В Південноукраїнському міському історичному музеї відбулася творча зустріч з групою Консорціуму книговидавців: Видавничого Дому «Моя Вінниччина», Видавничого Дому «Бук-Друк», видавництва «Поезія України». До музею завітали представники творчої еліти, а саме:
Вадим ВІТКОВСЬКИЙ, письменник, директор ВД «Моя Вінниччина», голова Вінницької обласної письменницької організації, заслужений журналіст України;
Олексій ЄВЕНОК, директор ВД «Бук-Друк», співзасновник видавництва «Поезія України»;
Михайло КАМЕНЮК, письменник, редактор ВД «Моя Вінниччина», директор видавництва «Поезія України», заслужений працівник культури України;
Олександр ГОРДІЄВИЧ, фотохудожник ВД «Моя Вінниччина», заслужений журналіст України;
Олександр ШАРАФАНОВ, краєзнавець, дослідник, один з авторів книги "Миколаївщина козацька";
Олександр ЛАГОШНЯК, відомий письменник і краєзнавець з Миколаєва, один з авторів нашої краєзнавчої серії «Моя Вінниччина: 1000 книг про 1000 сіл.
Надзвичайно приємно було поспілкуватися з відомими людьми, які представляють українську літературу та культуру загалом. На стенді видавництв можна було знайти новинки та ексклюзивні пропозиції, а також поспілкуватися з представниками та отримати рекомендації щодо вибору книг.
Автори презентували свої нові роботи, відповідали на запитання публіки, ділилися творчими планами.
В 2017 році депутати Вінницької обласної ради заснували рішенням сесії облради Вінницьку обласну комунальну установу: Видавничий Дім «Моя Вінниччина», щоб впорядкувати видання книг та іншої друкованої продукції за рахунок обласного бюджету. ВД «Моя Вінниччина» розпочав реалізацію великої кількості видавничих проектів. Найрезонанснішим із них стала серія «Моя Вінниччина – 1000 книг про 1000 сіл». Вирішено було увіковічнити історію кожного села Вінниччини у великоформатній, повно ілюстрованій книзі. До написання історій рідних сіл залучилися в першу чергу «народні літописці», які є повсюди, краєзнавці, журналісти, письменники, вихідці з сіл, а тепер люди високоповажні: тут і Посол України, і генерали у відставці, і професори-науковці тощо. Вихід кожної такої книги закінчувався її презентацією в селі, куди безкоштовно доставлялися 60 примірників книги. Презентації перетворилися в справжні народні свята. Сам проект уже 4 рази занесений в Книгу рекордів України, презентувався у Верховній Раді. Нині видано вже 120 томів серії.
Не менш престижною і популярною стала ще одна видавнича серія: «Твої люди, Вінниччино», де в першу чергу стали публікуватися книги-нариси, документальні повісті про Героїв України, вінничан, які здобули це почесне звання за подвиги в боях проти російських окупантів.
До співпраці з вінничанами долучився Видавничий Дім «Бук-Друк» з Житомира, який має потужну поліграфічну базу. Два Видавничих Доми заснували у Вінниці видавництво «Поезія України», яка за перших три місяці свого існування випустило у світ близько 30 поетичних збірок земляків, половина з яких дебютні.