Південноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Тепловий удар. Профілактика

23.07.2025
КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Доступно та цікаво сьогодні у відділенні оздоровчо-реабілітаційних послуг  КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Південноукраїнської міської територіальної громади» провела лекцію сімейний лікар Юлія ЛЕОНТЮК. Вона надала вичерпну та змістовну інформацію щодо теплового удару та його профілактики.

Тепловий удар — це серйозний стан, який виникає внаслідок перегріву організму, що може призвести до небезпечних наслідків. Щоб запобігти тепловому удару, дотримуйтеся наступних профілактичних заходів:

1. Уникайте прямих сонячних променів.Намагайтеся залишатися в тіні або під дахом, особливо в години пікової спеки (з 11:00 до 16:00).

2. Носіть легкий, світлий і вільний одяг, що дозволяє шкірі дихати. Використовуйте головні убори для захисту від сонця.

3. Пийте багато води, навіть якщо не відчуваєте спраги. У спекотні дні потрібно збільшити споживання рідини.

4. Уникайте інтенсивних фізичних навантажень в спекотні дні. Якщо ви займаєтеся спортом або фізичною працею, робіть перерви і пийте воду.

5. Приймайте прохолодні душі або ванни, або ж прикладайте вологі компреси до шиї, зап’ясть або лобу.

6. Будьте уважними до ознак перегріву: головний біль, запаморочення, нудота, прискорене серцебиття, відчуття спраги. При виявленні цих симптомів вживайте заходів для охолодження.

7. Інформуйте людей, з якими перебуваєте, про ризики теплового удару і способи його профілактики.

8. Люди з певними захворюваннями (наприклад, серцево-судинними) або літні люди повинні бути особливо обережними, оскільки вони мають підвищений ризик перегріву.

Дотримання цих рекомендацій допоможе уникнути теплового удару та зберегти здоров'я під час спеки.