Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Рятувальники Миколаївщини нагадують про небезпеку тонкого льоду

22.12.2016
ГУ ДСНС України у Миколаївській області

На дворі утримуються морозні показники, водні об’єкти області вкрилися льодовим покриттям та чимало людей стали частими відвідувачами крижаних річок, ставків та озер. Хтось приходить заради свого зимового хобі – риболовлі, інші аби покататися на ковзанах, а дехто просто скорочує шлях та йде навпростець. Однак, люди забувають про те, що лід є небезпечним, він може бути не настільки міцний та надійний, як виглядає ззовні.

Так, 21 грудня співробітники 20 Державної пожежно-рятувальної частини по охороні Новобузького району залучалися до проведення пошуку чоловіка, який 18 грудня зник безвісти під час переходу ставку, вкритого кригою. Рятувальники провели обстеження території, однак пошуки результату не дали.

Цього ж дня на пункт зв’язку аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення надійшло повідомлення про те, що на льоду р. Інгул знаходяться люди. Рятувальники виїхали на обстеження акваторії на катері на повітряній подушці. Співробітники Служби порятунку зустріли місцевих рибалок та дітей, які каталися на ковзанах. Рятувальники провели профілактичні бесіди та зазначили, що наразі товщина льодового покриття сягає близько 5 см, а його забарвлення вказує на ненадійність та ризик розколу. Громадяни вислухали поради, однак заледенілу річку не покинули, мотивуючи це чималим досвідом зимової риболовлі та тим, що знають про всі небезпечні фактори.

Рятувальники Миколаївщини нагадують: лід є небезпечним і необережне поводження може призвести до травмування та загибелі! Аби не трапилося біди дотримуйтесь наступних правил:

не виходьте на кригу поодинці. Пересувайтесь по льоду невеликими групами по 2-3 особи на деякій відстані 5-10 м. один від одного. Знайдіть спочатку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху;   

не виходьте на лід у нічний час;

не пробивайте поруч багато лунок;

не збирайтеся великими групами на одному місці;

не пробивайте лунки на переправах;

не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

перевіряйте міцність льоду. Робіть це пішнею і ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли, причому перші кроки треба робити не відриваючи підошви від льоду.

Пам’ятайте:

лід може бути не міцним біля стоку води;

лід тонкий або крихкий поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзлі в лід;

під снігом, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку лід завжди тонкий.

І не забувайте, ваша безпека у ваших руках! Бережіть себе! В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку «101»!