Закони України по її ЖКГ

 Доречі, десяткою постановочних питань, які належить впроваджувати в реальну практику тут не обмежиться. Але, та база, яка вже напрацьована в порядку виконання Програми розвитку міста до 2020 року стане в нагоді

23. Втрата можливостей зупинити понаднормативні  тарифні витрати КП ЖЕО і бюджету міста з причин ігнорування можливостей реформування цього підприємства з джерел централізованого фінансування від   Загальнодержавної програми реформування ЖКГ країни, принаймні в частині подолання проектних порушень в устрої внутрішньо будинкових мереж води гарячої і тепла

 Ця втрата є не кращим спадком для роботи міської ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств над новими вимогами, які сьогодні ставить законодавство України

 

 

 

 

 

 Це не просте питання. Внутрішньо-

будинкові мережі міста знаходяться в стані, де окрім ремонтних робіт, потрібно одночасно виконувати ще і реконструктивні заходи. Це ємні і коштовні роботи і упущення, які не реалізовані з фінансових можливостей вказаної Програми за Законом України 2009 – 2014 років тільки ускладнятимуть і без того потребу одночасно виконувати велике коло робіт

 Такі упущення потрібно знати аби не повторювати допущених помилок, бо вони занадто дорого обходяться потім. Наразі, чинні державні вимоги знаходяться на постійному контролі їх потрібного відпрацювання, а відновлювальні роботи виконуються при наявності фінансового забезпечення   

24. Тривале руйнування  гуртожитку № 4

 

 Ще один приклад з багажу накопичених проблем, які своєчасно не найшли шляху свого вирішення

 Ситуація вийшла на рівень нахилу всього будинку, а в приміщеннях Школи мистецтв появились провали в полах та деформувались балки підтримки перекриття будівлі

 Наразі в 2017 році будинок і Школа отримали потрібний ремонт

25. Тривале руйнування  гуртожитку №6 з нанесенням фінансової шкоди міському бюджету в понад 5 млн.грн.

 

  І це приклад з багажу накопичених проблем, які своєчасно не найшли шляху свого вирішення

 Будинок зайве зруйновано та пограбовано. Після 3-х років занепаду у 2017 році розпочато виконання робіт по відновленню споруди цього будинку. Обраховано і суму нанесеної матеріальної шкоди бюджету міста, це понад 5  млн.грн.

  В 2018 році відновлення будинку з 45-ма квартирами будуть передані мешканцям міста

26. Забезпечення рішень  першої десятки проблем реформи Освіти в її закладах міста починаючи з 2018 року

  Перші спроби з’ясувати потрібні початкові дії аби реформа в закладах освіти міста розпочала свою поступальну дію з’ясували потребу більш ретельно готуватись до її виконання

 На доручення міського голови від 27.11.2017 № 62-д сформована робоча група, яка проявила низку  задавнених проблем  реагування на які має бути більш дієвим ніж це було на початку з’ясування проблем про які буде вказано нижче

 

  На проблеми шкіл та дитячих закладів міста, які на фоні чималого фінансування в попередні роки з’ясувались суттєвими, послідувало друге доручення міського голови, за яким є графік проведення круглих столів за участі всіх причетних посадових осіб для формування потрібних проектів рішень та дій

27. Подолання порушення    міцності будівлі ДНЗ № 6 

 

  Є доповідна записка начальника Управління освіти на виконання доручення міського голови про те, що аварійність вказаної споруди зафіксована ще в 2012 році

 Поки що не зовсім зрозуміло, чому при наявності виготовленої проектно-кошторисної документації не виділялось достатньо коштів з міського бюджету на подолання проблеми

 Як вище вказувалось, поставлене завдання детально розібратись в порядку прийняття заходів потрібного реагування

 

28. Подолання тривалої  аварійності ДНЗ №8

 

  Є доповідна записка начальника Управління освіти на виконання доручення міського голови про те, що аварійність вказаної споруди зафіксована ще в 2005 році

 Поки що не зовсім зрозуміло, чому з дати виявлення проблеми (2012  рік) не виділялось достаньо коштів з міського бюджету на подолання проблеми

 Як вище вказувалось, поставлене завдання детально розібратись в порядку прийняття заходів потрібного реагування

 

29. Подолання порушення    міцності будівлі ДНЗ № 3

 

  Є доповідна записка начальника Управління освіти на виконання доручення міського голови про те, що аварійність вказаної споруди зафіксована ще в 2009 році

 У 2016 році  були виділенні кошти для виконання більшості робіт, передбачених рекомендаційними приписами, для забезпечення міцності будівлі

 Як вище вказувалось, поставлене завдання детально розібратись в порядку прийняття заходів потрібного реагування

 

30. Подолання порушення    міцності будівлі ЗОШ № 4

 

  Є доповідна записка начальника Управління освіти на виконання доручення міського голови про те, що аварійність вказаної споруди зафіксована ще в 1997 році.

 У 2015 році за кошти субвенції з державного бюджету виконано реконструкцію прибудови  ЗОШ №4. У 2016 році зявилися проблеми з будівлею головного корпусу ЗОШ №4.  

 Як вище вказувалось, поставлене завдання детально розібратись в порядку прийняття заходів потрібного реагування

 

31. Подолання тривалої занедбаності благоустрою шкіл міста

 Занедбаність благоустрою, в першу чергу шкіл міста, була встановлена в 2016 році, на її подолання було спрямовано можливі зусилля та ресурси міста

 

 Не зважаючи на вжиті дії реагування на потребу вплинути на покращення благоустрою шкіл, проблема ще лишається

 З огляду на вказану проблему міським головою ініційовано проведення додаткових зустрічей з активами шкіл і ДНЗ аби з’ясувати чому на попередніх зустрічах – конференціях, тематичних бесідах ця проблема не ставилась, як важлива

32. Подолання певної  занедбаності приміщень шкіл міста

 При огляді класів, коридорів, актових залів та інших приміщень і споруд встановлено явну проблему з їхнім ремонтом

 

 На фоні виділення не малих коштів з бюджетних призначень минулих років та враховуючи батьківську допомогу, принаймні на ремонти класів,  питання лишається вирішеним не до кінця

 

 З огляду і на цю  проблему в освіті міста міським головою до додаткових зустрічей з активами шкіл і ДНЗ аби з’ясувати чому є стільки проблем в закладах освіти міста дане доручення начальнику Управління освіти міської ради готувати потрібну інформацію та спільно її розглядати при проведенні вказаних зустрічей вже в січні 2018 р.

33. Встановлення причин скарг на якість харчування в закладах освіти

 На не одноразові скарги щодо низької якості харчування в закладах освіти начальником Управління освіти дане детальне пояснення

 

 На виконання доручення міського голови від  27.11.2017№ 62-д складено відповідний акт, де вказано на потребу більш детально розібратись з вказаним питанням

 

 Міським головою дане доручення начальнику Фінансового управління міської ради на засідання «Круглих столів» з початку 2018 року, які будуть попереднє вивчати широке коло питань освіти міста, підготувати довідки щодо фінансового забезпечення вказаних закладів на потреби харчування дітей

34. Подолання занедбаної  та розкраденої споруди дитячого садка на балансі управління освіти міської ради, (бувша дитяча поліклініка СМСЧ-2)

  Вказана споруда прийнята від СМСЧ-2 у власність територіальної громади міста за рішенням міської ради від 25.02.2010 № 1235

 

 На дату прийняття споруди була відсутність повної дефекації її  наявного аварійного та розкраденого стану

 Наразі з’ясовано,  подолання руйнування, занепаду та розкрадання цієї споруди складає понад 20 млн. грн.  Відповідне подання на порушення кримінального провадження передано в правоохоронні органи

35. Пошук рішення невдало придбаної та занедбаної  споруди дитячої лікарні

 Питання тягнеться з 2011 року

 Раніше (2011 – 2012 рр.) вжиті заходи проектувати в цій споруді житлові приміщення з’ясувались помилковими з огляду на питання санітарно-гігієнічного та іншого соціального характеру

 Наразі здійснюється пошук інвестора для відновлення цієї недобудови, принаймні в офісні приміщення

36. Початкові дії першої  десятки питань в реалізації Медичної реформи на базі міської лікарні  з 2018 року

 Перші спроби сформувати  потрібні дії на перспективу проведення заходів в контексті вимог Медичної реформи з’ясувались недостатніми в силу цілої низки причин, які успадковані ще  від СМСЧ-2

 

 Перешкодою виявились різні точки зору персоналу лікарні на потребу вжиття дій адекватних вимогам Медичної реформи, яку започатковано в Україні

 

  З огляду на об’єктивність початкового стану в ЮМЛ, як по готовності лікарського складу лікарні прийняти потрібну участь в проведенні необхідних дій до вимог Реформи щодо проблем  його комплектації та засобам закріплення лікарів за роботою в лікувальному закладі, так і з огляду на низку проблем з утриманням будівель, споруд, мереж та недостатньою матеріально-технічною комплектацією цього лікувального закладу – подано проект регуляторного Акту на потрібну реорганізацію ЮМЛ в новий лікувальний  заклад до вимог Медичної реформи

37. Встановлення причин та компенсаторів щодо  відновлення занедбаної та розкраденої (на 20мільйонів гривні) споруди дитячого садка (бувша дитяча поліклініка) з балансу СМСЧ-2

  Вище вказувалось про крайню занедбаність цієї споруди

  Перші спроби отримати пояснення від бувшого керівника СМСЧ-2  – чому комплектна споруда в придатному стані до її послідуючого використання відразу після уходу з її приміщень персоналу дитячої поліклініки, коли було достатньо виконати поточний ремонт на декілька сотень тисяч гривень опинилась в стані занепаду та пограбування зі  збитками в 20 млн.грн. потрібної аргументованої відповіді не отримали

 Як вже вказувалось вище, матеріали по руйнуванню, занедбаності та розкраданню цієї  споруді передані в правоохоронні органи

38. Заходи відновлення занедбаних комунальних мереж та приміщень міської лікарні (бувша СМСЧ-2)

 Потреба виконання вказаних заходів з’ясувалась відразу після зміни статусу лікарні та зміни її керівника

 Першими діями по реагуванню на викриті проблеми стала дефектація вказаних мереж та планування заходів по їх відновленню до стану придатної експлуатації

 Станом на січень  2018 року сформовано пропозиції до фінансового забезпечення першочергових потреб у відновленні вказаних мереж

39. Заходи подолання аварійної та небезпечної  кисневої мережі в міській  лікарні (бувша СМСЧ-2)

 Потреба виконання  заходів невідкладного реагування  з’ясувалась відразу після зміни статусу лікарні та зміни її керівника

 

 Першими діями по реагуванню на викриту проблему  стала дефектація та можливість виконання проектного рішення по приведенню, реконструкції вказаної мережі до стану придатної експлуатації і подолання її потенційної аварійності

 Станом на січень  2018 року сформовано пропозиції до фінансового забезпечення першочергових потреб у відновленні вказаної мережі до чинних вимог

40. Ремонт і реконструкція небезпечних очисних споруд  (ОС) міської лікарні бувша СМСЧ-2

  Потреба виконання  заходів невідкладного реагування  з’ясувалась відразу після зміни статусу лікарні та зміни її керівника

 

 Першими діями по реагуванню на викриту проблему  відбувся пошук  проектного рішення по приведенню, реконструкції вказаного об’єкту

 На січень  2018 року сформовано пропозиції до фінансового забезпечення потреб у відновленні об’єкту до чинних вимог

41. Є потреба у влаштуванні гарантованого резервного електроживлення лікарні незалежного від погодних умов на всю потребу лікарні

 Проблема  задавнена

  Питання неодноразове обговорювалось та не зрушилось з місця

 Вирішення проблеми ставиться на порядок денний у 2018 році

42. Реалізація заходів  відновлення руйнівної втрати складу  лікарського персоналу в медичному забезпеченні потреб міста, (бувша СМСЧ-2 передала місту спадок  втрати лікарського персоналу  в понад 50 лікарів)

 

 Встановлена проблема задавнена, вона не проста в її вирішенні

 Втрата лікарського персоналу, це результат замовчання проблеми попереднім керівництвом (СМСЧ-2) або це ще і результат більш складних процесів в закладі з його попереднім керівництвом різного рівня підпорядкованості закладу

 

 В будь-якому випадку є нагальна потреба в докорінній реорганізації вже ЮМЛ в нову системну роботу, яка прописана низкою заходів в Законі України «Про медичну реформу в Україні», який був підписаний Президентом України 28.12.2017, що і передбачено проектом рішення, яке буде винесено на розгляд міської ради 25.01.2018

43. Подолання занедбаного стану благоустрою міста в місцях загального користування (вулиці, дороги, тротуари)

 Основною причиною вказаної занедбаності є знос покриття вулиць, доріг і тротуарів до норм на термін їх експлуатації

 

 Разом з викладеним є і інші причини значного зносу покриття вулиць, доріг і тротуарів. Це перш за все якість їхнього будівництва та потреба періодичного розкриття їх поверхні на ремонти та подолання аварійних ділянок комунальних, електричних та інших комунікаційних  мереж міста, яке було побудовано без дотримання цілої низки будівельних норм і стандартів. Наприклад, не дотримано охоронних зон по кожному з типів мереж та проігноровано всі вимоги до їх захисту від впливу електрохімічної корозії

 Наразі вживаються можливі заходи по заміні трубопроводів комунальних мереж на пластикові та виконання інших сучасних заходів реагування на вказану проблему з однієї сторони, та пошук різних джерел і можливостей покращувати благоустрій міста  

44. Пошук джерел вирішення проблеми заміни зношеного покриття вулиць міста

  Питання актуальне та його вирішення не належить до можливостей міського бюджету

 

 Вивчається питання взяття цільового кредиту під підйомні для міського бюджету відсотки його обслуговування

 

 З огляду на виконання першочергових потреб, які має профінансувати бюджет міста у вирішенні цілої низки питань його соціальної інфраструктури, на розгляд депутатів передано слушні пропозиції залучення інвесторів до вирішення певної частки проблем вказаного благоустрою поки не стане можливим отримати кредит на кардинальне поліпшення стану вулиць та доріг міста

45. Вирішення проблеми перевантаження вулиць міста автотранспортом

 

  Проблема накопичувалась роками пропорційно збільшенню кількості автомобілів, переважно приватного користування

 Наразі у власності мешканців міста понад 11 тисяч переважно легкових автомобілів, збільшився і потік вантажних перевезень по території міста, вулиці якого не реконструювалась під таке навантаження   

  Розробляються і будуть передані в міську раду в січні – лютому 2018 року проекти рішень розширення проїзної частини проспекту  Незалежності та проекти рішень щодо влаштування значної частки місць тимчасового  паркування авто на вулицях міста

46. Окреме питання – встановлення світлофорів в насичені ділянки перехресть автомобільного руху

 Проблема задавнена 

 Вирішення відомої проблеми є нагальним питанням

  Потрібні розрахунки на фінансування  подаються в міську раду

47. Вирішення наявної  проблеми  безпеки дорожнього руху на вулицях міста

 

  Вирішення цієї проблеми є в реалізації вищевикладених заходів та вона має ще і інші складові

 

 По місту вперше реалізується проект відповідності влаштування пішохідних переходів до чинних вимог в цьому розділі безпеки дорожнього руху, реалізуються і інші заходи вирішення цього важливого напряму робіт

 

 Системна робота щодо підвищення безпеки дорожнього руху по території міста буде продовжена і в 2018 році. Це, зокрема, встановлення додаткових знаків дорожнього регулювання, це винесення питань регулювання та впорядкування велико-вагового транспорту по вулицям міста, місць їх паркування та маневрів на розвантаження по об’єктам міської інфраструктури

48. Вирішення проблеми  безпеки пішоходів в місцях перетину вулиць міста

 

 Вирішення і цієї проблеми є в реалізації вищевикладених заходів та вона має ще і інші специфічні  складові

 

 Є потреба посилити проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців міста, особливо серед дітей, аби вони неухильно дотримувались правил перетину вулиць і доріг міста у встановлених  місцях з дотриманнями відповідних правил

 

 Вирішення проблеми  безпеки пішоходів, як в місцях перетину вулиць і доріг, так і їх безпечне знаходження на тротуарах та в місцях відпочинку поряд з вулицями чи дорогами вирішується в комплексі, де окрім турнікетів на розділених полосах дорожнього руху,

турнікети будуть встановлюватись і на межах границі проїзної частини вулиці чи дороги і тротуару де є інтенсивний рух автомобільного транспорту чи мають місце інші вагомі фактори

49. Вирішення проблеми паркування авто по мікрорайонам  міста

 

  Проблему заявляють переважно мешканці, особливо з будинків поряд з ринками міста

  Питання вивчене, проблема практично характерна для всіх мікрорайонів Южноукраїнська

  Питання буде вирішуватись з 2018 року. Перші дії, це окремі і додаткові місця для паркування авто біля ринків

50. Подолання аварійності  приміщень КП СКГ «Берізка»

 Проблему зафіксували з початку 2016 року

 Станом на 2018 рік частина питань вирішена

2018р., відновлення бази «Берізка» буде продовжено

51. Потреба та заходи в  подолання аварійних і занедбаних приміщень бувшого закладу –  «Витверезник»

 Проблема задавнена, руйнування приміщень значні

 Розглядається декілька варіантів відновлення цієї території та її споруди

 Бюджетом 2018 року або інвестиційним процесом буде запропоновано один з засобів збереження вказаного об’єкту

52. Заходи подолання занедбаності споруди – «База сипучих матеріалів» КП СКГ

 Проблема задавнена, руйнування приміщень підлягають відновленню

 Розглядається декілька варіантів відновлення приміщень

 На початок 2018 року є декілька інвестиційних пропозицій

53. Є потреба влаштування мікрорайонних майданчиків для вигулу собак

 

 Питання давно назріле, воно є у всіх містах країни

 Проблема з собаками на території міста відома, одну її складову поставили на порядок денний, сьогодні в притулку для безпритульних собак понад 200 одиниць братів наших менших

 

 За 2016 -2017 роки зробили важливий крок, маємо цю роботу продовжити і в 2018 році. Більше того, не тільки майданчики для вигулу собак потрібні нашому місту, потрібно і власників просити виводити своїх підопічних у потрібній екіпіровці. Їх реагування – собака Вас не вкусить, це свідчення цієї проблеми і серед людей

54. Поряд з вказаним питанням є і проблема з правопорядком на території міста, особливо вона помітна у вечірні часи та в певних місцях  відпочинку мешканців міста

 

 Питання давно назріле, воно є у всіх містах країни але у «Атомному» місті рівень правопорядку має бути зразковим

 На вирішення вказаної проблеми має позитивно вплинути Реформа, яку реалізують в поліції країни

 В свою чергу і місто не стоїть в стороні. Бюджет стимулює додаткові заходи забезпечення правопорядку на території міста. Робота по допомозі правоохоронцям традиційно буде продовжена і в 2018 році. З іншої сторони, бюджет вклав певні кошти в зразкову будівлю поліції і вправі очікувати потрібної віддачі на безпечне життя міста та його мешканців

55. Заходи подолання  занедбаного і не проектного  звалища побутових відходів, яке незаконно прийняте на баланс у власність громади міста в 2012 році від ЮУ АЕС є фактом

 

  Проблема звалищ міст країни відома, наше не є виключенням

 В 2016 – 2017 рр. вжито певних заходів аби розпочати виконання можливих заходів убезпечення звалища для довкілля та людей. Територію освітили, додали службові приміщення для персоналу, який буде виділяти ресурсні та небезпечні відходи, які туди ще вимушено потрапляють

 

 З початку 2018 року відповідними розпорядчими актами КП СКГ, КП ЖЕО на виконання доручення виконкому міської ради вжило заходів додаткового забезпечення дій на виконання змін до Закону України «Про відходи», які вступили в дію з 01.01.2018, відповідно до яких забороняється не сортовані відходи захоронять на звалищах країни. Дані рекомендації для мешканців міста накопичені небезпечні та ресурсні відходи тимчасово здавати в модулі відходів, які є на територіях шкіл та гімназії нашого міста, де цей процес убезпечено для дітей і дорослих.

На протязі 2018 року місто має всі можливості масово впровадити наявну Програму міської ради – «Зелена карта відходів». Наразі, земельне питання міська рада вирішила для всіх прибудинкових майданчиків міста, з січня планується провести збори з мешканцями всіх житлових будинків на предмет врегулювання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», де на цю роботу дається рік або міська рада прийме окреме рішення в прискорення рішень до відходів   

56. Подолання не санкціонованих звалищ відходів на території міста

 Станом на початок 2016 року на території міста було 5 несанкціонованих звалищ відходів

 

 Станом на початок 2018 року залишилось 1таке звалище біля гаражного кооперативу «Каскад»

 Аби такі звалища не з’являлись на території міста працює новостворений орган міської ради та вже названа Програма, питання є на контролі і в КП СКГ, де безпосереднє зацікавлені в наведенні порядку щодо цієї актуальної проблеми, яка і в світовому вимірі відома спочатку, як «Кіотський протокол», а наразі, як «Паризька кліматична угода»

57. Заходи подолання  занедбаності приналежних громаді об’єктів міського пляжу

 Бюджет і КП СКГ  постійно опікуються цією зоною відпочинку мешканців і гостей нашого міста

  Є постановочні питання з пляжу  до підняття рівня Олександрівського водосховища на 20,7 м

 Питання знаходиться на контролі у виконавчих органах міської ради, ведеться листування з АЕС

58. Бюджетне подолання занедбаності  стану благоустрою  прибудинкових територій – дороги, тротуари, сходи, озеленення

  Проблема благоустрою прибудинкових територій задавнена, вони потребують суттєвих ремонтів

 Сума потрібних бюджетних коштів обраховується в понад 20  млн.грн.

 Питання ремонтів на вказаних територіях зрушилось в сторону його вирішення з 2017 року, роботи будуть продовжені і в наступні роки

59. Бюджетне  подолання  занедбаності дитячих МАФ-ів на прибудинкових територіях

 Це питання теж має тривалий термін його вирішення

 Сума потрібних бюджетних коштів складає від 2-х млн.грн.

 

 В 2016 році проблему заміни і ремонтів дитячих і спортивних МАФ-ів вирішили на 50%, роботи будуть продовжені

60. Бюджетна допомога в реалізацію можливостей КП ЖЕО до реформування цієї сфери послуг

  Проектні та виконавські причини лежать в основі проблем належного утримання житлових будинків міста

 В цьому і є  причини чому тарифів КП ЖЕО не вистачає на покриття потреб утримання Ж/Б міста на належному стані

 Є нагальна потреба частину витрат на поточне утримання Ж/Б міста тимчасово взяти на міський бюджет, потрібні проекти передано в депутатські комісії

61. Подолання конфлікту КП «Критий ринок» і ринок «Титан»

 

 Таке питання було актуальним у 2016 році

 Сума збитків КП «Критий ринок» від передачі його в оренду та спроби договірними стосунками з підприємцями з ринку «Титан» компенсувати збитки КП «Критий ринок» тільки погіршили стан цього ринку і породили нікому не потрібні судові тяжби

 Наразі проблемне питання і з ринком «Титан», і з об’єктом «Критий ринок» зняті. Останній отримав перспективу від передачі його майна в інвестиційне користування з одночасним відновленням суттєвої занедбаності стану вказаного об’єкту

 

62. Пошук і подолання занедбаного стану КП «Критий ринок» - споруди, мережі, територія

 Занедбаність об’єкту «Критий ринок» почала долатись за наведеним вище рішенням міської ради, але ще лишається низка інших проблем, це принаймні територія і допоміжні споруди

 Без реальної зацікавленості інвестора в зрушенні цього важливого для всього міста об’єкту в бік його розвитку остаточного подолання збитковості «Критого ринку» не відбудеться

 Часткове рішення цієї проблеми закладено в договірних стосунках власника об’єкту – міської ради та Інвестора, які частково вирішені у 2017 році. В 2018 р. виконання вказаних зобов’язань має  бути продовжено

63. Подолання небезпечної  проблеми «Стихійна торгівля» на проспекті (Леніна) нині Незалежності  

  Проблема стихійної торгівлі, це небезпечне явище для здоров’я людей по всій  країни і дії його  подолання стоять на контролі, як в ОДА, так і в Уряді  України

 

  В силу різних причин стихійна торгівля продовольчими та промисловими товарами  поширилась на основну частину проспекту Незалежності, що окрім небезпеки здоров’ю людей  викликало ще і їх обурення, бо тротуар втратив своє пряме призначення, виникли інші незручності і навіть небезпека  дорожнього руху по проспекту

 

 В 2016 році закладені нові торгівельні місця на території яка влучно підходить під це призначення, в 2017 році роботи продовжились і сформувався новий  ринок «Господар». Він сподобався мешканцям міста, до нього закладено  окрему автостоянку  для транспортних засобів продавців аби мешканці могли свободо під’їхати і купити потрібні їм продукти і речі, стоянка також буде обслуговувати і ринок, що поряд – «Южноукраїнський» в 2018 році вказані роботи буде завершено, проспект буде вільним від стихійної торгівлі

64. Подолання проблеми браку місць паркування автомобілів біля ринків міста

 Вище вже вказувалось, що біля ринків скупчуються авто, як продавців, так і покупців, що разом тільки посилює проблему

 

 Своєчасне влаштування додаткових автостоянок біля ринків, це не дуже дорога робота але з її виконанням місто запізнилось

 

 Частину потрібних рішень аби вирішити проблему міська рада вже вирішила але основна робота ще попереду, схеми землевідведення та кошториси додаткових місць паркування готуються і передаються в депутатські комісії для опрацювання та  прийняття відповідних рішень

65. Подолання внутрішніх проблем об’єкту «Критий ринок»

 На території об’єкту «Критий ринок» діє декілька суб’єктів, які використовують цей майданчик за різним призначенням, що не призвело до покращення зручностей для відвідувачів вказаного об’єкту

 

 Стан проблеми полягає в тому, що на ринку обмаль пристосованих торгівельних місць,  що з прилеглих будинків скаржаться на антисанітарний стан після завершення торгівельного дня, на скупчення  автомобілів по території ринку, на відсутній зручний туалет

 З 2016 року об’єкт «Критий ринок» передано в його Інвестиційне використання, нові договірні стосунки міста та Інвестора вже дають перші позитивні результати але основна робота по створенню сучасного ринку ще попереду

66. Подолання    проблеми  стихійної торгівлі на майданчику поряд з «Критим ринком»

 Проблема задавнена, вона, як і вказувалось вище небезпечна здоров’ю людини

 

 Наслідки від кожного торгівельного дня проведеного поза межами ринку відомі, це сміття, яке розлітається навколо, це антисанітарія тощо

 Перші з потрібних рішень міська рада прийняла у 2016 році, в 2018 р. роботи по подоланню стихійної торгівлі біля цього ринку будуть завершені

67. Подолання проблеми  «Критого ринку» - його робота  один день на тиждень, вихід ринку на повне ринкове  навантаження: 5 – 6 днів на тиждень

 

  Одна з основних причин збитковості цього ринку, це те, що він – ринок одного дня – суботи

 Позитивно вплинути на вихід з вказаної проблеми може  запозичення досвіду аналогічного ринку у Вознесенську, він теж на автодорозі але це ринок 6 днів на тиждень 

  Вказаний досвід  почали здійснювати  за договірними умовами міста та Інвестора. Міська рада влаштовує зручний заїзд з автодороги Р-0,6 на ринок, Інвестор активує торгівлю за рахунок заїзного товару з автодороги

68. Місту потрібні стаціонарні туалети

 

 Питання задавнене

  Проблема відома, вона є цьому ряду актуальних питань

 

 Пропонується на розгляд депутатів вирішувати це питання через залучення інвестиційних коштів, є розрахунки та потрібні пропозиції

69. Є декілька об’єктів міста, де не виконуються зобов’язання їх власників чи користувачів

 Питання тривале

 Наприклад покинутий і неохайний туалет біля ТЦ-38

 Пропозиції реагування виносяться на розгляд міської ради

70. Є проблема з внесками в міський бюджет з введених новобудов міста

 Питання задавнене

 Перші спроби вплинути на неплатників внесків не дали результатів

 Матеріали по неплатникам передаються в ЗМІ та в правоохоронні органи

71. Подолання занедбаної  споруди бувшого банку, нині ЦНАП

 Проблема тривала декілька років, споруда пустувала і руйнувалась

 

 Початковий кошторис її відновлення складав 1,3 млн. гривні, наразі ЦНАП успішно розвивається

 

 У 2016 році споруду відремонтували за 0,65 млн. гривні, сьогодні це сучасний Центр надання адміністративних послуг, їх надається   понад сто одиниць

72. Подолання занедбаності  парку ім.. Т.Г. Шевченка

 Занедбаність цього парку тривала декілька років

 

 В 2017 році проблему зрушили з місця

 В 2018 році роботи відновлення та благоустрою по цьому парку та по центральному парку будуть продовжені

73. Вирішення нових проблем безпритульних собак на території міста 

 

 Є сторона цієї проблеми, яка не обмежується створенням притулку, це їх харчове утримання

 

 Наразі з бюджету міста на потреби харчового забезпечення тварин щорічно  виділяється біля 300 тис. грн.

 Обіцянка волонтерської  допомоги на цьому об’єкті не відчувається. Навіть був візит однієї жіночки, яка принесла собакам їжу і разом з нею підкидала отруту.

Її запитали навіщо вона це робить, жінка відповіла – «здохне десяток, другий собак і притулок ліквідують». Йому така допомога не потрібна. Як активувати справжній рух волонтерів, це завдання влади міста на 2018 рік

74. Поряд з проблемою, що вказана вище, є і проблема безхатченків

 

 Проблема для міста задавнена

 В нашому місті соромно не знайти засобів допомоги цим людям

 

 В 2018 році на розгляд міської ради буде винесено декілька проектів рішень щодо вказаного питання, її виконком готовий розглядати різні пропозиції

75. Вжиття дій щодо Проблем  дачних перевезень

 

 Проблема породжена  самим устроєм міста

 Міська рада кожен рік додає коштів на дачні перевезення

 Рішення проблеми, це об’єднання громад за участі додаткових коштів на нові дороги

76. Вирішення проблеми розширення і благоустрою міського кладовища

 

 Питання, яке назрівало вже давно

 Є декілька сучасних рішень вказаної проблеми

 Наразі в міській  раді розглядається  можливість придбання додаткової земельної ділянки, заходи благоустрою кладовища вирішуються в поточному порядку

77. Влаштування належної  зовнішньої реклами міста вздовж автодороги Р-06

 

 Занедбаність зовнішньої межі міста вздовж автодороги відома багато років

 

 Разом з викладеним саме ця ділянка межі міста може дуже корисно прислужитись його розвитку

 Придорожна межа Южноукраїнська має бути першою в  переліку його реклами адже в сучасному Світі відомо що таке реклама взагалі

78. Вирішення місць для власної реклами розвитку соціальної сфери міста по його внутрішній території  

Занедбаність власної, міської реклами по території міста  відома багато років

 

 І ця ділянка меж  міста може дуже корисно прислужитись його розвитку

 

 На 2018 рік в міську раду буде передано вагомий пакет пропозицій інвестиційного розвитку міста і рекламна робота тут буде не останнім чинником

79.Зрушення в не дієздатності паспорту міста по його інвестиційним можливостям

 

  Наразі інвестиційний Паспорт міста зразка 2014 року налічує понад 20 пропозицій різного характеру

 

  Але з цього переліку не спрацювала жодна з його пропозицій

  З 2016 року місто залучає інвестиційні кошти поза межами вказаного Паспорту і це потрібно виправляти, місту потрібен новий і сучасний Паспорт його інвестиційного розвитку. Таке завдання має Управління економічного розвитку, ми його скоро побачимо

80.Є реальний приклад нагальної потреби відновити занедбану споруду –  бувший магазин №7 (магазин «Світанок» та кафе «Старий друже»)

 Питання задавнене

  Проблема одна з найближчої тридцятки успадкованої безгосподарності

  Вирішення питання пропонуватиметься депутатам міської ради вирішити через залучення інвестора

81. Є аварійність фасаду будинку виконкому міської ради

Питання задавнене

Питання на 2018 рік є невідкладним

  Вирішення питання пропонуватиметься депутатам міської ради

82. Заходи міста в розвитку туризму

  Це теж один з резервів міста, який воно ще не навчилось використовувати

 Були певні спроби залучити кошти інвесторів через вже названий Паспорт, але вони не спрацювали

 Є надія, що новий Паспорт інвестиційного  розвитку Южноукраїнська врахує і цю важливу можливість

83. Вирішення проблеми житла для мешканців міста є актуальним питанням  на протязі багатьох років

 

 Проблема відома  для всієї країни, Южноукраїнськ не є виключенням

  Вирішення житлового питання поряд з роботою та підйомними цінами на послуги ЖКГ є одним з першочергових для життя людини

 

  Місто має наступні резерви:

- звільнення гуртожитків від офісів – 4000 метрів квадратних, це еквівалент біля 100 квартир

- завершення реконструкції гуртожитку №6, це 45 квартир

- ремонти існуючих площ в гуртожитках, це ще до 20 умовних  квартир

- нарешті, це нове будівництво комерційне та від АЕС

- а ще потужний і остаточний резерв житла, це включення дачних будинків, як окремих мікрорайонів міста, це можливе при об’єднанні громад але за мірками повернення боргів місту і селам у вигляді гарних доріг та комунікацій по комунальним та електричним мережам

- це вигідна всім реальність але вона має враховувати потреби людей до Закону

84. Влаштування місць для сезонної торгівлі з машин питання, яке існує роками і яке потребує свого вирішення

 

 Питання традиційне для багатьох міста, Южноукраїнськ не є виключенням

 Разом з викладеним його теж потрібно впорядковувати

  Проблем не буде, коли кожен мікрорайон міста отримає законний міні-ринковий майданчик з засобами контролю якості товару, що  продається

85. Є потреба вирішити задавнене питання щодо спору по гаражам КП СКГ

 

  Питання успадковане

  Наразі воно є в судовому розгляді

  Проблема існує її декілька разів виносили на розгляд міської ради, питання лишилось відкритим і його потрібно вирішувати, міська рад отримає всі висновки з цього питання в 2018 році

86. У мешканців та гостей міста є певні питання до Автовокзалу. Проблема є в тому, що не всі автобуси заходять на Автовокзал, а на автодорозі відсутня обладнана автобусна зупинка на стороні руху від Миколаєва та вкрай недостатня освітленість цієї території

 

  Питання задавнене, як і багато інших з цього переліку

  Разом з викладеним мешканці правомірно ставлять проблему до її вирішення

 З огляду на досвід інших міст, Южноукраїнськ ще не в повній мірі використовує можливості сусідства автодороги, яка в інших містах дає не аби яку фінансову  користь в бюджет, створює додаткові робочі місця тощо. Це питання вже частково почало вирішуватись та більш масштабно воно буде подано на розгляд міської ради до бюджету 2018 року

87. У мешканців міста є постановочні питання до залізничного вокзалу

 

 Питання носить спадковий характер

  Вирішення цієї проблеми не доведено до кінця коли діяли централізовані кошти державного бюджету на розбудову АЕС

 Питання для міського бюджету не підйомне в силу обмежень суто фінансового характеру. Разом з цим потрібно шукати шляхи її вирішення

88. Є не вирішена на державному рівні проблема допомоги ОСББ в створенні їх власної матеріально-технічної бази

 

 Це характерна вада нових Законів в галузі ЖКГ

 Теоретично нові Закони України в галузі ЖКГ актуальні і потрібні, але до них не вистачає  низки під нормативних актів, що не дає змоги їх виконувати в повному обсязі і якісно

 

 Міська рада має додатково вивчити можливість наділення ОСББ мінімально потрібним для їх стабільної роботи майном – це окрема  територія, приміщення, обладнання та інструменти для обслуговування житла власними силами там, де це буде доцільно

89. Є збиткова комунальна газета «Контакт», вона для бюджету сама коштовна в області

 

 В ряду низки збиткових об’єктів міста, це питання яке потрібно вирішувати

 

  Загальне завдання виходити з зони збитковості по її об’єктам, це одне з основних завдань місцевого самоврядування

  Міська рада в 2018 році отримає пропозиції по оздоровленню бюджетних витрат там, де це реально зробити

90. На контролі виконання знаходяться подання міської ради та її виконавчого комітету в правоохоронні органи  щодо двох десятків  об’єктів, яким нанесено матеріальну шкоду

  Питання носить тривалий характер

  Подані матеріали не мають навіть проміжного інформування щодо їх просування

  При викладеному мова йдеться про десятки млн.грн., які фактично вкрали з міського бюджету, є і інші виміри нанесеної шкоди та всі вони багатомільйонні

91. Серед названих проблемних питань пріоритетним буде весь соціальний блок і ліквідація бюджетних втрат для нього має першочергове значення

  Звідси бюджетні втрати, які місто понесло в останні роки є не припустимим явищем

 Бюджетні втрати у вимірі десятків мільйонів гривні, це не дрібничка, яку можливо і не  помітити

 Місто розраховує, що реформована правоохоронна система країни, а відтак і міста повернеться до нього своїм обличчям

92. До цього переліку є додатки:

-  Першочергова десятка питань реформування комунальної сфери послуг (1/4);

- Перші десять питань в утриманні житлових будинків (2/22);

- Перші десять питань міста в Освітній реформі (3/26);

- Перші десять питань міста до Медичної реформи (4/36);

- Два десятки подань до правоохоронних органів щодо мільйонних втрат бюджету міста (5/89)

 

 

 

93. Позиція громади міста до Закону України  є першим чинником для його врахування міською радою при прийнятті її рішень

  Раніше про це ніхто не говорив, тим більше і не збирався це чути

Наразі життя змінюється

  Мешканці міста мають знати і мають право вимагати виконання тих рішень, які вони приймають на своїх зборах в рамках Закону України

 

З врахуванням наведеного поділу зазначених проблем і не вирішених питань на складові по їх напрямам, цей перелік містить понад 150 одиниць першочергових напрямів контрольної роботи для всього самоврядування Южноукраїнська.

Цей перелік дає уявлення того, що успадкувало місто від вкрай низького рівня якості роботи його керівників у попередні роки, над чим і наскільки результативно працювали виконавчі органи та посадові особи самоврядування міста в 2016 -- 2017 роках, які завдання є на контролі виконання на 2018 рік і на перспективу за прийнятою Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Южноукраїнська на 2016 – 2020 роки?!  

Для більш повного розуміння подивимось, які можливості було втрачено, принаймні в 2010 – 2014 роках, коли діяли цільові субвенції з державного бюджету на вирішення питань, які були притаманні нашому місту на всі 100% аби мінімізувати помилки сьогодення.

Зокрема було таке –

З А К О Н   У К Р А Ї Н И   Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки давав наступні можливості:

1. Ним затверджено Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального  господарства  на  2009-2014 роки (далі - Програма), що додається.

2. Кабінету Міністрів України: при підготовці проектів законів України про Державний  бюджет України   на   відповідний  рік  передбачати  видатки  на  адресне фінансування заходів, передбачених Програмою;

3. Програма передбачила стимулювання інноваційної, інвестиційної та енергозберігаючої активності суб'єктів господарювання;

4. Також в Програмі є вимога забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства;

5. Там є потреба розроблення  та   впровадження   новітніх   технологій   і обладнання,  необхідних  для  технічного переоснащення підприємств житлово-комунального господарства  та  скорочення  питомих  витрат енергетичних і матеріальних ресурсів;

6. Програма вказує, що не відповідають санітарним нормам близько половини полігонів  для  твердих  побутових  відходів.   Щороку   утворюється   значна кількість несанкціонованих сміттєзвалищ.  Вирішення цього  питання  потребує  удосконалення підходів до фінансового  забезпечення  виконання  Програми,  приведення  її  у відповідність   із   загальнодержавними  пріоритетами,  додержання ефективного  використання  бюджетних  коштів  під  час  реалізації державної  політики,  розроблення  ефективних механізмів залучення позабюджетних  коштів,  зокрема  коштів   міжнародних   фінансових установ та донорських організацій,  для формування житлового фонду і реформування житлово-комунального господарства в рамках розвитку публічно-приватного партнерства.

Далі в Програмі вказується про:

7.  Стимулювання інноваційної, інвестиційної та енергозберігаючої активності суб'єктів господарювання; підвищення енергоефективності галузі шляхом зменшення обсягів втрат паливно-енергетичних   ресурсів,   зниження  енергоємності виробництва окремих видів продукції (послуг); розроблення прозорого механізму формування цін і  тарифів  на продукцію  та  послуги  підприємств,  що  провадять  діяльність  у житлово-комунальній сфері.

8.  Організаційне  забезпечення  виконання  завдань  Програми здійснюють  відповідно  до  своїх повноважень: на  місцевому рівні - структурні підрозділи/посадові особи виконавчих органів міських, селищних, сільських рад.

9.  Фінансово-економічне  забезпечення  реформування житлово-комунальної  галузі  передбачає:     перехід до  економічно   обґрунтованих   тарифів   для  всіх категорій  споживачів  житлово-комунальних послуг, запобігання перехресному субсидіюванню,  недопущення  зростання  інфляції  за рахунок необґрунтованого завищення цін і тарифів;

10.   Фінансування   Програми  здійснюється  за  рахунок  коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств та інших джерел, не заборонених законодавством, а також за рахунок введення  спеціального режиму  оподаткування  податком  на  додану  вартість житлово-комунальних  послуг  та/або  послуг  з постачання теплової енергії.

11.   Для проектів,  що  реалізуються  у  містах  республіканського Автономної  Республіки  Крим  та обласного значення,  - не менш як 70 відсотків суми коштів, виділених з державного бюджету; Кошти з  державного  бюджету  спрямовуються місцевим бюджетам цільовою субвенцією.

12. Запровадження 2010-2011рр. обов'язкового технологічного обліку води на всіх ділянках її видобування, транспортування та постачання споживачам. Нарахування плати за холодну воду, гарячу воду та тепло виключно за показниками приладів обліку. 

      

ПРОГНОЗНИЙ ОБСЯГ фінансового забезпечення виконання завдань Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки за рахунок коштів Державного бюджету України  (млн.грн.)

 2010 рік

2011 рік

2012 рік

2013 рік

2014 рік

2900,7

2900,7

5977,0

6751,6

2578,5

 

Усього:  23325,9 млн. грн., або понад 23 мільярди гривень. А що місто? З цих мільярдів воно не отримало ні копійки. Чому? Бо не знали, не хотіли знати та/або ще і не вміли бачити ні проблем, ні цього Закону, ні інших чинних вимог.

І це все відбувалось при тому, що особисто міський голова того періоду Кваснєвський Є.А., його підлеглі отримували безліч письмових нагадувань, розрахунків і пропозицій на необхідність долучення міста до можливостей вказаної Програми та її фінансового джерела, на потребу виконувати вимоги інших Актів Держави.

Дуже показово, але і наразі дехто з депутатів дуже спрощено сприймає свій обов’язок і намагається зштовхнути все місто вир якихось ілюзій та викривлених уявлень!

Якщо до всього цього додати те, що місто станом на 2005 рік вже володіло і початковим будинковим обліком споживання води питної та води гарячої, що була створена метрологічна лабораторія, діяв інноваційний проект «Дворовий комплексний пункт», як Пілотний проект Дежжитлокомунгоспу України.

 Він давав відчутний ефекти по тарифним заощадженням, позитивно впливав на оздоровлення довкілля та став прообразом і базисом сучасного «Управителя» і навіть «Керуючої компанії». Він проклав шлях до профільного Відомства, діяло декілька Програм реформування ЖКГ міста. Лишилось тільки звести плечима, як таку можливість можна було втратити?

Всим цим за роки попереднього десятиліття і особливо за 2011 – 2014 роки просто знехтували. Тому і не дивно, що і вимоги вказаного Закону та його Програми теж було проігноровано. А це були так потрібні мільйони державних коштів на вирішення нагальних проблем громади, які просто втратили, що в кінцевому рахунку і призвело до багатомільйонних боргів КП ТВКГ перед ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», бо ні облік, ні модернізацію, ні потрібні реконструктивні роботи ніхто не планував і не бажав нічого робити.  

Був і недолугий лозунг – «Не навреді» -- ствердження бездоганності ЖКГ міста при його явно занедбаному положенні. Фактично це було знущання над тим станом, в якому перебувало все житлово-комунальне господарство міста після його поспішної побудови до знаменних дат.

І як прикриття цієї недолугості, з’явились суто популістські слухи, що начеб то кошти «супроводу міста» при його передачі у комунальну власність громади було використано не за цільовим призначенням. Але на повірку вони ніяк не підтверджувались і не могли бути підтверджені, бо діяв постійний колегіальний контроль за їх витрачанням.

Більш того, значна сума цих коштів, понад 80%, поверталась назад на АЕС за тими процедурами, які було покладено в основу алгоритму передачі інфраструктури міста у власність його громади по задуму ДП НАЕК «Енергоатом».

Характерно, що цю тему періодично піднімають особи, або з їх подачі не досвідчені в цьому питанні депутати у випадках, коли у популістів в черговий раз не виходить поставити місто на шлях минулого ігнорування інтересів його громади на користь їм відомим планам тому, що громаді вони нічого не пропонують окрім пустих звинувачень діючої влади міста. 

Наразі перед містом, через міську раду, через її виконавчі органи поставлені не прості державні завдання виконання низки технічних, технологічних та організаційно-технічних заходів в житлово-комунальній сфері міста. Саме сфери, бо ці вимоги стосуються, як самого господарства, так і нових вимог до правил споживання Ж/К послуг.

Цей аналіз здійснено посадовими особами керівництва міста, виконавчими органами міської ради, фахівцями комунальних підприємств міста, аби вже на цей відповідальний період не повторювались помилки з минулих років, де ми маємо низку проблем з потребою врегулювати багатомільйонні борги та забезпечити належну роботу ЖКГ міста, як того вимагає Закон і громада.

   

 Шановні мешканці нашого міста!

Нам всім не завадить знати з чого складається наше клопітне міське господарство. А тим більше ми повинні розуміти, в чиї руки ми його віддалі в управління на чергові чотири роки.

Адже саме ці обставини впливають і ще довго будуть впливати на якість нашого життя виходячи з того, що ми маємо, як цим розпоряджуємось, хто яку лепту вносить в умови нашого життя з міських можливостей та спроможностей.

Тож цікавимось, це корисно, повчально та пізнавальне!

 

           Виконком міської ради  12 січня 2018 року

 

 

 

  

НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ НЕ ПІДТРИМАЛИ

Декілька цитат з стенограми однієї з депутатських комісій, де обранці міста попередньо розглядали питання - 

Стенограма (витяг) засідання постійної комісії з питань соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, підприємництва, бюджету, фінансів і цін 12.12.2017р.

На зауваження щодо дотримання вимог чинного законодавства при  дотриманні процедури оприлюднення та розгляду його питання, депутат Горностай С.В. висловився:

«А що мені ваше законодавство? Я сам собі законодавство. Ми будемо ставити це питання завтра на сесії, і якщо  депутати не включать, то ми не включимо питання про бюджет на 2018 рік»

Спірне питання "Про створення тимчасової контрольної комісії Южноукраїнської міської ради з питань перевірки та контролю виконання робіт та використання бюджетних коштів під час здійснення капітального ремонту загальноосвітньої школи №3 І-ІІІ ступенів (заміна вікон та встановлення перегородок в санвузлах) та капітального ремонту загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 імені Захисників вітчизни (заміна вікон)" міський голова згідно Закону вніс на повторний розгляд.

26.12.2017 позачергова сесія міської ради із зазначеного питання не відбулась. Причина - недостатня явка депутатів міської радии. При мінімальній межі 18 депутатів прибули на сесію 11 обранців нашого міста.

                                                     Міський голова                                     В.К.Пароконний

 

 22.12.217

Корисно знати

 

Загально відомо, що бюджет  Южноукраїнська 2018р. очікувався суттєво обмеженим.

З огляду на цю тривожну інформацію виконком міської ради вжив своєчасні дії по відстоюванню бюджету потрібного громаді міста.

Маємо бажаний результат.

 

           Міський голова        В.К. Пароконний

 

В підтвердження надається
витяг з листа Мінфіну

__________________

       Фінансове управління міської ради повідомляє, що завдяки численним зверненням територіальної громади міста до державних владних інституцій, в результаті вдалося покращити фінансовий ресурс міського бюджету шляхом скорочення обсягу реверсної дотації (коштів, які передаються до бюджету держави) загалом на 24,9 млн.грн.

         Цієї суми, яку вдалося зберегти для міської громади, як компенсатора, в цілому достатньо, аби убезпечити жителів міста від різкого стрибка тарифів на житлово – комунальні послуги шляхом направлення її на покриття частки собівартості комунальних послуг, яка виходить за межі економічної обґрунтованості.

      За цих умов збільшення тарифної частки цих послуг буде мінімальним. Для реалізації мети досягнення економічно обґрунтованих та соціально справедливих тарифів на житлово – комунальні послуги розроблено ряд проектів міських програм в сфері житлово – комунального господарства, які в установленому порядку оприлюднені для ознайомлення громадськості та для прийняття міською радою відповідних рішень.

        Виконком міської ради

 

  

19.12.2017

ЗНАКОВИЙ ДЕНЬ

19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая. Святий Миколай –  один із найшанованіших святих церкви – чудотворець, заступник бідних,  захисник дітей, а також покровитель мандрівників. Миколая Чудотворця  вважають найближчим до Бога святим. Він посередник між Богом і людьми.

За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними.

Нічим від них не відрізняються і дорослі. Всі чекають Чуда, адже життя людей, це Віра, Надія, Любов.

І це не просто слова!

Слово – це сила, що діє в віках,

Слово – це сила, що діє в віках,
 Слово – це зброя на мудрих устах,
 Словом руйнують, словом будують,
 Словом надію в серце дарують.
 Словом закохують і розбивають серця,
 Слово початком було, воно без кінця,
 Слово живе, незмінне і вічне,
 Слово й комічне, слово й трагічне.
 Слово – це перше, що знає дитина,
 Слово й останнє, що має людина,
 Слово – це вибір: смерть чи життя,
 Слово – це закон і порядок буття.

 Автор: 
 протоієрей Віталій Коваленко

 

Гідність, це слово з Майдану 
дане людям, які вірили і чекають!

Гідність — це поняття 
моральної свідомості,
яке виражає уявлення про цінність 
всякої людини, як моральної 
особистості, а також категорія 
етики, що  означає особливе 
моральне ставлення людини до 
самої себе і ставлення до  неї з
боку суспільства, в якому 
визнається цінність особистості.

 

 

СЛОВА І ДІЛА, та чи Є НАДІЯ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА
 на ЙОГО ГІДНЕ ЖИТТЯ!?

Сьогодні, як і багато років тому, була і ще є надія жити і знати, що буде завтра і принаймні на ближчу перспективу виходячи з можливостей нашого міста.

Та не все так просто. Всі основні причини лежать в площині нашого вибору, як мінімум в представницьку владу Южноукраїнська.

Вибори 2015 року не були виключенням. Як ми обирали? Згідно Закону –  

Громадяни України мають право здійснювати передвиборну агітацію, вільно і всебічно обговорювати політичні, ділові, особисті якості та передвиборні програми кандидатів, місцевих організацій партій.

ЦВК Звернулась до всіх місцевих організацій політичних партій та громадян України, які мають намір узяти участь у місцевих виборах 25 жовтня 2015 року, щодо безумовного дотримання порядку та строків проведення передвиборної агітації, визначених законодавством України про місцеві вибори.

Не важко побачити, що передвиборні програми кандидатів, місцевих організацій партій були основою для виборців – кому віддати свій голос.

В той час я звертався до Вас, шановні Южноукраїнці –  

«УВАЖАЕМЫЙ ГОРОЖАНИН! ЕСЛИ ПОДДЕРЖИВАЕШЬ МЕНЯ – ПОДДЕРЖИ И МОЮ КОМАНДУ, КАЖДОГО ИЗ НАС»,

а кандидати ставили свій підпис під наступним:

“Підтримуєте Пароконного В.К., підтримайте і мене, одного з його команди.   Если доверите мне быть Вашим депутатом, я буду добросовестно выполнять нашу Программу, а мой жизненный опыт поможет реализовывать обещанное снижение тарифов и решать много других проблем города профессионально, последовательно и гласно”.

А що маємо сьогодні? З 16 депутатів, які завдяки моєму слову і їхнім обіцянкам отримали мандат людської довіри, лишилось 8 .  Нагадаю –  

Кожна людина є цінною та неповторною. Усі ми різні, але прагнення стати гідною людиною має стати нашою спільною рисою. Недарма кожен з батьків намагається зробити усе можливе, щоб їхня дитина виросла гідною людиною. Але як це – бути гідним? Що таке гідність?

Протягом життя ми всі робимо вчинки та приймаємо рішення. Деякі з них є правильними, деякі призводять до помилок. Таким чином ми вчимося та розвиваємося. Є також певні орієнтири, на які ми маємо рівнятися – морально-етичні принципи, затверджені суспільством.

Гідність – це вміння тримати себе та свої думки чистими, що допомагає вчинити правильно, навіть якщо для цього доведеться боротися з особистими емоціями та переступати через свої слабкості.

Гідність – це внутрішнє відчуття благородства та відчуття власної відповідальності за своє життя та життя близьких. Гідна людина має чисті думки, адже саме від цього залежать її вчинки. Чесніть, благородство, порядність, співчуття до навколишніх та доброзичливість допомагають людині стати гідною.

Наше життя є складним. В ньому зустрічається усе: радість і горе, нагороди та випробування. Ми стикаємося з підлістю, зрадою, ненавистю та болем. Це також невід’ємні частини нашого життя, але тільки від нас залежить: чи гідно ми витримаємо ці складні життєві іспити та вийдемо з труднощів переможцем, зберігши людяність,чи зламаємося та втратимо єдине, що нам по суті належить – свою гідність.

Сьогодні, коли в сучасному світі досить важко знайти правильний шлях, адже моральні цінності та еталони правильної поведінки у суспільстві докорінно зламані, а людське життя не важить нічого, сьогодні, як ніколи, гостро постає проблема пошуку та відродження насамперед у самому собі цих вічних рис, що врешті решт і роблять людину гідною – тобто справжньою Людиною.

На світі існує невидима сила. Вона є водночас зброєю та лікарем. Вона  здатна змінювати світ та зцілювати душі. Ця сила є словом. Є навіть  приказка: “слово — вершина людського”.

 Гідне життя міста, це слово, яке мають сказати депутати. На сьогодні – 19 грудня 2017р. на 31-ій позачерговій сесії міської ради бюджет Южноукраїнська проголосоване з 3-ї спроби і то з суттєвим фінансовим обмеженням для КП ТВКГ.

 Депутати від АЕС голосували половинчасто – гроші тільки на борги по Мировим Угодам, а фінансування КП ТВКГ забезпечили тільки частково і то не на повний січень 2018 року. Є велике питання, як ТВКГ, а відтак і місто переживе січень?

 Вони і частка бувших депутатів від «Єдності» фактично не почули представників трудового колективу КП ТВКГ, які всіляко доводили потребу вивести цей колектив з боргової прірви в яку його завели їхні попередники та і ці депутати не до кінця чують біль цих людей та всього міста.

В свою чергу маю сказати, що саме партійна організація міста УП «Єдність»  дала путівку в життя нинішнім 16 депутатам. З них п’ятеро звільнені з лав УП «Єдність» раніше, а 3-є пішли самі після їх попередження про їх хибну діяльність..

На сьогодні нічого тямущого від моїх висуванців, які зрадили «Програму-довіри виборця», я не почув. Програму, за якою сьогодні живе і розвивається місто, вони забули.

Нової програми, окрім ТВКГ віддати на АЕС, від них я не чув, на реєстрації у виконкомі теж нема нічого.

Шановний мешканець нашої громади сам може зробити свій висновок, я його зробив. Це була зрада, не до мене, до громади. Чому? Нехай пояснюють самі. Але життя продовжується і всі ми будемо виходити з того, що прийняла міська рада. Адже питання бюджету, земельні, майнові та опіка всіма питаннями і проблемами ТВКГ, як і інших комунальних підприємств, це виключна компетенція депутатів міської ради.

 

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

В цей гарний зимовий День Святого Миколая  прийміть щирі слова побажань Вам особисто, Вашим родинам та всій нашій громаді миру, злагоди, здоров’я і достатку!

Нехай справджуються наші спільні надії на краще життя, а ми не будемо пасивними спостерігачами цього природного процесу, який в Україні дещо запізнюється!

 Будемо разом, у нас все вийде! 

 

       З повагою,
       Міський голова             В. Пароконний

 

 

 

  

18.12.2017

АФЕРИ – вчора нашого міста

Афера - це непристойна справа з метою особистої наживи. А самі аферисти не рідко ловляться в обмовках по Фрейду. За його вченням, такі обмовки означають проявлення не вирішених і не свідомих конфліктів та прихованих бажань у цих осіб.

Але це лише психоаналіз, а у нас реальні речі. Приклад перший.

 

Терміном «велика афера» декілька депутатів міської ради назвали проект рішення Южноукраїнської міської ради по бюджетному забезпеченню Мирових угод КП ТВКГ і ДП НАЕК «Енергоатом».

Воно було так визначено депутатом від групи «Патріоти Южноукраїнська» Толкачем А.П. вже на початку 30 сесії Южноукраїнської міської ради 14 грудня 2017 року.

Його тут же підтримав другий депутат з цієї групи Горностай С.В. (витяг зі стенограми далі).

На фото Президент Компанії Недашковський Ю.О. з делегацією КП ТВКГ в їх підтримку.

Депутат Толкач А.П., зокрема, висловився : «Такий бюджет, який ви нам пропонуєте - це велика афера». Депутат Горностай С.В. виступив: «Я підтримую депутата Толкача А.П. повністю. За такий бюджет, що запропонував міський голова голосувати не можна. З того часу, як Ви прийшли на посаду, знову пішло протистояння з ДП НАЕК "Енергоатом", у вас всі бандити, всі хотять вас довести до банкрутства, але це Ви довели КП ТВКГ до такого боргу. Перейде надання послуг від КП ТВКГ до атомної станції, то тарифи зменшаться  на 50%».

Для чистоти розуміння проблеми декілька уточнень. Не міський голова пропонує бюджетне рішення, а це робить нарада – «Круглий стіл» за участю всіх причетних посадових осіб. Вказаний проект рішення теж готувала низка фахівців від виконавчих органів ради та КП ТВКГ. А доповідачем з цього питання була начальник фінансового управління Южноукраїнської  міської ради Гончарова Т.О. А чому цим депутатам скрізь мерещиться міський голова, сказати важко.

І ще, цей проект рішення є логічним продовженням липневого рішення Южноукраїнської міської ради цього року в реагування на спільне рішення розширеної наради в ДП НАЕК «Енергоатом», де понад 2 години детально обговорювались умови Мирових угод для міст Вараша, Енергодара, Южноукраїнська за участю Президента Компанії, керівників її основних служб, директорів АЕС та їхніх фахівців, міських голів (міст розташування АЕС України), їхніх фахівців та відповідальних працівників «Водоканалів» цих міст на чолі з їхніми керівниками. В роботі розширеної наради також прийняли участь представники: КМДА, волонтерів та інші фахівці.

 

В результаті тривалих перемовин Президент ДП НАЕК «Енергоатом» Недашковський Ю.О. підсумував, що йдемо на Мирові угоди по наявним боргам вказаних міст без вимоги додаткових гарантій, які маємо укласти до кінці поточного року.

Надалі, були ще інші перемовини та консультації з цього надважливого питання для всієї громади і, нарешті, пішов процес підписання Мирових угод.

Місто вдячне і Президенту Компанії, і директору ВП ЮУ АЕС за їх суто державницьку та людську позицію.

Якщо ми забезпечимо вказані Угоди та заходи без боргової роботи КП ТВКГ потрібними бюджетними платежами, а тут вже в силу вступають і рішення судів, і будемо додатково фінансувати чинні міські програми, які ця ж міська рада прийняла раніше, то цим самим ми ці кошти не станемо перекладати на тарифи за комунальні послуги.

То де тут чиясь особиста нажива?  За цих обставин питання риторичне.

Але це гарний привід ще раз пояснити нашій громаді звідки взявся борг міста перед ВП ЮУ АЕС і Компанією. Сьогодні це питання досліджено детально, є вся аналітика. Тож дивимось:

ЕКОНОМІЧНА ОБГРУНТОВАНІСТЬ ТАРИФУ – ОСНОВА справедливого сприйняття ціни послуг ЖКГ

Сьогодні Закон відносить базові рішення питань тарифного регулювання на житлово-комунальні послуги до відання органів місцевого самоврядування.

По місту Южноукраїнську, саме комунальним підприємствам, які засновані на власності територіальної громади міста і належить основна частка їхньої роботи - як і наскільки економічно обґрунтовано вони будуть формувати тарифи Ж/К послуг. 

А основним органом, якому вони підпорядковані є Южноукраїнська міська рада та її виконавчі органи. Саме вони і є відповідальними за стан роботи цих підприємств в частині формування економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги.

В сфері побудови стосунків з ВП ЮУ АЕС робота Южноукраїнської міської ради була надважлива не в пошуку коштів в погашення боргів, а у визначенні причин їх виникнення, бо як вказано вище – це їх основний обов’язок.

 

 

Межі економічної обґрунтованості тарифів ЖКГ міста в попередні роки залежали від того, як міська рада формувала відповідні Програми по реформуванню цієї важливої галузі міста. Що в повній мірі було упущено в ті часи, зокрема по роботі КП ТВКГ, а саме:

 • З 2005 року було проігноровано вимоги ПКМУ від 27.11.1995р. №947, а саме: будинковий облік комунальних послуг на рівні житлових будинків, який був створений (облік води питної та води гарячого водопроводу) та готовий до роботи на 100% потреби, був зруйнований, надалі до нього не додавався облік теплової енергії.
 • Проігноровано програмне приєднання міста до фінансових можливостей Загальнодержавної програми реформування ЖКГ:  2010 – 2014 років, де була пряма можливість забезпечити місто всім комплексом обліково-регулюючого обладнання комунальних послуг міста.
 

 • Паралельно з вище наведеними упущеннями,  місто не скористалось і вимогами ПКМУ №604 від 23.05.2012 року, коли вже було потрібно всі засоби обліку та регулювання виконати, як вказував Уряд України, а саме: «Облаштувати багатоквартирні будинки сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії… з високою точністю вимірювання та рівнем захищеності від втручання в їх роботу, які можуть бути об’єднані в єдину інформаційну мережу з можливістю дистанційної передачі інформації… ».
 • Навіть власне рішення Южноукраїнської міської ради від 31 січня 2013 року «Про влаштування технологічної диспетчерської», яке чергове ініціювало КП ТВКГ, не було нею профінансоване.
 •  На потреби перекладання на мешканців міста, як споживачів Ж/К послуг, тільки економічно обґрунтованих витрат вказують всі чинні Акти Державних Інституцій, починаючи від ПКМУ від 21.07.2005 №630 та завершуючи ПКМУ від 01.06.2011 №869. 
 • Саме вище викладене не розуміння потреби, в першу чергу, рішеннями Южноукраїнської міської ради забезпечити програмні засади економічної обґрунтованості тарифів і призвели до ескалації росту боргів КП ТВКГ до постачальника комунальних послуг місту – ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» розміром в понад 100 мільйонів грн. 

Тому, з вище наведеного і з’явилось звернення виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради до її депутатів. Нагадаємо та доповнимо її суть:

 

Місцеве самоврядування сьогодні - це відповідна лінія умовного фронту в боротьбі за економічно обґрунтовані та соціально справедливі тарифи на житлово-комунальні послуги, за якісну освіту, доступну медицину, безпечне життя та соціальний захист населення нашого міста.

Це відповідальний рубіж не простої, але так потрібної роботи для наших людей.

Тому, Южноукраїнськоа міська рада вишукує максимум коштів на покриття частки собівартості комунальних послуг, яка виходить за межі економічної обґрунтованості. За цих умов збільшення тарифної частки цих послуг буде мінімальним.

За це маємо поборотись і на ниві якості нашої спільної роботи: КП ТВКГ, сфери споживання міста, органів його самоврядування. Цим забезпечимо Мирові угоди з ВП ЮУ АЕС, цим крок за кроком будемо відновлювати економічно обґрунтовану роботу соціально важливої галузі міста – ЖКГ.  

Інформаційне повідомлення було одноголосно підтримано членами виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради 13 грудня 2017 року.

Тому, все, що наговорили вище вказані депутати міської ради, аж ніяк не відповідають дійсності. Але це далеко ще не все. Приклад другий.

Напередодні проведення сесії це питання розглядалось на засіданні постійної депутатської комісії. Там прозвучали досить дивні слова з вуст депутата Горностая С.В. Він в частині бюджетного рішення в забезпечення Мирових угод, зокрема сказав –

Стенограма (витяг) засідання постійної комісії з питань соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, підприємництва, бюджету, фінансів і цін 12.12.2017р. 

На зауваження щодо дотримання вимог чинного законодавства та попереднє оприлюднення рішення,  а потім тільки можливо розглядати його питання (мова йдеться про питання створення депутатської комісії по перевірці виконання окремих рішень ради, яке не було попереднє оприлюднене, як того вимагає Закон на протязі 20 робочих днів), депутат Горностай С.В. висловився:

«А що мені ваше законодавство? Я сам собі законодавство. Ми будемо ставити це питання завтра на сесії, і якщо  депутати не включать, то ми не включимо питання про бюджет на 2018 рік»

Якщо говорити на нормальній мові, то це шантаж. Аби не ризикувати бюджетним рішенням, міська рада проголосувала за включення цього питання на його розгляд останнім в порядку денному.

При його розгляді і наступному голосуванні в 15 голосів міський голова зауважив, що оскільки питання не пройшло потрібне оприлюднення, такої ж думки притрималась секретар Южноукраїнської міської ради, а юрист за фахом з вищою освітою депутат Горностай С.В. наполягав, що це законне голосування.

З іншої сторони, юридична служба виконкому вказувала, що воно не буде чинним. З огляду на обставини, як цей проект рішення потрапив до Южноукраїнської міської ради, міський голова лишив за собою право визначитись окремо – підписувати його чи ні, чи вказати на зауваження до цього рішення.

 
     

Міський голова утримався від голосування за такий проект рішення з причин способу, яким воно було подане, те саме зробила і секретар Южноукраїнської міської ради.    

15.12.2017 року вказане рішення без його підпису пройшло додаткове юридичне вивчення і з огляду на те, що воно не за процедурою подавалось групою депутатів у спосіб дуже схожий на шантаж, всі матеріали по цьому рішенню на наступний робочий день  передані в правоохоронні органи. Вибачте, але воно дуже схоже на якусь аферу, ніж на процедурно виважений проект рішення.  

В свою чергу, маю ще раз застерегти депутатів Южноукраїнської міської ради в тому, що хоча вони згідно із Законом місцевих рад не несуть відповідальності за їхні виступи на засіданнях ради та її органів, за винятком відповідальності за образу чи наклеп (стаття 30 п.4 ЗУ «Про статус місцевих рад), та всьому є межі.

Постійні депутатські комісії, а тим більше сесійна зала, це не окремі ніші Інтернет простору, де певно і наші депутати, і багато інших осіб відомих та не дуже, живуть їм притаманним життям, бо там практично нема обмежень, принаймні у висловах.

А ось видавати безпідставні твердження та звинувачення на широкий загал громади, це дуже схоже на унікальні висновки з досліджень доктора Фрейда. 

Шановні мешканці нашого міста! Дозвольте підвести невеличкий підсумок.

З вище наведеного гарно видно, що з 2005 по 2016 роки вкрай потрібне технологічне дообладнання КП ТВКГ, депутатами різних скликань з бюджету міста коштів не виділялось, у держави їх теж не брали, хоча з 2009 по 2014 роки така можливість була. Натомість опікувались тим, як гасити постійно зростаючий борг, а в цей час підприємство постійно потерпало від нескінченних арештів його розрахункового рахунку та платило в чужі кармани пені, штрафи і стотисячні премії у виконавчі органи.

Сьогодні ця паразитна сума, з вини саме обранців і очильників міста попередніх періодів, перетнула межу 30 мільйонів гривень. То може та недолуга робота повинна називатись Аферою десятиліття?

На простій мові це називається знущання над колективом КП ТВКГ та над всім містом, якому пояснювали, що зростання нашого тарифу ще мале і треба платити в 7 – 8 разів більше ніж платимо зараз.

І ось, коли знайшли порозуміння з ВП ЮУ АЕС, з атомною Компанією вийти з загрозливого падіння в боргову прірву, суттєво полегшити завершальні роботи по модернізації техніко-технологічного ланцюга, який забезпечує вихід на економічно обґрунтовані тарифи, нам кажуть, що це - велика афера.

Я десь розумію, чому так вчиняють декілька депутатів з різних міських осередків їхніх партійних організацій та мені дивно бачити, що і декілька партійців-депутатів, за яких я особисто давав письмову гарантію мешканцям, що вони будуть вірні в тому числі і виконанню заходів порятунку з прірви КП ТВКГ, цього не роблять.

Вони соромливо не голосують, що дорівнює саботажу в прийнятті такого важливого та знакового рішення для всієї громади нашого міста.

 

 

Шановні городяни! Одні, не труджені на своє місто тихо скавчать в їхніх соціальних Інтернет закутках і не вилазячи з цієї віртуальної будки, готові мене, заступників, секретаря міської ради та моїх однодумців шматувати на частки в любий їм доступний спосіб за те, що ми виконуємо роботу, яка чітко прописана у всіх Державних Актах, яка є такою ж необхідністю, яку сучасні країни на благо їхніх громадян  виконали ще 20 – 30 років тому. 

Інші постійно створюють непристойно-популістський шум, а під час і запускають в дію  відверті образи та провокації, як на депутатських комісіях, так і в сесійній залі, а окремі - тихо не голосують за вкрай потрібні людям рішення, кажучи при цьому: «ми ж не проти».

Пропоную місту запам’ятати прізвища депутатів, які палець о палець не вдарили аби виконувати хоч щось із запропонованого на виборах в їхніх Програмах, бо саме за це їх і вибирали до вимог Закону. Не з неба ж вони «впали» в їхні, депутатські стільці!?

А тим з моєї команди, де я за них поручився перед всім містом і які почали зраджувати своїм власним письмовим завіренням на адресу мешканців міста в агітаційних матеріалах передвиборної боротьби, (цитата їхньої обіцянки): «Если Вы доверите мне быть Вашим депутатом, я буду добросовестно выполнять обещанное и нашу Программу и буду делать это профессионально и справедливо», я їм кажу, що будьте послідовними, або йдіть зі мною разом до людей, як це було на виборах, і пояснюйте, чому Ви почали зраджувати свого виборця, або працюймо разом на свою територіальну громаду без дивних ухилянь голосом та відвертань своїх очей в сторону від людських потреб. Комунальники від людей звернулись до міської ради, як до «лікарів» зі своєю «хворобою», а там «ставлять діагноз і виписує ліки» – дехто з «прибиральників цієї лікарні». Місту потрібні фахові рішення.

Якщо Вам все одно на те, що обіцяли людям, то мені ні! Я робив і буду робити все потрібне нашій громаді, ходив до мешканців і буду ходити, аж поки не буде виконано все те, що було їм обіцяно, за що нам повірили виборці.

Любителям тіньового впливу на рішення депутатів міської ради поза їхніми обіцянками людям та різного роду вмільцям приміряти на себе функцію «рішал» з майстрами вправних спроб тисняви на гальма розслідування десятків резонансних справ кримінального руйнування міста, потрібно подивитись навколо.

Час «блудного» життя міста незворотньто йде в минуле, атомному місту ця «каламуть» не потрібна. Досить, обіцяно людям переміни до кращого, то йдемо цим шляхом далі!

Не пройдуть образи популістів та їхні всілякі залякування, ні плодючі розповсюдження підлих пліток та оманливих легенд від осіб відомих до провокацій заради їх особистих забаганок та втілення підступних планів їхніх господарів.

Прозріння та становлення громадянсько-свідомого суспільства набрали незворотній поступ, це і є дороговказ Стратегії до гідного життя всіх та кожного громадянина України.

Звертаюсь до всіх депутатів міської ради. Позачергова 31 сесія відбудеться 19 грудня 2017 року о 10.00. Одне важливе питання – «Бюджетне забезпечення справедливих тарифів» – завдання кропітливої роботи всього місцевого самоврядування та його комунальних підприємств.  

Діло честі кожного депутата бути на сесії та підтримати своє місто, кожного мешканця.

 

                 Міський голова                 В. Пароконний

 

  

 

    Звернення колективу КП ТВКГ
    до депутатів Южноукраїнської
    міської ради 18 грудня 2017р.

ШАНОВНІ ДЕПУТАТИ МІСЬКОЇ РАДИ!

На протязі в понад 10 років ми потерпали від чисельних арештів рахунку нашого підприємства. Ми не могли своєчасно отримувати заробітну плату, лікуватись, виховувати дітей, а в наших сім’ях біля 1500 чоловік. Завтра від Вашої явки та Вашого голосу залежать не тільки наші долі, це ще і справедливі тарифи на комунальні послуги для всього міста.

Десятиліттям ми не могли нормально утримувати та розвивати наше підприємство. Борги безприпинно росли. Ми не отримували належної допомоги, в колектив не приходили посадовці та депутати міської ради аби пояснити чому так відбувається. І ось нам дали таку надію з прийняттям низки нових Програм в міській раді 7 скликання з 2016 року.

Ми безмірно Вам вдячні. Просимо Вас йти до кінця та сприяти остаточному оздоровленню технологій нашого підприємства.   

Надважливим завданням було рішення розібратись в першопричинах комунальних боргів до їх постачальника – ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом». Цей шлях проліг з вересня 2016 року через 7 різноформатних зустрічей та широкоформатних нарад в Атомній Компанії. Їм передували 5 нарад-зустрічей на території міста. Було 3 конструктивні зустрічі на рівні керівництва країни. Були 3 консультативно-дорадчі зустрічі на рівні Асоціації міст України, з народними депутатами України. У всіх форумах ми приймали свою участь. У виконкомі працювали «Круглі столи»

Проведено 6 показово-конструктивних акцій в місті та 5 біля керівних Інституцій країни, які організовувала та проводила громадськість нашого міста, представники комунального підприємства ТВКГ та активісти руху за гідність.

На акції в Києві було потрібне реагування, де в центральні Інституції Влади країни передавались колективні звернення громадян, стосовно них представники цих керівних органів влади країни з нами проводили консультативні співбесіди, що створило підґрунтя, де місто почули і громада отримала бюджет міста спроможний забезпечити його поступальний розвиток.

Вказане вище створило умови виходу на підписання Мирових угод по тривалим боргам КП ТВКГ до ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом». В свою чергу повне виконання досягнутого в результаті вказаної вище роботи, це гарантія того, що комунальне середовище міста одужає і ми вийдемо з мороку понад десятилітніх боргів та не припинених арештів розрахункового рахунку ключового підприємства комунальної сфери міста, що вже спричинило бюджетно-комунальну втрату понад 30 мільйонів гривні, які пішли на штрафи, пені та в кишені виконавчої служби.

Причини комунального безладу не важко дослідити за наступною довідкою Управління економічного розвитку. Це зокрема –

ЕКОНОМІЧНА ОБГРУНТОВАНІСТЬ ТАРИФУ – ОСНОВА справедливого сприйняття ціни послуг ЖКГ

Сьогодні Закон відносить базові рішення питань тарифного регулювання на житлово-комунальні послуги до відання органів місцевого самоврядування.

 По Южноукраїнську, саме комунальним підприємствам, які засновані на власності територіальної громади міста і належить основна частка їхньої роботи як і наскільки економічно обґрунтовано вони будуть формувати тарифи Ж/К послуг. 

А основним органами, якому вони підпорядковані є міська рада та її виконавчі органи. Саме вони і є відповідальними за стан роботи цих підприємств в частині формування економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги.

В сфері побудови стосунків з ЮУ АЕС робота міської ради буда надважлива не в пошуку коштів в погашення боргів, а у визначенні причин їх виникнення, бо як вказано вище – це їх основний обов’язок. 

 

Межі економічної обґрунтованості тарифів ЖКГ міста в попередні роки залежали від того, як міська рада формувала відповідні Програми по реформуванню цієї важливої галузі міста. Що в повній мірі було упущено в ті часи зокрема по роботі КП ТВКГ, а саме:

 • З 2005 року було проігноровано вимоги ПКМУ від 27.11.1995р. №947, а саме – будинковий облік комунальних послуг на рівні житлових будинків, який був створений (облік води питної та води гарячого водопроводу) готовий до роботи на 100% потреби був зруйнований, надалі до нього не додавався облік теплової енергії.
 • Проігноровано програмне приєднання міста до фінансових можливостей Загальнодержавної програми реформування ЖКГ:  2010 – 2014 років, де була пряма можливість забезпечити місто всім комплексом обліково-регулюючого обладнання комунальних послуг міста.
 

 • Паралельно з упущеннями вище наведеними місто не скористалось і вимогами ПКМУ №604 від 23.05.2012 року, коли вже було потрібно всі засоби обліку і регулювання виконати, як вказував Уряд України, а саме – «Облаштувати багатоквартирні будинки сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії… з високою точністю вимірювання та рівнем захищеності від втручання в їх роботу, які можуть бути об’єднані в єдину інформаційну мережу з можливістю дистанційної передачі інформації… ».
 • Навіть власне рішення міської ради від 31 січня 2013 року «Про влаштування технологічної диспетчерської», яке чергове ініціювало КП ТВКГ не було нею профінансоване.
 •  На потреби перекладання на мешканців міста, як споживачів Ж/К послуг тільки економічно обґрунтованих витрат вказують всі чинні Акти Державних Інституцій починаючи від ПКМУ від 21.07.2005 №630 і завершуючи ПКМУ від 01.06.2011 №869. 
 • Саме вище викладене не розуміння потреби в першу чергу рішеннями міської ради забезпечити програмні засади економічної обґрунтованості тарифів і призвели до ескалації росту боргів КП ТВКГ до постачальника комунальних послуг місту – ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» розміром в понад 100 мільйонів гривні. 

Тому з наведеного вище і з’явилось звернення виконавчого комітету міської ради до її депутатів. Нагадаємо та доповнимо її суть –

     
 

Місцеве самоврядування сьогодні, це відповідна лінія умовного фронту в боротьбі за економічно обґрунтовані та соціально справедливі тарифи на житлово-комунальні послуги, за якісну освіту, доступну медицину, безпечне життя та соціальний захист населення нашого міста.

Це відповідальний рубіж не простої, але так потрібної роботи для наших людей.

     

Тому міська рада вишукує максимум коштів на покриття частки собівартості комунальних послуг, яка виходить за межі економічної обґрунтованості. За цих умов збільшення тарифної частки цих послуг буде мінімальним.

За це маємо поборотись і на ниві якості нашої спільної роботи – КП ТВКГ, сфери споживання міста, органів його самоврядування. Цим забезпечимо Мирові угоди з АЕС, цим, крок за кроком будемо відновлювати економічно обґрунтовану роботу соціально важливої галузі міста – ЖКГ.  

Тому міська рада може вишукати максимум коштів на покриття частки собівартості комунальних послуг, яка виходить за межі економічної обґрунтованості. За цих умов збільшення тарифної частки цих послуг буде мінімальним. Ми вийдемо з катастрофічного стану в цій важливій сфері послуг всьому місту.

Збори мешканців міста підтримала нас.  

Підтримайте і Ви нас на позачерговій сесії міської ради 19 грудня 2017 року.

325 підписів працівників КП ТВКГ зібрано під це звернення, зважте на нас!  

 

  

 

15.12.2017

ЦІНА ЗРАДИ

Ціна зради громади міста стала відомою при бюджетному голосуванні 14.12.2017 року. Раніше ми інформували городян нашого міста, що тарифи на житлово-комунальні послуги, це чутливе питання для кожної родини, кожного мешканця Южноукраїнська і воно, в першу чергу, залежить від депутатів міської ради.

Станом на грудень ми відстояли бюджет міста «2018», який буде на 11% вище ніж в 2017 році. Окрім цього, місто в особі КП ТВКГ при сприянні посадових осіб виконавчих органів міської ради вийшло на Мирове рішення з ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» і розпочало підписання відповідних Угод за борги, яке громада Южноукраїнська накопичила до Атомної Компанії з 2005 року.   

Підписання вказаних Угод повинно бути підкріплено грудневим фінансовим рішенням міської ради вслід за їх же рішенням про гарантію фінансового забезпечення Мирових угод, яке міська рада прийняла в липні 2017 року.

     Цим рішенням:

 1. Має розблоковуватися розрахунковий рахунок КП ТВКГ, Виконавча служба перестає знімати з нього кошти, які йдуть фактично на штрафи на пені та інші «паразитні» для міста адреси, а їх вже «вилетіло» на цей «вітер» понад 30 млн. грн.
 2. Колектив в 400 осіб та в понад 1500 членів їхніх сімей врешті решт стане отримувати своєчасну і належно їм по Закону заробітну плату.
 3. Кожна родина міста уникне щомісячного підвищення тарифу на комунальні послуги з частини собівартості КП ТВКГ в межах 100 – 300 гривні в залежності від розміру спожитих обсягів. Мінімальне підвищення може бути лише на десяток другий гривні і то це ще під питанням.
 4. Аби так відбулось, міська рада мала проголосувати потрібне бюджетне  рішення. Та за справу взялись популісти-обранці і депутати заангажовані проти громади чиїмось приватними інтересами, які з’ясувались вищими, ніж передвиборні обіцянки дані ними мешканцям Южноукраїнська. За низької явки депутатів на сесію та браком в 2 голоси питання, ваги всього міста, було провалене не допомогло і друге голосування.
 5. Які можуть бути дії та наслідки за цих тривожних обставин? –
 • Потрібно підвищити гарантовану явку депутатів на позачергову сесію і спробувати на ній уникнути «ЗРАДИ» свого міста. Якщо це не вдасться зробити, то Виконком має компенсувати брак бюджетних коштів на законні витрати погашення боргів до АЕС, а це річні 20,8 млн. грн. за рахунок підвищення тарифу для всього міста. Та і це рішення, ще не всі кошти на оплату боргів, наприклад за спожиту електричну енергію КП ТВКГ від підприємства електричних мереж, можливі її відключення.
 •  Від провалу голосування ми втрачаємо місяць встановлення будинкових приладів обліку тепла і води, виконання низки інших вкрай потрібних робіт і якщо це питання не голосується через бюджет, то подальше їх встановлення потрібно буде виконувати за кошти кожного мешканця, що проживає в тому чи іншому будинку в додаток до суттєво підвищеного тарифу. При цьому не відомо, як зможе працювати КП ТВКГ при арешті його рахунку вже другий рік підряд та ще і взимку.
 •  Надалі рушаться Мирові угоди і ми реально можемо втратити КП ТВКГ.
 •  За таких умов потрібно припиняти роботу всієї ради та іти на її дострокові вибори, бо це розвал всієї комунальної системи міста з вини декількох депутатів-популістів та чиїхось прихованих інтересів. Але це далеко ще не всі проблеми.  
 •  За ним прослідує новий, наразі прихований власник ТВКГ і не зважаючи на байки  депутатів-популістів, що начеб то він зменшить тариф, тариф зросте і суттєво. Може не так відразу, але буде так, як у всіх містах країни, так, як вже обіцялось в Києві – замість 200 гривні за Гкл., буде 1420 і більше гривні. А це означає, що і за гарячу воду станемо платити в рази більше, а це разом додаткові тисячі з наших кишень в місяць.
 •  І не забуваймо, що вже є приватні колектори, і буде загроза втрати житла за неминучі борги. Ось куди нас штовхають депутати-патріоти, які Мирові угоди назвали аферою, а мабуть вона їхня в провалі їх голосів і це є зрадою всього міста.
 •  А ще є Закон «Про відкликання депутатів місцевих рад». У нас з 2000 року змінилось 9 різних мерів та виконувачів їхніх обов’язків. Їх міняли депутати, а може настав час і депутатів трохи поміняти? Що скажете, шановні Южноукраїнці?

Пропонується декілька цитат стенограми однієї з депутатських комісій, де окремі обранці попереднє розглядали це важливе всьому місту питання –

З однієї сторони ці депутати припускаються проявлення їхнього лиця саме так:

Стенограма (витяг) засідання постійної комісії з питань соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку, підприємництва, бюджету, фінансів і цін 12.12.2017р.

На зауваження щодо дотримання вимог чинного законодавства при  дотриманні процедури оприлюднення та розгляду його питання, депутат Горностай С.В. висловився:

«А що мені ваше законодавство? Я сам собі законодавство. Ми будемо ставити це питання завтра на сесії, і якщо  депутати не включать, то ми не включимо питання про бюджет на 2018 рік»

Стенограма (витяг) з засідання 30 сесії міської ради від 14.12.2017

При обговоренні додаткового питання порядку денного «Про бюджет міста Южноукраїнська на 2018 рік»

Депутат Толкач А.П. зокрема висловився: «Такий бюджет, який ви нам пропонуєте це велика афера». Депутат Горностай С.В. виступив « Я підтримую депутата Толкача А.П. повністю. За такий бюджет, що запропонував міський голова голосувати не можна. З тих пір, як ви прийшли на посаду знову пішло протистояння з НАЕК Енергоатом, у вас всі бандити, всі хотять вас довести до банкрутства, але це ви довели КП ТВКГ до такого боргу. Перейде надання послуг від КП ТВКГ до атомної станції, то тарифи зменшаться  на 50%».

30 сесія надала протокольні  доручення, а саме:

- Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та взаємодії з правоохоронними органами (Колесніков) про вжиття заходів відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації про заходи щодо протидії гральному бізнесу у Миколаївській області;

-  Міському голові звернутись до керівництва поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області та до органів Прокуратури щодо пояснень по відсутності результатів розкриття по кримінальним справам щодо розкрадання майна комунальної власності в особливо крупних обсягах та інших, що викликає резонанс незрозумілості в соціальному середовищі міста.

- Запросити прокурора Первомайського відділення прокуратури в Миколаївській області на чергове засідання сесії міської ради.

 

А з іншої сторони Вони до вимоги Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зокрема зобов’язані діяти так:

Депутат  місцевої  ради  є представником інтересів територіальної громади міста.

Депутат    місцевої    ради   як   представник   інтересів територіальної   громади,   виборців   свого   виборчого    округу зобов'язаний    виражати    і    захищати   інтереси   відповідної територіальної громади.

Стаття 8. Депутатська етика

Депутат   місцевої   ради  повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:

 1. керуватися  загальнодержавними  інтересами  та  інтересами територіальної громади;
 2. не використовувати   депутатський   мандат  в  особистих інтересах чи в корисливих цілях;
 3. керуватися    у    своїй    діяльності   та   поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;
 4. не розголошувати відомостей,  що становлять  державну  або іншу  таємницю,  яка  охороняється  законом;
 5. не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних   виступах   недостовірні   або  неперевірені  відомості стосовно органів  державної    влади, органів  місцевого самоврядування,  об'єднань громадян, підприємств,  установ  і організацій,  їх керівників та інших посадових чи службових  осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад.

Стаття 10. Обов'язки депутата місцевої ради у виборчому окрузі

У виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов'язаний:

1) підтримувати зв'язок з виборцями;

2)  не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців  про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного  і  соціального  розвитку,  інших  місцевих  програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;

3) брати  участь  у  громадських  слуханнях  з  питань,  що стосуються  його  виборчого округу;

4) вивчати громадську думку;  вивчати потреби  територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;

5) визначити і  оприлюднити  дні,  години  та  місце  прийому виборців,  інших громадян.

Стаття 18. Обов'язки депутата місцевої ради у раді та її органах

Депутат місцевої ради зобов'язаний:

брати участь у роботі ради,  постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень.

Це сота частка того, що має знати та виконувати  депутат місцевої ради.

Нажаль основна частини депутатів левову частку своїх повноважень не виконують.

А наприклад з їх обов’язку виконувати і звітувати про виконання доручень міського голови вони взагалі цю важливу роботу ігнорують, і не дивно, бо популізму це буде дуже шкодити.

 

МОМЕНТ ІСТИНИ

Я не знаю, як відреагує громада Южноукраїнська за зраду колективу КП ТВКГ, а відтак і кожного його мешканця депутатами, які фактично проголосували проти чи утримались, що одне і те ж, щодо виділення коштів бюджету на зниження тарифів ЖКГ.

Зокрема мова йдеться про суму в 20,8 млн. грн., на 2018 рік, яка доречи визначена рішенням суду і яка є реальним захистом всієї громади міста від стрімкого підвищення комунальних тарифів. А провалили голосування –

Депутати МО ПП ВО «Батьківщина» – Горностай С.В, Ярошенко С.В., та депутати з їх же групи Патріотів Южноураїнська – Зеленюк А.В. і Толкач А.П.

А ось за чотирьох депутатів від МО ПП «Єдність», які утримались, чим теж  стали проти бюджетної підтримки комунальних тарифів – Шевчук Л.М., Захарову О.В., Носана М.М. та Добровольського А.А. вже відреагувала Міська організація УП «Єдність».

Зокрема, 14.12.2017 року, після закінчення пленарного засідання сесії міської ради на партійних зборах МО УП «Єдність»:

 • за втрату зв’язку з партійною організацією, самоусунення її керівництвом з лав УП «Єдність» виключено Квашу І.О., який з листопада 2015р. по серпень 2017 року очолював осередок цієї партійної організації.  
 • за зраду засад передвиборної програми МО ПП «Єдність» з лав її партії  виключено депутата міської ради Носана М.М.
 • за зраду засад передвиборної програми МО ПП «Єдність» з лав її партії  виключено депутата Зеленюка А.В.
 • Попереджено про вихід на межу зради засад передвиборної програми МО ПП «Єдність» депутатів міської ради Шевчук Л.М., Захарову О.В., Добровольського А.А.

Коли формувався виборчий список, то вказаних вище депутатів, а тоді, в жовтні 2015 року, ще кандидатів, запропонував в нього саме Кваша І. О.

Таке враження, що і сьогодні вони є прихильниками якоїсь, тільки їм відомої Програми виведення КП ТВКГ з його катастрофічного стану, який, і це вже доказано документально, накопичувався понад 10 років.

Ось тільки місту поки що про їхню окрему Програму нічого не відомо та і не тільки про цю їхню Програму з огляду на їхнє строкате голосування і з інших питань, яке ніяк не узгоджується з тим, за що за них віддали голоси виборці під мої особисті гарантії, тоді, як лідера виборчого списку МО УП «Єдність».

Зрада колективу КП ТВКГ і всього міста продемонстрована бюджетним голосуванням 14.12.2017 року є показовою безвідповідальністю вказаних депутатів. По суті, це момент істини, коли зірвані всі маски і ми бачимо  справжні обличчя цих депутатів.

На третьому році депутатства сьомого скликання місто має знати хто, є хто в його складі і робити висновки. Звісно якщо хоче жити краще.

 

        Міський голова                           В Пароконний  

 

 

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

Попереду багато складних завдань і мабуть місту буде корисно пам’ятати, як депутати, які так розкуто, що приведено у витягу з стенограми вище, ведуть розмови там, де вони мають відповідально вирішувати не прості проблеми міста.

А може вони ігнорують їм доведені Програми, бо будуть впроваджувати в реальну практику міста вимоги нових реформ Освіти, Медицини, Комунальних та інших питань суто свої, корисні та більш ефективні рішення і потрібні прикладні програми?

Принцип простий і справедливий – критикуєш, то пропонуй своє краще, впроваджуй його і неси за це належну тобі відповідальність.

Специфіка роботи самоврядування така, що нашкодити людям дуже просто, а ось потім виходити з проблеми, та ще і такої, в яку десятиліттям заводили ТВКГ міста, це справа не проста, тим більше для осіб, які самі нічого не пропонують, які фактично цю не просту галузь бачать дуже поверхнево, а багато з них і не мають ніякого бажання перейматись складнощами її проблем.  

Третій рік місто живе і розвивається за Програмами, які були внесені в його життя з виборної дистанції 2015 року. Та життя ставить все нові і нові завдання. Якщо так негативно будуть голосувати наші депутати там, де є їхня передвиборна обіцянка людям і вони будуть робити вигляд, що нічого не обіцяли і «впали» на депутатські стільці з неба, то мабуть і мешканці повинні дуже гарно запам’ятати цих депутатів і зрозуміти, чим їхня безвідповідальність може обернутись кожній родині.

Певним депутатам потрібно замислитись, не подобається те за що вас обрали, то йдіть до людей з чимось новим, як що воно у вас є окрім того – «а я проти», або  не беріть гріх за наслідки, які ми можемо отримати від Вашого не бажання обіцяне втілювати в життя на благо кожного мешканця нашого міста.

Нашій громаді потрібно знати – згідно Закону депутати місцевих рад не несуть відповідальності за їхні виступи на засіданнях ради та її органів, за винятком відповідальності за образу чи наклеп  (стаття 30 п.4 ЗУ «Про статус місцевих рад).

Практика поведінки певних депутатів цієї каденції, справляє враження, що вкусивши смак їхньої виключної влади над міським бюджетом, майном громади та землями міста, вони те і роблять, що періодично блокують потрібні людям рішення і одночасно криками безпідставно звинувачують багатьох посадовців, бо намагаються перекласти тільки їм властиву депутатську відповідальність на інших, не причетних осіб аби приховати їх справжні види і плани на своє депутатство.

На погляд багатьох службовців, це дуже схоже на якусь дуже сумнівну гру геть не на користь нашого мешканця.

Нижче доданий не складний матеріал, як і по чиїй вині ми втрачали нашу комунальну сферу послуг, свідченням чого є її нинішній стандовідка УЕР.

А ми, посадові особи, які несуть пряму відповідальність за стан справ в соціально-економічному житті нашої громади на професійній основі, підтримуємо викладене вище і  рішення міського голови призначити позачергову сесію міської ради на 19 грудня цього року лише з одного бюджетного питання.

 

Міський голова

В.К. Пароконний

Секретар ради  

Л.П. Дзюбенко

Заступники міського голови          

Г.Ф.Мустяца
О.М.Кольчак                                                              
М.В. Бацман

Начальник фінансового управління  

Т.О. Гончарова

Начальник управління економічного розвитку

І.В. Петрик 

Начальник ДІМГ          

С.Г. Валюшок

Директор КП ТВКГ      

В.Д. Потюк

Керівник ЮС          

С.О. Миськів

   

 

Довідка Управління економічного розвитку 
Южноукраїнської міської ради

1. Відповідно до постанови КМУ від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» тарифи на житлово-комунальні послуги формуються, виходячи із економічно обґрунтованої собівартості.

2. В результаті господарської діяльності у КП ТВКГ існують витрати, які не являються економічно обґрунтованими і не можуть бути включені у економічно обґрунтовану собівартість послуг тепло-, водопостачання та водовідведення, виходячи із якої формуються тарифи на ці послуги.

Це витрати підприємства від необлікованих втрат на загальну суму – 30,0 млн. грн.. на рік ( в т.ч.: теплопостачання – 12 млн. грн., водопостачання та водовідведення – 18 млн .грн.),  що у перерахунку  на 1 квартиру на місяць складає:

30 000 000 :12 міс.:15000 кв.  = 167 грн. в місяць  це  без подорожчання електричної енергії та інших складових комунальних тарифів.

Тобто, для забезпечення роботи КП ТВКГ без поточних боргів необхідно збільшити витрати кожної сім`ї на оплату комунальних  в середньому на 167 грн. на місяць, що на рік становить 2004 грн. тільки в компенсацію цього виду втрат.

Ці проблеми є набутими. Економічно необґрунтовані витрати від не облікованих втрат послуг водопостачання, водовідведення, теплопостачання пов’язані з необґрунтованим ігнорування органами та посадовими особами місцевого самоврядування вимог чинного законодавства по своєчасному впровадженню засобів обліку та регулювання надання комунальних послуг мають бути віднесені на бюджет міста, а не на людей.

3. При цьому існує ряд діючих міських Програм, затверджених Южноукраїнською міською радою та розроблених, які після проходження процедури оприлюднення, будуть винесені на затвердження Южноукраїнською міською радою,  якими передбачені заходи по стабілізації фінансово-господарської діяльності КП ТВКГ, забезпеченню роботи підприємства без виникнення поточної заборгованості перед ВП ЮУ АЕС, а саме:

1. Програма енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства міста Южноукраїнська на 2016-2020 роки, затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 24.12.2015 № 22;

2.  Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Южноукраїнська на 2016 - 2020 роки, затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 24.12.2015 № 23;

3. Міська Програма капітального будівництва об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної інфраструктури міста Южноукраїнська на 2016-2020 роки, затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 24.12.2015 № 24;

4. Програми управління майном комунальної форми власності міста  Южноукраїнська на 2015-2019 роки, затверджена рішенням   Южноукраїнської міської ради   від 25.12.2014 № 1415.

5. Програма  «Місто і АЕС - природні партнери»,  затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.03.2016 № 131;

6. Програма «Обґрунтовані тарифи – норма роботи сучасного виробника та постачальника житлово-комунальних послуг», затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.03.2016 № 131;

7. Програма  «Енергозбереження, енергоефективність, збереження ресурсів житлово-комунальної сфери послуг та контроль за їх якістю», затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 31.03.2016 № 131;

8. Програма «Якісні та обґрунтовані тарифи кожному споживачу без боргів», затверджена рішенням Южноукраїнської міської ради від 13.07.2017 № 758;

Розроблено та оприлюднено:

 1. Проект Програми «Координація бюджетних призначень на забезпечення соціально-справедливих тарифів сфери споживання житлово-комунальних послуг в місті Южноукраїнську»;
 2. Готуються ще декілька потрібних місту Програм.

4. З метою стабілізації фінансово-господарської діяльності КП ТВКГ, відповідно до пп..4 п. «а» ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчим комітетом Южноукраїнської міської ради прийняті рішення, якими затверджені:

      1. Заходи щодо покращення фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство», рішенням Южноукраїнської міської ради від 23.02.2017 № 507;

    2. Заходи енергоефективності та ресурсозбереження щодо покращення фінансового стану КП ТВКГ, рішення виконавчого комітету Южноукраїнської від 07.06.2017 № 155 «Про затвердження фінансового плану та плану фонду оплати праці на 2017 рік комунального підприємства «Теплопостачання  та водо-каналізаційне господарство»;

       3. Порядок надання цільової фінансової допомоги в подолання тарифно-фінансових втрат комунального підприємства «Теплопостачання  та водо-каналізаційне господарство», рішення виконавчого комітету Южноукраїнської від 02.08.2017 № 225.

 

Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради                           О.М. Кольчак       

Начальник УЕР                                                          І.В. Петрик

 

     

  

 

 13.12.2017

ВАЖЛИВО ЗНАТИ ВСІМ

 

Згідно Закону територіальна громада має перевагу ставити завдання органам та посадовим особам місцевого самоврядування і навіть самостійно вирішувати важливі питання місцевого значення.

Тарифне питання одне з таких. Наступним матеріалом Вам, шановні Южноукраїнці доводимо те, як захищається громада міста від необґрунтованої частки тарифу. Вона є в силу різних причин, але її фінансування має брати на себе бюджет міста.    Виконком міської ради.

     

ЕКОНОМІЧНА ОБГРУНТОВАНІСТЬ ТАРИФУ – ОСНОВА
СПРИЙНЯТТЯ СПРАВЕДЛИВОСТІ ЦІНИ ПОСЛУГ ЖКГ

Сьогодні Закон відносить базові рішення питань тарифного регулювання на житлово-комунальні послуги до відання органів місцевого самоврядування.

Згідно статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: «Місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.».

Стаття 17 цього Закону вказує, що: «Відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.».

По Южноукраїнську, саме комунальним підприємствам, які засновані на власності територіальної громади міста і належить основна частка їхньої роботи, як і наскільки економічно обґрунтовано вони будуть формувати тарифи Ж/К послуг. 

А органами, яким вони підпорядковані є – міська рада та її виконавчі органи. Саме вони і є відповідальними за стан роботи цих підприємств в частині формування економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги. 

Межі економічної обґрунтованості тарифів ЖКГ міста в попередні роки залежали від того, як міська рада формувала відповідні Програми по реформуванню цієї важливої галузі міста.

Що було упущено в ті часи, зокрема по роботі КП ТВКГ:

 • З 2005 року Южноукраїнською міською радою було проігноровано вимоги ПКМУ від 27.11.1995 №947, а саме – будинковий облік комунальних послуг на рівні житлових будинків, який був створений (облік води питної та води гарячого водопроводу), був готовий до роботи на 100% потреби всього міста, але ця готова до роботи система була зруйнована, надалі до неї не додавався облік теплової енергії.
 • Проігноровано було програмне долучення міста до фінансових можливостей Загальнодержавної програми реформування ЖКГ:  2009 – 2014 років, де була пряма можливість забезпечити місто всім комплексом обліково-регулюючого обладнання комунальних послуг міста.
 • Паралельно з вище наведеними упущеннями, місто не скористалось і вимогами ПКМУ від 23.05.2012 №604, коли вже було потрібно всі засоби обліку і регулювання виконати, як вказував Уряд України, а саме – «Облаштувати багатоквартирні будинки сучасними засобами обліку і регулювання води та теплової енергії… з високою точністю вимірювання та рівнем захищеності від втручання в їх роботу, які можуть бути об’єднані в єдину інформаційну мережу з можливістю дистанційної передачі інформації… ».
 • Окрім цих, руйнівних для КП ТВКГ упущень, керівництво і міська рада того часу не спромоглись виконати  власне рішення міської ради від 31 січня 2013 року, яким було внесено зміни до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства міста Южноукраїнська на 2010-2014 роки, в частині влаштування технологічної диспетчерської, що в черговий раз ініціювало КП ТВКГ.
 • На потреби перекладання на мешканців міста, як споживачів Ж/К послуг тільки економічно обґрунтованих витрат вказують всі чинні Акти Державних Інституцій починаючи від ПКМУ від 21.07.2005 №630 і завершуючи ПКМУ від 01.06.2011 №869. 
 • Саме вище викладене не розуміння потреби в першу чергу рішеннями міської ради забезпечити програмні засади економічної обґрунтованості комунальних тарифів і призвели до ескалації росту боргів КП ТВКГ до постачальника комунальних послуг місту – ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» розміром в понад  100 млн.грн. 

Тому з наведеного вище і з’явилось звернення виконавчого комітету міської ради до депутатів міської ради від 22.11.2017. Нагадаємо та доповнимо його суть –

Місцеве самоврядування сьогодні, це відповідна лінія умовного фронту в боротьбі за економічно обґрунтовані та соціально справедливі тарифи на житлово-комунальні послуги, за якісну освіту, доступну медицину, безпечне життя та соціальний захист населення нашого міста.

Тому міська рада має вишукувати максимум коштів на покриття частки собівартості комунальних послуг, яка виходить за межі економічної обґрунтованості. За цих умов збільшення тарифної частки цих послуг буде мінімальним.

За це маємо поборотись і на ниві якості нашої спільної роботи – КП ТВКГ, сфери споживання міста, органів його самоврядування. Цим забезпечимо Мирові угоди з АЕС, цим, крок за кроком будемо відновлювати економічно обґрунтовану роботу соціально важливої галузі міста – ЖКГ.   

Інформаційний лист-повідомлення депутатам міської ради одноголосно підтримано членами виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради 13 грудня 2017 року.

 

 

  

15.11.2017

МІСТУ  БЕЗ ПОЛІТИЧНИХ ПЕНСІОНЕРІВ
НА ПОПУЛІСТСЬКОМУ ШПАГАТІ
БУТИ!

Низка знакових питань, які мені постійно задають наші мешканці та їхні пропозиції оприлюднити відповіді по їх суті, дали мені  привід зробити цей аналіз

   

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

 

На звітних зборах в діалоговому режимі ми з Вами розглянули широкий спектр проблем нашого міста, визначились зі шляхами їх вирішення.

Нашу розмову ми продовжили в щоденному режимі за Вашими дзвінками, зверненнями, запитаннями в прямому ефірі.

В можливий спосіб я намагаюсь довести Ваше бачення вирішення тих чи інших питань на рівень  міської ради через потрібні рішення депутатів Южноукраїнської міської ради, 7-го скликання.  Дивимось що виходить!

     

Декілька слів з передісторії:

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» дає територіальним громадам (стаття 2 – Поняття місцевого самоврядування) бути головними у прийнятті рішень:   

П. 1. Місцеве самоврядування в Україні – це, зокрема гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

П. 2.  Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами міст як безпосередньо, так і через міські ради та їх виконавчі органи, які представляють спільні інтереси територіальних громад міст. Тобто першим сувереном є територіальна громада.

Відповідно до Закону територіальна громада, це перший суверен, і наші обранці мають на це зважати!

 • Згідно з Законом виборці віддають свої голоси за депутатів та міського голову за переконливість їхніх програм, за їхнє слово служити своїй громаді.
 • Наші «обранці» мають звітувати, як вони виконують дані ними обіцянки, які так щедро майоріли на виборних палатках, стендах, в засобах масової інформації, в  листівках, з промов при особистих зустрічах.
 • Скажу про себе. Я щорічно звітую перед територіальною громадою. Провів вже не одну таку зустріч. Використовую будь-яку слушну можливість аби почути мешканців, донести те, чим живе наше місцеве самоврядування, яка у нас перспектива розвитку.
 • Вже майже два роки я намагаюсь довести депутатам міської ради те, що і їх мають чути всі мешканці, при чому не тільки двору, де вони обирались, а і все місто, бо обирають їх в невеликому окрузі, а служити вони мають всій територіальній громаді міста Южноукраїнська. Депутати мають виносити їхні обіцянки на розгляд міської ради у вигляді відповідних проектів рішень та проектів їхніх програм.
 • Маю сказати, що рішення міської ради, це Акт, який дає дозвіл на рух майна, на регулювання земельних відносин, на використання бюджетних коштів, фактично - це інструмент до вирішення тих чи інших питань.
 • Програма - це більш складне рішення, фактично це вже механізм того, як буде вирішуватись те чи інше питання в його деталях.
 • Та не все і не у всіх депутатів міської ради виходить так, як і обіцялось. Після чисельних звернень до окремих депутатів міської ради, аби вони виносили на розгляд міської ради проекти  програм, що вони доводили громаді міста на виборній дистанції, я вимушений реагувати, бо обіцяли, а вони - мовчать, проектів не виносять. Натомість йде ігнорування навіть того, що їм доводиться від рішень та звернень територіальної громади.
 • Певне коло депутатів міської ради чують тільки себе самих, а це проти Закону, проти людей.

 

Приведу декілька характерних прикладів:

1. Почну з себе. З командою, яку я привів на вибори і за кожного члена якої давав слово Вам, шановні Южноукраїнці, повірити мені за їхню прихильність даним обіцянкам, та відповідно і мені в тому, що саме разом ми будемо спроможні вирішувати обіцяні нами Програми, відбулось наступне. 31 березня 2016 року за конструктивної підтримки багатьох депутатів міської ради з різних фракцій ми прийняли загальноміську програму розвитку міста Южноураїнська на 5 років.

Надалі декількома членами нашої команди було вирішено, що вони будуть самі по собі. Дехто відійшов від лінії нашої Програми і їх виключено з лав УП «Єдність».

Стабільно притримуються програмних обіцянок 9 – 11 з 16 депутатів, яким Ви довірили бути обраними в команді під мою гарантію та особисті обіцянки кожного з цих висуванців. Хто відійшов від команди, нових пропозицій щодо розвитку територіальної громади не надавали, дехто навіть підпав під вплив тіньової Особи приватних інтересів.

Наразі, наші передвиборні обіцянки покладено у 18 локальних програм, які позитивно впливають на життя громади міста. Вони живуть за підтримки багатьох депутатів міської ради з різних фракцій. За такої конструктивної спільної позиції вдалось відновити життя 22 програмам, які прийняли в попередні роки та які були дещо призабуті. Завдяки саме цим рішенням з бюджету децентралізації ми досить стабільно розвиваємо наше місто. Думаю що і громада буде вдячна цим депутатам міської ради. 

Маю сказати, що Центральний офіс УП «Єдність» не втручається в роботу наших депутатів та схвально оцінює роботу тих, які виконують те, що обіцяли людям. Це природна лінія цієї Політичної партії – розвивати місцеве самоврядування.

Потрібно також сказати, що втрати, які понесла моя команда, перекриваються голосами депутатів міської ради з інших фракцій. Про їх виважений підхід до свого депутатства ще буде нагода проінформувати Вас, шановні Южноукраїнці, досить детально, рівно як і про перебіг подій щодо спроб розвалити конструктивну більшість в угоду суто корисних інтересів Осіб відомих і не дуже.

Керівництво Южноукраїнською організацією УП «Єдність» я припинив з початку моєї роботи на посаді міського голови аби бути рівно доступним для всіх депутатів міської ради в сприянні втіленню передвиборних програм всіх депутатів за ознаками, які сприйме територіальна громада.  

Та не все так є, як мало б бути за суто людською логікою. Певна кількість депутатів міської ради не бажає бути конструктивною, не пропонує нічого з того, що ними було  обіцяно людям, а навпаки, явно саботує рішення, які очікують мешканці міста.  

На мої зауваження: якщо критикуєте, то вносьте свій дієвий проект, відповіді я не чую. Натомість тільки подаються проекти рішень міської ради щодо заборони розвитку центру міста та навіть інших його територій під настійливою назвою – «Мораторій».

Відповідь шукати довго не приходиться. Вона в явних протиріччях, а вірніше в популістських обіцянках депутатів, які фактично блокують розвиток міста.  

На характерних прикладах все і побачимо. 

2. Партійні обранці міста в передвиборній Програмі «ВО «Батьківщини» прописали таке ствердження:

«Дуже просто давати красиві, але пусті обіцянки, а після того, як мине передвиборча гонка, навіть не згадувати про них.

Южноукраїнська організація політичної партії «ВО «Батьківщина» навіть не намагатиметься конкурувати із опонентами у кількості декларативних заяв.

Ми пропонуємо лише те, що гарантовано виконаємо» - казали ці партійці в період виборчого процесу.  

Та всупереч цим гучним заявам маємо ось таке:

Якщо ця політична сила вміє одночасно підвищувати і знижувати тариф, то, мабуть, місту вони вже давно б представили свій проект, як це робити!??

Але нічого подібного від них ми не бачимо, відсутні від них будь які проекти рішень та проекти потрібних локальних програм. Казали, що хочете зробити, так внесіть розроблений проект, як це робити. Не голосом, а наданим проектом Програми.   

З іншої сторони, КП ЖЕО за підтримки виконавчого комітету постійно вишукує засоби зниження собівартості послуг. Брак коштів на поточні ремонти під’їздів в тарифі,  спільно з виконкомом, пропонує включити в бюджет міста поки під’їзди не будуть приведені до стану, а коли буде можливість підтримання їх - перенести в ощадливий тариф. 

Надалі, «ВО «Батьківщина» в їх програмі щодо міста Южноукраїнська передбачала і таке –

Маю вказати, що це питання знайоме фахівцям виконавчого комітету протягом понад 10 років. Є контакти з розробниками нових технологій у м.Львові і в м.Миколаєві. Це тема, яку я запропонував ще в 2004 році аби подолати, вже в той час, відому проблему з перед аварійним дюкер-переходом через Ташлицьке водосховище. Таке рішення потрібне, але воно не для декларативних заяв. Наразі, йде розгляд Проекту та пошук джерел інвестора.

Також потрібно вказати, що Програма «Зелена карта відходів», яка вже впроваджується в місті, ніяким чином не належить до міської організації ПП «ВО «Батьківщина». Ця технологія має дещо інше походження та мету – роздільно збирати відходи і в такий спосіб розвантажити звалище, оздоровити довкілля та помітно зменшити тариф тієї ж квартирної плати, суттєво покращити санітарний стан міста. Ця ємна робота вже впроваджується на території нашого міста і дає свій позитив.

В своїй програмі Южноукраїнська організація ПП «ВО «Батьківщина» проголосила «Корупції не місце», але не вони досліджували, та не вони передавали в правоохоронні органи матеріали на, явно пограбовані, об’єкти і випадки зловживань в місцевому самоврядуванні міста, де наразі відбувається відповідне слідство.  

Натомість, постійно чути їх безкінечні голосні вигуки безпідставних звинувачень, постійні спроби цих партійців завадити розвитку міста Южноукраїнська. 

Схоже, що МО ПП «ВО «Батьківщина» складні передвиборні обіцянки і не думала виконувати. Вони в свій актив можуть внести лише ті стандартні обіцянки, які дають всі кандидати в місцеві ради у всіх містах. Місто Южноукраїнськ не є виключенням.

Всі депутати міської ради дбають за благоустрій вулиць доріг, прибудинкових територій та зручних місць відпочинку для дорослих та розваг для дітей тощо.

А справжнім лицем тієї чи іншої політичної партії або її окремих обранців має бути відповідь та дієві рішення в подолання знакових проблем міста.

Це його перспектива в конкретних пропозиціях – наприклад отримання справедливих тарифів на Ж/К послуги, розвиток підприємств цієї галузі, забезпечення безпечного довкілля та гідних умов життя в місті, рух у вирішенні житлових питань, це питання щодо освіти, медичні питання, соціальний захист, безпека на території міста та багато іншого.

Дивимось ще приклади популістського толку. 

3. МО ПП «Наш Край», зокрема в передвиборній програмі Кваснеського Є.А., є таке:

Як бачимо, популістський шпагат – це позиція, яку швидкі на слово особи, оманливо декларують, а досягти її вони і не збираються, і як видно ще - не можуть.

Дивимось ще приклади популістського шпагату – «пропонувати і не робити»!

4. До цих депутатів періодично приєднуються і інші депутати.  

Невже той же майданчик, який почали розбудовувати біля бувшого магазину №53, це погано що б його заборонити? Невже нові лавки та урни на вулицях міста теж погано? Невже і ринок «Господар», який зробили тільки на половину, та який дехто з депутатів міської ради намагається обмежити в його розвитку – це теж погано?! А КП «Критий ринок», його довели до руйнування розміром в 4 мільйони гривень, а тепер Інвестору знадобиться не один рік щоб його вивести на пристойний рівень роботи, то і тут певне коло популістів влаштовують виставу, де вони начебто хочуть допомогти місту.

Я вже не кажу про те, як було доведено до занепаду технологічне обладнання КП ТВКГ, що призвело до його багатомільйонних збитків, які намагались погашати без будь-якого розуміння; що перш за все потрібно знайти причини проблем та розпочати впливати на їх ліквідацію. Натомість, періодично припускались пустих обіцянок налагодити облік води та тепла і нічого не робили. 

І ще ці особи щось говорять про їхню успішну роботу в попередні роки, де об’єкти міста пограбовано в понад 40 мільйонів гривень. А тепер, що б ми не робили,  вони спочатку намагатись все чорнити, а коли не вийшло, то кинулись до заборон.

У мене відразу є запитання, а що вони скажуть про розкрадені: гуртожиток №6, магазин №7, дитячий садок, труби напірного колектору та інше, з чималого  переліку нанесеної шкоди місту? Може і те, що ми сьогодні виправляємо цю спадковість, це теж погано!??.

Але час швидко плине та незабаром нові вибори, а до того я постійно буду інформувати нашу територіальну громаду, хто з її обранців що пропонує і хто що робить на її благо. Сьогодні вже гарно видно поділ депутатів міської ради на тих, хто вболіває за все місто, а хто - тільки робить вигляд та всіляко хоче показати свою значимість на фоні погано прикритих власних інтересів.

Так звані опозиціонери! Заперечуєте ініціативи від інших депутатів міської ради та посадових осіб місцевого самоврядування, пропонуйте альтернативу, вносьте її в сесійну залу за чинними процедурами і досягайте корисного результату для людей. Вас зрозуміють.

Задумайтесь, Ваші постійні заборони та блокування щодо розвитку міста -  віддають, принаймні, чимось не зовсім “свіжим”.

А стосовно того, хто підходить до політичних пенсіонерів, так мабуть самі Южноукраїнці і будуть визначатись. Вибори не за горами, час прийняття зрілих рішень вже настав!

Про перебіг життя міста я і надалі буду інформувати нашу територіальну громаду. А за дії  депутатів міської ради з команди, де я дав своє слово, буду звітувати окремо до кожного виборця.

 

            Міський голова            В. Пароконний

 

  

 

 30.10.2017

ЗВЕРНЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ, МЕШКАНЦІ СУСІДНІХ ГРОМАД!

Питання розвитку нашого міста в його нерозривному зв’язку з сусідніми населеними пунктами, як єдино вірну його перспективу, особисто мною піднімалось вже декілька разів, починаючи ще з 2003 року.
Внаслідок багатьох чинників питання було «не на часі», був відсутній законодавчий механізм реалізації такої перспективи, його важливість намагались звести до формального рішення про об’єднання сусідніх громад, без врахування суттєвих особливостей такого об’єднання на реальну перспективу, яка б давала і місту, і сусіднім громадам дійсно потрібний для них розвиток.    

 

Сьогодні, коли ми чітко знаємо, від яких факторів залежить розвиток нашого міста і сусідніх громад, є можливість більш виважено підійти до цього важливого питання. Додатковим поштовхом повернення до нього стала промова Президента України П.О. Порошенка на засіданні Ради регіонального розвитку 24 жовтня 2017 року, де він зокрема наголосив на актуальності реформи децентралізації, на користі добровільного об’єднання громад. Він вказав, що розвиток їх бюджетів буде мати стимули і додатково залежатиме від того, наскільки вдало на цих територіях будуть працювати з інвесторами, особливо з місцевими, яких ми маємо носити на руках.

Южноукраїнськ вже вийшов на рубіж відмежування від факторів руйнування спроможності його бюджету та майна. Правоохоронні органи почали більш уважно розглядати передані їм справи щодо пограбованих об’єктів соціальної інфраструктури міста, ми визначились з причинами нескінчених боргів до ДП НАЕК «Енергоатом», який свою інвестиційну політику хибно будує переважно на підвищенні тарифів за електричну енергію та на експлуатації дешевої тепловій енергії за рахунок людей. З цього втаємниченням є кошти латання його внутрішніх незаконних оборудок.

У міста є своє життя від тої пори, коли вся основна інфраструктура міського господарства перейшла у власність його територіальної громади, і ми перестали бути містом-супутником АЕС. Та нас штучно не відпускають, аби за рахунок мешканців міста покривати кримінально-безгосподарські витрати ДП НАЕК «Енергоатом», що останній час набирає свого розголосу. Це ненормально і місто починає судову тяжбу проти атомної Компанії, яка цинічно нанесла шкоди провідному комунальному підприємству ТВКГ в понад 80 мільйонів гривень та місту на декілька десятків мільйонів, що наразі додатково обраховується.  

А ще, навколишні території недоотримали в свій розвиток від пускових зобов’язань Компанії по введенню ними нових потужностей на енергоблоках ВП ЮУ АЕС та Гідрокомплексу. Села поряд з ВП ЮУ АЕС без доріг, без справних електричних мереж, без гарантованого водопостачання та навіть без тепла, яке є в достатку на ставку-охолоджувачу ВП ЮУ АЕС, де тепловими насосами мали б і статус цієї водойми підвисити і людей забезпечити, принаймні в зоні ближчого спостереження атомних енергоблоків. А таке село, як Богданівка, яке є потенційним маршрутом в планах цивільного захисту населення відділено від міста річкою без мосту.

Цей перелік можливо продовжувати та сенс є в тому, щоб отримати точку зору на майбутній спільний розвиток від територіальних громад м.Южноукраїнська, смт.Костянтинівки, с.Іванівки та с.Богданівки. Саме їх мешканці через активістів, депутатів та керівників цих громад мають виказати свою думку щодо ініціативи, яка додається і яка безумовно буде доповнена їх слушними пропозиціями. У нас є принаймні час аби все зважити і належно порахувати.  (текстовий матеріал ініціативи додається).

З повагою, міський
голова м.Южноукраїнська           В.К. Пароконний       

 

 

Місто Южноукраїнськ 30.10.2017 року

Слушна ініціатива добровільного
об’єднання територіальних громад 
на чергових виборах 

 

ІНІЦІАТИВА

розгляду найближчої перспективи об’єднання громад – м.Южноукраїнська, смт.Костянтинівки, с.Іванівки та с.Богданівки як основи виведення міста та його громади з потенційної депресивності, як монотериторії через поєднання його можливостей на користь розвитку названих громад, де їхні можливості та спроможності міста будуть поєднані на основі державних гарантій і преференцій на їх спільний розвиток на благо людей, які проживають на цих територіях. 

Резерви міста через подолання можливих обмежень бюджетного та комунального характеру на користь людей сьогодні відомі. До них можливо віднести соціально корисні та бізнес привабливі об’єкти та напрями виконання робіт, які мали б отримати державну підтримку, але її десятиліттям не було отримано.

Южноукраїнськ потенційно депресивне місто. Причина - його моноприрода, де на неодноразові пропозиції до ДП НАЕК «Енергоатом» та до Уряду України, до Миколаївської ОДА та до Миколаївської обласної ради ніякої відповіді не надходило. Місто пропонує нове об’єднання громад.

Від виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради в особі Пароконного В.К. та його однодумців підтримано пропозицію: йдемо до людей за їх згодою на чергові вибори в цих громадах за умови – держава має розблокувати рахунок КП ТВКГ, запустити в дію Мирові угоди, які вже 2-й місяць припадають пилом в ДП НАЕК «Енергоатом», гарантувати спроможний бюджет на таке об’єднання та сприяти впровадженню на їх теренах реалізації проектів відновлювальних джерел енергії (вітрової та сонячної) в потужності не менше потреб цих громад, надання цим громадам вільних земель в межах півтори тисячі гектарів під їх перспективний розвиток, подвоїти їм кошти компенсації ризику проживання в зоні спостереження ВП ЮУАЕС.     

Місто Южноукраїнськ, як і ВП ЮУ АЕС, побудовано за бюджетні кошти. ДП НАЕК «Енергоатом» не був і не буде інвестором розвитку інфраструктури міста і околиць. Варто лише глянути на розбиті в сусідніх селах дороги, на занедбані електричні мережі, на відсутність у них питної води і тепла з лишків джерела – охолоджувача енергоблоків, та на невиконані ними раніше дані обіцянки допомогти цим територіям.

Вони це не робили навіть тоді, коли їм пропонували побудувати вигідні для них самих виробництва спеціального одягу та спеціального взуття, яке споживається у великих кількостях даним підприємством.

На них марно сподіватись, вони вміють лише «вижимати» необґрунтовані кошти з людей за тепло, яке є лишком від специфіки конструкції ВП ЮУ АЕС. А попереду ще і корпоратизація, звідки теж нічого чекати.

А децентралізація та інвестори, в тому числі і власні, можуть допомогти і місту, і громадам, що є поряд. Саме на ці важливі джерела розвитку і наголосив Президент України П.О. Порошенко у своїй промові на засіданні Ради регіонального розвитку 24 жовтня 2017 року.  

Ініціативна група в їх зверненні до Голови Миколаївської ОДА, до Уряду України, до міста та до громад сусідів, які територіально, господарсько та сімейно пов’язані на цих територіях.

 

Дану ініціативу підписали близько 20 посадових осіб місцевого самоврядування.

 


09.10.2017

ЗНАКОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ ГРОМАДИ

МІСТА ЮЖНОУКРАЇНСЬКА ЧИ ОЗНАКА ЧОГОСЬ БІЛЬШОГО?

 

05 жовтня 2017 року відбулося засідання 28 сесії Южноукраїнської міської ради VІІ скликання, на якій було розглянуто 39 питань порядку денного.

Шановні Южноукраїнці! Це стосується кожного, ознайомтесь, це важливо!

 

Перше питання проект рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад» більшістю депутатів  не підтримано. Це відповідає позиції мешканців міста, на цей час, з них, 92% теж проти такого об’єднання. Адже місто знаходиться в передкризовому стані.

Не допомогли ні повторні заклики селищного голови Коляди М.В., ні його звинувачення на адресу міста, ні, навіть, образливі вислови на адресу міського голови. Він мало що зробив для своєї громади і не розуміє проблем міста.

Наразі, місто з його проблемами, в його два бюджети не готове йти на таке об’єднання. Буде зняття арештів з комунальної сфери від ДП НАЕК «Енергоатом», піде процес розрахунків, буде ясність з пограбованими об’єктами та зняті інші питання, буде тема для об’єднання. Це і було доведено на зустрічах з представниками громад, це озвучено і на сесії міської ради.

Надалі міська рада перейшла до розгляду інших питань.

Характерною для засідання сесії була активність депутатів міської ради з групи «Патріоти Южноукраїнська». Вона постійно виходила за межі Регламенту роботи депутатів міської ради в сесійному режимі.

На зауваження головуючого - реагування було відсутнє. На сесії були присутні гості з інших міст: з м.Миколаєва – ветерани формування «Азов», «Побратими», екологи з м.Вознесенська, з с.Семенівки та чимало мешканців міста Южноукраїнська. Мабуть це їх вразило.

 

Місцями робота сесії активістами, названої групи «Патріотів», перетворювалась на якийсь балаган. Таке неподобство було особливо помітне там, де потрібно було приймати виважені рішення на користь громади. Приведу приклади:

 • Питання ліквідації стихійної торгівлі. Є нещодавня директива Уряду України про потребу зусиллями місцевої влади та поліції ліквідувати це вкрай небезпечне явище.

Є і вимога планового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській облдержадміністрації (ОДА) (протокол № 10 від 28.09.2017) по ліквідації цієї небезпеки кожному мешканцю, інші приписи по цьому загрозливому здоров’ю людині явищу. Зокрема, в області, і навколо м. Южноукраїнська є наступна загроза

 

«Є лейкоз великої рогатої худоби – інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів ...  Ця хвороба подібна до раку людини, тому, можна зробити висновок, що збудник лейкозу, потрапляючи в організм людини буде сприяти захворюванню на рак крові» –  говориться в цьому документі.  

 

Також, було в зазначеному документі (протокол №10) наголошено на ще одній хворобі – «трихінельозі», він залишається актуальною проблемою багатьох країн світу, адже переносники збудників - це домашні, дикі й синантропні тварини, які спричиняють часте виникнення осередків трихінельозних вогнищ». Миколаївщина і населені пункти навколо м.Южноукраїнська дотичні до ризиків цих хвороб з продуктів, які купуються з «землі», де за визначенням не може бути лабораторного контролю.

Ніхто з нас ні за яких обставин не хоче потрапляти на лікарняну койку та ще з такими страшними діагнозами, з хворобами, яких ми можемо уникнути. Джерел багато, в них є і вода.

Шановні Южноукраїнці! По програмі «Питна вода» через нові і сучасні рішення ми доочищаємо воду вже в чверті будинків міста.

Згадайте, нам теж перешкоджали і казали, що і вода буде мертвою, і тариф підніметься, і десятки ревізій викликали. Але, результат був завжди позитивним, якість води суттєво підвищувалась.

 

Окрім багатократного підвищення якості питної води, наша лабораторія (СЕС), так і їхні колеги з м.Вознесенська нічого іншого не встановили. Ці роботи маємо продовжити та обладнати всі житлові будинки в 2018 році.

Ось і ця, з лейкозом та з трихінельозом, проблема нам під силу. Ми спроможні виконати надважливе завдання Держави і зокрема ОДА.

Ними зокрема,  дане чітке зобов’язання: «на місцях посилити контроль на агропродовольчих ринках, це м’ясо-молочна група; через засоби масової інформації довести до власників тварин інформацію про обов’язковість проведення ідентифікації і реєстрації тварин та відповідальність за порушення ветеринарно-санітарного законодавства України; з даних питань, організовувати збір громадян за участю  депутатів міських рад та посилити заходи контролю щодо заборони прийому молока молокоприймальними пунктами і його реалізацією на ринках». Це стосується всієї мясної групи, молочної групи, є ризики і по іншим продуктам, якими торгують з «землі».

 • На виконання попередніх вимог та в посилення цієї роботи, депутатам міської ради було дане на затвердження проект рішення, де за виграним конкурсом підприємці міста дали згоду в розвиток ринку «Господар» вкласти свій мільйон гривень. 500 тисяч гривень - в декілька торгівельних точок та 500 тисяч гривень - в побудову лабораторного приміщення, адміністративного приміщення, туалетів, місця для роздільного збирання відходів, на виконання благоустрою на цій території. Але, за ініціативи та неправдивих коментарів  депутата міської ради Горностая С.В., за підтримки групи «Патріоти Южноукраїнська», це рішення не прийняли. Кошти на санітарний стан цього ринку, як і на ліквідацію стихійної торгівлі, і не подумали виділити.  І це при наданні їм інформації про вказані загрози. 
 

До нових торгівельних рядів і мали б додати санітарні зручності, їх розширити, і перевести торгівців, які безконтрольно продають свій товар з «землі». 

  Наразі, цей ринок вже прийняв біля 200  торгівців, є потреба його дообладнати, і обидва ринки, що поряд, дозволять розмістити всіх бажаючих (під контролем лабораторії) і діяти з зручностями до санітарних норм та вимог споживача цих послуг – нас, покупців.

 

Мешканці міста теж чекають завершення робіт по переміщенню «стихійної торгівлі» на облаштовані для торгівлі ряди, бо тротуарна торгівля їм заважає на них нормально перебувати та ходити. Є чисельні колективні звернення громадян.

 • Але тут відбулось чисте блокування цих дуже потрібних людям заходів. Воно йшло  всупереч прийнятих цими ж депутатами міської ради програм і відповідних рішень. Логіки нема, зате є неприкритий задум одного з лідерів «Патріотів» – змінити нинішню владу міста в будь-який спосіб  та прийти самим до керівництва в  м.Южноукраїнськ. Це їхнє справжнє обличчя!?.
 • Нагадаю, ці «Патріоти» не внесли жодного проекту рішення до Програм, з якими вони йшли на вибори, а ті Програми, що розроблені їхніми колегами, наразі ними блокуються при прийнятті багатьох рішень, так потрібних громаді нашого міста, кожному її мешканцю. Але є зрілість інших депутатів міської ради і думаю вони розберуться де їхнє місце.
 • Депутати міської ради групи «Патріоти Южноукраїнська»: Горностай, Журба, Зеленюк,  Курдасов,  Толкач, Ярошенко. 
 • Загально визнано, що патріотизм, це принаймні спроможність захистити свою країну, її громадян, своїх мешканців. Серед них можу виділити депутата Толкача А.П. він  дійсно захищав країну, він більш поміркована, але дещо не передбачувана людина в цивільному житті. Про всю цю групу депутатів міської ради та їх ставлення до нашого міста мабуть складуть свою думку мешканці м.Южноукраїнська самі.

 

Одне з важливіших рішень теж отримало спроби 
його руйнування від названого «патріотизму» 

Це бюджетні кошти на стабілізацію роботи КП ТВКГ. Вони ще в липні цього року прописані у відповідному рішенні Южноукраїнської міської ради. Їхня потреба неодноразово озвучувалась ДП НАЕК «Енергоатом» для врегулювання актуального питання боргів міста до цієї компанії.

Але, не зважаючи на рішення Вищого господарського суду України, на публічну обіцянку Президента ДП НАЕК «Енергоатом» Недашковського Ю.О.: «не чинити опору, не виставляти зустрічних вимог фінансових гарантій і підписати «Мирові угоди» вже в вересні цього року», його обіцянки так  і не виконуються.

На наші нагадування щодо підписання Угод, як від ДП НАЕК «Енергоатом», так і від ВП ЮУ АЕС знову надходять вимоги надати фінансову гарантію, хоча вона Законом на предмет мирових угод заборонена. Це що таке?

 

Вказані і підписані містом угоди в форматі ВП ЮУ АЕС вже четвертий тиждень лежать без руху в Компаніі та на електростанції. Зима вже поряд і це може бути друга зима з суцільним блокуванням розрахункового рахунку КП ТВКГ від керівництва ДП НАЕК «Енергоатом» без будь-яких підстав.

При цьому блокуванні суттєво стримується обладнання житлових будинків, так потрібним обліком не за рахунок мешканців, як це зокрема визначив новий Закон, а за рахунок поєднання зусиль бюджету та інвестиційної програми в КП ТВКГ, адже на заблокованому рахунку марнуються понад 10 мільйонів гривень на ці потреби.

 

Дивно, але була спроба депутата Южноукраїнської міської ради Горностая С.В. зняти з програми підтримки КП ТВКГ два мільйона гривень, що дуже вписується в «атомний» байкот підписання названих Мирових угод. Це ніщо інше, як спроби дій проти інтересів громади.

«Відбери Енергоатом наше ТВКГ», як попри всі їхні розмови – тарифи, принаймні на тепло і гарячу воду зростуть, як і обіцяв Д. Вовк – керівник НКРЕКП мінімум у вісім разів.

Мабуть не треба повторяти, що на кожен місяць життя у мешканців не буде зайвих 2 і більше тисяч гривень на нові тарифи до послуг, де тепло від ВП ЮУ АЕС є залишковим, що добре видно, як парує «Ташлик».  

Сьогодні ВП ЮУ АЕС свою частку названих вище тарифів підвищує вже в понад два рази. Тарифи КП ТВКГ, а це друга половинка цін на названі комунальні послуги, не підвищує.

З цього гарно видно те, що утримуючи це підприємство (майно) у власності громади, ми їхнє підвищення зменшуємо наполовину.

Ось Вам і ціна р/рахунку КП ТВКГ, який заблокував і хоче відкрити ДП НАЕК «Енергоатом» та ВП ЮУ АЕС.

Маю нагоду запитати у кожного мешканця: «Такими потугами від держаного монополіста нам з Вами хтось хоче зробити щось корисне для нашого добробуту, Ви в це вірите? Я ні, як і значна частина досвідчених або просто дорослих людей.»

 

Жорстока боротьба з «атомними» містами – м.Варашем (Рівненська АЕС), м.Енергодаром (Запорізька АЕС) і нашим м.Южноукраїнськом ведеться не зважаючи на штучний характер боргів цих міст до ДП НАЕК «Енергоатом», і не зважаючи на любі резонні доводи та нами підготовлені кошти, аби вони розблокували рахунок КП ТВКГ і дали місту нормально жити. 

 

Також на цьому заблокованому рахунку лежать кошти за електричну енергію, яку КП ТВКГ боргує ВАТ «Атомсервіс» вже в сумі 2,6 млн. грн. і не може звідти їх використати, чим це Акціонерне товариство теж поставлено на межу штучного банкрутства від незрозумілої впертості Атомної Компанії нашої країни.

ВАТ «Атомсервіс» теж має опасіння загроз щодо їх роботи в зимовий період 2017/2018 років при боргах КП ТВКГ в 7 млн. грн. І вони реальні.

Тому, стосовно заходів подалання реальних загроз, зокрема від стихійних ринків, та з проблеми по розрахункам за спожиту електричну енергію на комунальні потреби міста,  сьогодні – 09.10.2017 року буде працювати комісія ТЕБ та НС при виконавчому комітеті міської ради. Вона розгляне ці та інші проблемні питання та буде прийняті відповідні рішення.

І ще маю вказати про таке. Штучним використанням міжтарифної проблеми для всіх «атомних міст», тільки для КП ТВКГ  ДП НАЕК «Енергоатом» наніс фінансової шкоди в понад 80 мільйонів гривень, і тут ми не враховуємо нанесену шкоду міському бюджету, розвитку всього міста. Найближчим часом такий стан речей буде відповідно відреаговано. Ми в захист міста звернемось  в Суди.

Місто гарно знає, що в основу Програми розвитку м.Южноукраїнська на 2016 – 2020 роки покладено завдання, які безпосередньо витікають з Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України П.О. Порошенко.

Більше того, в цій Стратегії зокрема вказано – “Особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’ю людини, що неможливо без ефективної медицини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечного стану довкілля і доступу до якісної питної води, безпечних харчових продуктів та промислових товарів”.

Ми не на словах, а на ділі, живемо і працюємо за простим і зрозумілим принципом – є реальні завдання вказаної Стратегії на користь людям, ми беремо і втілюємо їх в життя. На відміну від відомого – «Візьми і зроби», ми реально – «Беремо і робимо»:

 • Це впровадження системних заходів енергоефективності в житлово-комунальному середовищі міста. 
 • Це роздільний збір відходів, який стартував в житловій забудові, охопив школи міста, він має гарну перспективу виходу на роботу без загрозливого звалища відходів.
 • Це ефективне доочищення води питної на вході в житлові будинки з підтвердженням лабораторій СЕС результативності впровадження засобів УФ та інших фільтрів. 
 • Це впорядкування ринкової торгівлі через впровадження зручних торгівельних місць та контролю за безпечністю продуктів.
 • Це аналогічна робота по 18 новим місцевим програмам, по 13 модернізованим та з використанням всіх 55 локальних програм з Плану розвитку міста до 2020 року.

Є нагода повторити, патріотизм - це принаймні спроможність захистити свою країну, її громадян у військових та цивільних умовах життя. Дещо з того шуму, який було продемонстровано на останній сесії Южноукраїнської міської ради дуже схоже на підготовку до виборів, принаймні депутатів міської ради від ВО «Батьківщина», де явним модератором виступає депутат міської ради Горностай С.В.   

Та якість життя громади міста буде визначатись не балачками і безпідставними звинуваченнями, а якістю реальних справ, які зроблено на її користь. А будь-які розмови і лозунги, що не підкріплені персональним виконанням обіцянок даних громаді на виборах так і будуть популізмом без їхнього лиця в зробленому іншими на благо територіальній громаді, на потребу кожному її мешканцю.

 

    Міський голова    В.К.Пароконний  

 

Далі буде.

 

 

  

 

 

26.09.2017

Корисно знати всім!

 

ЗНАКОВІ
питання порядку денного 28 сесії міської ради (5 жовтня 2017 року)
очима державників,  депутатів міської ради та 
міського голови

 

І. (1)  «Про добровільне об'єднання територіальних громад»

Ініціатори: група 13 депутатів міської ради

Доповідач: Горностай С.В.

Позиція ініціаторів – прийняти рішення і йти на дострокові вибори та об’єднуватись з територіальними громадами навколишніх селищ.

Позиція народного депутата України:  Корнацький А., що обирався по 132 округу, куди входить  с.Костянтинівка, судиться з ЦВК України, вимагаючи визнати протиправним проведення місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах, та називає їх «неконтитуційними». (https://news.pn/ru/politics/188456).

Позиція міського голови Южноукраїнська – за сприятливих умов та чинних підстав  здійснити об’єднання, але за згодою всіх територіальних громад та на чергових виборах, як і вимагає нині діючий Закон.

     
 

ІІ. (2) Про не проведення громадських слухань щодо матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки + 20,7м на території міста Южноукраїнська

Позиція ДП НАЕК «Енергоатом»  -  громадські слухання відбулись.

 

Позиція експертного середовища -  підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки + 20,7м на території міста Южноукраїнська  призведе до настання катастрофічних екологічних наслідків, знищить історичну пам’ятку та не надасть бажаних економічних наслідків, слухань в Южноукраїнську не було, було тільки обговорення.

Позиція міської ради: вдруге (попередня) громадські  слухання не проводились у відповідності до вимог чинного в Україні законодавства та Статуту територіальної громади міста Южноукраїнська під час розробки та узгодження проекту щодо підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки  + 20,7м.

     
 

ІІІ. (9) Про введення мораторію на забудову, встановлення тимчасових споруд та малих архітектурних форм на проспекті Незалежності у місті Южноукраїнську Миколаївської області

Позиція ініціатора Квасневського Є.А. (депутатська фракція «Наш край») -  ввести мораторій на забудову, встановлення тимчасових споруд та малих архітектурних форм на проспекті Незалежності у місті Южноукраїнську  Миколаївської області.

В бутність Квасневського Є.А. міським головою Южноукраїнська він підписав дозвіл на встановлення на проспекті Незалежності МАФу «Квіти», «Іграшки» (біля магазину «Сільпо») і МАФу «Кавунівський хліб» та торгівельного ряду теж по проспекту Незалежності біля магазинів «Золотий вік» та ательє «Елькатро».

В своїй передвиборній програмі Квасневський Є.А., зокрема, обіцяв – підтримувати інвесторів та бізнес, і виділяти їм забудовну землю.

Позиція більшості депутатів міської ради  за попередньо  прийнятими рішеннями – розбудовувати проспект Незалежності для розміщення  соціальної групи  пристосованих торговельних місць для продовольчих товарів та тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, це перш за все торгівельні ряди майбутнього ринку «Господар».

Подальша інвестиційна розбудова різними об’єктами території міста -  це його перспектива і вона обов’язково буде узгоджуватись з мешканцями Южноукраїнська.

 

 

 

 

IV. (11) Про затвердження інвестиційних договорів щодо реалізації Інвестиційного проекту «Розбудова торговельного майданчику «Ринок «Господар» (соціальна група пристосованих торговельних місць для продовольчих товарів та тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності)»

Позиція держави. Директива Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Кубіва С.І. від 30.06.2017, зокрема, вимагає «п.13. Держпрожспоживслужбі разом з Національною поліцією, місцевими органами виконавчої влади та територіальної громади вжити заходів до ліквідації стихійних ринків та припинення несанкціонованої торгівлі живими тваринами, продукцією тваринництва та харчовими продуктами тваринного походження.»

По цій забороні є і відповідний припис Южноукраїнського міського відділу лабораторних досліджень від 20.09.2016.

Позиція міської ради  більшістю депутатів міської ради підтримано  рішення від 25.05.2017 №707  «Про затвердження Інвестиційного проекту «Розбудова торговельного майданчику «Ринок «Господар» (соціальна група пристосованих торговельних місць для продовольчих товарів та тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності)», яким погоджено розбудову торговельного майданчику «Ринок «Господар».

Рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 02.08.2017 №228 «Про затвердження рішення Конкурсної комісії  з проведення інвестиційного конкурсу у місті Южноукраїнську» визначено переможців інвестиційного конкурсу.

Дане питання було винесене на розгляд сесії міської ради 31.08.2017, але не було підтримано депутатами міської ради, що є нелогічним,  виходячи з раніше прийнятих рішень та з причини вкрай низької явки депутатів на пленарне засідання.

Позиція мешканців. В чисельних зверненнях особисто і колективно мешканці Южноукраїнська просять прибрати «стихійну торгівлю» з тротуарів та інших невстановлених місць загального користування на ринкові площі.

Досвід інших країн. Євроінтеграція – цивілізований вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньо-політичних пріоритетів України вона посідає особливе місце. Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентної спроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС. Як невід’ємна частина Європи Україна орієнтується на діючу в провідних європейських країнах модель соціально-економічного розвитку, гуманізації міського середовища, організацію культури, побуту, дозвілля та відпочинку.

 
 
     

Зробивши історичний екскурс, ми бачимо, що місто виникло як центр ремесел та торгівлі на відміну від села, мешканці якого займалися сільським господарством. Тому центр міста має особливу привабливість для жителів міста та його передмість, пропонуючи великий вибір загальноміських функцій на порівняно невеликій ділянці території.

Аналізуючи досвід європейських міст щодо ринків та тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, бачимо демократичний підхід до їх організації та обслуговування в центральних частинах провідних міст, і навпаки великі торгові центри розміщуються за містом.

Довідка виконкому

КП «Критий ринок» - працює інвестор. Ринок ремонтується. Виконуються роботи по влаштуванню нових торгівельних місць, а також формується в’їзд на територію ринку з автодороги Миколаїв – Київ з метою влаштування оптового ринку з весни 2018 року, що позитивно вплине на асортимент, якість і ціну продовольчої та промислової групи товарів на цьому ринку.

Ринок «Господар» - працює його перша черга. Подальша розбудова цього ринку дозволить звільнити проспект Незалежності від проявів «стихійної торгівлі».

Надалі буде дообладнано майданчик біля магазину №53 - біля фонтану буде облаштована зона відпочинку, а проспект Незалежності, як і інші вулиці та місця дозвілля, теж будемо змінювати на користь зручності і відпочинку містян.

 

Шановні южноукраїнці!

Скажіть, будь ласка, якщо на вже гарній площі навколо цього фонтану будуть і красиві лавки, і урни, і морозиво, кава та пиріжки - все дітям, і мамам, і всім дорослим, і все це на 90% зробить інвестор, то невже це треба заборонити, як хоче декілька депутатів нашої міської ради?

Фото: наш Київ, а ми чим гірші!?

   Коли ми єдині в досягненні зручності та естетичних умов на наших вулицях, то не буде перешкод нам, нашим дітям і гостям Южноукраїнська відчувати себе комфортно і пристойно там, де кожен з нас має всі підстави отримати такі гарні тротуари, такі зручні і затишні  майданчики, таке обслуговування, яке в інших міста навіть України їх мешканці мають вже багато років.

 

Виконком міської ради 

 

  

 

 

25.09.2017

 

По довгобуду і занедбаному гуртожитку №6 станом на вересень 2017 року, після 4-х років вимушеного стримування, здійснюються роботи його реконструкції під житло. Є очікування, що влітку 2018 року буде виконуватись здача цього об’єкту та розподіл квартир.

До виконкому міської ради почали надходити заяви осіб, з якими виконавець початку робіт по цьому гуртожитку (Тофан С.С.) уклав договори про наміри (договори про пайову участь у реконструкції гуртожитку).

Виконком звертається до осіб, які уклали такі договори та ще не втратили надію на поліпшення житлових умов,  з проханням звернутись до юриста виконкому для подальшого врахування їх прав та законних інтересів під час розподілу житлових площ гуртожитку №6, який буде здійснюватися з врахуванням позитивного досвіду міста Києва, де влада міста знаходила засоби допомогти обманутим пайовикам.

Прийом громадян здійснюється щоденно в робочі дні з 9 год 00 хв до 17 год 00 хв в приміщенні виконавчого комітету за адресою: м. Южноукраїнськ, вул. Дружби Народів, 48, каб. 21.

При собі потрібно мати договір про наміри, укладений між пайовиком та ПП «Сервіспівденбуд» (Тофан С.С.)

Виконавчий комітет
Южноукраїнської міської ради

 

  

 

21.09.2017

Об’єднання громад аргументоване та виважене

 

Під таким гаслом, за ініціативи міського голови Южноукраїнська, на побажання чисельної групи мешканців смт.Костянтинівка, яка з недовірою ставиться до її селищного голови Коляди М.В., 20.09.2017 року у сесійній залі Южноукраїнської міської ради відбулась зустріч-нарада.

У стислій інформації до зібравшихся на зустріч Пароконний В.К. зазначив, що був і лишається прихильником такого об’єднання, починаючи ще з 2003 року. Але на той період його ініціатива не була підтримана в Миколаївській обласній державній адміністрації. Надалі, ця ініціатива знайшла своє відображення в передвиборній програмі Пароконного В.К. 2015 року.

Більше того, 25 грудня 2015 року на адресу Миколаївської обласної державної адміністрації та керівництва Миколаївської обласної ради було направлено проект програми об'єднання громад навколо міста «КРОКУЄМО ДО ГІДНОСТІ» з листом супроводу від 28.12.2015 року за № 17/02-33/4486 і реєстрацією у вхідній книзі обласної державної адміністрації від 29.12.2015 року за № 37-05-83, але до середини травня 2016 року відповіді не надходило.

За вказані місяці було з’ясовано, що обіцяні влітку 2015 року головою селищної ради Костянтинівки вільні землі на території цієї громади відсутні, про що є відповідна довідка «Держгеокадастру». З’ясувалось, що місто накопичило складні по їх природі та значні в сумі – в межах 100 мільйонів гривень борги до ДП НАЕК «Енергоатом», що в місті є розграбовані та занедбані важливі соціальні об’єкти, де сума їх відновлення складає 40-50 млн. грн.

А ще є нагальна потреба у започаткуванні проектування та наступного спорудження нових очисних споруд господарчо-побутових стоків з сумою їх розбудови в понад 200 млн.грн та і стосовно очисних споруд по приготуванню води питної є потреба певної реконструкції та вирішення питання їх передачі до власності скоріше вже об’єднаних громад, принаймні міста Южноукраїнська, селища Костянтинівки та села Іванівки.

Також, Пароконним В.К. було зауважено, що і кошти компенсації ризику проживання у 30-ти кілометровій зоні спостереження по присутній на ній ЮУ АЕС під таке об’єднання потрібно було б все віддати в рік перед і на три роки після нього, принаймні на влаштування дуже потрібних доріг в мережі сіл Бузьке, Панкратове, Іванівка та селища Костянтинівки, з умовним центром у місті Южноукраїнську з маршрутами за потребами вимог «Цивільного захисту цих територій», а також на інші інфраструктурні зміни і пристосування аби в користь такого об’єднання повірили б усі мешканці цих поселень. Окремо враховується, що на землях зазначених громад розташовані садово-огородні (дачні) ділянки южноукраїнців, їх біля 6000 одиниць та ВОС, є інша структурна логіка такого об’єднання.

Далі Пароконний В.К. повідомив, що фактично з кінця 2015 року, це перша така зустріч за його та ініціативою мешканців прилеглої до міста території.  Виключенням є ініціатива села Богданівки, де вони пропонували об’єднання з містом. Для об’єднання з ними теж є така логіка. Але, як і в названих населених пунктах там потрібен міст через Південний Буг.

Міський голова вірить в перспективу вказаного об’єднання за готовністю такого рішення, яке може відбутись на чергових виборах у місцеві органи влади, тобто через два роки за умови, коли і ініціативна група чи групи з зазначених громад, і фахівці від самоврядування міста плідно попрацюють по зазначеним вище питанням, з’ясують всі проблемні та перспективні фактори, а стосовно вільних земель, принаймні будуть знати кому, на скільки років, за якими умовами і які ділянки роздані.

Було ознайомлено учасників наради про перспективи міста в погашенні його наявних боргів до «Енергоатому». З іншими особливостями життєдіяльності міста Южноукраїнська.

Надалі, у відповідях на різні запитання було чітко поінформовано і про звалище відходів, і про перспективи покращення екології на територіях міста і селища, і про інші земельні та соціально-побутові особливості проживання на територіях поряд з АЕС.

В завершення Пароконний В.К. наголосив: «Ми, всі учасники цієї зустрічі,  беремо спільне зобов’язання на дорадчому рівні до бачення депутатів, як міської ради, так і селищної ради плідно попрацювати над нашою спільною перспективою, де наші спільні можливості та обіцянки прописані в Законі України будуть нами покладені в реальні плани логічного об’єднання наших громад».

За набуттям реальних підстав, які всім мешканцям дадуть переконання користі від такого спільного кроку до життя в новій нашій «родині», вказане об’єднання набере потрібної підтримки більшості мешканців міста та селища і села.

 

З протоколу наради
Миськів С.О.

 

 

  

 

17.07.2017

АКТУАЛЬНОЕ ИНТЕРВЬЮ

Городской голова В.Пароконный дал это интервью на сайт «МАЮ ПРАВО» по важной теме для южноукраинцев,а может и не только для них.

 

МП. Виктор Кириллович, в жизни Южноукраинска казалось бы, все должно быть хорошо. У Вас есть реалистическая программа развития города на 5 лет, городской совет все основные вопросы принимает конструктивным большинством голосов, в жизнь города внедряется много нового и полезного и вдруг от директора АЭС говорят о необходимости сменить представительскую власть города, почему?
ВП. Точно ответить, наверно, сможет сам инициатор такой постановки вопроса, я лишь могу сделать несколько предположений. Первое, это то, что городской совет проголосовал против поднятия уровня Александровского водохранилища на новую отметку – 20,7 метра, против того, что не до конца понятен проект, который за всем этим стоит.

МП. А второе Ваше предположение?
ВП. Их действительно несколько. Второе, это рукотворная проблема с предприятием коммунальной собственности общины города – КП ТВКХ, которое у нее хотят просто отобрать.

МП. А кто и как хочет это сделать?
ВП. Сначала «Атомные» города Энергодар, Вараш (Кузнецовск) и Южноукраинск на протяжении последних 10 – 12 лет начали накапливать долги перед «своими» АЭС, а вернее перед «Энергоатомом», преимущественно за потребленную тепловую энергию. Основной причиной роста долгов стало формирование неравноправных тарифов.
Городскую часть тарифа им устанавливали меньше норматива, результат - долги перед АЭС. От Компании последовали аресты счетов городских предприятий, которые в городах поставляют тепло в сферу его потребления. А дальше, год назад, Президент «Энергоатома» сам предложил напрямую поставлять тепло в дома городов. И вскоре по Южноукраинску. Он аресты расчетного счета КП ТВКХ перевел в процедуру его банкротства. Конституция заработную плату для коллектива защищает даже в таких случаях. А тут ТВКХ четыре месяца ее отсуживал у АЭС преодолевая их сопротивление этому законному праву людей на свою жизнь. За этот цинизм никто даже не извинился, наоборот, сказали, что это исполком не дает платить.

МП. Если в «Энергоатоме» не правы, то кто их может остановить и как?
ВП. Могут суды, но они оказались не на нашей стороне. Есть еще НКРЕКП, но и тут нас не стали слушать, а сразу обвинили во всем, к чему мы и близко отношения не имеем.
Очень важный и глубоко обоснованный шаг по решению проблемы с ТВКХ города сделано по решению сессии горсовета 13 июля этого года. Вполне возможно, что оно стало спусковым механизмом очередной волны недовольства нынешним горсоветом и конечно городским головой.


МП. Мы были на той сессии, и нас удивило отсутствие голосов «депутатов от АЭС» за то решение, почему так, ведь городской бюджет пошел на беспрецедентное решение по возврату долгов и гарантировал работу КП ТВКХ без текущей задолженности за потребленные услуги от АЭС (Энергоатома)?
ВП. Все просто. Предыдущие требования АЭС и Энергоатома к ТВКХ и городу были – «рассчитайтесь, почему вы не платите, начните работать без долгов и т.п.», но они лопнули, как мыльный пузырь. Вот с этого голосования нынешнее состояние дел в КП ТВКХ уже отчетливо проявилось как результат штучной организации их долгов с весьма банальной целью – просто отобрать у города, у его жителей это очень важное для них предприятие.

МП. Скажите, а что дальше?
ВП. Теперь все зависит от «Энерогоатома», именно от него, ведь Он юридическое лицо и без его согласия такие вещи не делаются. Как только Атомное ведомство пойдет на мировое соглашение, банкротство будет снято и начнут действовать механизмы расчетов и по долгам, и по текущим платежам. Это будет тест на соответствие общих действий на благо человека. До дня Независимости все можно урегулировать.

МП. Еще такой вопрос, если возможно. Горсовет пошел на очень сложное решение, детальнее о нем и возможно ли и ему противодействие от «Энергоатома»?
ВП. У решения действительно несколько разных механизмов и отдельных инструментов. КП ТВКХ получает возможность усилить оздоровление его финансово-экономического состояния, что даст выход на обоснованность, по крайней мере городской части тарифа на тепло, воду и стоки. Это не простой, но очень нужный процесс и в первую очередь для потребителя этих услуг, стоит только заглянуть в литерные документы от руководства нашей страны, там экономическая обоснованность тарифов есть основой их справедливости. А еще решение горсовета дает гарантию работы этого предприятия без долгов при существующем паритете тарифов и включает механизм погашения накопленных долгов. А в части противодействия от «Энергоатома», так ближайшее время все и покажет. К решению горсовета им передано образец мирового соглашения, их согласие и за день, два будет отозвана кассация ТВКХ. Так что сейчас все зависит от них.

МП. Скажите, а какой финансовый интерес заложен в попытке отобрать у общины города ТВКХ, и какие последствия от этого могли быть?
ВП. Если предположить, что ТВКХ у города отобрали, то спустя небольшой промежуток времени, только за счет роста городской части тарифа на коммунальные услуги и в первую очередь на тепло, годовая сумма такого интереса может составить от 100 млн. грн.. В этом и есть соблазн завладеть этим предприятием. А вот у людей будут большие проблемы, Большая половина города живет в притык по их деньгам, а многие вообще выживают. Они такие тарифы не потянут. И я хорошо помню, что в частности сказал Глава Правительства Украины В. Гройсман – мы должны создавать комфортные для жизни условия в городах, где в их центре есть человек. Вот мы за это и боремся.

МП. А как с шатаниями отдельных депутатов в части голосов за общину, особенно тех, за кого Вы лично просили избирателей поверить в их приверженность Вашей Программе и поддержать Вас и их?
ВП. У нас городок не большой и мы все на виду. Я с пониманием отношусь к определенному мировоззренческому становлению отдельных депутатов за которых я действительно просил поддержки у избирателей. Дальнейшие их голосования после знакового решения по ТВКХ все и покажут. Думаю, что выводы они должны сделать, я тоже их сделаю, и община будет знать больше. Пользуясь возможностью, хочу поблагодарить конструктивное большинство депутатов, а это были разные политические силы, за их верность служения своей общине. 

МП. Еще парочку вопросов, если можно. Очень похоже, что названные долги в «Атомных» городах, это кем-то хорошо продуманный план заполучить в их собственность не малый и стабильный бизнес. Извините, но ведь речь идет о ежегодных и стабильных сотнях миллионов гривен и на них похоже прицелились. Города и в них избранная власть устоят?
ВП. Отвечу просто. Раз Центральная власть говорит о комфортных городах и о благополучии людей, что в них живут, то надо верить в искренность их планов. А мы не можем быть вне их Стратегии. Город как доверил местным избранникам свою собственность, ТВКХ в ее числе, так и спросить должен. Доверие людей – это очень ответственно для каждого ее избранника и шутить с этим нельзя!

МП. А вот есть, какая то неудовлетворенность со стороны депутатов, в чем она?
ВП. Судя по обращениям, их не удовлетворяет процесс использования бюджетных средств. Очень медленно идут процедуры, особенно тендерные, а «простаивают» нужные городу объекты. Я поддержал создание отдельного органа рады, который они могут создать на следующей сессии для тендерного распределения бюджетных средств по финансированию и контролю их использования по потребностям всех основных объектов города. Я уверен, что именно депутаты должны не только распределять, но и сопровождать эффективность их использования в рамках Закона. А для полной объективности они сами, через ими предложенный состав отдельной комиссии, должны сформировать и состав этого органа. Недавно созданный ДИГХ должен быть разгружен от такой заботы и сосредоточить свои усилия преимущественно на инфраструктурной работе, где ЖКХ города требует очень большого внимания.

МП. И в завершение, если будут новые выборы, Вы на них пойдете, и Всех ли с собой возьмете с первоначальной команды?

ВП. Выборы это всегда экзамен. Но для его сдачи желающим еще раз стать депутатом, или городским головой, или первый раз попробовать себя в этом не простом качестве, потребуется себя показать на примере реальных дел.
Принцип партийности сегодня людям не очень то и нужен, им нужны реальные изменения в жизни города и с гарантией их улучшения. Я уверен, что популисты и просто попутчики не пройдут. Перед городом вырисовываются достаточно не простые времена.
Я в этой работе пассивным не буду. Думаю, что эпоха карманных депутатов и управляемых градоначальников уже доживает свои дни.
А в части первого списка, так здесь все достаточно просто – в нескольких депутатах, возможно ошибся я и мой коллега по организации участия «Єдності» в выборах 2015г. И. Кваша. Несколько депутатов скорее всего еще не совсем разобрались в достаточно сложной инфраструктуре технологически зависимых процессов городского обустройства и имеют право на ошибку, но сплошной ошибочности быть не должно.
Еще раз поставлю акцент, обещанная ответственность за город – это высокая мера морали и никто от оценки работы на благо общины не избежит.

Ответы на вопросы МП записаны 17 июля 2017г.

 

 21.07.2017

В реагування на звернення мешканців міста 
щодо забруднення навколишнього середовища

 

 

 


 

 

НАШ БЕРЕГ

           соціальна пам’ятка, липень 2017р. 

         Відчуття гідності людьми – єдиний

       фактор оцінки дієздатності любих

     владних структур та їх керівників

Детально...

  

 

ПО СЛІДАМ ПРЯМОГО ЕФІРУ –

МІСЬКИЙ ГОЛОВА НА ВАЖЛИВІ ЗАПИТАННЯ

26 ЧЕРВНЯ

27.06.2017 

 

Інформаційний лист

 

23.06.2017

  

 

16.06.2017

За досвідом Стратегії  розвитку країн Європи –

 

 

Соціально-побутова інфраструктура спрямована на створення умов для відтворення людини як біологічної істоти (через побутове середовище), задоволення її потреб у належних умовах життя.

В її складі розрізняють такі компоненти: житлово-комунальне господарство, побутове обслуговування населення, торгівля та громадське харчування, пасажирський транспорт і зв'язок для обслуговування населення тощо.

       Міський голова    В. Пароконний

 

   

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ, це ШЛЯХ ДО ДЕМОКРАТІЇ

ЄВРОПЕЙСКІ  ПРАВИЛА на ЦЬОМУ ШЛЯХУ,  ЯКІ ВОНИ?

Демократичною державою прийнято називати політичний устрій, яке засноване на волі народу, загальних правах і свободах громадянина і людини. Джерелом влади всіх рівнів в такому типі держави є народний суверенітет.

Як відомо, проголошення держави демократичним ще не означає, що йому будуть притаманні ознаки демократичної держави.

 

 

Сутність демократичної держави

  Слід зазначити, що держава може відповідати критеріям демократичності тільки в умовах наявності сформованого громадянського суспільства. Демократична держава має виключити політику етатизму (втручання в сфери суспільного життя) і, навпаки, забезпечувати свободу розвитку культури, підприємництва і духовного життя.

Демократичне суспільство виконує функції забезпечення загальнонародних інтересів при безумовному дотриманні особистих інтересів кожного індивіда. Саме така держава є своєрідним антиподом авторитарної держави, вони практично виключають один одного.

 

Представницька демократія

Провідною у всіх сучасних країнах формою політичного устрою і участі громадян у політичному житті є представницька демократія.

Суть її досить проста - опосередкована участь народу в прийнятті політичних рішень. Громадяни тієї чи іншої країни вибирають в органи державної влади представників, які можуть характеризувати їх інтереси.

 

Місцеві влади в Європі вже давно сформували нову філософію управління на основі демократії участі та сталого розвитку громад. Європейське місцеве самоврядування швидко та якісно розвивається, відбувається пошук нових форм демократії участі.

 

Європейська Хартія місцевого самоврядування.

Муніципальне право Європи визнає правову основу місцевого самоврядування. В Україні, яка ратифікувала вказану Хартію ще в 1997 році щодо місцевого самоврядування визнають її вимоги та конституційні положення і норми законодавства.

Як наш Южноукраїнськ відчуває рух до демократії? Стисло. Народний суверенітет ми відстоюємо разом. Етатизм – не втручання держави в сфери суспільного життя, цього ще дуже мало. Представницька демократія – ми тільки вчимось цій цивілізаційній нормі. Наприклад, виключно на народні слухання міська рада має винести основні місто утворюючі питання. Місто чітко орієнтоване на європейську концепцію – Стратегію сталого розвитку «Україна 2020» Президента України.

Про неї вже говорилось і ще скажемо діями на рівні нашого міста.

 

Через 10 років занепаду КП ТВКГ починає виходити на рівень сучасної роботи.

Нам не завадять любі перешкоди – ні образливі слова, що ми прокладка, що нас треба врозумляти «бешенными» штрафами, що ми не вміємо працювати та тим, що погрожують всім посадовцям самоврядування, які підтримують наш колектив.

Громадська організація комунальників «Рух за гідність» та КП ТВКГ пропонують вихід на пріоритетні стосунки з АЕС через пам'ятку та довідку, що надаються нижче.

 

ПАМ’ЯТКА - червень 2017р.

ПРО ТАРИФ НА ТЕПЛО ДЛЯ МІСТА

«Енергоатом» – готуєш корпоратизацію, не шкодь нашим містам!

 

 ДОВІДКА - червень 2017р.

про можливість погасити штучний борг міста

 

Захистити КП ТВКГ –о значає  захистити місто, кожного мешканця!

Поточна заборгованість за отримані комунальні послуги від АЕС не допускається за окремими заходами, які гарантовано впроваджує КП ТВКГ за підтримки міського бюджету та при справедливому споживанні, як теплової енергії, так і води всіма категоріями споживачів комунальних послуг.

Звичайно буде важливим справедливе регулювання тарифів від НКРЕ КП 

Пам’ятка і довідка розроблені в КП ТВКГ та в ГО «Рух за гідність» за підтримки виконавчих органів Южноукраїнської міської ради.

Далі буде.

 

                   

 13.06.2017

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ДО

ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЮЖНОУКРАЇНСЬКА

 

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ НАШОГО МІСТА!

Сьогодні вимушений звернутись до Вас цим листом за обставин, коли кожна поміркована людина на такій відповідальній посаді зробила б теж саме.

Ви мабуть пам’ятаєте, як саме певні особи не бажали бачити мене на посаді міського голови Южноукраїнська в третій раз. На виборній дистанції 2015 року вони навіть підібрали кандидата на цю посаду майже з таким прізвищем, як у мене. Але і це їм не допомогло.

Місто зробило свій вибір і я приступив до виконання обов’язків міського голови з 12.11.2015 року. В березні 2016 року конструктивна більшість міської ради після двомісячного обговорення прийняла Програму соціально-економічного та культурного розвитку Южноукраїнська на період до 2020 року.

Як і було обіцяно на виборах, в цю Програму увійшли всі плани мої та однодумців за програмою «Наше майбутнє в наших руках» та за проектом її реалізації «Майбутнє міста будуємо разом». Сьогодні практично всі вони реалізуються в реальне впровадження. 

Та мої опоненти не заспокоїлись, пішли провокаційні спроби втягти мене у вирішення невластивих цій посаді спірних питань, були різні скарги у всі можливі інстанції, були і спроби організувати демарші, лились образи і наклепи та багато різного бруду з їх сторони.

На все це я не звертав і не буду звертати уваги та продовжую належне  виконувати свої обов’язки. Але коли почались безпідставні погрози та вимоги розпочати до мене кримінальне переслідування від сторонніх осіб, то я мовчати не стану.

В чому суть? Згідно 42 статті Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова, зокрема – «забезпечує виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади»; А ще міський голова «забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування.

Принаймні один з державних посадовців чомусь вирішив, що я злісно порушую Закон в частині Програми міської ради «AQUa+» – якісна питна вода в кожному домі».  

В Стратегії Сталого розвитку «Україна 2020» Президента України, зокрема у векторі безпеки вказано – «Особливу увагу потрібно приділити безпеці життя та здоров’я людини, що неможливо без ефективної медицини, захищеності соціально вразливих верств населення, безпечного стану довкілля і доступу до якісної питної води, безпечних харчових продуктів та промислових товарів».

Потрібно нагадати шановному Южноукраїнцю, що нападки на Програму «AQUa+» – якісна питна вода в кожному домі» були і раніше. Популісти вводили в оману мешканців міста, що ультрафіолетові лампи на вхідному водопроводі в житловий будинок і тариф підвищать, і що вода стане мертвою, і що це якась пуста видумка тощо.

Але виконком міської ради настійливо пояснював, що це необхідність для нашого міста, бо як би до стандарту на водоочисних спорудах АЕС не готували воду, вона все одно буде мати певні загрози свого періодичного забруднення, бо фактор викидів нечистот з Первомайська та іншого періодичного бруду вище по течії П.Бугу ніхто не може спрогнозувати в режимі реального часу. А ще є мало контрольоване забруднення води на магістральних та розподільчих мережах.  

Нам відомі випадки отруєнь питною водою з крану в інших містах і навіть з летальними наслідками. А ще сьогодні ми знаємо, що наше МОЗ не забезпечує мешканців вакцинами та іншими запобіжними препаратами. І що тут робити з питною водою?

Міський голова Первомайська Людмила Дромашко нещодавно публічно визнала, що їх міський водоканал масово зливає каналізаційні стоки в річку Південний Буг і що це може призвести до екологічної катастрофи.

Науковці України в захист води підтверджують дієвість ультра фіолетового (УФ) процесу на убезпечення води питної за цим важливим показником.  Вони відзначають –

        УФ - дезінфекція має переваги перед іншими технологіями: висока ефективність проти широкого спектру патогенних мікроорганізмів; відсутність необхідності в додаткових хімічних речовинах (безреагентний процес); мінімум утворення побічних продуктів; при обробці води та інших продуктів - відсутність впливу на їхній смак і запах; неможливість передозування і низькі витрати. Бактерицидні промені знищують не тільки вегетативні види бактерій, але і ті бактерії, що утворюють спори. Семенов А.О., к.ф.м.н., доцент (ПУЕТ, Полтава) Кожушко Г.М., д.т.н., професор (Полтава).

ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

Маю підвести певний підсумок щодо виправданої опіки керівництва країни і області зокрема в підвищенні якості питної води та поміркованим рішенням міської ради, яка затвердила цю важливу для міста, кожного її мешканці Програму «AQUa+», а вона:

 • По перше, це вимога Закону та Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011 – 2020 роки, є і відповідна програма на обласному рівні.
 • По друге, це вже названий вектор безпеки за Указом Президента України.
 • По третє, це визначення Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», де прописане ультрафіолетове знезараження води, як процес знищення патогенних мікроорганізмів.
 • По четверте, це відома практика і всесвітньо відомий спосіб ефективно впливати на підвищення якості води питної за цим важливим показником її безпеки.
 • По п’яте, дієвість УФ ламп в обладнаних будинках міста багаторазове перевірили професійні лабораторії Южноукраїнська та Вознесенська, і у всіх випадках зафіксоване суттєве покращення якості води питної по її санітарно-мікробіологічному знезараженню.
 • По шосте, це не тема для персон, які полюбляють красуватись в Інтернеті на різнопланових селфі та не професійно робити висновки там, де вони нічого не розуміють. 
 • І сьоме, може це якісь завидки осіб, що це не їх політична сила надала Україні суто Європейську концепцію – Стратегія Сталого розвитку «Україна 2020»?, де є багато корисного для розвитку та реформування країни, а зробив це Президент України!

В любому випадку я був зобов’язаний поінформувати територіальну громаду міста про те, що мене вже почали залякувати кримінальним переслідуванням по безпідставно-брудним звинуваченням і що мене попередили бути дуже обачливим, бо можуть і наркотики підкинути і піти на інші провокаційні дії.

Маю вказати, що ні я, ні мої близькі ніколи не мали ніякого відношення до наркотиків  і не займаються ділами не гожими.  Та мабуть це тільки спроба знайти зачіпку.

Скоріше декому не до вподоби моя принципова позиція по соціально-тарифному та екологічному захисту прав територіальної громади нашого міста. А ще противники підтриманого розвитку міста більшістю його громади знову йдуть на різного роду інтриги та підлі провокації аби посіяти розбрат та недовіру серед нестійких депутатів міської ради та посадовців. Та я вірю в поміркованість їх більшості, бо не так і складно бачити реальне.

А тим, хто дозволили на десятки мільйонів розкрадати майно громади міста і які наразі діють в підтримку сумнівних проектів руйнування КП ТВКГ та екології Південного Бугу, рано чи пізно прийдеться відповісти, принаймні перед нашою громадськістю.   

В любому випадку так званим новим політикам маю нагадати, що політика є суть концентрованого виразу економіки.

А по народному, якщо ти особисто нічого не зробив на покращення економіки своєї країни, округу, міста, умов життя людей, то ніякий ти не політик, а прикра помилка твоїх виборців.

Доречи, в Южноукраїнську понад десяток дієвих програм допомагають виводити його господарство з багаторічного занепаду. А я, як працював, в тому числі і по забезпеченню розроблення нових програм необхідних місту, кожному його мешканцю, так і буду це робити поки наша громада це сприймає, як мою потрібну роботу на цій важливій посаді.

 

 

       Міський голова Южноукраїнська                  В. Пароконний              

червень 2017 року

 

 16.06.2017

ПЕРША ОЗНАКА НЕПРАВОТИ І СЛАБКОСТІ ПОЗИЦІЇ

 

Вміння вести переговори і володіти елементарними знаннями, що таке самоврядування в Україні, це елементарна культура керівника, який є дотичним до представницької гілки влади.

Любі спроби нашкодити громаді міста обов’язково повернуться до авторів такого процесу. І якщо ці особи не розуміють, що країна отримала відкритий шлях до суто європейських цінностей, то позиції авторитаризму і засобів з минулого не пройдуть ні під якою упаковкою.

      Міський голова   В. Пароконний  

 

Не кричіть, ми не Ваші підлеглі і важливе
підприємство громади міста ніхто не віддасть! 

В розпал зими, грудень 2016 року, господарський суд Миколаївської області за заявою ВП ЮУ АЕС виніс ухвалу про відкриття провадження в справі про банкрутство КП «ТВКГ». Такими діями ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» намагається завершити раніше розпочатий процес розвалу КП «ТВКГ» позбавляючи підприємство можливості розраховуватись за комунальні послуги з тією ж АЕС, отримувати достатню допомогу з міського бюджету. Такі штучні дії одночасно і негативно впливають на реалізацію цілої низки інших соціально важливих Програм розвитку міста, соціальної захищеності його громади та не дають можливості належне готуватись до наступного опалювального періоду. 

За ініціативою та участі Асоціації керівників «атомних» міст України (АК АМУ), міських голів Кузнецовська (Вараша) Анощенко С.І., Нетішина Супрунюка О.О., та Южноукраїнська Пароконного В.К. в Адміністрації Президента України 09.02.2017 року відбулась нарада. Було розглянуто важливі питання соціального характеру, як тарифи, арешти рахунків в «міських водоканалах» цих міст по їх штучним, 100-а мільйонним боргам до АЕС, неповноту платежів по компенсації ризиків проживання людей в 30-кілометровій зоні АЕС та інші питання. Надалі, стосовно проблем Южноукраїнська, було проведено низку нарад рівня «атомників» і міста.

В результаті двох останніх нарад за участі керівної ланки «Енергоатома» та міста є домовленість вийти на мирову угоду при певних гарантіях в погашенні боргів та подальшій роботі без поточної заборгованості за отримані від АЕС комунальні послуги –  тепло, воду та послугу водовідведення. З огляду на те, що судова справа за позовом АЕС затяглась і ще не завершена, то і проект рішення міської ради має бути не упередженим. Разом з тим в самоврядуванні Южноукраїнська – у виконавчих органах ради та в КП ТВКГ не стали дочікуватись остаточного рішення суду, належне за місяць оприлюднили і вже 13.07.2017 року міська рада розгляне реальний варіант мирової угоди за ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом».

Самоврядне місто, це не підприємство і міський голова не його директор. Згідно Закону, зокрема КП ТВКГ підпорядковане, підзвітне та підконтрольне органам самоврядування. Міський голова не є таким органом. І коли Президент «Енергоатому» криком і навіть погрозами вимагає від міського голови негайного повернення боргів, то це не тільки не законно, це принаймні ще і не етично. Більше того, самі арештували розрахунковий рахунок КП ТВКГ, а тепер кричать – платіть за послуги. Доречи, наразі на цьому рахунку вже накопичилось понад одинадцять недоторканих мільйонів гривні.

Шановний «Енергоатом»! Розблокуйте рахунок, як Ви його заблокували і отримуйте кошти за надані місту комунальні послуги. А якщо Ви хочете їх надавати місту без поточних богів, то і правила тарифні повинні бути справедливими і їх можливо зробити такими тільки за спільної – Вашої і міста участі в НКРЕ КП.

Розроблена Програма подолання цієї, понад десятирічної проблеми боргів. Є  реальні до реалізації механізми та окремі інструменти виходу зі спірного стану та такого ж банкрутства КП ТВКГ і тільки за згодою сторін – «Енергоатому» чи керівництва АЕС за його відповідним дорученням та міської ради, через її рішення на пленарному засіданні можливо вийти на мирову угоду і в рамках прийнятих зобов’язань забезпечувати місто потрібними йому послугами. 

Ми, посадовці міської ради Южноукраїнська та комунальники, підтверджуємо викладене в наступних заходах, які є певними механізмами та інструментами переходу до цивілізованої роботи КП ТВКГ. Саме така робота до вимог Уряду України ще з 1995 року за його Постановою під №947 була започаткована по місту в 2003 – 2005 роках,  яку надалі було зупинено, що і стало однією з декількох причин зростання боргу міста до «Енергоатому». Наразі ми виводимо КП ТВКГ з занепаду, бо це дійсно важливе підприємство для захисту громади міста, кожного її мешканця. 

__________________________

 

 22.06.2017

ПРО КОМУНАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ МІСТА – ВСЕ ДО ДРІБНИЦЬ, 
АЛЕ НЕ ЗА ОДИН РАЗ В НАШІЙ РОЗМОВІ

 

Потреба впорядковувати багаторічно занедбане комунальне  середовище міста сьогодні не викликає ніяких сумнівів.

Є доказова база нерозуміння міськими чиновниками значення цього господарства для людей та принаймні їх недбалого ставлення до нього в далекі і недавно минулі часи.

В житті любого міста, де є тільки централізовані комунальні  мережі та де для споживачів послуг нема альтернативи, таке господарство потребує виключної уваги його влади.

     Міський голова   В. Пароконний  

 

ВІДНОВИМО НАШ СПАДОК

ДЛЯ НАС І НАШИХ ДІТЕЙ РАЗОМ

Якщо Ви отримали в спадок будинок, а в нього тече дах, старі вікна і двері, гнила підлога, є тільки плита і груба та застаріле освітлення без лічильника, а вам треба в ньому жити, то звісно, Ви все це почнете ремонтувати і приводити до ладу. 

Ось і нам належить так зробити з нашим КП ТВКГ і ми вже це робимо. Та якщо цю важливу роботу не довести до розуму, то доведеться жити в «приймах у багатого і чужого дяді». А це, як звісно, не мед.  

Інша справа, наскільки швидко та безперешкодно наразі вдасться все привести до належного стану, адже тут не тільки потрібні гроші, тут ще є і явна протидія тих, хто довів це господарство до банкрутства насправді та ще і намагався перекласти вину на інших. Добре відомо, що є види на наше господарство у певних осіб. І звісно не з причини вкласти в його розбудову свої гроші для блага людей!

Вище в «Пам’ятці» і «Довідці» ми вже показали реальність того, як можливо  розрахуватись по спірним і все ж накопиченим боргам КП ТВКГ за попереднє десятиліття та побачили спроможність і суспільну користь в збереженні цього підприємства у власності територіальної громади міста.

Тому, до вказаного вище, в стислому викладенні, наводимо теж реальні і необхідні засоби, аби всі ми отримували комунальні послуги за обґрунтованими і справедливими тарифами:

 • Маємо втрати по тепловій енергії від непроектних мереж, які йдуть по поверхні в наших дворах. Цей брак підлягає виправленню. Бюджет має виділити 6,1 млн. грн.  на належну теплоізоляцію трубопроводів.
 • Теплові втрати є і в сфері споживання послуги опалення. Тут все просто по фіксації цих втрат – в середньому місто споживає теплову енергію при нормі 20°C, в 27°C. Важливо розуміти, що за надлишкову до нормативу теплову енергію в попередні роки ніхто не платив, це була одна з основних причин боргу КП ТВКГ. Постачали (27°C), а плату отримували за (27°C). Від недосконалості наших мереж – до 7% будинків міста отримували межу теплового нормативу, а понад 20 будинків мали температуру в приміщеннях до 30°C. Варто згадати відкриті взимку вікна, а на перших поверхах ще і двері.
 • До цих проблем додавався ще і не справедливий тариф від НКРЕ КП.
 • Окремим джерелом великих втрат тепла є застарілі і витратні апарати підігрівання води в ТРП міста. Їх 86 одиниць, це понад 100 тонн обладнання і це десятки мільйонів гривень на переобладнання, але крок за кроком їх міняти треба.
 • Звісно теплову енергію маємо регулювати, контролювати та зберігати. Тут до міської ради надається детальний план робіт в часі, в коштах та по видам заходів. Цей план буде розглядатись 13 липня 2017 року на пленарному засіданні Южноукраїнської міської ради, як програма подолання збитковості КП ТВКГ.
 • Разом по тепловій енергії маємо річні втрати в межах 4 – 7 млн. грн. Тільки повне обладнання міста приладами обліку дасть нам достовірну картину по втратам тепла, але реалізація кожного заходу, це крок до обґрунтованості тарифів і зменшення боргів, які наразі КП ТВКГ разом з бюджетом міста бере на себе і не перекладає на споживача.
 • Ми маємо і втрати по воді. По її річним обсягам, це – в 2012 році 1,14 млн. м³, з 3,1 млн. м³ всього отриманих від АЕС. В 2014 році, це 1,0 млн. м³, з 3-х млн. м³ на вході в місто і в 2016 році, ці втрати ставили 0,9 млн. м³. В обсягах є незначне зменшення, а в перерахунку на діючі в ті роки тарифи, то в 2012р. – втрачено 12 млн. грн., в 2014р. втрачено 15 млн. грн. і в 2016 році втрачено 18 млн. грн. До цих втрат належать втрати (тарифний недобір) по питній і гарячій воді та по водовідведенню, похідному від спожитої води без врахування втрат.
 • Причини – формальна метрологія, де вже на виділені міською радою кошти закуповується нове обладнання для виробничої метрології.
 • Причина – крадіжки води з лічильників, що стоять в квартирах мешканців  міста.
 • Причина – не збалансовані по циркуляції води мережі водопроводу гарячого водопостачання.
 • На подолання цих та інших проблем цієї теми є відповідні заходи, вказана вище сесія міської ради їх розгляне і є очікування, що робота в цьому напрямі буде прискорена.
 • Звісно, це далеко не весь перелік робіт, які потрібно було робити на виконання Постанови Уряду України від 27.11.1995 №947, які були розпочаті в 2003 – 2005 роках, а потім були безпідставно зупинені.
 • Нарешті була потреба їх поновити на виконання іншої Постанови Уряду України від 23.05.2012 № 604, яка підсилювала вже названу Постанову №947 і на це виділялись державні кошти, але і цим та міська рада і її керівництво не скористались.
 • А ще нам вкрай потрібно перевести існуючий в КП ТВКГ колектив абонентського відділу на роботу через сучасний програмно-апаратний комплекс. Надалі ув’язати його роботу з новою диспетчерською і ми вийдемо на досить пристойний рівень роботи в цій сфері послуг нашого міста. Це прикро, але потрібно визнавати.
 • Тому і маємо втрати і борги, не паритетні тарифи на комунальні послуги від АЕС і вже намагання забрати у міста КП ТВКГ. Проблема не проста, але її належить в ближчі 2 – 3 роки подолати остаточно.
 • В стислий підсумок зауважимо наступне. Це далеко не одна проблема, яку місто має подолати. Головним є час – не більше 2 – 3 років та впровадження ефективних і обов’язкових заходів. Чому саме так?
 • Відповідь має спонукати Вас дослухатись. Не секрет, що в ДП «НАЕК«Енергоатом» вживаються заходи підготовки до корпоратизації цієї компанії. Багато з нас бачили, як за декілька років схожої реформи «Укртелеком» в 5 разів скоротив чисельність працюючих в цьому підприємстві, коли переходив в приватні руки.
 • Ми не беремось проводити прямі паралелі, але зауважимо. Через декілька років бюджет міста може почати помітно меншати. Тому часу на реформу та модернізацію нашого ЖКГ лишилось  не так вже і багато.
 • Наші реформи не на словах, Ви побачили на конкретних прикладах, що треба і що ми плануємо робити в ближчі місяці і за декілька років попри будь-які  перешкоди на цьому шляху.
 • За цими діями ми маємо відстояти КП ТВКГ, підприємство і колектив, які стали заручниками, принаймні чужої їм і місту недбалості та байдужості і які разом з відповідальними рішеннями міської ради призвані зробити з нього один з багатьох важливих гарантів гідного життя людей на сьогодні і на майбутнє.

 

А далі будуть нові енергоблоки АЕС, будуть нові реалії і нові засоби та результати децентралізації і місто продовжить свою розбудову на шляху до гідних умов життя людей.                                                                                    

Виконавчий комітет 
Южноукраїнської міської ради