Джуді Фостер
14 травня відзначається День матері в Україні – свято на честь материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві. Його відзначають у різні дні у багатьох частинах світу, як день, коли кожна дитина може привітати одну з найважливіших жіночих постатей у своєму житті та віддячити їй за материнські тепло та любов.
15 травня відзначається день сім’ї. Сім’я завжди була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу! З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, без чого не може існувати людина.
Щасливе дитинство для будь-якої дитини – коли батьки завжди поруч.
Поради батькам
Щоб стати найкращими батьками фахівці рекомендують дотримуватися наступних порад:
- Допомагайте дітям формувати образ здорової людини. Зараз дівчатка думають, що повинні мати ідеальну шкіру, пишні губи, бути дуже худими. Пам’ятайте, що стандарти краси постійно змінюються.
- Розвивайте в дитині сильне відчуття родини. Запровадьте сімейні ритуали, які робитимете разом. У вас має бути спільний сімейний час – наприклад, обід.
- Допомагайте дітям зрозуміти їхнє місце у світі – діліться з ними мовою вашої родини, розповідайте родинну історію чи спогади.
- Не забувайте приділяти час собі, щоб дитина бачила, що ви особистість. Не робіть її найважливішою у своєму житті так, щоб у вас не було стосунків з іншими людьми – це вплине на її власну здатність будувати стосунки.
- Читайте дитині, читайте з дитиною, слухайте, коли вона читає. Хай вона бачить, що ви читаєте.
- Навчіть дітей бути незалежними, не робіть все за них. Знайдіть інформацію про те, яких навичок потрібно очікувати від дитини певного віку.
- Доручайте виконання посильної дітям роботи по дому.
- Встановіть правила і будьте послідовними, дотримуйтесь правил і розпорядку дня для дитини.
- Будьте авторитетними, а не авторитарними. Не кричіть на дітей, не будьте жорсткими.
- Заняття музикою допомагає розвивати слухову пам’ять, а отже – полегшує вивчення мов.
- Коли діти роблять щось добре – хваліть їх, але не так, щоб вони вважали себе королями та принцесами. Так у них сформується здорова самооцінка, і вони знатимуть, коли похвала заслужена, а коли – недоречна.
- Коли ви нарікаєте на школу чи вчителя – знайте, що це вплине на здатність школи навчати вашу дитину.