Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Профілактика травматизму в осінньо - зимовий період

12.11.2019
Южноукраїнське міське відділення управління ВД ФСС України в Миколаївській області

З початком осінньо-зимового періоду збільшується ризик настання випадків травматизму.

Основні причини настання нещасних випадків в у цей період – організаційні. І в таких ситуаціях  переважає людський фактор. А саме: порушення трудової та виробничої дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, особиста необережність. В осінньо-зимовий період збільшується кількість випадків  падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод.

Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію протипожежних систем та обладнання, використання опалювальних приладів, створює додаткову небезпеку виникнення пожежі.  Роботодавець повинен прикласти максимум зусиль для захисту працівників та виробництва від пожеж в опалювальний період та переглянути порядок використання протипожежного оснащення.

Щоб зменшити вірогідність падіння працівника під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно додержуватись наступних основних правил:

- пересувайтеся тільки передбаченими для цього пішохідними доріжками;

- вдягайте зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві;

- дивіться під ноги та обходьте небезпечні місця;

- ходіть не поспішаючи;

- будьте особливо уважними під час переходу проїжджої частини дороги та пересуванню східцями;

- ступайте на всю підошву взуття, ноги розслабте в колінах;

- при переході обледенілою  поверхнею не підіймайте високо ступні ніг, а робіть рухи подібно ковзанню;

- не носіть, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримайте руки в кишенях;

- тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару з метою попередження травмування від падіння з даху снігу, бурульок тощо.

Водію, який знаходиться за кермом транспортного засобу в ожеледицю, необхідно бути обачним, їхати з найменшою швидкістю та пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.

В холодну поруроку, перебуваючи на відкритому повітрі можливе переохолодження організму людини та обмороження частин тіла.

Працівникам, що трудяться в холодну пору року  на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються в робочий час. Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний обладнати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників.

Пам’ятайте, що важливим заходом запобігання травматизму в осінньо-зимовий період є проведення на підприємствах позапланових інструктажів  для працівників щодо безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах,водіям транспортних засобів ще й інструктажів з безпеки дорожнього руху.