- Не відволікайтесь і дотримуйтесь правила «витягнутої руки». Завжди призначайте відповідального дорослого, який буде наглядати за дітьми біля водойми/басейну або у воді.
Якщо дитина дошкільного віку, то дорослий повинен знаходитися на відстані «витягнутої руки», щоб мати змогу негайно відреагувати та допомогти дитині у разі потреби. Оскільки утоплення відбувається швидко та тихо, відповідальні дорослі не повинні відволікатися на будь-яку іншу діяльність (тобто, читати, грати в ігри, розмовляти по телефону тощо). Це правило стосується навіть тих випадків, коли є рятувальники, пляжний патруль тощо.
- Користуйтеся правилом «тримаємося поруч/ пливемо разом». Якщо дитина хоче поплавати, її завжди повинен супроводжувати дорослий.
- Навчайте дітей плавати з раннього віку. Базові навички плавання допоможуть знизити ризик утоплення.
- Учіться надавати першу допомогу. Особливо це стосується техніки масажу серця та штучного дихання. У більшості випадків, надання першої допомоги (поки не приїде бригада екстреної допомоги) рятує життя та значно знижує ризик розвитку серйозних наслідків.
- Користуйтеся жилетами. Рятувальні та страхувальні жилети значно знижують ризик утоплення.
Особливо це стосується прогулянок на човнах, а також активних ігор у воді та занять водними видами спорту зі спеціальним інвентарем. Надувні нарукавники, іграшки для плавання тощо) не забезпечують надійного рівня захисту та не можуть замінити жилети.
- Не вживайте алкогольні напої під час відпочинку з дітьми біля басейнів та водойм. Батькам потрібно забезпечити пильний постійний нагляд за дітьми, а алкоголь може негативно впливати на самопочуття, концентрацію тощо.
- Не дозволяйте дітям довго перебувати під водою, затримавши дихання. Дитина може втратити свідомість.
- Виймайте з води іграшки після гри. Якщо дитина бачить свої іграшки у воді, вона може піти за ними, тому краще їх забирати із собою одразу після гри у воді.