Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Інспекція  з благоустрою Южноукраїнської  міської територіальної громади інформує

21.11.2022
Інспекція з благоустрою Южноукраїнської міської територіальної громади

Що робити, якщо вам треба спиляти дерево?

За останній час на території Южноукраїнської міської територіальної громади  відбуваються численні незаконні спилювання дерев.

Кожне дерево на вулиці, навіть якщо воно росте на прибудинкових територіях, знаходиться під охороною закону.

Отже, що потрібно знати, та як діяти у випадку якщо дерево аварійне, може впасти та пошкодити трубопровід, приватний будинок, паркан, роз’яснять в інспекції з благоустрою  Южноукраїнської  міської територіальної громади.

Перше, що варто зробити – це спробувати все ж таки обійтися без кардинального спилювання дерев. Дерева – це легені міста, захист від пилу, від спеки. Тому найкраще, що людина може зробити у випадку аварійного дерева, подивитися, чи можна його кронувати.

Кронування  дерев – це часткове обрізання гілок або часткове  видалення крони.  Дану процедура  потрібно проводити регулярно. Періодичність проведення кронування  залежить від сезону, санітарного стану та виду дерева. У виняткових випадках, дані роботи  проводяться в терміновому порядку, щоб уникнути аварійних ситуацій. Також, воно сприятливо впливає на життєстійкість рослини, завдяки видаленню непотрібних елементів.

Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006р № 1045.

За цим порядком людина має звернутися за дозволом  до управління житлово-комунального господарства Южноукраїнської міської ради (вул. Дружби Народів,23 (каб.93 аб)), в заяві вказати причину, чому ви хочете спиляти дерево.

Після отримання заяви  виїде комісія, яка обстежить дерево, вислухає та складе відповідний акт обстеження.

У випадку, коли дійсно дерево не можна врятувати, надається відповідний дозвіл на видалення дерева.

Виконуйте Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території  Южноукраїнської  міської територіальної громади.