Основною причиною трагічних випадків на воді є ігнорування правил безпеки. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку на водоймах внаслідок утоплень гине 236 000 людей. Щороку 25 липня проводиться Всесвітній день попередження утоплень. Через повномасштабну агресію росії ми нагадуємо не лише основні правила поведінки на воді, а й про мінну безпеку.
Пам'ятайте, що на багатьох територіях країни рекомендують утримуватись від купання, аби не створювати загрозу власному життю через відсутність укриттів та сховищ, де можливо укритися в разі можливих ракетних обстрілів ворога.
Особлива увага приділяється тим регіонам, де велися бойові дії. Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодня продовжують обстежувати територію країни та знаходити вибухонебезпечні предмети, у тому числі біля водойм – на пляжах та берегах річок та озер. Тож пам’ятайте – відпочивати та купатися дозволяється тільки у спеціально відведених і обладнаних для цього місцях за рішеннями та повідомленнями обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування.
Правила поведінки на воді для дітей та дорослих:
Алгоритм надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок утоплення
1. Переконайтеся у відсутності небезпеки.
2. Якщо постраждалий у воді:
3. На березі у постраждалого без свідомості перевірте наявність дихання.
4. Викличте бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.
5. Якщо у постраждалого відсутнє дихання, розпочніть серцево-легеневу реанімацію.
6. Якщо постраждалий дихає, до прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги зафіксуйте шийний відділ хребта, забезпечте прохідність дихальних шляхів.
7. Якщо постраждалий не дихає, не видаляйте воду з легень, розпочніть серцево-легеневу реанімацію. За наявності автоматичного зовнішнього дефібрилятора — наклейте електроди, попередньо витерши шкіру грудної клітки.
8. Якщо постраждалий у воді й не дихає, швидко транспортуйте його до берега, адже натискання на грудну клітку у воді неефективне.
9. Забезпечте постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.
10. У разі погіршення стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги повторно зателефонуйте диспетчеру екстреної медичної допомоги.
Дбайте про власну безпеку і в разі виникнення надзвичайної ситуації негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!
Будьте пильними, бережіть себе та своїх близьких!
Джерело: https://phc.org.ua/