Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

До Дня української писемності та мови

30.10.2023
Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї відбулося відкриття творчого вечору «Мова – голос нації», присвяченого Дню украї́нської писе́мності та мо́ви.

Прикрасою вечору стали власні твори, що продекламувала талановита місцева поетеса Валентина Тищенко. Також у заході виступили талановиті вихованці гуртка «Чарівний світ слова» Центру дитячої та юнацької творчості під керівництвом Світлани Козариної.

Святкову атмосферу допомагали створювати талановитий колектив Южноукраїнської дитячої школи мистецтв, а саме: концертмейстерка Тетяна Лосева та керівниця Євгенія Томіліна. Крім того, гості заходу змогли оглянути виставку тематичних картин місцевих художників Валентини Литвин, Вікторії Коваленко, Тетяни Войнич, Олександра Куличенка, Юрія Бондаря, Марини Повазнюк тощо. Також всі присутні могли зробити селфі в українському стилі біля тематичної фотозони.

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. За православним календарем — день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.