ЩО ТАКЕ РРО (ПРРО)?
Зрозумілою мовою РРО – це пристрій, що зберігає інформацію про розрахунки за товари, роботи чи послуги, що здійснюються за його допомогою, а також передає цю інформацію відповідним фіскальним органам.
До РРО можуть зокрема відноситися: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, вбудований електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Станом на сьогодні існує 2 види РРО:
ЩО КРАЩЕ РРО ЧИ ПРРО?
РРО має дещо меншу швидкість обслуговування, ніж ПРРО. Водночас, РРО є автономним пристроєм, який самостійно друкує паперові чеки, а для ПРРО потрібен інший пристрій, на якому ви якого будете його використовувати ( для прикладу комп’ютер) та окремо принтер, на якому за необхідності буде здійснюватися друк. Але до одного принтера можна підключити кілька пристроїв, на яких встановлено ПРРО. За обслуговування РРО потрібно щомісячно здійснювати оплату, а за обслуговування ПРРО платити не потрібно. Звичайний РРО може використовуватися 72 години без зв’язку, а ПРРО не більше 36 годин та не більше не більше 168 годин на місяць. Для реєстрації РРО потрібно дещо більше часу (приблизно 5 днів), а для реєстрації ПРРО потрібно всього 1-2 дні.
КОМУ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИКОРИСТОВУВАТИ РРО (ПРРО)?
Використання РРО (ПРРО) є обов’язковим для:
ДЛЯ КОГО НЕ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ РРО (ПРРО)?
РРО (ПРРО) не потрібно використовувати:
– Річний обсяг доходу на один структурний підрозділ (пунктів продажу товарів) не більше 1,09 млн в рік;
– Не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами;
– Не ведуть дистанційну торгівлю;
– Місцевими радами не прийняте рішення про обов’язкове застосування РРО.
Крім цього, якщо операція не є розрахунковою (не проводиться з використанням готівки, платіжних карток, платіжних чеків), РРО (ПРРО) також не потрібне, наприклад з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок (IBAN, E-banking); через касу банку або термінал самообслуговування (IBOX тощо).
ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ КАСОВИЙ АППАРАТ ДЛЯ ФОП ?
Алгоритм дій, який відображає порядок реєструвати РРО:
Зареєструвати ПРРО доволі легко. Необхідно через електронний кабінет платника податків подати заяву про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604). В ній потрібно зазначити локальний номер ПРРО.
Цього ж або наступного дня ви отримаєте рішення про реєстрацію ПРРО з присвоєнням фіскального номера або відмову в реєстрації.
Звертаємо Вашу увагу, що після реєстрації ПРРО потрібно ще також через електронний кабінет подати заяву № 5-ПРРО для реєстрації осіб, відповідальних за касу.