Південноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

22 квітня - Всесвітній день Матері-Землі

22.04.2026
Виконавчий комітет Південноукраїнської міської ради

День Матері-Землі почали святкувати з 2009 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, встановивши дату - 22 квітня. Раніше (більше ста років тому) в цей день у США відзначали День дерев, тому що ці величні і прекрасні організми і в ті часи, і в наші дні символізують життя, і ми знаємо, що від них у найбільшій мірі залежить здоров’я нашої планети.

В 1990 році свято Матері-Землі набуло статусу всесвітнього. В цей день люди в багатьох країнах пронесли тканинні транспаранти з написами, з яких потім склали прапор Землі площею 660 кв. м. Він символізує єдність людей, які турбуються про майбутнє планети.

Вираз «Мати-Земля» внесений до назви свята, тому що його використовують люди  у багатьох країнах, шануючи планету як годувальницю та наш спільний дім зі створеними для нас виключно унікальними умовами, які дозволяють не тільки виживати, а й насолоджуватися життям у всій його красі.

В цей день проводяться заходи, які нагадують нам, що необхідно ставитися з повагою до оточуючого нас світу. Найчастіше – висаджують дерева, які є охоронцями екосистем та джерелами життєздатності планети.

У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх мешканців громади підтримати загальні зусилля активістів планети для вирішення болючих екологічних проблем! Адже що ми вкладемо в наше довкілля – з тим ми і будемо жити.

Давайте завжди про це пам’ятати!