Громадянин отримуючи субсидію згідно діючого законодавства несе відповідальність за вчасне повідомлення структурного підрозділу з питань соціального захисту який призначив субсидію про всі зміни, що відбулись у нього та зареєстрованих членів родини, які можуть вплинути на право отримання субсидії та її розмір. Не вчасне повідомлення призводить до переплати або недоплати державних коштів громадянам.
Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Кількість осіб визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.
Отримуючи субсидію громадянин зобов’язаний протягом місяця проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі-про осіб, які фактично проживають), їх спільного статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
Після отримання зазначених вище обставин структурним підрозділом з питань соціального захисту населення здійснюється перерахунок субсидії у межах установленого строку її призначення.
Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зазначені вище зміни, повертається ним за вимогою органу що призначив субсидію.
У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи що призначають субсидію, визначають у судовому порядку. При цьому, у разі рішення суду на користь органу що призначив субсидію, судові витрати окрім основної заборгованості будуть сплачені громадянином.