Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

До уваги керівників підприємств, установ та організацій!

27.03.2024
Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради рекомендує підприємствам установам та організаціям Южноукраїнської міської територіальної громади провести заходи з охорони праці в рамках відзначення Всесвітнього дня охорони праці в 2024 році під девізом «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці».

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається відповідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. Як і в усьому світі, в Україні з урахуванням цієї теми розробляють План заходів із відзначення Дня охорони праці.

Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Тепловий стрес, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій.

Організовуючи заходи до Всесвітнього Дня з охорони праці не можна забувати, що військова агресія росії проти України триває, підприємства працюють в умовах воєнного стану, що є додатковим великим ризиком травмування працюючих і на цьому також необхідно наголошувати. Важливо визначити роль та дії кожного працівника аби мінімізувати можливість травмування, внаслідок збройного нападу.

Якщо ви хочете, щоб День охорони праці став ефективним інструментом, залучіть до участі у заходах якнайбільше працівників. Обговоріть проблемні питання та проведіть круглі столи не лише з керівниками структурних підрозділів, а й із працівниками — так вони побачать, що вас насправді турбує безпека персоналу. Крім того, зворотний зв’язок від працівників допоможе визначити причини наявних проблем. На великих підприємствах краще проводити Тиждень охорони праці. Для того, щоб належним чином організувати День охорони праці, підготуйте наказ про проведення заходів, затвердьте план та кошторис. У наказі потрібно вказати цілі, підготовчі заходи, тематику, строки та відповідальних осіб. План необхідний для того, щоб усі працівники легко та швидко зорієнтувалися, де й коли проводитимуть круглі столи, конкурси та інші заходи. Радимо також підготувати роздатковий матеріал — пам’ятки, буклети тощо — та розмістити його на інформаційних стендах. Крім того, ефективним каналом поширення інформації можуть стати корпоративні платформи та ЗМІ.

План заходів Южноукраїнської міської територіальної громади із відзначення Всесвітнього дня охорони праці у 2024 році