Південноукраїнська АЕС цього тижня приймала представників перспективного кадрового резерву керівників вищої ланки управління АТ «НАЕК «Енергоатом». Майбутні управлінці знайомляться з підрозділами компанії, аби у разі призначення бути максимально готовими до виконання покладених обов’язків. Аналогічні візити вже відбулися на Рівненську та Хмельницьку АЕС. Разом з потенційними керівниками вищої ланки до навчання були залучені інструктори та психологи навчально-тренувальних центрів компанії.
Наразі резервісти з різних філій Енергоатома проходять стажування на ключові посади компанії, тож цей досвід буде їм максимально корисним. Програма перебування на АЕС розроблялась заздалегідь, вона була фактично однаковою на всіх майданчиках - спочатку проводились теоретичні заняття з вивчення дієвих інструментів запобігання помилкам персоналу, а потом - відпрацювання здобутих навичок на практиці.
«Представники перспективного кадрового резерву знайомляться з організаційною структурою підприємства, розміщенням обладнання і будівель. Це необхідно для того, щоб за потреби вони могли замінити діючих керівників і були готовими одразу стати до виконання своїх обов'язків», - зазначила інструкторка (навчання керівників) навчально-тренувального центру (НТЦ) ПАЕС Сніжана Снігова.
На повномасштабному тренажері потенційні керівники компанії спробували себе в ролі зміни оперативного персоналу блочного щита керування (БЩК). Вони мали виконати поставлене завдання і забезпечити стабільну роботу енергоблока. Мета заняття полягала у тому, щоб навчитися діяти у відповідності до чек-листів, виконувати процедуру на макет-тренажері покроково, акцентувати увагу на важливості самоконтролю, дисципліни та ефективної комунікації з колегами. Це дієві інструменти упередження помилок персоналу, які мають застосовувати у своїй роботі майбутні керівники.
«На мою думку, у кожної з українських АЕС є свої сильні сторони і позитивні практики, які можна масштабувати на інші майданчики. Мета заходу - сформувати єдиний підхід до управління персоналом, забезпечити стабільність роботи і знизити вірогідність помилок, що є основою безпеки роботи всієї атомної галузі», - підкреслив директор департаменту управління кваліфікацією персоналу дирекції АТ «НАЕК «Енергоатом» Дмитро Шаміс.
За словами організаторів, вони намагалися зробити дводенний візит на кожну з атомних електростанцій максимально насиченим як для резервістів, так і для інструкторів і психологів, для яких паралельно проводились робочі зустрічі та комплексні семінари. Отриманий досвід представники навчально-тренувальних центрів вважають цікавим і практичним. Його планують застосовувати, зокрема, під час навчання керівників на своїх майданчиках.