Афганська війна належить до тих подій 20-го століття, які ще не знайшли свого повного та об’єктивного висвітлення та аналізу. Вона залишається «білою плямою» новітньої історії.
15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, котрі не сказали -- «Мамо, я живий...».
Правда про Афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 30 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів у одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.
Афганська війна… Брудна, неоголошена.… А хіба війни можуть бути чистими? Кожна несе смерть, інвалідність, одягає в жалість тисячі сердець, материнських сердець. У війни холодні очі… У війни свій рахунок, своя безжалісна арифметика…
15 лютого 2019 року в актовій залі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулась урочиста зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, присвячена 30-ій річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. До присутніх з промовою звернувся заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Кольчак, директор Южноукраїнської школи І-ІІІ ступенів №1 Олександр Петренко, голова Южноукраїнської міської Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Володимир Венгер, голова Южноукраїнської міської організації ветеранів війни, праці та Збройних Сил Вячеслав Громенко, Школярі підготували воїнам-інтернаціоналістам концертну театралізовану програму присвячену бойовим діям в Афганістані.
Після урочистої зустрічі на музейному комплексі міста «Воїнів-захисників Вітчизни» відбувся мітинг та покладання квітів до пом»ятного знаку воїнам-інтеранаціоналістам, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан відбулось покладання квітів. Потім учасники мітингу направились до храму Христа Спасителя, в якому пройшла панахида по загиблим та померлим учасникам бойових дій після якої воїни -інтернаціоналісти відвідали могили померлих та загиблих земляків воїнів-інтернаціоналістів на міському кладовищі.