Южноукраїнський міський історичний музей

Музейні експозиції

 

Музейні експозиції

 

 

 

Звіт роботи Южноукраїнського міського історичного музею за 2016 рік

НОВИНИ

 

АНОНС

 

Запрошуємо 
усіх охочих долучитися до культурного життя
міста Южноукраїнська
та дізнатися про багату історію нашого краю!

Історична довідка

Наш край має давню та славетну історію. Гранітно-степове Побужжя надзвичайно багате на археологічні прошарки: палеоліт, мезоліт, неоліт, мідний і залізний віки, епоха бронзи, черняхівська та трипільська культури, свідчення про поселення кіммерійців, сарматів, скіфів, давніх слов'ян, греків та римлян. Тільки між селищами Мигія Первомайського району та Олександрівка Вознесенського району виявлено 98 археологічних пам'яток культури. Внаслідок знищення сучасними водосховищами каньйоноподібних долин Дніпра і Дністра, їх аналоги в інших районах Причорномор'я, практично, відсутні.

Історичне минуле нашого краю тісно пов'язана з історією Війська Запорізького та його державним утворенням - Запорізькою Січчю. Південний Буг був відомий козакам як друга за значенням річка після Дніпра-Славутича. На території національного природного парку «Бузький Гард» у ХVI – XVIII столітті знаходився острів Гард (в околицях сучасного м. Южноукраїнська) - центр Бугогардівської паланки, найбільшої за розмірами серед восьми адміністративно-територіальних одиниць Вольностей Війська Запорізького Низового. Це підтверджують чисельні історичні дослідження та археологічні розкопи.

Наш край знаний не тільки давньою та козацькою історією. У часи Другої світової війни 1939-45 років у нашій місцевості відбувалися події, що відіграли важливу роль у визволенні від фашистських загарбників як Миколаївщини, так і всієї України. Ці героїчні сторінки історії закарбовані в пам’яті людей,  оспівані та увічнені у граніті южноукраїнськими митцями.

В квітні 1975 року у південній частині с. Костянтинівка Арбузинського району було розпочато будівництво міста-супутника Южно-Української атомної електростанції. А 2 квітня 1987 року Указом Президії Верховної Ради Української РСР новозбудованому населеному пункту було присвоєно назву Южноукраїнськ.

 

Про створення Южноукраїнського міського історичного музею.

У 2003 році на території Меморіалу воїнам-визволителям рішенням Южноукраїнської міської ради від 16.07.2003 року було створено музей, що є культурно-історичним центром міста Южноукраїнська.

З 2003 року до 2014 року музей мав назву: музейний комплекс міста «Козацької слави та військової техніки». 16 квітня 2014 року рішенням Южноукраїнської міської ради від 27.03.2014 року  №  1220 49 сесії  6 скликання музей перейменовано на Южноукраїнський міський історичний музей (далі - Музей). Музей є комунальним, науково-дослідним та культурно-освітнім закладом, який створений для вивчення, збереження, використання та популяризації музейних предметів та музейних колекцій з науковою та освітньою метою, залучення громадян до надбання національної та світової історико-культурної спадщини. За своїм профілем Музей є історичним.

Музей заснований Южноукраїнською міською радою (далі - Засновник), належить до комунальної  власності міста,  знаходиться в оперативному управлінні управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради.

Музей у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про культуру»,  «Про музеї та музейну справу», іншими нормативно-правовими актами України, наказами управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації, рішеннями Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету, наказами управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради та Статутом Южноукраїнського міського історичного музею.

Основною метою діяльності Музею є придбання, збереження, наукове дослідження, популяризація та експонування меморіальних, історичних, мистецьких і культурних пам’яток, сприяння відродженню національної свідомості українського народу, вихованню гармонійно розвиненої людини, розвитку українських національних традицій.

Головними напрямами діяльності Музею є культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, пам’ятко-охоронна робота, інша діяльність передбачена чинним законодавством України».

Діяльність Южноукраїнського міського історичного музею.

Збереження історичного минулого є однією з головних цілей функціонування таких закладів культури як музеї. Кожен з них, хоч і різний за профілем, статусом, формою власності, має на меті збереження історичних надбань, артефактів, пропагування етичних цінностей, виховання естетичного смаку, примноження знань з історії, літератури, мистецтвознавства, розширення світогляду відвідувачів.

У такому напрямку працює і Южноукраїнський міський історичний музей. Завдяки підтримці Южноукраїнської міської ради, управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, місцевих митців, колекціонерів та просто небайдужих людей, кількість одиниць основного фонду музею на сьогодні налічує 58 експонатів та близько 232 з них, знаходяться на тимчасовому зберіганні.

Музей має дві складові: експозиція військової техніки просто неба та виставкова зала, де до огляду відвідувачів представлено п’ять  постійних виставок, а саме: «Слава Бузького Ґарду», що розповідає про історію краю від сивої давнини до часів Бугогардівської паланки Війська Запорізького Низового; «1418 днів подвигу та слави», яка висвітлює події  Другої світової війни 1939-45 років, «Цей одвічний біль Афганістану…», присвяченої подіям Афганської війни 1979-89 років, «Герої не вмирають», де йдеться про Революцію гідності 2013-2014 років та антитерористичну опреацію, що досі триває на сході України; а також постійна експозиція  «Моє місто – Южноукраїнськ!», в якій зібрані матеріали про будівництво та розвиток Южно-Української АЕС та міста-супутника.

З нагоди знаменних дат і подій у виставковій залі музею постійно відбуваються тематичні експозиції.

Протягом 2015 року адміністрацією Южноукраїнського міського історичного музею  проведено 24 заходи, а саме: 5 культурно-масових заходів та 19 експозицій, що присвячено подіям та пам’ятним датам історії України та краю, державним та загальноміським святам. Серед них: експозиція «Соборність України: історія єднання» до Дня Соборності України, фотовиставка «Герої не вмирають» до Дня Героїв Небесної Сотні, експозиція  «Миколаївщина у вогні» до Дня визволення Миколаївської області від фашистських загарбників, експозиція  «З пам’яттю про незабутнє» до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років, експозиція «Моє місто – Южноукраїнськ!» до Дня міста, виставка «Мотиви Прибужжя» до Дня Конституції України, виставка «Духовність України» до Дня хрещення Київської Русі-України, виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Любіть Україну!» до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, експозиція «Захисникам України – слава!» до Дня захисника України, виставка «Герої не вмирають», присвяченої Дню Гідності та Свободи, тематична експозиція «Допоки пам’ять в серці не згасає…», присвячену Дню пам’яті жертв голодоморів, фотовиставка «Енергія Півдня», присвяченої Дню енергетика та інші персональні експозиції місцевих митців, виставки народного мистецтва та  фотомистецтва.

З метою залучення більшої кількості відвідувачів до музею, патріотичного виховання молоді, виховання естетичного смаку, поглиблення історичних знань у 2015 році було проведено наступні масові заходи: лекція «Афган: біль і пам’ять», в рамках постійної експозиції «Цей одвічний біль Афганістану», до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, вечір поезій «Вірші з війни» до Всесвітнього дня поезії, захід «Не згасне полум’я перемоги» до Дня визволення України від фашистських загарбників, зустріч поколінь «Не закінчиться естафета пам’яті…» до Дня партизанської слави, захід «Не згасне полум’я перемоги» до Дня визволення України від фашистських загарбників, музейний захід «Урок мужності» до Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтерів.

Протягом 2015 року Южноукраїнський міський історичний музей  відвідало 7764 екскурсанти, проведено 342 екскурсії для гостей та мешканців міста.

22 січня 2015 року у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбулось офіційне відкриття експозиції «Соборність України: історія єднання» до Дня Соборності України. До огляду відвідувачів було представлено виставку дитячих малюнків, привезених з передової южноукраїнськими бійцями Сергієм Мартиненком та Олександром Гуценком. Також присутні мали нагоду побачити уламки та елементи озброєння, що було зібрано для постійного експонування в Южноукраїнському міському історичному музеї. Серед нових експонатів, презентовано особисті речі Сергія Горобця – южноукраїнського бійця, що загинув під час бойових дій у антитерористичної операції. До уваги присутніх також було представлено ряд художніх робіт учнів Дитячої школи мистецтв міста Южноукраїнська та виставку фотокопій політико-правових пам’яток культури початку ХХ ст.

Також у січні 2015 року у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відкрито експозицію науково-допоміжного матеріалу «Понад Крутами - вічність у сурми сурмить!» до Дня пам’яті героїв Крут, що відзначають в Україні щороку 29 січня. Цього дня, у 1918 році на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся п’ятигодинний  бій між багатотисячною більшовицькою армією на чолі з М. Муравйовим та меншим в сотні разів військом Української Народної Республіки, що, переважно, складалось зі студентської молоді. Триста юнаків-добровольців віддали своє життя захищаючи Батьківщину, 27 з них було взято в полон та розстріляно радянськими військами. Такий не масштабний бій набув надзвичайного значення для української історії, став взірцем героїзму та прояву безмежної любові до України. 

До огляду гостей та мешканців міста представлено ряд фотокопій світлин та історичних документів початку ХХ ст. Головною метою виставки є вшанування пам’яті загиблих, ознайомлення з історичними подіями під Крутами 1918 року та патріотичне виховання шкільної молоді.

27 січня 2015 року у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відкрито експозицію науково-допоміжного матеріалу «Богданівська трагедія» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту. До уваги відвідувачів музею представлено ряд фотокопій світлин та історичних документів 1941 – 1944 років.

20 лютого у Южноукраїнському міському історичному музеї відбулось офіційне відкриття фотовиставки «Герої не вмирають» до Дня Героїв Небесної Сотні. До уваги відвідувачів музею було представлено фотокопії світлин європейських фотографів, що відображають перебіг трагічних подій 18-20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності в місті Києві, а також ряд фоторобіт жителя нашого міста, учасника Революції гідності, журналіста Євгена Приходька. Для присутніх на заході з допомогою мультимедійних засобів було продемонстровано уривок з документального фільму «Зима, що нас змінила» про Революцію гідності, що відбувалась в Україні з листопада 2013 року до лютого 2014 року.

У березні 2015 року в Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся вечір поезій «Вірші з війни» до Всесвітнього дня поезії. Для відвідувачів музею учнями загальноосвітніх шкіл №1 та №4 Куракуловою Оленою, Македонцем Романом, Петрухіною Златою та Герлянд Анною було прочитано вірші сучасного українського поета та безпосереднього учасника антитерористичної операції, заступника командира добровольчого батальйону «ОУН» Бориса Гуменюка зі збірки «Вірші з війни» (Видавництво Сергія Пантюка, Київ, 2014). За словами самого письменника, це поезії, що написано під обстрілами ворожих «Градів», між передсмертними хрипами і стогоном поранених. Також для слухачів лунали відомі твори Зоряни Лимаренко та Оксани Максимишин. Було згадано й про южноукраїнського поета Олександра Удовиченка, який нещодавно пішов з життя, залишивши по собі збірки творів, де з неабиякою любов’ю оспівано наш рідний край. 

Також у березні 2015 року у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відкрито експозицію «Миколаївщина у вогні» до Дня визволення Миколаївської області від фашистських загарбників. 
До огляду відвідувачів музею представлено елементи озброєння, нагороди, історичні документи та особисті речі безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. Також до уваги гостей та мешканців міста експоновано фотохроніку визвольних боїв за територію Миколаївщини в березні 1944 року. Окрасою зали став триптих «Форсування Південного Бугу» южноукраїнського художника Сергія Колпакова. Присутні мали нагоду познайомитися з рядом робіт учнів дитячої школи мистецтв, присвячених Великій Вітчизняній війні 1941-45 років.

22 квітня у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею лише один день було експоновано пересувну фотовиставку "Під небом України". Організатором якої є учасниця Майдану, член громадської організації "Матері заради майбутнього" Катерина Валевська. 

До уваги відвідувачів було представлено ряд світлин, що відображали перебіг подій під час Революції Гідності. Головною метою виставки, що мандрує Україною, є вшанування памя’ті загиблих Героїв Небесної Сотні та учасників бойових дій у антитерористичній операції. 

Також у  квітні о 15:00 у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбулося офіційне відкриття експозиції «З пам’яттю про незабутнє» до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років. 

Відвідувачі мали нагоду познайомитись з низкою фотокопій світлин, нагород, відзнак, ювілейних й пам’ятних медалей, історичних документів, особистих речей та елементів одягу безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні 1939-45 років. 
З допомогою мультимедійних технологій присутнім на заході було продемонстровано документальну відеохроніку про перебіг бойових дій на території України.

15 травня 2015 року у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відкрито експозицію «Мистецькі скарби Європи» до Дня Європи в Україні та 540-річчя від дня народження видатного італійського скульптора, живописця, інженера та поета Мікеланджело Буонарроті (1475–1564) До огляду відвідувачів музею представлено фотокопії робіт видатного майстра доби Ренесансу Мікеланджело, серед них: «Вакх» (1496 рік), «П’єта» (1498 рік), «Давид» (1501-1504 роки), «Святий Павло» (1501-1504 роки), «Мойсей» (1542 рік) та всесвітньовідомі фрески Сикстинської капели. Ці твори вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження у Європі ще за життя самого майстра.

У травні 2015 року о 14:00 у Южноукраїнському міському історичному музеї відбулось офіційне відкриття експозиції «Моє місто – Южноукраїнськ!» до Дня міста. До уваги відвідувачів було представлено фотовиставку світлин часів будівництва Южно - Української атомної електростанції та її міста-супутника. Присутні на заході мали нагоду познайомитись і з архівними випусками газет «Енергетик», «Молодь України» та «Мирний атом» 70-80-х років ХХ ст.. Для гостей та мешканців нашого міста також експоновано матеріал про южноукраїнського митця Владислава Ачкасова, де представлено креслення Меморіального комплексу Захисникам Вітчизни, ескізи наскельних скульптур «Козак на коні» та «Покрова Пресвятої Богородиці», проект «Чорнобильської мадонни» та пам’ятника жертвам Голокосту в Богданівці 1941-42 років. Марія Ачкасова представила загалу гіпсовий «Образ митця», який присвятила батькові.

19 червня 2015 року у виставковій залі Южноукраїнської міського історичного музею відкрито експозицію науково-допоміжного матеріалу «Шляхами болю і перемоги» до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

До огляду відвідувачів представлено ряд фотокопій світлин, друкованих видань та документів часів Другої світової війни 1939-1945 років, які, зокрема, розповідають про початок радянсько-німецького воєнного конфлікту, що було розпочато 22 червня 1941 року. Також до уваги южноукраїнців та гостей міста діє постійна експозиція «1418 днів подвигу і слави», в якій експоновано елементи озброєння, нагороди, історичні документи та особисті речі безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

Також у червні 2015 року в Южноукраїнському міському історичному музеї відкрито виставку «Мотиви Прибужжя» до Дня Конституції України.

До уваги відвідувачів музею експоновано низку робіт южноукраїнських художників Ірини Ачкасової, Сергія Колпакова та Зиновія Кравця. На картинах відображено як урбаністичні пейзажі міста-супутника Южно-Української АЕС, так і краєвиди унікальної природи Національного природного парку «Бузький Гард».

28 липня 2015 року у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відкрито виставку «Духовність України» до Дня хрещення Київської Русі-України. До уваги южноукраїнців та гостей міста експоновано фотокопії давніх ікон часів становлення іконопису  Київської Русі ХІІ століття. Серед них: «Ангел Гавриїл», «Володимирська ікона Божої Матері», «Богоматір Велика Панагія» та ікона «Волинської Божої Матері». Також представлено світлини Десятинної церкви з Х до ХІХ століття. Фундамент першої кам’яної сакральної споруди Київської Русі Х століття разом з містом Володимира є пам’яткою національного значення.

24 серпня 2015 року у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відкрито виставку декоротивно-ужиткового мистецтва «Любіть Україну!» до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

До уваги відвідувачів експоновано роботи майстрів та аматорів народного мистецтва. Серед них: Надія Телегіна, Людмила Лелюх, вихованці та викладачі ЦДЮТ та студії «Декор» БК«Енергетик».

Чільне місце в експозиції займає вишивана ікона «Тайна вечеря», автором якої є безпосередній учасник бойових дій у антитерористичній операції Сергій Мартиненко.

Також громаді міста було презентовано банер, подарований благодійним фондом «Мирне Небо», на якому зображено Героїв Небесної Сотні та бійців АТО, що загинулу під час бойових дій на Сході України.

 

У вересні 2015 року у Южноукраїнському міському історичному музеї проведено екскурсію «З пам’яттю про незабутнє» з нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни 1939 – 1945 років. В День Знань учні 10-А класу Южноукраїнської загальноосвітньої школи № 2 завітали до виставкової зали міського музею, де для них було проведено лекцію-екскурсію. Шкільна молодь дізналась про перебіг подій у Другій світовій війні, яка досі є наймасштабнішим військовим конфліктом в історії людства. Бойові дії відбулися на території 40 держав, 50-55 мільйонів мешканців нашої планети загинуло, з них майже 8 мільйонів – українці. Також відвідувачі мали нагоду познайомитись з низкою фотокопій світлин, нагород, відзнак, ювілейних й пам’ятних медалей, історичних документів, особистих речей та елементів одягу безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні 1939-45 років, які експоновано в постійній виставці «1418 днів подвигу і слави».

Наприкінці  вересня 2015 року в Южноукраїнському міському історичному музеї відбулась зустріч поколінь «Не закінчиться естафета пам’яті… » до Дня партизанської слави. Учнівська молодь дізналась про партизанський рух на території Миколаївщини в роки Другої світовій війні 1939-45 років. Про діяльність в нашій області 110 підпільних організацій, партизанських загонів і диверсійно-розвідувальних груп. Серед них: підпільна організація «Миколаївський центр», «Центр», «Патріот Батьківщини», «Партизанська іскра», «Вознесенський центр», Баштанський і Казанківський партизанські загони. Було згадано про подвиги юних партизанів Шури Кобера та Віті Хоменка з розвідувальної групи Віктора Андреєва та іскорців Парфентія Гречаного,Дарини Дяченко, Поліни Попик.

З допомогою мультимедійних технологій було продемонстровано спогади В’ячеслава Громенка про батька-партизана, що героїчно загинув у ході бойових дій на Чернігівщині. Також В’ячеслав Сидорович розповів про юного бійця Василя Коробко, що воював пліч-о-пліч з Сидором Громенко та загинув в квітні 1944 році.

25 вересня о 19:30 на площі біля ПК «Енергетик», за підримки управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради,  вперше в нашому місті відбувся кінопоказ просто неба в рамках відзначення Днів європейської спадщини. 

До уваги поціновувачів прекрасного було запропоновано кіношедевр ХХ століття, оскароносну мелодраму-мюзікл «Шербурзькі парасольки» режесера Жака Демі. Це франко-німецька стрічка, що вийшла на екрани в 1964 році. 

У жовтні 2015 року о 14:00 у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбулось офіційне відкриття експозиції «Захисникам України – слава!» до Дня захисника України. До уваги відвідувачів було представлено ряд унікальних світлин з передової, наданих безпосередніми учасниками антитерористичної операції 2014 – 2015 років. Також відбулась презентація нових експонатів для постійної виставки «Історія Бузького Гарду».
Головною метою заходу є вшанування українського війська, що боронило й боронить незалежність та територіальну цілісність нашої держави, дотримання національних традицій, сприяння патріотичному вихованню серед шкільної молоді та громади міста.

22 жовтня в Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся захід «Не згасне полум’я перемоги» до Дня визволення України від фашистських загарбників, який відзначається щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників в роки Другої світової війни (1939 – 1945) за межі сучасної території України.

Також відвідувачі мали нагоду познайомитись з елементами озброєння, низкою фотокопій світлин, нагород, відзнак, ювілейних й пам’ятних медалей, історичних документів, особистих речей та елементів одягу безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні 1939-45 років, які експоновано в постійній виставці «1418 днів подвигу і слави».

20 листопада у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбулося офіційне відкриття виставки «Герої не вмирають», присвяченої Дню Гідності та Свободи, що відзначається 21 листопада, на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Відвідувачі музею мали нагаду переглянути фотовиставку, що відображає перебіг подій в роки Помаранчевої революції та Революції гідності. Також протягом заходу відбувалась демонстрація фрагменту з українського документального фільму «Майдан» режисера Сергія Лозниці. 

 Також у  листопаді 2015 у  Южноукраїнському міському історичному музеї відкрито тематичну експозицію «Допоки пам’ять в серці не згасає…», присвячену Дню пам’яті жертв голодоморів, що відзначається щороку у четверту суботу листопада.
До уваги відвідувачів музею експоновано пересувну виставку плакатів, розроблених Українським інститутом національної пам’яті. В експозиції представлено ряд документальних матеріалів, свідчення очевидців та світлини, що відображають перебіг трагічних подій на теренах Україні в 20-30 – ті роки ХХ століття. 

4 грудня в Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся відкритий музейний захід «Урок мужності» до Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтерів. В програмі заходу було проведено заняття за такими напрямами: стрілецька зброя (інструктор Андрій Дікусар), саперна справа (інструктор Руслан Клименко), тактична медицина (відеоурок з застосуванням  мультимедійних технологій) та волонтерська справа (спілкування з волонтерами благодійного фонду «Мирне Небо»).

8 грудня у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбувся показ документальної стрічки "Скрізь Майдан" Катерини Горностай в рамках ХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCU DAYS UA.

Зі словами привітання до присутніх звернулись координатор фестивалю Олена Кабашина та учасник Революції гідності та АТО, археолог, викладач НПУ ім. Сухомлинського Олександр Смірнов.

Після перегляду стрічки, відбулось жваве обговорення серед глядачів. Своїми спогадами про Майдан поділилися Тетяна Сорокодум, Євген Культа, Борис Радченко, Отець Ігор та Юрій Афанасенко.

22 грудня о 14:00 у виставковій залі Южноукраїнського міського історичного музею відбулось офіційне відкриття фотовиставки «Енергія Півдня», присвяченої Дню енергетика. До уваги відвідувачів було представлено ряд раритетних світлин часів будівництва Южно-Української АЕС та міста-супутника 70-80-тих років ХХ століття. Також усі охочі мали нагоду познайомитися з постійною експозицією «Моє місто - Южноукраїнськ», де експоновано архівні випуски газет «Енергетик», «Молодь України» та «Мирний атом» 70-80-х років, пам’ятний альбом Володимира Фукса, грамоти, книжки та інший науково-допоміжний матеріал.

В експозиції  просто неба представлено військову техніку та озброєння часів Другої світової війни 1939-45 рр. та Афганської війни 1979-89 рр. Серед них:

-         57 мм протитанкова гармата ЗІС-2

-         23 мм спарена установка ЗУ-23

-         Автоматична зенітна гармата АЗП

-         76 мм гармата ЗІС-3

-         85 мм гармата Д-44

-         57 мм автоматична гармата С-60

-         152 ММ 2А36 гармата (Гіацинт)

-         100 мм 2А29 протитанкова гармата МТ-12 «Рапіра»

-         122 мм 2А18 гаубиця Д-30

-         ЗСУ-23-4 (Шилка)

-         БРДМ-2

-         Гелікоптер МІ-8

-         Танк Т-64А

-         БТР-60 ПБ

-         Бомбардувальник СУ-24

-         Ракета С-75 «Десна»

 

Адреса:

55001 Миколаївська обл.,  м. Южноукраїнськ

вул. Набережна Енергетиків, 12-а

 

Директор:  Клименко Зореслава Павлівна

Науковий співробітник: Горох Олена Сергіївна

 

Для замовлення екскурсій звертатись за телефоном:  (05136) 2-12-71

E-mail : Cossack_glory@meta.ua

        

Режим роботи закладу у зимовий період:

Понеділок – п’ятниця

8:00 – 17:00

12:00- 13:00 – перерва

Субота, неділя  - вихідні

Режим роботи закладу у літній період:

Вівторок – субота

9:00 – 18:00

13:00- 14:00 – перерва

Неділя, понеділок  - вихідні