Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Міжнародний день рівної оплати праці – крок до справедливого суспільства

18.09.2024
Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Сьогодні, 18 вересня, світ відзначає Міжнародний день рівної оплати праці (International Equal Pay Day), присвячений важливості забезпечення рівності в оплаті праці для жінок і чоловіків. Цей день є нагадуванням про те, що, незважаючи на значні досягнення у сфері рівності, розрив в оплаті праці між статями все ще залишається актуальною проблемою.

Згідно з даними ООН, у всьому світі жінки заробляють у середньому на 20% менше, ніж чоловіки за виконання однакової роботи. Така нерівність впливає на всі аспекти життя, від доступу до освіти та медичних послуг до можливостей кар’єрного зростання і пенсійного забезпечення.

У цей день організації, уряди та громадські рухи закликають до посилення зусиль, спрямованих на подолання розриву в оплаті праці. Важливими кроками у цьому напрямку є впровадження прозорих процедур нарахування заробітної плати, підтримка жінок у лідерстві та кар’єрі, а також створення умов, що сприятимуть балансу між роботою та сім’єю.

Низка чинників сьогодні ще перешкоджають рівним економічним можливостям для жінок і чоловіків:

- упереджене ставлення роботодавців до використання жіночої праці та дискримінація за ознакою статі та/або віку на ринку праці;

- відсутність визнання економічного внеску неоплачуваної хатньої та доглядової праці, що переважно здійснюється жінками;

- обмеженість можливостей вести та розвивати бізнес, зокрема для жінок, які проживають у сільській місцевості, для вразливих груп жінок, що зазнають множинної дискримінації (жінки з числа ветеранів війни, осіб з інвалідністю, жінки ромської національності та жінки інших категорій);

- недостатньо розвинена практика оцінки потреб та виявлення бар’єрів для різних груп жінок і чоловіків;

- недостатнє представництво жінок на рівні прийнятті рішень тощо.

Кабінет Міністрів України як член коаліції «Економічна справедливість та права» міжнародної ініціативи «Коаліція дій для сприяння досягненню гендерної рівності» взяв на себе зобов’язання до 2026 року скоротити гендерний розрив в оплаті праці жінок і чоловіків до 16 відсотків. Крім того, Уряд затвердив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року.

Міжнародний день рівної оплати праці – це не лише можливість привернути увагу до існуючої проблеми, але й нагода для кожного з нас замислитися про свій внесок у досягнення справедливого майбутнього.

Пам’ятаймо: рівна оплата праці – це право, а не привілей!

За матеріалами Держпраці