Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Діти мріють про сімейний затишок, візьміть їх у родину!

30.06.2023
Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради

Хто хоч раз побував закладах де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, на все життя запам'ятає дитячі очі , сповнені болем, сумом і очікуванням. В їхніх очах є надія: може, цього разу прийшли за мною, може, в мене з'явиться сім'я, може в мене знову буде мама й тато? І кожній дитині, якого б віку вона не була, завжди необхідно відчуття того, що її люблять та цінують, що про неї турбуються і переживають, що її захищають та допомагають реалізувати свій потенціал.

Система державної опіки та усиновлення в Україні створювалася за умов старої політичної системи. В її основу були закладені ідеї колективного виховання дітей. З цього приводу Україна успадкувала систему великих інтернатних закладів, де діти позбавлені індивідуальної опіки. Водночас, такі сімейні форми виховання, як усиновлення, опіка, піклування і прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу в нашій країні мають глибокі історичні корені, які частково були загублені. Бажання взяти на виховання дитину , народжену іншими, є ознакою нашої культури. Час повернутися до історичних витоків, трансформувати існуючу систему опіки і піклування від колективних  форм виховання до сімейних.

Бути усиновителями, опікунами, прийомними батьками або батьками-вихователями - це нелегке завдання. Треба мати особливу силу, щоб відчути всю трагедію дитячої душі, щоб знову наповнити її відчуттям щастя та злагоди і подарувати віру у майбутнє. Це постійне вирішення повсякденних проблем, приділення уваги розвитку навичок самообслуговування, позитивного спілкування, впевненості у різних ситуаціях суспільної взаємодії. Адже кожна дитина, яка влаштовується у родину, має свою долю. Як правило, далеко не безхмарну. І дуже важливо, щоб ті, хто береться прийняти їх у сім'ю, мали бажання зрозуміти цих дітей, обігріти своєю любов'ю і вселити в їхні душі віру і надію.

Держава приділяє належну увагу сімейним формам виховання. Фінансування патронатних сімей, сімей опікунів, піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету.                              

Шановні громадяни!

Більш детальну інформацію щодо бажання взяти дитину у свою родину ви можете отримати безпосередньо в службі у справах дітей Южноукраїнської міської ради,

завітавши за адресою вул. Молодіжна, 5А,

або домовившись про зустріч  у зручний для Вас час

за телефонами: 5-76-66, 5-57-90