21 березня світ відзначає Всесвітній день людини із синдромом Дауна. Ініціатором створення Дня стала Європейська асоціація синдрому Дауна. Дата обрана як розшифровка причини синдрому (21.03 - три двадцять перших хромосоми).
Синдром Дауна у 1866 році описав англійський лікар Джон Даун. Більшість людей має 23 пари хромосом (всього 46) - половина від батька, половина від матері. Проте у випадку синдрому Дауна людина має додаткову копію 21 хромосоми. В організмі все взаємопов’язано, і поява додаткового генетичного матеріалу впливає на всі біологічні процеси. У людини з’являються певні особливості, характерні для синдрому Дауна.
Найпопулярніший та найнебезпечніший стереопит щодо синдрому Дауна стосується когнітивних здібностей. У людей із синдромом дійсно спостерігаються затримка когнітивного розвитку та проблеми з пам’яттю. Проте ця затримка, як правило, є незначною або помірною. Люди із синдромом Дауна можуть вчитися, працювати, мати друзів та хобі.
В Южноукраїнській міській територіальній громаді проживає 5 дітей з синдромом Дауна. З них двоє дітей займаються у відділенні комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, 1 дитина навчається в школі та 1 – в дитячому садочку. Те, як буде розвиватися дитина з таким синдромом, залежить від усвідомленості та рівня підтримки батьків і суспільства.