Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Нагадуємо про заборону спалювання сухої рослинності!

18.03.2024
Виконавчий комітет Южноукраїнської міської ради

На жаль, люди не розуміють користі опалого листя та сухої трави.

Їх можна перетворювати на компост, викопавши яму на присадибній ділянці, яка не один рік вмістить рештки рослинності та згодом дасть поживний листовий грунт. Можна перекопати землю із сухими залишками городини, дозволивши мікроорганізмам перетворити їх на добриво. Інший варіант – подрібнити та мульчувати клумби, лунки біля дерев, захистивши їх від пересихання та морозів.

Але чимало мешканців приватних садиб досі позбуваються опалого листя у варварський спосіб: просто спалюють його! Але звичайні ями для компостування органіки на території кожної садиби мають стати нормою.

Враховуючи військовий час, підпали сміття і рослинності можуть бути  визначені як диверсійний злочин (ст. 113 Кримінального кодексу України передбачає штраф від 91800 до 153000 грн, або обмеженням чи позбавленням волі на строк від 2 до 5 років).

Адміністративний кодекс України також передбачає штрафи за підпали сміття та рослинності :

- за спалювання сухої трави передбачений штраф - від 3 060 до 6 120 грн.

- за паління на території природно-заповідного фонду - від 6120 до 12 240 грн.

- за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - від 1530 до 4590 грн.

Однак, навряд чи цими грошима можна виміряти всю завдану шкоду! Отруйні речовини разом із димом потрапляють в продукти харчування та безповоротно погіршують здоров’я людей. Горіння знищує родючий шар грунту та спричиняє загибель рослин і тварин!

 Закликаємо мешканців Южноукраїнської МТГ

використовувати опале листя та суху рослинність з користю

для довкілля та турботою про здоров’я!