До управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради надійшли спеціальні картки обліку факту вчинення домашнього насильства у 6-ти сім’ях Южноукраїнської міської територіальної громади. З метою сприяння проведення ефективної державної політики запобігання домашньому насильству 21.01.2025 року було організовано та здійснено відвідування даних сімей, за участю представників Південноукраїнського міського центру соціальних служб та відділення поліції №3 Вознесенського районного управління поліції ГУНП в Миколаївській області.
За результатами відвідування було складено 3 акти оцінки потреб сімей, проведена індивідуально-профілактична робота та роздані інформаційні листівки.
Постраждалим від домашнього насильства було надано роз’яснення щодо роботи спеціалізованої служби «Денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства», де вони зможуть безкоштовно знайти притулок до 10-ти днів та отримати: психологічну, соціальну, правову допомогу від кваліфікованих фахівців, низку соціально-побутових та інформаційних послуг.
Також, хочемо звернути Вашу увагу на те, що між конфліктом вдома та домашнім насильством є суттєва різниця.
Конфлікт — це спосіб розв’язати спірне питання. Йому притаманні такі ознаки, як: відбувається випадково та нерегулярно; сторони діють без злого умислу; сторони однаково впливають на процес; є спільне прагнення вирішити конфлікт.
Домашнє насильство — це злочин, у якому порушуються права постраждалого, а кривдника все влаштовує.
Йому притаманні такі риси, як: періодичність, регулярність; дії кривдника умисні — для контролю, завдання болю тощо; перевага у кривдника (фізична, психологічна, економічна); позиція, думки, бажання потерпілого не враховуються.
Якщо ви постраждали від домашнього насильства — звертайтесь до:
Зателефонувавши на будь-який з цих номерів, можна отримати психосоціальну і юридичну підтримку та консультацію щодо подальших дій.