Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

​Листопад — місяць турботи про чоловіче здоров’я

21.11.2022
Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

​Листопад — місяць турботи про чоловіче здоров’я. Чоловіки по всьому світу беруть участь у акції movember (moustache — вуса; november — листопад), відрощуючи вуса і тим самим привертають увагу до раку простати та інших онкозахворювань.

Програма медичних гарантій покриває послуги підтримки чоловічого здоров’я: від профілактичних оглядів у сімейного лікаря до лікування раку простати у спеціалізованих медичних закладах.

Перший порадник при будь-яких проблемах зі здоров’ям – сімейний лікар. Саме він стежить за загальним станом здоров’я пацієнтів та проводить профілактичні огляди.

Приходьте до своїх сімейних лікарів на профілактичні огляди, особливо якщо ви належите до груп ризику (чоловіки старше 40 років). Адже онкологічні хвороби на ранніх стадіях часто не мають виразних симптомів. Огляди дозволяють виявити онкологію на ранніх стадіях і підвищують шанси на одужання.

Негайно зверніться до свого лікаря при перших ознаках раку простати: – проблеми з сечовипусканням, біль у спині, стегні чи тазу. Лікар оцінить симптоми та за потреби призначить аналіз крові на простат-специфічний антиген (ПСА).

За необхідності сімейний лікар або терапевт випише направлення до уролога. При зверненні з направленням від сімейного лікаря прийом безоплатний.

Якщо є показання, то уролог або сімейний лікар надасть направлення на ранню діагностику новоутворень. Наприклад, ультразвукове дослідження простати, ректальне цифрове дослідження, біопсію тощо.

Також Програмі медичних гарантій виділено шість пріоритетних досліджень для ранньої діагностики онкології. Актуальними для чоловіків є:

колоноскопія — дослідження кишківника;

гастроскопія — дослідження шлунка;

бронхоскопія — дослідження бронхів;

цистоскопія — дослідження уретри та сечового міхура.

Для пацієнта безоплатними є: сама процедура з анестезією; гістологічне дослідження взятого матеріалу за потреби; аналіз та опис результатів дослідження.

Пройти ці дослідження безоплатно пацієнт може у закладах, що мають договір з НСЗУ. Знайти найближчий медзаклад, яка має договір з НСЗУ, можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Якщо в пацієнта виявили новоутворення, шляхи розвитку ситуації можуть бути різними, все залежить від стану пацієнта. Від активного спостереження без втручань до лікування медикаментами, хірургічного втручання та променевої чи хіміотерапії. Більше тут: https://cutt.ly/cMfYkDS.