Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

05.03.2020
Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

В Україні, згідно з Указом Президента України № 290 від 22 березня 2002 року, встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно 24 березня. В Україні вже традиційно проходить місячник боротьби з туберкульозом.

Що треба знати про туберкульоз!

Туберкульоз – це інфекційне (заразне) захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу (Mykobacterium tuberculosis). Найчастіше цього збудника називають бацилою або паличкою Коха, на честь науковця, який відкрив її у 1882 р.

Туберкульоз передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз у більшості випадків вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.

Туберкульозом заражаються при вдиханні повітря, в якому є збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу.

Цей мікроорганізм є стійким до навколишнього середовища. Мікобактерія туберкульозу не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Вона довгий час зберігається у навколишньому середовищі: у пилу, ґрунті, снігу, льоді. Легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в "мирні" відносини з імунною системою організму, яка контролює її перебування в організмі. В "мирних" стосунках з людиною паличка Коха знаходиться в "сплячому" стані в організмах у більшості інфікованих осіб, проте, захворювання не розвивається протягом життя. Лише у 10 % осіб, які інфікувалися паличкою Коха, розвивається захворювання.

Небезпека також криється у тому, що один хворий на туберкульоз, який не знає про свій діагноз і не отримує лікування, може за рік заразити близько 10-15 людей.

Але 92-95 % хворих на туберкульоз можна вилікувати!

Тож шановні мешканці міста, вчасне звернення до лікаря, регулярне проходження флюорографічного обстеження є необхідними заходами для раннього виявлення захворювання.