Навесні, починаючи з квітня 2023 року електронний рецепт стане обовʼязковим для призначення рецептурних лікарських засобів.
Втім, паперовий рецепт не зникне повністю. Якщо лікар не матиме можливості сформувати е-рецепт (відсутність світла чи звʼязку), він випише вам паперовий.
Отже, на які ліки потрібен рецепт – розповідаємо.
1. Доступні ліки
“Доступні ліки” – державна програма, яка дозволяє пацієнтам отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
Програма поширюється на лікування:
Щоб отримати ліки проти цих захворювань, пацієнту необхідний електронний рецепт від лікуючого або сімейного лікаря.
2. Антибіотики
Вживання антибіотиків без відповідних показань може не лише зашкодити людині, але й сприяє розвитку антимікробної резистентності, внаслідок чого бактерії мутують та стають стійкими до лікування.
Саме тому з серпня 2022 року відпуск антибіотиків в Україні почав здійснюватися за е-рецептом.
Виписати е-рецепт на антибіотик може лікар будь-якої спеціальності. І для цього необовʼязково мати декларацію з сімейним лікарем.
3. Ліки суворої звітності
Йдеться про наркотичні (психотропні) лікарські засоби.
Отримати електронний рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб можна в лікаря, який відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст — хірург, онколог чи невролог.
А в разі тривалого лікування – повторний рецепт на ліки можна отримати дистанційно.
4. Всі рецептурні ліки
Перелік рецептурних ліків не змінюється. Всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде придбати за е-рецептом.
Це можуть бути:
Щоб отримати електронний рецепт, необхідно обовʼязково звернутися до лікаря. Виписати е-рецепт зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної чи приватної клініки або ж лікар-ФОП. І для цього пацієнту також не обовʼязково мати декларацію.