Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Звернення директора виконавчої дирекції Фонду Валерія Акопяна з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

29.04.2016
ВД ФССНВ та ПЗ в м.Южноукраїнську

28 квітня в Україні щорічно відзначають День охорони праці. Цьогоріч Всесвітній день охорони праці проходить під девізом - «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

У своєму житті практично кожна людина відчуває стрес. У сучасному світі стрес є одним з найпоширеніших недуг. І це дійсно так, адже впливу стресу піддаються люди різного віку і професій незалежно від національності та місця проживання, соціального стану та рівня культури. Хвороби, викликані стресогенними факторами, тягнуть за собою втрату працездатності та робочого часу, що має велике економічне значення для будь-якого підприємства, з одного боку, і соціальне значення для хворого працівника. Роботодавець має зацікавленість, щоб втрата працездатності його робітників не впливала на обсяги та якість виконуваної ними роботи, а працівник зацікавлений у збереженні свого здоров'я та у відповідному соціальному захисті.

Атестація умов праці, зокрема, дослідження таких показників, як напруженість праці може свідчити про наявність чи відсутність ризиків «стресу», отриманого внаслідок впливу виробничих факторів, вплив яких на працівників за певних умов (інтенсивності, тривалості) може призвести не лише до хронічного професійного захворювання, а і до раптового погіршення стану здоров'я та загострення загальних захворювань у працівника. З цієї ж причини проходження медичного огляду, в тому числі і психофізіологічної експертизи, має бути обов'язковим не лише для посад, які потребують профвідбору, а для усіх працівників.

Якісний медичний огляд та об'єктивне дослідження усіх виробничих факторів (в тому числі і психофізіологічних факторів) може стати ефективним заходом з профілактики стресів на робочому місці.

Однак, на сьогодні така психофізіологічна експертиза передбачена в основному для робіт підвищеної небезпеки. Хоча не менше схильний до впливу психофізіологічних факторів і лікар, і викладач, і працівник, який опрацьовує велику кількість інформації, і керівник, від рішення якого залежить не лише справність обладнання, а і життя підлеглих. До стресу в тій чи іншій мірі схильні працівники будь-якої професії, незалежно від займаної посади та характеру виконуваної роботи.

Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України з метою підтримки загальнодержавних заходів, спрямованих на попередження та нейтралізацію потенційних наслідків стресу на робочому місці, організована робота із надання консультацій страхувальникам, пропаганди безпечних умов праці, проведення семінарів, нарад, «круглих столів», конкурсів із врахуванням важливості заходів, спрямованих на профілактику виробничого стресу.

Фонд дійсно є тим інститутом, який наполегливо, крок за кроком, з року в рік, через використання інструментів профілактики, впливає на підвищення рівня культури безпечної праці, в т.ч. зменшення такого подразника, як стрес на робочому місці.

Звертаюся до керівників всіх підприємств, інженерів з охорони праці, звичайних працівників – будьте пильними, дотримуйтеся правил з охорони праці, дбайте про безпеку праці на своєму підприємстві, робочому місці, як у власному домі, і позитивні результати вашої роботи не змусять себе чекати.

Бережіть себе і нехай вас береже Господь від лиха та нещасть!

Валерій Акопян,

директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України