Святкування Нового року не проходить без традиційної ялинки, феєрверків, бенгальських вогнів, петард. Сила-силенна усіляких піротехнічних іграшок закуповується ще задовго до настання свята. І впродовж новорічних свят, і протягом зимових канікул, і ще довго потому галасливі юрби дітей безупинно кружляють вулицями з піротехнічними забавками в руках.
Головною небезпекою піротехнічних виробів побутового призначення є те, що під час їх використання з корпуса в усі боки розлітаються на дуже велику відстань вогненебезпечні речовини. А запалювальна здатність іскор і полум’я від піротехнічних виробів на багато більша, ніж у сірників і сигарет, бо температура під час горіння піротехнічного заряду перевищує 2000 0С. Тому це може спричинити не тільки пожежу, але й важкі тілесні травми.
Від піротехнічних іграшок страждає багато дітей, найбільше тілесних ушкоджень припадає на пальці рук. Відомі також випадки вибухання петард у кишенях.
Для запобігання такого роду травмувань не варто купувати піротехніку «з рук на стихійних базарах, без інструкції.
В інструкції повинні вказуватись відомості щодо реквізитів виробника, гарантійного терміну і дати виготовлення чи терміну придатності виробу тощо.
Особливу увагу слід звертати на те, щоб піротехніка не була прострочена, і не була пошкоджена цілісність корпуса.
Шановні батьки! Будьте особливо пильними у передноворічні дні та упродовж зимових канікул. Не дозволяйте дітям:
Памятайте, що шумовий ефект від вибухів піротехнічних виробів впливає на людей похилого віку та людей із захворюваннями серцево-судинної системи.