Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

На Южно-Українському енергокомплексі готують до введення в роботу агрегат №3 Ташлицької ГАЕС

01.11.2021
Управління інформації та громадських зв’язків ВП ЮУ АЕС

До Дня енергетика на Южно-Українському енергокомплексі планують здійснити пробний пуск третього гідроагрегату Ташлицької гідроакумулювальної електростанції. Наразі монтажні операції ведуться на всіх рівнях будівлі ГАЕС.

«Монтаж електротехнічного обладнання, зокрема, струмопроводів – основний напрям роботи на сьогодні. Це обладнання має забезпечити електричне з’єднання генератора-двигуна третього гідроагрегату і блочного трансформатора. Загальна довжина всіх струмопроводів 1200 метрів. Змонтовано приблизно 800 метрів. Заварено й більшу половину стиків», - розповів заступник головного інженера ПрАТ «Юженергобуд» Василь Пастушенко.

Струмопроводи хорватського виробництва. Напруга сягатиме 17,5 кВ, тож і захист вони мають відповідний. Обладнання зручне у монтажі: секції з’єднують безпосередньо у місці використання.

Наразі монтажники також прокладають кабельні лінії. Щоб з’єднати всі системи пускового комплексу, треба майже 100 км кабелю. У процесі монтажу й обладнання систем контролю, захисту та керування гідроагрегатом.

«Повну комплектацію гідроагрегату електротехнічним обладнанням та контрольно-вимірювальними приладами буде виконано до середини листопада. До цього часу має надійти й блочний трансформатор виробництва Запорізького трансформаторного заводу», - запевнив Василь Пастушенко.

У переліку постачальників основного обладнання – український завод «Електроважмаш», а також провідні світові виробники електротехнічного та енергетичного обладнання – концерн Siemens (Німеччина), шведсько-швейцарська компанія АВВ, американська корпорація Emerson.

До будівельних і монтажних робіт на агрегаті №3 ТГАЕС залучено майже 200 фахівців ПрАТ «Юженергобуд», а також субпідрядної організації – ТОВ «ЮГ-СГЕМ». На пусконалагоджувальні операції планують запросити фахівців спеціалізованих організацій.

Уведення в експлуатацію агрегату №3 Ташлицької ГАЕС не передбачає підвищення рівня Олександрівського водосховища, який нині становить 16 метрів.

Додатково:

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневрених гідро- та гідроакумулювальних потужностей. Основне призначення ТГАЕС - виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

На нинішньому етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулювальної електростанції триває. Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6 (м. Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.