21 березня – Міжнародний день лялькаря, тобто тієї людини, хто створює ляльку, наділяє її характером та динамікою. У відділенні комплексної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Південноукраїнської міської територіальної громади» елементи лялькотерапії використовуються чи не на кожному занятті. Діти працюють з різними видами ляльок: класичними, пальчиковими, тіньовими, мотузковими, міні – ляльками, ляльками – рукавичками, ляльками – костюмами.
Лялькотерапія – це розділ арттерапії, яка використовує ляльку, як основний прийом корекційного впливу. Під час гри, перевтілившись у казкового героя, дитина може виразити свої почуття та емоції. Саме під час таких занять діти засвоюють необхідні моделі поведінки, вчаться реагувати на життєві ситуації, підвищують рівень знань про себе й інших.
За допомогою ляльки дитина краще засвоює і навчальний матеріал, і різні способи вираження емоцій, почуттів, станів, рухів, які у звичайному житті з яких-небудь причин вона не може проявляти; навчається способам адекватного вираження різних емоцій, почуттів, станів тощо.