Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Про порядок отримання ветеринарних документів

05.12.2018
Арбузинське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області

Видача ветеринарних документів здійснюється відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про ветеринарну медицину», порядку видачі ветеринарних документів затверджених постановою КМУ від 21.11.2013 № 857 та Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, затверджених наказом МАП та ПУ від 01.08.2014 № 288.

Для отримання ветеринарних документів заявнику необхідно звернутися до районної або міської державної лікарні ветеринарної медицини. Заява на отримання адміністративної послуги подається в письмовій, усній чи електронній формі.

Об’єкти державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду супроводжуються такими ветеринарними документами:

- міжнародні ветеринарні сертифікати (для країн СНД – ветеринарні свідоцтва форми № 1, 2 та 3) – під час переміщення за межі України;

-  ветеринарні свідоцтва (форми № 1 та 2) – під час переміщення за межі території області (крім харчових продуктів тваринного та рослинного походження для споживання людиною);

-  ветеринарні довідки – під час переміщення в межах району (крім харчових продуктів тваринного та рослинного походження для споживання людиною).

Заявник повинен забезпечити створення можливості для безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду.

Ветеринарні документи видаються за умови дотримання встановлених вимог до перевезення відповідних вантажів.

Під час прийняття рішення про видачу ветеринарного документа враховується епізоотична ситуація на відповідній території, потужності (на об’єкті) та ветеринарно-санітарний стан об’єкта.

Видача ветеринарного документа для переміщення об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду (крім переміщення живих тварин у межах України) проводиться на підставі експертних висновків державних лабораторій ветеринарної медицини.

Під час прийняття рішення про видачу ветеринарного документа для переміщення тварин перевіряється наявність необхідних ветеринарних обробок, умов карантинування тварин, наявність результатів відповідних досліджень (у разі переміщення у межах України) або експертних висновків (у разі експорту).

Перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги:

- недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті)

-  неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду

- відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Вартість послуги:

-  18,09 гривні за видачу ветеринарного свідоцтва за формами № 1 та 2;

-  14,85 гривні за видачу міжнародного ветеринарного сертифіката, для країн СНД ветеринарного свідоцтва форми № 1, 2, 3;

-  14,46 гривні за видачу ветеринарної довідки – при переміщенні в межах району.

До відома власників домашніх тварин (котів, собак): змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 серпня 2014 року № 288, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2014 року за № 1202/25979, внесені зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, зокрема в частині визначення єдиної форми бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки).

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1) клінічний огляд тварини;

2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн. 29 коп.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта невстановленого зразка установами, не уповноваженими на їх видачу, була підставою для численних запитів інших контролюючих служб, які призводять до проведення відповідних розслідувань.

Звертаємо увагу, що наразі право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема Южноукраїнська міська державна лікарня ветеринарної медицини.