Однією з розповсюджених форм порушення прав людини є насильство в сім’ї. Агресія, приниження, жорстка поведінка – від таких протиправних дій найбільше страждають жінки та діти.
Кабінет міністрів встановив Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Координатором таких заходів в нашій громаді є управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради. Управління активно співпрацює з поліцією та іншими службами, які опікуються сім’ями, члени яких страждають від домашнього насильства. За шість місяців 2023 року в громаді зареєстровано 90 випадків вчинення домашнього насильства. Періодично працівники управління соцзахисту, центру соціальних служб та служби у справах дітей разом із поліцією відвідують сім’ї, з яких надійшли сигнали про конфлікти.
Під час відвідування представники соціальних служб дізнаються про умови життя, з’ясовують обставини, за яких здійснювалося домашнє насильство, проводять бесіди та пропонують як кривдникам, так і постраждалим роботу з психологом, іншу допомогу. Жінки, а постраждалими зазвичай є саме вони, спочатку не хочуть виносити свої проблеми назовні, але після плідної співпраці з фахівцями навіть висловлюють вдячність, особливо коли їм вдається зберегти та зміцнити сім’ї.
Відповідальні служби здійснюють також низку заходів для запобігання домашньому насильству, серед яких інформаційно-просвітницькі, спрямовані на підвищення рівня обізнаності населення з цього питання.
Якщо Ви стали жертвою чи свідком домашнього насильства:
- одразу викликайте поліцію (102).
- пишіть заяву про вчинення домашнього насильства.
- просіть поліцейських, які приїхали на виклик, про винесення термінового заборонного припису.
- звертайтеся до суду з заявою про винесення обмежувального припису стосовно кривдника.
У Южноукраїнській міській територіальній громаді можете звертатися за такими телефонами:
Управління соціального захисту населення – (05136) 55517, 55527.
Южноукраїнський міський центр соціальних служб - (05136) 55181.
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги - (05136) 59624, 0505549805.
«Денний центр соціально-психологічної допомоги» - (05136) 54512, 0979712631.
Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги - (05136) 55508.
Зателефонувавши на будь-який з цих номерів, можна отримати психосоціальну і юридичну підтримку та консультацію щодо подальших дій.