Південноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

ПАЕС перевірили на безбар’єрність: доступність підтверджено, є що вдосконалити

02.06.2025
Управління інформації та громадських зв’язків ВП ПАЕС

Південноукраїнська АЕС стала одним із перших промислових підприємств, де провели практичну перевірку безбар’єрності із залученням представника маломобільної групи населення. Ініціатива приурочена до Національного тижня безбар’єрності, який тривав з 19 по 25 травня. Цього року він відзначався вперше.

Перевірку інфраструктури філії «ВП ПАЕС» провели за участі колишнього працівника підприємства Іллі Ільїнського, який пересувається на кріслі колісному. У супроводі представників адміністрації ПАЕС, міськвиконкому та Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради він протестував доступ до ключових об’єктів підприємства – прохідної, навчально-технічного центру, зали для нарад, їдальні, а також санвузлів. «На мій погляд усе добре. Є невеликі зауваження, але вони не критичні. Треба дещо модернізувати – і доступність буде майже стовідсотковою», – поділився враженнями Ілля.

Начальник відділу соціального розвитку ПАЕС Валерій Кичак зазначив, що більшість інфраструктури підприємства вже відповідає вимогам інклюзивності. «Цей проїзд, як наочний приклад, дозволив нам по-новому поглянути на ті заходи, які ми розробляємо. Приблизно на 90% в адміністративних будівлях на підприємстві все зроблено так, щоб люди з особливими потребами могли безперешкодно пересуватись і у разі необхідності звернутися за допомогою особисто», – наголосив Валерій Кичак.

Серед виявлених недоліків – пороги, складнощі з відкриттям дверей, часткова відсутність поручнів. Є також потреба в адаптації санвузлів. Частину зауважень планують усунути вже цього року, решту - котрі вимагають реконструкції - у наступному.

«Треба прибрати пороги між проходами та в кабінетах. Також мені завжди складно долати бордюри. Якщо одразу проєктувати з урахуванням доступності – не доведеться потім переробляти», — зауважив Ілля Ільїнський.

Перевірка показала, що більшість соціальних об’єктів філії «ВП ПАЕС», зокрема палац культури «Енергетик», інформаційний центр «Імпульс» й оздоровчо-реабілітаційний комплекс «Іскра» – уже адаптовані до потреб маломобільних людей.

«Як тільки завершимо адаптацію санвузлів, знову запросимо Іллю на перевірку. Тільки реальний користувач може підтвердити, що все зроблено правильно, зручно», – підкреслив Валерій Кичак.

На Південноукраїнській АЕС сприяють формуванню культури безбар`єрності та створенню рівних можливостей для всіх. Це особливо важливо для захисників, які повертаються з фронту. Наприклад, на базі ОРК «Іскра» для них вже організовують психологічну та фізичну реабілітацію.

Південноукраїнський енергокомплекс і надалі вдосконалюватиме інфраструктуру, аби кожен, незалежно від фізичних можливостей, мав рівний доступ до простору, сервісу та повноцінної участі в житті підприємства.